Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Κάποιες εφαρμογές από το market, αν και είναι συμβατές με την έκδοση του android της συσκευής μου(2.2.1) εν τούτοις δε μπορώ να τις κάνω εγκατάσταση. Μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης usb ή κάρτας sd."

 

Πώς μπορώ να λύσω το πρόβλημα;;;

 

Ευχαρίστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.

Και γω ειμαι ενας υποψηφιος αγοραστης Μινι.

 

Διαβασα το φορουμ αλλα μπερδευτηκα λιγο :wacko:

και θα ηθελα αν μπορειτε να με διαφωτισετε

Προκειται να παρω το κινητο με επιδοτηση(εταιρικη) απο Βονταφοουν και το κινητο θα ειναι λεει dual branded

 

1.Ποια ειναι η εκδοση που δινουν με το κινητο και ποια ειναι η τελευταια επισημη?

2.Με ποια εκδοση δεν εχει προβλημα το κλειδωμα δορυφορων στα Galaxy.Απ οτι θυμαμαι πρεπει να υπηρχε καποιο προβλημα που λυνοταν με το GPS Aids.

3.Αν εχεις την 2.2.1 πρωτα κανεις ρουτ και μετα αναβαθμιση σε 2.3.3(Τζιντζερμπρεντ).Δεν χανεται το ρουτ? :ninja:

4.Η μπαταρια με την τελευταια εκδοση firmware κραταει 1,5 μερα?

5.Στο X10 mini pro μου για να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα SD ειχα κανει μια διαδικασια Αpp2SD (manual οχι εφαρμογη)

Και δω πρεπει να κανω το ιδιο.

 

Αν μπορειτε να μου πειτε αυτα(εχω και αλλα αλλα τα ξεχασα ολα τωρα:lol: ) θα σας ευχαριστω πολυ:)

Edited by bakalex

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Αγόρασε χτες ο father το galaxy mini. Διάβασα όλα τα post και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Επειδή ο father είναι άσχετος με αυτό το είδος τα κινητά (όπως κι εγώ, έχω ασχοληθεί μόνο με WM) θα ήθελα να με βοηθήσετε.

 

1) Για να μην μπαίνει στο internet όποτε καπνίσει του κινητού έκανα αυτό που αναφέρεται με το πλαινό κουμπί και τη λειτουργία δικτύου. Αυτό επιφέρει μόνιμη κατάργηση του internet ή θα πρέπει κάθε φορά που ανοίγει το κινητό να κάνει την διαδικασία? Αν πρέπει να κάνει την διαδικασία (χλωμό το κόβω) υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το καταργεί μόνιμα?

2) Αφορά το gps. Δεν αναφέρομαι και σε κάποιο πρόγραμμα αλλά το πως θα συνδέεται σ' αυτό χωρίς να μπαίνει και πάλι στο internet. Το έχει με κάρτα οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν γίνεται να είναι με μια 10ευρη σε καθημερινή βάση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σας.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κατεβάσει το τελευταίο επίσημο πρόγραμμα(SAMSUNG Kies PC Sync) από την ίδια την samsung για το συγκεκριμένο κινητό και δεν κάνει αυτό που θέλω.

 

Αυτό που θέλω είναι να μπορώ να αποθηκεύσω/επεξεργαστώ τα μηνύματα που στέλνω από το κινητό μου στον υπολογιστή μου και να μπορώ να κάνω backup ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα δεδομένα που έχω στο κινητό μου στον υπολογιστή ώστε σε περίπτωση που τύχει το οτιδήποτε να μπορώ να επαναφέρω ότι έχω τι στιγμή που έκανα backup στο κινητό μου με τις ίδιες ρυθμίσεις/μηνύματα/δεδομένα/παιχνίδια/εφαρμογές.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι αν ναι τι και που μπορώ να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και σε εμένα σε ένα καινούριο Mini που πήρα (2.2.1). Χωρίς κανένα πείραγμα και αφού έκανε update μόνο του το market στην 3.1.5 βγάζει αυτό το μήνυμα. Πρόσεξα ότι το κάνει όταν η εφαρμογή που θέλω να εγκαταστήσω έχει δυνατότητα μεταφοράς στην SD και προσπαθεί να το κάνει αυτόματα εξαρχής (δε βρήκα αν απενεργοποιείται κάπως).

Ο μόνος μπακαλίστικος τρόπος που βρήκα είναι να αφαιρέσω την sd (virtually), να κάνω την εγκατάσταση (αναγκαστικα θα πάει στο κινητό), και αφού ξαναναγνωρίσει την SD να το μεταφέρω manually εκει. Όταν χρειαστεί δε να γίνει update αυτή η εφαρμογη θα πρέπει να την μεταφέρω πρώτα στο κινητό και μετά να κάνω πάλι όλη την παραπάνω διαδικασία.

Καμια ιδέα?

 

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Κάποιες εφαρμογές από το market, αν και είναι συμβατές με την έκδοση του android της συσκευής μου(2.2.1) εν τούτοις δε μπορώ να τις κάνω εγκατάσταση. Μου βγάζει το εξής μήνυμα: "Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης usb ή κάρτας sd."

 

Πώς μπορώ να λύσω το πρόβλημα;;;

 

Ευχαρίστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!αγορασα το κινητο την παρασκευη με επιδοτηση απο vodafone και εχει εγκατεστημενη την rom 2.2.1 της vodafone.προσπαθησα με το kies να κανω την αναβαθμιση σε android 2.3 και μου λεει οτι η rom που εχω ειναι η πιο προσφατη.υπαρχει καποια custom rom gingerbread για το συγκεκριμενο τηλεφωνο?που μπορω να την βρω?χρειαζεται καποιο ξεκλειδωμα πρωτα για να την περασω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπορούμε να συνδέσουμε το κινητό με το pc μέσω usb ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να έχουμε εγκαταστήσει το kies της samsung?

 

Να βλέπει δηλαδή το pc το κινητό σαν απλή κάρτα μνήμης και να μπορούμε να τους στέλνουμε αρχεία κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.eusouandroid.com/2011/10/gingerbread-237-cyanogenmod-710-kang.html

 

Ανοίξτε το με google chrome και κάντε μετάφραση. Δουλεύει !!!

 

Υπάρχει τρόπος να μπορούμε να συνδέσουμε το κινητό με το pc μέσω usb ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να έχουμε εγκαταστήσει το kies της samsung?

 

Να βλέπει δηλαδή το pc το κινητό σαν απλή κάρτα μνήμης και να μπορούμε να τους στέλνουμε αρχεία κ.τ.λ.

DroidExplorer

http://de.codeplex.com/releases/view/66510

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρουσιάζεται και σε εμένα σε ένα καινούριο Mini που πήρα (2.2.1). Χωρίς κανένα πείραγμα και αφού έκανε update μόνο του το market στην 3.1.5 βγάζει αυτό το μήνυμα. Πρόσεξα ότι το κάνει όταν η εφαρμογή που θέλω να εγκαταστήσω έχει δυνατότητα μεταφοράς στην SD και προσπαθεί να το κάνει αυτόματα εξαρχής (δε βρήκα αν απενεργοποιείται κάπως).

Ο μόνος μπακαλίστικος τρόπος που βρήκα είναι να αφαιρέσω την sd (virtually), να κάνω την εγκατάσταση (αναγκαστικα θα πάει στο κινητό), και αφού ξαναναγνωρίσει την SD να το μεταφέρω manually εκει. Όταν χρειαστεί δε να γίνει update αυτή η εφαρμογη θα πρέπει να την μεταφέρω πρώτα στο κινητό και μετά να κάνω πάλι όλη την παραπάνω διαδικασία.

Καμια ιδέα?

 

Βρήκα τη λύση τελικά, εμφανιζεται και σε άλλους με Froyo:

Αν σας εμφανίζεται το μήνυμα ""Δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση σε χώρο αποθήκευσης usb ή κάρτας sd." ή αγγλιστεί "can't install on USB storage or SD card" συνδέστε το κινητό στο pc σε file transfer mode και από το φάκελο /sdcard/.android_secure σβήστε το αρχείο smdl2tmp1.asec

Το πρόβλημα εγκατάστασης θα διορθωθεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Αγόρασε χτες ο father το galaxy mini. Διάβασα όλα τα post και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Επειδή ο father είναι άσχετος με αυτό το είδος τα κινητά (όπως κι εγώ, έχω ασχοληθεί μόνο με WM) θα ήθελα να με βοηθήσετε.

 

1) Για να μην μπαίνει στο internet όποτε καπνίσει του κινητού έκανα αυτό που αναφέρεται με το πλαινό κουμπί και τη λειτουργία δικτύου. Αυτό επιφέρει μόνιμη κατάργηση του internet ή θα πρέπει κάθε φορά που ανοίγει το κινητό να κάνει την διαδικασία? Αν πρέπει να κάνει την διαδικασία (χλωμό το κόβω) υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το καταργεί μόνιμα?

2) Αφορά το gps. Δεν αναφέρομαι και σε κάποιο πρόγραμμα αλλά το πως θα συνδέεται σ' αυτό χωρίς να μπαίνει και πάλι στο internet. Το έχει με κάρτα οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν γίνεται να είναι με μια 10ευρη σε καθημερινή βάση.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σας.

 

1) Κλείνει το ιντερνετ μέσω της SIM μέχρι να το ανοίξεις πάλι από την ίδια ρύθμιση.

2) Υπάρχουν προγράμματα για GPS στα οποία κατεβάζεις μια φορά τους χάρτες (μέσω wifi) και μετά δεν χρειάζεται ίντερνετ. Αλλά δεν έχω ψαχτεί με τα GPS.

 

Παιδιά έχω κατεβάσει το τελευταίο επίσημο πρόγραμμα(SAMSUNG Kies PC Sync) από την ίδια την samsung για το συγκεκριμένο κινητό και δεν κάνει αυτό που θέλω.

 

Αυτό που θέλω είναι να μπορώ να αποθηκεύσω/επεξεργαστώ τα μηνύματα που στέλνω από το κινητό μου στον υπολογιστή μου και να μπορώ να κάνω backup ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα δεδομένα που έχω στο κινητό μου στον υπολογιστή ώστε σε περίπτωση που τύχει το οτιδήποτε να μπορώ να επαναφέρω ότι έχω τι στιγμή που έκανα backup στο κινητό μου με τις ίδιες ρυθμίσεις/μηνύματα/δεδομένα/παιχνίδια/εφαρμογές.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι αν ναι τι και που μπορώ να το βρω?

 

Για να κάνεις πλήρες backup (εφαρμογες, ρυθμίσεις, και γενικώς όλο το κινητό) πρέπει να είσαι root, οπότε θέλει πειραγματάκι το κινητό. Backup των εφαρμογών κάνει το Titanium Backup αλλά κι αυτό θέλει root νομίζω. Backup για SMS υπάρχουν παρα πολλά προγράμματα στο Market που το κάνουν, αλλά μπορείς και με το KIES να τραβήξεις όλα τα SMS στον υπολογιστή σου.

 

Υπάρχει τρόπος να μπορούμε να συνδέσουμε το κινητό με το pc μέσω usb ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να έχουμε εγκαταστήσει το kies της samsung?

 

Να βλέπει δηλαδή το pc το κινητό σαν απλή κάρτα μνήμης και να μπορούμε να τους στέλνουμε αρχεία κ.τ.λ.

 

Δε σου έχει επιλογή στις ρυθμίσεις> Ασύρματα και δίκτυα> Συνδέσεις USB> Μαζική αποθήκευση? (ή κάπως έτσι...)

Link to comment
Share on other sites

Official Android 2.3.5 for Galaxy Mini : S5570XWKS2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18905802#post18905802

 

Περιέχει δύο αρχεία:

Σε BOOT: APBOOT_S5570XWKS2_CL584844_REV02_user_low_true.tar.md5

Σε PDA: CODE_S5570XWKS2_CL584844_REV02_user_low_true.tar.md5

 

Οπότε το συμπλήρωσα με άλλα 2 (από προηγούμενες εκδόσεις)

Σε PHONE: MODEM_S5570XXKPI_CL260130_REV02.tar.md5

Σε CSC: GT-S5570-MULTI-CSC-OXXKC3.tar.md5 (που έχει Ελληνικό CSC)

 

Μέσω: ODIN 4.38 + TASS_v1.0.ops

 

ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!

 

κατεβαστε:

https://www.rapidshare.com/files/2659862427/S5570XWKS2.zip

Link to comment
Share on other sites

Official Android 2.3.5 for Galaxy Mini : S5570XWKS2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18905802#post18905802

 

Περιέχει δύο αρχεία:

Σε BOOT: APBOOT_S5570XWKS2_CL584844_REV02_user_low_true.tar.md5

Σε PDA: CODE_S5570XWKS2_CL584844_REV02_user_low_true.tar.md5

 

Οπότε το συμπλήρωσα με άλλα 2 (από προηγούμενες εκδόσεις)

Σε PHONE: MODEM_S5570XXKPI_CL260130_REV02.tar.md5

Σε CSC: GT-S5570-MULTI-CSC-OXXKC3.tar.md5 (που έχει Ελληνικό CSC)

 

Μέσω: ODIN 4.38 + TASS_v1.0.ops

 

ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!

 

κατεβαστε:

https://www.rapidshare.com/files/2659862427/S5570XWKS2.zip

 

να δουλευει μπορει ναι..official απο xda δεν ειναι...official περιμενουμε κατα το Νοεμβρη

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε ρε παιδια η samsung handsfree για το μινι???

μπορει να μου πει καποιος μοντελο?

Εμενα ειχε στη συσκευασια, αλλα δεν ξερω το μοντελο...

 

Μολις απεκτησα το mini (μου το εδωσαν απο τη δουλεια ως εταιρικο κινητο).

Ειναι η πρωτη μου συσκευη android και αφης και μου αρεσει μεχρι τωρα πολυ.

Εχω ομως ενα προβλημα, δεν μπορω να μπω στην πλοηγηση. Μου βγαζει μηνυμα ''ελεγχος διαθεσιμοτητας πλοηγησης'' και μετα τιποτα.

Τι κανω λαθος; :confused:

Ευχαριστω.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε nikospot.

 

Μπορεί να μου πείτε και 2-3 προγραμματάκια που είναι απαραίτητα για την λειτουργία του κινητού?

Δεν μιλάω για root και τέτοια... Π.Χ. διάβασα για ένα πρόγραμμα πριν το GPS για να βρίσκει γρηγορότερα δορυφόρους σε offline mode.

Αν γνωρίζετε να μου πείτε για να κάνω την ζωή του father πιο εύκολη. :rolleyes:

 

Και κάτι ακόμα. Έχω κατεβάσει το Kies και το PC Studio 7. Εγκατάσταση εφαρμογών πως κάνω ακριβώς? Κυρίως στην SD...

Edited by sisx1

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους.

 

Για όποιον θέλει να πειραματιστεί μπορεί να περάσει την καινούρια έκδοση XWKS7 που κυκλοφόρησε.

Θα το βρείτε εδώ:

http://www.sammobile.com/showthread.php?t=30

 

Εγώ έκανα update από την επίσημη έκδοση XWKA7 και λειτουργούν όλα μια χαρά!

Η XWKS7 έχει την έκδοση 2.3.5 και έχει κανονικά την ελληνική γλώσσα και το ελληνικό CSC.

 

Το μόνο πρόβλημα που ίσως αντιμετώπισετε είναι σχετικά με το rooting του κινητού το οποίο προς το παρόν το έχω λύσει χρησιμοποίωντας το toolkit του DoomLoRD και τις οδηγίες από το παρακάτω link:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321582

 

Θα συνεχίσω τις δοκιμές και θα σας πω περισσότερα.

 

Εχω ομως ενα προβλημα, δεν μπορω να μπω στην πλοηγηση. Μου βγαζει μηνυμα ''ελεγχος διαθεσιμοτητας πλοηγησης'' και μετα τιποτα.

Τι κανω λαθος; :confused:

Ευχαριστω.

 

Νομίζω ότι προσπαθείς να χρησιμοποιήσεις το Navigation του Google Maps. Αν θυμάμαι καλά αυτό χρειάζεται και σύνδεση DATA για να λειτουργήσει. Έχεις τέτοιο πακέτο στην σύνδεσή σου;`

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γνωρίζετε για πιο λόγο δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο PC studio 7?

Φταίνε τα Windows 7? Έχω τα 32bit..

 

Στο KIES συνδέεται κανονικά αλλά μου λέει ότι το λογισμικό που έχω είναι το τελευταίο (XXKA7)

Από όσο βλέπω όμως δεν είναι. Η Samsung έχει βγάλει το εγχειρίδιο χρήσης για το 2.3

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γνωρίζετε για πιο λόγο δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο PC studio 7?

Φταίνε τα Windows 7? Έχω τα 32bit..

 

Στο KIES συνδέεται κανονικά αλλά μου λέει ότι το λογισμικό που έχω είναι το τελευταίο (XXKA7)

Από όσο βλέπω όμως δεν είναι. Η Samsung έχει βγάλει το εγχειρίδιο χρήσης για το 2.3

 

Για το Mini δεν χρειάζεσαι το PC Studio, παρά μόνο το KIES.

Προς το παρόν για την Ελλάδα δεν έχει κυκλοφορήσει το 2.3 firmware. Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε Ρωσία, Αγγλία και Ισπανία α οπότε σιγά-σιγά...

:)

Link to comment
Share on other sites

Για το Mini δεν χρειάζεσαι το PC Studio, παρά μόνο το KIES.

Προς το παρόν για την Ελλάδα δεν έχει κυκλοφορήσει το 2.3 firmware. Μόλις ξεκίνησε η αναβάθμιση σε Ρωσία, Αγγλία και Ισπανία α οπότε σιγά-σιγά...

:)

μίλησα μαζί με το support της samsung πριν κανενα μηνα,δεν έχουν ιδέα για το πότε θα μας φανερωθεί το gingerbread

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αναβαθμιση σε 2.3.5 το galaxy mini απο το KIES

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αναβαθμιση σε 2.3.5 το galaxy mini απο το KIES

Σ΄εμένα ακόμα τίποτα. Το δικό σου είναι Ελληνικής εισαγωγής ή όχι?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Σ΄εμένα ακόμα τίποτα. Το δικό σου είναι Ελληνικής εισαγωγής ή όχι?

 

τίποτα και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Σ΄εμένα ακόμα τίποτα. Το δικό σου είναι Ελληνικής εισαγωγής ή όχι?

 

ναι απλα ειχα περασει πριν βγει η επισημη <2.3.5> την 2.3.3 απο ενα ξενο site

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Σ΄εμένα ακόμα τίποτα. Το δικό σου είναι Ελληνικής εισαγωγής ή όχι?

Και στην γνωστή μου το ίδιο, είναι με ελληνική 2.2.1.

Περιμένουμε για την 2.3.5?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για δωστε λιγο βοηθεια. Σε προηγουμενα samsung που ειχα, υπηρχε μια επιλογη στην ασφαλεια που σου δημιουργουσε επιπλεον κωδικους απορρητου για συγκεκριμενες ενοτητες πχ αρχειο, μηνυματα, το υλικο μου κοκ και ειχες τη δυνατοτητα να επιλεξεις εσυ τι και πως

 

Στο μινι υπαρχει αυτο; Διοτι στην επιλογη απορρητο βγαζει αλλα. Και επειδη δε θελω και ειναι κουραστικο να βαλω η μοτιβο ή κλειδωμα οθονης στην αρχη και καθε φορα να γινονται τα νευρα μου τσαταλια τι αλλη επιλογη υπαρχει, ωστε να βαζω επιμερους φραγμους σε ενοτητες που θελω εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...