Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν...

Από PDA:KPP / PHONE:KP7 / CSC:KP9 (EUR)

Πήγα PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA (EUR)

 

το κινητό όμως εξακολουθεί να είναι Ginger 2.3.3

πιστεύω ότι πρόκειται για update λόγω των bugs της προηγούμενης 2.3.3.

 

To κινητό το έχω αγοράσει από κατάστημα cosmote (κάνοντας συμβόλαιο) αλλά όπως είπε και ο Νίκος είναι unbranded!

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν...

Από PDA:KPP / PHONE:KP7 / CSC:KP9 (EUR)

Πήγα PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA (EUR)

 

το κινητό όμως εξακολουθεί να είναι Ginger 2.3.3

πιστεύω ότι πρόκειται για update λόγω των bugs της προηγούμενης 2.3.3.

 

To κινητό το έχω αγοράσει από κατάστημα cosmote (κάνοντας συμβόλαιο) αλλά όπως είπε και ο Νίκος είναι unbranded!

Μήπως ξέρουμε τι διορθώνει το update ; τα βασικότερα δηλ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πάσχα θυμαμαι υπήρχε μια φήμη που έλεγε οτι κάποιο update θα ανεβάσει την αναλυση για την εγγραφη video.έχει γίνει κατι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε τι διορθώνει το update ; τα βασικότερα δηλ.

 

Αυτό θα μας το πει ο yoda που έκανε το update γιατί δεν υπάρχει chengelog στα επίσημα firmware.

Πάντως οποίος έχει eur μπορεί να το κάνει.

Αν δεν θυμάστε τον κωδικό για να δείτε το product code είναι *2767*4387264636# (αν τον γράψεις καμιά 10αρια φορές δεν τον ξεχνάς μετά :lol:)

 

παιδια το πάσχα θυμαμαι υπήρχε μια φήμη που έλεγε οτι κάποιο update θα ανεβάσει την αναλυση για την εγγραφη video.έχει γίνει κατι τέτοιο?

 

Μα νομίζω πως ανέβηκε με την 2.3.3

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στην 2.3.4 εχει ανεβει σε 640x480, τωρα το κοιταξα!!!!

Αυτό το έχει από την 2.3.3

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Σε πρώτη φάση παρατηρώ ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση, το κινητό μου έγινε... ΑΚΟΜΗ πιο αργό...

Πατάω και περιμένω... Βέβαια αυτό μπορεί και να σημαίνει μεγαλύτερη αυτονομία.

Να κλείνει δηλ. services και να τα ξαναανοίγει όποτε τα θέλει..

 

Πάντως αν κάποιος φίλος βρει κάπου τι στο καλό άλλαξε από το

PDA:KPP / PHONE:KP7 / CSC:KP9 (EUR) στο PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA (EUR)

ας το γράψει για να ξέρω κι εγώ βρε παιδιά τι έκανα...

 

Εννοείται επίσης ότι μόλις ξαναρούταρα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Σε πρώτη φάση παρατηρώ ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση, το κινητό μου έγινε... ΑΚΟΜΗ πιο αργό...

Πατάω και περιμένω... Βέβαια αυτό μπορεί και να σημαίνει μεγαλύτερη αυτονομία.

Να κλείνει δηλ. services και να τα ξαναανοίγει όποτε τα θέλει..

 

Πάντως αν κάποιος φίλος βρει κάπου τι στο καλό άλλαξε από το

PDA:KPP / PHONE:KP7 / CSC:KP9 (EUR) στο PDA:KPY / PHONE:KP8 / CSC:KPA (EUR)

ας το γράψει για να ξέρω κι εγώ βρε παιδιά τι έκανα...

 

Εννοείται επίσης ότι μόλις ξαναρούταρα...

 

έκανες καθαρή εγκατάσταση; όλα τα wipes?

συνιστάται πάντα πριν από αλλαγή ρομ wipe data και cache από recovery, όπως και μετά το update.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα, για την 2.3.4 εχουμε δυο επιλογες, την εκδοση S5830XXKPH η οποια πρεπει να ειναισε Τσεχικα ή Πολωνικα (πολυ πιθανο να κανω λαθος για τη γλωσσα) και την τελευταια S5830DDKQ5 η οποια ειναι σε indian γλωσσα. Εχω περασει την πρωτη αλλα και στις δυο η γλωσσα αλλαζει ανετα σε Ελληνικα. Θεματακια που χρειαζονται να φτιαξουμε μετα το περασμα ενος απο των δυο ειναι φυσικα τα APN settings και μια μικρη επεμβαση στην λειτουργια του πληκτρολογιου για να εχουμε γρηγορη αλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα. Αυτο το κανουμε ανετα μεσα απο ρυθμισεις. Προς το παρον το wifi δουλευει αψογα, ειδοποιησεις μυνηματων επισης αλλα δεν υπαρχει ειδοποιησει στο εικονιδιο του τηλεφωνου για χαμενες κλησεις παρα μονο στην μπαρα ειδοποιησεων, αυτο αλλωστε το θεματακι το ειχε και η 2.3.3. Κατα τα αλλα μια χαρα, ισως να εχω παρατηρησει και μικρη βελτιωση στην ζωη της μπαταριας με την S5830XXKPH.
Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για Voda branded δεν έχει βγει κάτι ακόμα ... Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα, για την 2.3.4 εχουμε δυο επιλογες, την εκδοση S5830XXKPH η οποια πρεπει να ειναισε Τσεχικα ή Πολωνικα (πολυ πιθανο να κανω λαθος για τη γλωσσα) και την τελευταια S5830DDKQ5 η οποια ειναι σε indian γλωσσα. Εχω περασει την πρωτη αλλα και στις δυο η γλωσσα αλλαζει ανετα σε Ελληνικα. Θεματακια που χρειαζονται να φτιαξουμε μετα το περασμα ενος απο των δυο ειναι φυσικα τα APN settings και μια μικρη επεμβαση στην λειτουργια του πληκτρολογιου για να εχουμε γρηγορη αλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα. Αυτο το κανουμε ανετα μεσα απο ρυθμισεις. Προς το παρον το wifi δουλευει αψογα, ειδοποιησεις μυνηματων επισης αλλα δεν υπαρχει ειδοποιησει στο εικονιδιο του τηλεφωνου για χαμενες κλησεις παρα μονο στην μπαρα ειδοποιησεων, αυτο αλλωστε το θεματακι το ειχε και η 2.3.3. Κατα τα αλλα μια χαρα, ισως να εχω παρατηρησει και μικρη βελτιωση στην ζωη της μπαταριας με την S5830XXKPH.

 

Έχει βγει 2.3.5 ks2 όπως είπα παραπάνω.

Απ'οτι διαβάζω, έχει μικρές βελτιώσεις αλλα αυτό το lag στο ξεκλείδωμα δεν έχει διορθωθεί ακόμα.

 

Edit: μην περνάτε asian us κλπ firmware. Περάστε ευρωπαϊκά. Έτσι κι αλλιώς η ευρώπη παίρνει πολλά και γρήγορα updates.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει 2.3.5 ks2 όπως είπα παραπάνω.

Απ'οτι διαβάζω, έχει μικρές βελτιώσεις αλλα αυτό το lag στο ξεκλείδωμα δεν έχει διορθωθεί ακόμα.

 

Edit: μην περνάτε asian us κλπ firmware. Περάστε ευρωπαϊκά. Έτσι κι αλλιώς η ευρώπη παίρνει πολλά και γρήγορα updates.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

lag στο ξεκλειδωμα εννοεις καθυστερηση? κατα τα αλλα το εχεις δοκιμασμενο? ολα κομπλε?

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

έκανες καθαρή εγκατάσταση; όλα τα wipes?

συνιστάται πάντα πριν από αλλαγή ρομ wipe data και cache από recovery, όπως και μετά το update.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μόνο τις cache των προγραμμάτων καθάρισα.

Οταν λες wipe data τι εννοείς?

 

Και κάτι ακόμη:

Στις πληροφορίες, στην έκδοση βασικού φάσματος τώρα λέει S5830XWKP8

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

lag στο ξεκλειδωμα εννοεις καθυστερηση? κατα τα αλλα το εχεις δοκιμασμενο? ολα κομπλε?

 

Ναι εννοώ την καθυστέρηση.

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να το περάσω λόγο δουλειάς-σχολής, γενικά έλλειψη χρόνου για να ασχοληθώ αυτό τον καιρό.

Στο xda διαβάζω απλα για την ks2.

 

Μόνο τις cache των προγραμμάτων καθάρισα.

Οταν λες wipe data τι εννοείς?

 

Wipe data factory reset απο recovery = επαναφορά εργοστασιακών (διαγράφονται όλα εκτός απο ότι έχεις στην κάρτα μνήμης.)

 

Και κάτι ακόμη:

Στις πληροφορίες, στην έκδοση βασικού φάσματος τώρα λέει S5830XWKP8

 

Αυτό είναι το modem (διαχειρίζεται σήμα δικτύου,wifi κλπ )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω λοιπόν ένα κινητό , το Galaxy Ace .

 

Σαν πρωτόπειρος με android , μπήκα σε τούτο το φόρουμ όπου η αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια κάποιων φίλων

(ονόματα δεν λέμε, όλοι τους γνωρίζουμε) , μπόρεσα να μάθω κάποια βασικά γιά τις δυνατότητες του κινητού - τους

ευχαριστώ γιά μιά ακόμα φορά -, μπήκα και σε κάποια sites και διάβασα κάποια πράγματα τόσα όσα χρειαζόταν γιά να το

φέρω στα μέτρα μου .

 

Ετσι έφτασα να έχω ένα κινητό και ,

 

1. Κάνω τηλεφωνήματα (όταν είμαι εκτός σταθερού) και παίρνω τηλεφωνήματα χωρίς κανένα πρόβλημα.

2. Με sms και mms δεν ασχολούμαι , και δεν θα αναφέρω τις απόψεις μου γιά αυτού του είδους την επικοινωνία!!!!ούτε

νομίζω να ενδιαφέρουν κανέναν .

3. Εχω κατεβάσει από το market και εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές (free και paid) που υποκειμενικά με εξυπηρετούν .

4. Εχω και έναν πλοηγό , γιά επείγουσες περιπτώσεις που δουλεύει μιά χαρά , καλύτερα από το ΡΝΑ που έχω , μιάς και

δεν χρειάζεται να το έχω στο παρμπριτζ αφού και έχει καλή λήψη και στη κονσόλα .

5. Στο Internet μπαίνω , αν χρειασθεί μόνο με Wi-Fi , ή γιά δώ το email μου από το πάροχό μου , να δώ νέα ποστς σε

τούτο ή σε άλλα φόρουμ .

 

Ρωτάω λοιπόν το εαυτό μου .

Γιατί να κάνω root ή αναβαθμίσεις και τα σχετικά και να μπω στις διάφορες περιπέτειες που διαβάζω , αφού έτσι κι'

αλλιώς την ίδια χρήση θα έχω με το κινητό , τις ίδιες εφαρμογές θα βάλω ?

Τι παραπάνω κάνουν τα ρουταρισμένα (sic) και τα αναβαρμισμένα ?

Υπάρχει περίπτωση με κάποια αναβάθμιση να έχει τη δυνατότητα να μου φτιάχνει espresso ?:lol:

 

Στο κάτω-κάτω ένα κινητό τηλέφωνο είναι

 

Πόσο άδικο έχω , αλλά γιατί ?

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Εχω λοιπόν ένα κινητό , το Galaxy Ace .

 

Σαν πρωτόπειρος με android , μπήκα σε τούτο το φόρουμ όπου η αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια κάποιων φίλων

(ονόματα δεν λέμε, όλοι τους γνωρίζουμε) , μπόρεσα να μάθω κάποια βασικά γιά τις δυνατότητες του κινητού - τους

ευχαριστώ γιά μιά ακόμα φορά -, μπήκα και σε κάποια sites και διάβασα κάποια πράγματα τόσα όσα χρειαζόταν γιά να το

φέρω στα μέτρα μου .

 

Ετσι έφτασα να έχω ένα κινητό και ,

 

1. Κάνω τηλεφωνήματα (όταν είμαι εκτός σταθερού) και παίρνω τηλεφωνήματα χωρίς κανένα πρόβλημα.

2. Με sms και mms δεν ασχολούμαι , και δεν θα αναφέρω τις απόψεις μου γιά αυτού του είδους την επικοινωνία!!!!ούτε

νομίζω να ενδιαφέρουν κανέναν .

3. Εχω κατεβάσει από το market και εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές (free και paid) που υποκειμενικά με εξυπηρετούν .

4. Εχω και έναν πλοηγό , γιά επείγουσες περιπτώσεις που δουλεύει μιά χαρά , καλύτερα από το ΡΝΑ που έχω , μιάς και

δεν χρειάζεται να το έχω στο παρμπριτζ αφού και έχει καλή λήψη και στη κονσόλα .

5. Στο Internet μπαίνω , αν χρειασθεί μόνο με Wi-Fi , ή γιά δώ το email μου από το πάροχό μου , να δώ νέα ποστς σε

τούτο ή σε άλλα φόρουμ .

 

Ρωτάω λοιπόν το εαυτό μου .

Γιατί να κάνω root ή αναβαθμίσεις και τα σχετικά και να μπω στις διάφορες περιπέτειες που διαβάζω , αφού έτσι κι'

αλλιώς την ίδια χρήση θα έχω με το κινητό , τις ίδιες εφαρμογές θα βάλω ?

Τι παραπάνω κάνουν τα ρουταρισμένα (sic) και τα αναβαρμισμένα ?

Υπάρχει περίπτωση με κάποια αναβάθμιση να έχει τη δυνατότητα να μου φτιάχνει espresso ?:lol:

 

Στο κάτω-κάτω ένα κινητό τηλέφωνο είναι

 

Πόσο άδικο έχω , αλλά γιατί ?

Ωραίος! μου αρέσει η τοποθέτησή σου και ας έχω λιώσει το δικό μου δοκιμάζοντας κάθε ROM που βγαίνει. Απλώς, νομίζω, πως έχει να κάνει με το πόσο θες να ψαχτείς. Πχ, εγώ αφήνω και την TV μου και κάνει updates όταν και αν βρει. Δε λέω πως με θεωρώ "ψαγμένο" επειδή κάνω FW update στην Bravia, αλλά αφού μπορεί να κάνει, ας κάνει :) . Πραγματικά μου αρέσει η τοποθέτησή σου! Δεν χρειάζεται κανείς το root ούτε και custom ROMS. Αν έχεις χρόνο και γουστάρεις να ψάξεις, κάνεις. Αλλιώς απλώς χρησιμοποιείς τη συσκευή :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εχω λοιπόν ένα κινητό , το Galaxy Ace .

 

Σαν πρωτόπειρος με android , μπήκα σε τούτο το φόρουμ όπου η αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια κάποιων φίλων

(ονόματα δεν λέμε, όλοι τους γνωρίζουμε) , μπόρεσα να μάθω κάποια βασικά γιά τις δυνατότητες του κινητού - τους

ευχαριστώ γιά μιά ακόμα φορά -, μπήκα και σε κάποια sites και διάβασα κάποια πράγματα τόσα όσα χρειαζόταν γιά να το

φέρω στα μέτρα μου .

 

Ετσι έφτασα να έχω ένα κινητό και ,

 

1. Κάνω τηλεφωνήματα (όταν είμαι εκτός σταθερού) και παίρνω τηλεφωνήματα χωρίς κανένα πρόβλημα.

2. Με sms και mms δεν ασχολούμαι , και δεν θα αναφέρω τις απόψεις μου γιά αυτού του είδους την επικοινωνία!!!!ούτε

νομίζω να ενδιαφέρουν κανέναν .

3. Εχω κατεβάσει από το market και εγκαταστήσει κάποιες εφαρμογές (free και paid) που υποκειμενικά με εξυπηρετούν .

4. Εχω και έναν πλοηγό , γιά επείγουσες περιπτώσεις που δουλεύει μιά χαρά , καλύτερα από το ΡΝΑ που έχω , μιάς και

δεν χρειάζεται να το έχω στο παρμπριτζ αφού και έχει καλή λήψη και στη κονσόλα .

5. Στο Internet μπαίνω , αν χρειασθεί μόνο με Wi-Fi , ή γιά δώ το email μου από το πάροχό μου , να δώ νέα ποστς σε

τούτο ή σε άλλα φόρουμ .

 

Ρωτάω λοιπόν το εαυτό μου .

Γιατί να κάνω root ή αναβαθμίσεις και τα σχετικά και να μπω στις διάφορες περιπέτειες που διαβάζω , αφού έτσι κι'

αλλιώς την ίδια χρήση θα έχω με το κινητό , τις ίδιες εφαρμογές θα βάλω ?

Τι παραπάνω κάνουν τα ρουταρισμένα (sic) και τα αναβαρμισμένα ?

Υπάρχει περίπτωση με κάποια αναβάθμιση να έχει τη δυνατότητα να μου φτιάχνει espresso ?:lol:

 

Στο κάτω-κάτω ένα κινητό τηλέφωνο είναι

 

Πόσο άδικο έχω , αλλά γιατί ?

 

Όταν θα κάτσω στο πσ θα σου γράψω για ποιους λόγους κάνεις ρουτ περνάς custom roms κλπ. Θα γράψω από τη δική μου μεριά (παρόμοια) σαν χρήστης galaxy s που έχω φλασαρει χιλιάδες φορές κινητά (ειδικά το δικό μου) και θα βγάλουμε συμπεράσματα μετά (κουβέντα να γίνεται :lol:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα κάτσω στο πσ θα σου γράψω για ποιους λόγους κάνεις ρουτ περνάς custom roms κλπ. Θα γράψω από τη δική μου μεριά (παρόμοια) σαν χρήστης galaxy s που έχω φλασαρει χιλιάδες φορές κινητά (ειδικά το δικό μου) και θα βγάλουμε συμπεράσματα μετά (κουβέντα να γίνεται :lol:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αυτού του είδους η κουβέντα ίσως να ήταν πιό επικοδομητική αν γινόταν το καλοκαίρι πίνοντας καφέ - όχι φτιαγμένο από το Ace :D -

στην Αμμο στη παραλία . Αλλά βλέπεις , τότε δεν είχα ακόμα το Ace και τώρα είναι κάπως μακρυά.

Οπως κι' αν είναι περιμένω . Οχι πως είμαι αμφισβητίας ή αντιρρησίας ,(όπως είπες , κουβέντα να γίνεται:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως κύριοι είχα φέτος το Ace στην παραλία (το αγόρασα αρχές καλοκαιριού) και είχα τσακίσει το 3G. :lol:

 

Σχετικά με τα upgrades τώρα... Εγώ γενικά είμαι υπέρ και παντού... κινητά, PC, ΤV, τοστιέρες κλπ

Υποτίθεται ότι διορθώνουν προβλήματα ή και βελτιώνουν τις δυνατότητες των συσκευών. :cool:

 

Οσο για το ρουτ, εγώ είμαι από αυτούς που στην αρχή είχα δηλώσει ότι δεν πρόκειται να το κάνω αλλά τελικά

δε γινόταν χωρίς ρουτ. :ninja:

Εκοψα διαφημίσεις, μετέφερα προγράμματα από τη μνήμη στην SD, έκλεισα περιττά και ασύμφορα services κλπ.

 

Βέβαια αυτή είναι απλά η δική μου γνώμη...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Απλώς, νομίζω, πως έχει να κάνει με το πόσο θες να ψαχτείς.

 

Ααααα...ναι . Πόσο θές να ψαχτείς . Μα και αυτό δεν είναι υποκειμενικό ?. Εσύ δεν επιλέγεις τι θα ψάξεις , ανάλογα

με τι σε εξιτάρει ? :D (που είσαι Μπαμπινιώτη!!!) .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εχω κανει ροοτ στην stock 2.3.3 και μολις ειδα νεα αναβαθμηση απο το κιες.Χρειαζεται να κανω unroot πριν κανω το update?
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως κύριοι είχα φέτος το Ace στην παραλία (το αγόρασα αρχές καλοκαιριού) και είχα τσακίσει το 3G. :lol:

 

Μπάμπη στην παραλία 3G . ? Με τον ήλιο και τη γαλάζια θάλασσα .? Με τα παρελκόμενα.......... :) . Sorry αλλά με στενοχωρείς

 

Σχετικά με τα upgrades τώρα... Εγώ γενικά είμαι υπέρ και παντού... κινητά, PC, ΤV, τοστιέρες κλπ

Υποτίθεται ότι διορθώνουν προβλήματα ή και βελτιώνουν τις δυνατότητες των συσκευών. :cool:

 

Οσο για το ρουτ, εγώ είμαι από αυτούς που στην αρχή είχα δηλώσει ότι δεν πρόκειται να το κάνω αλλά τελικά

δε γινόταν χωρίς ρουτ. :ninja:

Εκοψα διαφημίσεις, μετέφερα προγράμματα από τη μνήμη στην SD, έκλεισα περιττά και ασύμφορα services κλπ.

 

Βέβαια αυτή είναι απλά η δική μου γνώμη...

 

Στη χρήση που εγώ επέλεξα , τι διαφορά κάνουν τα παραπάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

Οταν φτιαχνω την εμφανιση του μενου ( κλησεις , επαφες , μηνηματα, κεντρικο μενου) κι αλλαζω τα μηνηματα και βαζω το go sms αντι των μηνηματων του κινητου μου και κλεινω το κινητο και το ανοιγω εχει 3 επιλογες ( κλησεις , επαφες , κεντρικο μενου ) και η επιλογη go sms εχει εξαφανιστει ! οπως και οταν στο μενου φτιαχνω συγκεκριμενα το πως και που θα ειναι η καθε εφαρμογη κατεβασμενη ( παιχνιδια κλπ) οταν το κλεινω και το ανοιγω παλι εχουν χασει τη διαταξη την οποια ειχα διαλεξει εγω. π.χ. εχω διαλεξει στην 3 σελιδα το μενου να εμφανιζονται τα παιχνιδια μονο . αλλα οταν το ξανα ανοιγω ειναι στην 1η 2η 3η ανακετεμενα :|

 

Ξερει κανεις τι γινετε ; το κανει και σε σας ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εχω κανει ροοτ στην stock 2.3.3 και μολις ειδα νεα αναβαθμηση απο το κιες.Χρειαζεται να κανω unroot πριν κανω το update?
ΟΧΙ δε χρειάζεται.

 

Το update θα σε κάνει unroot ούτως ή άλλως.

Μετά το Update πρέπει να ξανακάνεις root

 

Μπάμπη στην παραλία 3G . ? Με τον ήλιο και τη γαλάζια θάλασσα .? Με τα παρελκόμενα.......... :) . Sorry αλλά με στενοχωρείς
Χα χα χα... Αυτά βρε είναι για τα νιάτα...

Σε εμάς με τα γυναικόπαιδα τριγύρω, μόνο κανένα laptop κανένα Ace και τίποτε κοψίδια έχουν μείνει να απολαμβάνουμε Χε χε χε...

 

Στη χρήση που εγώ επέλεξα , τι διαφορά κάνουν τα παραπάνω ?
Καμία... :p

Βέβαια (για να υπερασπιστώ ντε και τη θέση μου) το Ace δεν είναι τηλέφωνο, είναι PDA.

Τρέχει προγράμματα, σκαλίζεις κάνεις αναβαθμίσεις, το κάνεις μπάχαλο, βαράς το κεφάλι σου για τη βλακεία που έκανες, το ξαναστήνεις κλπ.

Αν θές απλά τηλέφωνο παίρνεις κάτι πιο απλό που να χει και 20 φορές μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

(Αυτό με τη μπαταρία ρε παιδιά δε το έχω χωνέψει ακόμη)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...