Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΧΙ δε χρειάζεται.

 

Το update θα σε κάνει unroot ούτως ή άλλως.

Μετά το Update πρέπει να ξανακάνεις root

 

Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks:)

Κι εγώ σήμερα το έκανα... Αναβάθμισα από 2.3.3 σε... 2.3.3 :p (μέσω KIES)

(Η όλη διαδικασία πήρε κάτι λιγότερο από 10λεπτά)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Οταν φτιαχνω την εμφανιση του μενου ( κλησεις , επαφες , μηνηματα, κεντρικο μενου) κι αλλαζω τα μηνηματα και βαζω το go sms αντι των μηνηματων του κινητου μου και κλεινω το κινητο και το ανοιγω εχει 3 επιλογες ( κλησεις , επαφες , κεντρικο μενου ) και η επιλογη go sms εχει εξαφανιστει ! οπως και οταν στο μενου φτιαχνω συγκεκριμενα το πως και που θα ειναι η καθε εφαρμογη κατεβασμενη ( παιχνιδια κλπ) οταν το κλεινω και το ανοιγω παλι εχουν χασει τη διαταξη την οποια ειχα διαλεξει εγω. π.χ. εχω διαλεξει στην 3 σελιδα το μενου να εμφανιζονται τα παιχνιδια μονο . αλλα οταν το ξανα ανοιγω ειναι στην 1η 2η 3η ανακετεμενα :|

 

Ξερει κανεις τι γινετε ; το κανει και σε σας ;

Έλεγξε μήπως οι εφαρμογές που σου "εξαφανίζονται" βρίσκονται στην κάρτα μνήμης και οχι στη συσκευή. Αν θες να είναι "όλα στη θέση τους" μετά από reset, πρέπει να τα μεταφέρεις στην εσωτερική μνήμη της συσκευής (που είναι πολύ μικρή δυστυχώς...)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως κύριοι είχα φέτος το Ace στην παραλία (το αγόρασα αρχές καλοκαιριού) και είχα τσακίσει το 3G. :lol:

 

Σχετικά με τα upgrades τώρα... Εγώ γενικά είμαι υπέρ και παντού... κινητά, PC, ΤV, τοστιέρες κλπ

Υποτίθεται ότι διορθώνουν προβλήματα ή και βελτιώνουν τις δυνατότητες των συσκευών. :cool:

 

Οσο για το ρουτ, εγώ είμαι από αυτούς που στην αρχή είχα δηλώσει ότι δεν πρόκειται να το κάνω αλλά τελικά

δε γινόταν χωρίς ρουτ. :ninja:

Εκοψα διαφημίσεις, μετέφερα προγράμματα από τη μνήμη στην SD, έκλεισα περιττά και ασύμφορα services κλπ.

 

Βέβαια αυτή είναι απλά η δική μου γνώμη...

 

Γεια σου φίλε!

Αν θα σου ήταν εύκολο θα μπορούσες να γράψεις με ποιον τρόπο το έκανες αυτό? ή που ακριβώς βρήκες τι πρέπει να κάνουμε?

Έχω την 2.3.3 oficial.

Έψαξα στους xda αλλά δεν βρήκα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε!

Αν θα σου ήταν εύκολο θα μπορούσες να γράψεις με ποιον τρόπο το έκανες αυτό? ή που ακριβώς βρήκες τι πρέπει να κάνουμε?

Έχω την 2.3.3 oficial.

Έψαξα στους xda αλλά δεν βρήκα κάτι!

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να το κάνεις. Προϋποθέτει όμως ότι θα είσαι root!

Κυρίως γίνεται με τη χρήση κάποιας εφαρμογής App2Sd δώσε στο search του market "App2SD"και θα σου βγάλει πολλές.

Δεν θα σου μεταφέρουν τα πάντα, αλλά θα σου μεταφέρουν αρκετά.

 

Επίσης το κάνει το Titanium backup. Μεταφέρει ακόμη κι εφαρμογές που τα κλασικά app2SD αδυνατούν να μεταφέρουν!

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση 2.3.3 android μεσω του kies με :

PHONE S5830XWKP6

kernel 2.6.35.7-perf-CL420230root@DELL138#1

αριθμος κατασκευης GINGERBREAD.BUKPE

CSC S5830VGRKP5

 

γινεται να βρω στο http://www.samfirmware.com την προηγουμενη ή την τρεχουσα εκδοση android?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά έμαθε κανείς τι "φρούτο" ήταν η σημερινή αναβάθμιση?

Εντάξει... 2.3.3 ήμασταν 2.3.3 μείναμε... αλλά τι άλλαξε???:wacko:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

http://img210.imageshack.us/img210/6594/shot000001m.png

 

http://img638.imageshack.us/img638/8012/shot000006.png

 

Screenshots απο το ace μου, βλεπετε κατι περιεργο? Ισως κατι που το κινητο μας δεν μπορει να κανει.... οπως το να μπει στη κανονικη σελιδα του κινητου και να παιξει τα βιντεο επειδη δεν εχει flash.... :p

Link to comment
Share on other sites

παιδεια βοηθεια.!!Πηγα να κανω την αναβαθμηση που βγηκε και κολησε στο 84% για αρκετη ωρα και το εβγαλα το usb.απο εκει και μετα βγαζει ενα εικονιδιο με ενα κινητο ενα θαυμαστικο και εναν υπολογιστη και δεν κανει τπτ αλλο!HElp please...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

μολις χθες πηρα το ace αλλα αντιμετωπιζω προβληματα χειρισμου...περα απο το οτι ειναι η 1η μου επαφη με smartphone εχω θεμα με τισ βασικες ρυθμισεις... ας μου πει καποιος πως βαζω ηχο κλησης το mp3 απο την καρτα μνημης...γιατι μεχρι στιγμης στις ρυθμισεις των ηχων κλησης μου εμφανιζει ως διαθεσιμα μονο τα ringtones της συσκευης....

please help!!!! κι ερχονται κι αλλες αποριες...πιο σοβαρες :p

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εβγαλα την καρτα μνημης ξανασυνδεσα το κινητο στο pc,πατησα οταν μου εβγαλε κατι για λογισμικο αναγκης κτλπ.Δεν ξερω αν εγινε η αναβαθμηση που ηταν να γινει αλλα τωρα εχω PDA:S5830XWKPY PHONE:S5830XWKP8 CSC:S5830XXKPA.Επισης στο κιες τωρα μου λεει οτι δεν εχω επισημο λογισμικο..Γιατι εγινε αυτο.?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

μολις χθες πηρα το ace αλλα αντιμετωπιζω προβληματα χειρισμου...περα απο το οτι ειναι η 1η μου επαφη με smartphone εχω θεμα με τισ βασικες ρυθμισεις... ας μου πει καποιος πως βαζω ηχο κλησης το mp3 απο την καρτα μνημης...γιατι μεχρι στιγμης στις ρυθμισεις των ηχων κλησης μου εμφανιζει ως διαθεσιμα μονο τα ringtones της συσκευης....

please help!!!! κι ερχονται κι αλλες αποριες...πιο σοβαρες :p

ευχαριστω

 

Θα κανεις στη καρτα μνημης ενα φακελο με το ονομα MEDIA . Μεσα σε αυτο τον φακελο θα κανεις ενα φακελο με το ονομα ringtones και μεσα στον φακελο ringtones θα βαλεις τα τραγουδια που θες για ηχους κλησης. Μετα θα στα εμφανιζει στη λιστα με τους ηχους κλησης. Αν θες κανεις και εναν φακελο notifications μεσα στον media και βαζεις σε αυτον τους ηχους που θες για ειδοποιηση sms κτλ

Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρ!! :mad:

Μόλις παρατήρησα ότι το νέο update μου ξαναέβαλε το νέο market συν το Πρόγραμμα Ενημέρωσης Μάρκετ

εννοείται πως μόλις τα ξαναέσφαξα και τα δύο και έβαλα πάλι το παλιό market.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

http://img210.imageshack.us/img210/6594/shot000001m.png

 

http://img638.imageshack.us/img638/8012/shot000006.png

 

Screenshots απο το ace μου, βλεπετε κατι περιεργο? Ισως κατι που το κινητο μας δεν μπορει να κανει.... οπως το να μπει στη κανονικη σελιδα του κινητου και να παιξει τα βιντεο επειδη δεν εχει flash.... :p

 

πως το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουμε λίγο το μέγεθος των γραμμάτων στα εικονίδια της οθόνης?

Εχουμε και μια ηλικία και δυσκολευόμαστε... :O

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλω rom για να δουλέψει ? στην 2.3.3 από ΚΙΕΣ δεν δουλεύει ?

Xε χε... με πρόλαβες... ότι θα ρώταγα το ίδιο... :)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω. Εγω εχω περασμενη custom rom, σε στοκ δεν εχω ιδεα. :O

Πιστεύω πως δε θα μας παίξει...

Θενκς πάντως για την ενημέρωση...

 

Εν τω μεταξύ βάζοντας τη νέα ρομ σήμερα με το ΚΙΕΣ ξαναανοιξα δουλειές...

Ξανά ρουτ, ξανασβήσιμο market + updater, ξανακαλιμπράρισμα της μπαταρίας κλπ...

 

Το ενοχλητικό είναι πως δεν ξέρω και τι κέρδισα...

Ενα update είναι πάντα ένα update αλλά να μην ξέρουμε και τι βάζουμε?

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημενο το συνεχη συγχρονισμο αλλα με απενεργοποιημενα τα πακετα, υπαρχει θεμα αυτοβουλων χρεωσεων;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Με ενεργοποιημενο το συνεχη συγχρονισμο αλλα με απενεργοποιημενα τα πακετα, υπαρχει θεμα αυτοβουλων χρεωσεων;;;

Aν είναι απενεργοποιημένη η "λειτουργία δικτύου δεδομένων" όχι δε μπορεί να γίνει κάποια χρέωση.

Εγώ παρ όλο που στο συμβόλαιό μου προβλέπονται και 100ΜΒ/μήνα το ανοίγω όποτε το χρειάζομαι και το κλείνω μόλις τελειώσω.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Aν είναι απενεργοποιημένη η "λειτουργία δικτύου δεδομένων" όχι δε μπορεί να γίνει κάποια χρέωση.

Εγώ παρ όλο που στο συμβόλαιό μου προβλέπονται και 100ΜΒ/μήνα το ανοίγω όποτε το χρειάζομαι και το κλείνω μόλις τελειώσω.

 

Ok, ετσι το δουλευω και εγω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό YouTube downloader? Δεν βρίσκω.!:confused:

 

Δεν το χω χρησιμοποιησει και πολυ, αλλα δυο τρεις φορες με αφησε ασπροπροσωπο. TubeMate λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...