Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας! με την καρτα sd που εχει μεσα τον πλοηγο gps κατα την εγκατασταση του προγραμματος της sygic ,εγκαθιστουνται στη " μουσικη"(που εχει κατηγορια "μουσικη" το κινητο) 49 ηχητικα αποσπασματακια τυπου "bar-παρκινγκ-θεατρο-κτλπ" που ειναι ηχητικα του πλοηγου ...

 

ομως πανε οπως ειπα μεσα στο εικονιδιο "μουσικη" που ειναι τα αλμπουμ εκει μεσα -καλλιτεχνες κτλπ

ειναι βλακεια να ειναι σκορπια εκει μεσα λοιπον- τι δουλεια εχουν εκει....(υποτιθεται πως εχει θα βαλουμε τα mp3 μας,κτλπ τους καλλιτεχνες.....τη "συλλογη" μας!)

 

πως μπορω ωστε να μην εχει προβλημα και ο πλοηγος κατα την εκφωνηση αυτων... να μεταφερθουν αλλου τα 49 ηχητικα αποσπασματα ? (400 kb ειναι ολα μαζι)

 

οσοι εχετε εγκαταστησει πλοηγο απο sd μνημη(και γενικα) εκει πανε και σε σας?

 

υποψην ισως βοηθησει αυτο που θα πω: μεσω απο το pc που ειδα τους φακελους του περιεχομενου της sd καρτας που εχει μονο τον πλοηγο... εχει φακελους μεταξυ αλλων εχει και εναν φακελο "sounds" κενο! (μηπως να τα μετακινησω εδω?)

***τα ηχητικα αποσπασματα τα 49 ειναι σε αλλο υποφακελο παλι με ονομασια "sounds" αλλα μεσα σε φακελο με ονομασια "res" οπου εκει μεσα εχει και αλλους φακελους οπως "skin"- "voices"-icons"-"eula"-"itinerary"

 

οσοι ξερουν ας μου πουν! α και κατι αλλο! ο πλοηγος που το δινουν μαζι με το κινητο προσφορα,ειναι trial ? λογικα δε πρεπει ,εκτος με το σκαναρισμα που κανουν στο καταστημα της συσκευασιας "περναει" αυτοματα στο ονομα που ειναι η αποδειξη αγορας (μαζι με το κινητο που μου εδωσαν)γιατι βλεπω εχει ενα κωδικο στην αποδειξη .....του λογισμικου) εσεις τι λετε? πρεπει να τους παρω τηλ ? να "δηλωθει" στη εταιρια που το βγαζει η οχι? δε τα ξερω γι αυτο ρωταω... παντως ενα τηλ. που εχουν για τεχνικη υποστηριξη ειναι ολο...απασχολημενο!!!! συνεχεια οποτε παιρνω! απορω γιατι!( τι το γραφουν τοτε στη συσκευασια ?)

 

το εχει παρει το galaxy ace κανεις σας, απο το γνωστο κατστημα, που το εχει προσφορα μαζι με τον πλοηγο δωρο?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.εχω ενα προβηματακι με την συνδεση του ace μεσω usb με το pc για μεταφορα δεδομενων.δεν το βλεπει με τιποτα.τι να κανω?και κατι αλλο.πως μπορω να του κανω αναβαθμιση χωρις χρηση pc και wifi?υπαρχει καποιο αρχειο για να κανω εγκατασταση και να γινει η αναβαθμιση χωρις να χαθει κατι απο αυτα που ειναι περασμενα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Απέκτησα σήμερα το 1ο μου android (Galaxy Ace)

 

Σε γενικές γραμμές το ρύθμισα, αλλά έχω ορισμένες απορίες στις οποίες θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1) Πως μπορώ να ορίσω τι IP θα πάρει το ACE?

(Εχοντας απενεργοποιημένο το DHCP στο router, δε δίνει IP addresses. Δέχεται μόνο συσκευές που έχουν προεπιλεγμένη IP.)

 

2) Από το file manager που έχει προεγκατεστημένο (ονόματι "Τα αρχεία μου") μπορώ να δω ΜΟΝΟ την MicroSD.

Πως μπορώ να δω τα περιεχόμενα της Onboard μνήμης?

 

3) Αγόρασα το MLS Destinator το οποίο μου το έδωσαν σε μία 4GB MicroSD. Εγώ όμως έχω αγοράσει μία 16G κάρτα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω το πρόγραμμα από την 4G στην 16G? Aπό την MLS μου ζήτησαν 25€ για να μου το κάνουν...

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Απέκτησα σήμερα το 1ο μου android (Galaxy Ace)

 

Σε γενικές γραμμές το ρύθμισα, αλλά έχω ορισμένες απορίες στις οποίες θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1) Πως μπορώ να ορίσω τι IP θα πάρει το ACE?

(Εχοντας απενεργοποιημένο το DHCP στο router, δε δίνει IP addresses. Δέχεται μόνο συσκευές που έχουν προεπιλεγμένη IP.)

 

2) Από το file manager που έχει προεγκατεστημένο (ονόματι "Τα αρχεία μου") μπορώ να δω ΜΟΝΟ την MicroSD.

Πως μπορώ να δω τα περιεχόμενα της Onboard μνήμης?

 

3) Αγόρασα το MLS Destinator το οποίο μου το έδωσαν σε μία 4GB MicroSD. Εγώ όμως έχω αγοράσει μία 16G κάρτα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω το πρόγραμμα από την 4G στην 16G? Aπό την MLS μου ζήτησαν 25€ για να μου το κάνουν...

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1) Κατεβασε απο το Android market το IP manager ειναι δωρεαν

2)Astro manager ενα απο τα καλυτερα file manager, τα εχει ολα εκει

3)Κρατας την 4G και την 16G την κανεις δωρο σε εμενα :D. Η ποιο μπακαλιστικη λυση εαν ειναι εγκατεστημενο στην καρτα SD ειναι να κανεις ενα Clone backup και τα περνας κατευθειαν στην 16G. το εχω δοκιμασει και δουλεψε χωρις κανενα προβλημα, πιστευω οοτι και με ενα copy-paste παλι δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dim10seret

1) Το βρήκα!

- Επιλέγω Ρυθμίσεις/Ασύρμ,Επικοιν.και δίκτυα

- Επιλέγω ρυθμίσεις Wi-Fi

- Πιέζω το αριστερό (Hardware) κουμπί του κινητού για μενού

- Επιλέγω: Για προχωρημένους.

- Επιλέγω: Χρήση στατικού IP !!!

 

2) Θα το κατεβάσω ΑΜΕΣΑ! (σ'ευχαριστώ)

 

3) Μόλις το αντιγράφω και πάω να το τρέξω παίρνω μύνημα:

"δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εκτελέσετε αυτήν την εφαρμογή"

Επικοινώνησα με την MLS και μου είπαν ότι το destinator είναι κλειδωμένο με την κάρτα που μου έδωσαν αυτοί και ΔΕΝ αντιγράφεται.

Αν θέλω να το αντιγράψω, πρέπει να πάω εκεί μαζί με τις 2 κάρτες και να το κάνουν αυτοί.

Για το παραπάνω υπάρχει χρέωση 25€ !!!

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι (ξανά) τα φώτα σας.

Ενώ είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi (καρφωτή IP) ο browser δε συνδέεται σε καμία σελίδα στο internet.

 

Από το Android Market κατεβάζω κανονικά, τις εφαρμογές τις κάνω register κανονικά, ο καιρός και τα νέα ανανεώνονται,

αλλά ο browser δε με βάζει πουθενά!!

 

Σκέφτηκα μήπως φταίει το port number (έχω βάλει 8080) αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί δε συνδέομαι με το browser?

 

Ευχαριστώ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι (ξανά) τα φώτα σας.

Ενώ είμαι συνδεδεμένος μέσω wifi (καρφωτή IP) ο browser δε συνδέεται σε καμία σελίδα στο internet.

 

Από το Android Market κατεβάζω κανονικά, τις εφαρμογές τις κάνω register κανονικά, ο καιρός και τα νέα ανανεώνονται,

αλλά ο browser δε με βάζει πουθενά!!

 

Σκέφτηκα μήπως φταίει το port number (έχω βάλει 8080) αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί δε συνδέομαι με το browser?

 

Ευχαριστώ...

Αν δεν κάνω λάθος η 80 είναι αυτή που ανοίγει για http πρωτόκολλο

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η 80 είναι αυτή που ανοίγει για http πρωτόκολλο

 

Φίλε mclound μου έλυσες το πρόβλημα!

Αυτό ήταν το λάθος μου. Εβαζα 8080 αντί 80

Μου δουλεύει τέλεια! Σε ευχαριστώ!

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ace και μπορώ να πω πως είμαι κατενθουσιασμένος. Τον ενθουσιασμό μου όμως χαλάει μια καθημερινή "βλακεία" που κάνει το κινητό. Ενώ είναι όλα οκ και τρέχει μόνο στο taskbar η εφαρμογή "Battery Status Widget - Free" -αλλά όχι σαν widget-, και ενώ είναι σβηστή η οθόνη, δεν ανοίγει με τπτ. Έχω τεστάρει πως εάν εκείνη τη στιγμή με καλέσω από άλλο τηλέφωνο, η κλήση φαίνεται σαν να μην το σηκώνω (καλεί κανονικά, δλδ) αλλά το κινητό νεκρό.

Μόνη λύση: βγάζω μπαταρία. Θεωρώ τραγικό κάτι τέτοιο και σκέφτομαι μήπως το προκαλεί καμιά εγκατάσταση εφαρμογής, αν και δεν έχω τπτ περίεργο εγκατεστημένο. Πολλά παιχνιδάκια - τα πλέον γνωστά - και καμιά 15αριά εφαρμογές.

 

Αυτό συμβαίνει 2-3 φορές τη μέρα. Η χρήση που του κάνω είναι -σχεδόν πάντα- το WiFi ανοιχτό και κάνα 10λεπτο τη μέρα blah blah.

 

Το έχω μόνο εγώ το θέμα;

Πάντος, μετά την επαναφορά ρυθμίσεων έστρωσε το θέμα. Μάλλον μου το προκαλούσε ένα App που είχα να αλλάζω/φτιάχνω προφίλ. Δε θυμάμαι και το όνομά του... κάνα καλό στο ζήτημα "προφίλ" ξέρει κάποιος;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ EXEI KANΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΜS? ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η COSMOTE ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! η ενδειξη 3G λειτουργει στο κινητο μας το ace?

 

σε ποια περιπτωση? εγω δε το εχω δει ακομα αυτο! ουτε απο μενου...(εχει μονο για 2G on off)

 

δεν εχει 3G?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα προβηματακι με την συνδεση του ace μεσω usb με το pc για μεταφορα δεδομενων.δεν το βλεπει με τιποτα.τι να κανω?και κατι αλλο.πως μπορω να του κανω αναβαθμιση χωρις χρηση pc και wifi?υπαρχει καποιο αρχειο για να κανω εγκατασταση και να γινει η αναβαθμιση χωρις να χαθει κατι απο αυτα που ειναι περασμενα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Πριν λίγες μέρες πήρα το Samsung Galaxy ACE και κάποιες στιγμές εκεί που μιλάω με κάποιον ακούω στιγμιαία τον άλλο με τεράστια ένταση και μετά σε φυσιολογική ένταση όχι και πολύ δυνατα. Αυτό συμβαίνει κάθε φορά που μιλάω στο τηλέφωνο με επαναληψιμότητα κάθε 1-2 λεπτά ομιλίας χωρίς να είναι στάνταρ ο χρονος.

 

Αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ή και να μη έχει και ξέρει ας με ενημερώσει για το τι πρεπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ EXEI KANΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΜS? ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η COSMOTE ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΩΣΤΑ

Καλώς ήρθες στο forum. Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου.

Για να λάβεις MMS πρέπει να έχεις ανοιχτό το 3G.

καλημερα! η ενδειξη 3G λειτουργει στο κινητο μας το ace?

 

σε ποια περιπτωση? εγω δε το εχω δει ακομα αυτο! ουτε απο μενου...(εχει μονο για 2G on off)

 

δεν εχει 3G?

Αν πατήσεις παρατεταμένα το power κουμπί σου εμφανίζεαι menu, από εκεί μπορείς να το ανοίξεις.

Καλημερα παιδια.εχω ενα προβηματακι με την συνδεση του ace μεσω usb με το pc για μεταφορα δεδομενων.δεν το βλεπει με τιποτα.τι να κανω?και κατι αλλο.πως μπορω να του κανω αναβαθμιση χωρις χρηση pc και wifi?υπαρχει καποιο αρχειο για να κανω εγκατασταση και να γινει η αναβαθμιση χωρις να χαθει κατι απο αυτα που ειναι περασμενα?

Κάνε unistall/reinstall το KIES, οι αναβαθμίσεις γίνονται από εκεί δυστυχώς. Υπάρχει και ο τρόπος του Odin, αλλά πάλι θα χειαστείς τους Driverw όπωσδήποτε

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! απο πλοηγο προγραμμα,βζει φακελο icons στη συλλογη που βαζουμε τις φωτο. επισης στο" μουσικη" εβαλε 49 ηχητικα αποσπασματα . απο οτι διαβασα καπου εδω , πρεπει να φτιαξουμε απο σημειωματαριο .nomedia

 

οι ηχο ειναιι στην sd καρτα ειναι μεσα σε φακελο "res" - υποφακελο "sounds" μετα θα το βαλω αυτο μεσα στο sounds ? η στο υποφακελο που βρισκονται οι ηχοι ogg? χυμα θα το ριξω εκει?

 

 

τα icons απο οτι ειδα ειναι στο φακελο "DSIM" αλλα στο υποφακελο ".thumbnails" (ειναι 73 eikonidia εκει μεσα και οπως ειπα εχουν παει στο μενου "συλλογη " για τις φωτο μας...)

 

πεστε μου λοιπον για τις φωτο που θα το ριξω χυμα , και για τους ηχους .

 

ευχαριστω! ναμαι σιγουρος γ ιαυτο ρωταω! (ως τωρα εχω αυτα του πλοηγου) αν σβηστουν χειροκινητα ξαναμπαινουν ε?

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έδω και πέντε μέρες μέρες είμαι κάτοχος του ΑCE και αν και το πρώτο μου android κινητό το συνήθισα πολυ γρήγορα και το λάτρεψα. Πριν απο λίγη ώρα και ενώ έγραφα ένα μήνυμα εμφανίστηκε ΑΚΡΙΒΩΣ στη μέση της οθόνης του κινητού μια λέπτη κάθετη γραμμή που αλλιώνει σε εκείνο το σημείο τα χρώματα ή τα κάνει πιο φωτεινά. Το κινητό το έχω όπως είπα 5 μέρες, το προσέχω σαν τα μάτια μου, δεν έχει πέσει ποτέ και δεν το έχω χτυπήσει. Όλο αυτό εμφανίστηκε εντελώς ξαφνικά.

Το κουτί είναι και όλα τα άλλα είναι άθικτα και θα το πάω στο μαγαζί απο όπου το αγόρασα για αντικατάσταση αλλά πολύ φοβάμαι πως θα βρούν λόγους να μην την κάνουν και να το πάνε για service το όποιο δεν ξέρω πόσο θα στοιχίσει αν και υπάρχει εγγύηση.

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Είναι καμμένα pixels ή κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έδω και πέντε μέρες μέρες είμαι κάτοχος του ΑCE και αν και το πρώτο μου android κινητό το συνήθισα πολυ γρήγορα και το λάτρεψα. Πριν απο λίγη ώρα και ενώ έγραφα ένα μήνυμα εμφανίστηκε ΑΚΡΙΒΩΣ στη μέση της οθόνης του κινητού μια λέπτη κάθετη γραμμή που αλλιώνει σε εκείνο το σημείο τα χρώματα ή τα κάνει πιο φωτεινά. Το κινητό το έχω όπως είπα 5 μέρες, το προσέχω σαν τα μάτια μου, δεν έχει πέσει ποτέ και δεν το έχω χτυπήσει. Όλο αυτό εμφανίστηκε εντελώς ξαφνικά.

Το κουτί είναι και όλα τα άλλα είναι άθικτα και θα το πάω στο μαγαζί απο όπου το αγόρασα για αντικατάσταση αλλά πολύ φοβάμαι πως θα βρούν λόγους να μην την κάνουν και να το πάνε για service το όποιο δεν ξέρω πόσο θα στοιχίσει αν και υπάρχει εγγύηση.

Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο; Είναι καμμένα pixels ή κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

 

Δεν εχει αναφερθει τιποτα σαν αυτο αν δεν κανω λαθος αρα προτεινω να πας οπωσδηποτε στο καταστημα και μαλιστα συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Για να λάβεις MMS πρέπει να έχεις ανοιχτό το 3G.

Αν πατήσεις παρατεταμένα το power κουμπί σου εμφανίζεαι menu, από εκεί μπορείς να το ανοίξεις.

Εχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπορώ να στείλω MMS. Γράφονται αλλά μένουν στο τηλ. δε φεύγουν.

Κάθε φορά που ενεργοποιώ όμως το 3G λαμβάνω μήνυμα από την COSMOTE οτι χρεώθηκα με 1€ για τις υπηρεσίες internet που ενεργοποίησα για τις επόμενες 24 ώρες!!!.

Είναι λογικό? Δε θέλω να σερφάρω... Θέλω απλά να στείλω ένα MMS και τίποτε άλλο... Γιατί 1€.

 

Και μερικές ακόμη ερωτήσεις ερωτήσεις:

1) Το Ace κάνει βιντεοκλήσεις? (Εχει μπροστινή κάμερα?) Αν ναι πώς?

2) Βλέπω στο εμπρός πάνω δεξιά μέρος του (στην πρόσοψη δίπλα από το ακουστικό) κάτι σαν ματάκι τι είναι αυτό? (κάμερα, φωτόμετρο ή τι άλλο)

3) Τι πρέπει να κάνω για να αποκτήσω σύνδεση στο internet μέσω USB?

(Εχω εγκαταστήσει το ΚΙΕS και συγχρονίζω το Ace μου με το Outlook μιά χαρά.)

 

Συγνώμη αν σας κουράζω αλλά είμαι ΠΟΛΥ καινούργιος ΚΑΙ στο Ace KAI στο Android.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Και μερικές ακόμη ερωτήσεις ερωτήσεις:

1) Το Ace κάνει βιντεοκλήσεις? (Εχει μπροστινή κάμερα?) Αν ναι πώς?

2) Βλέπω στο εμπρός πάνω δεξιά μέρος του (στην πρόσοψη δίπλα από το ακουστικό) κάτι σαν ματάκι τι είναι αυτό? (κάμερα, φωτόμετρο ή τι άλλο)

 

1) δεν μπορει να κανει βιντεοκλησεις (νομιζω το εχουν πει και πιο πισω στο φορουμ πιο σχετικοι απο εμενα)

2) αυτό το ματάκι που βλεπεις ειναι σαν φωτοκυτταρο για να περιστρεφετε η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ch1st0s για τις απαντήσεις.

 

Λοιπόν σχετικά με το αρχικό μου ερώτημα μόλις επικοινώνησα με Cosmote. Η κατάσταση έχει ως εξής:

- Για να στείλεις MMS πρέπει να έχεις ανοιχτή τη λειτουργία δικτύου

- Αν ανοίξεις την λειτουργία δικτύου όμως, οποιαδήποτε εφαρμογή θέλει access στο Internet (πχ καιρός κλπ) πάει και μπαίνει.

- Με την 1η πρόσβαση στο Internet που εντοπίζει η Cosmote σε χρεώνει 1€ access για 24h !!!

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου χρεωσαν 1 ευρω επειδη "ανοιξα¨για μισο λεπτο το 3G! cosmote........
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου πρότειναν ήταν να μου κλείσουν εντελώς την υπηρεσία GPRS.

Οπότε (ΕΙΠΑΝ) θα έχω MMS και ότι άλλο (πχ βιντεοκλήσεις αν βάλω την κάρτα σε άλλο κινητό) αλλά ΟΧΙ ιντερνετ!

 

Δυστυχώς τους άκουσα.

Ετσι τώρα ΔΕΝ έχω internet, ΔΕΝ έχω MMS, ΔΕΝ έχω βιντεοκλήσεις, ΔΕΝ έχω τίποτε.

Οταν ξανακάλεσα για να τα ενεργοποιήσω με παρέπεμψαν στους τεχνικούς

(οι οποίοι θα με καλέσουν κάποια στιγμή για να δούμε το πρόβλημα)

 

Φρίκη ο σκοτεινός μεσαίωνας...

:mad:

 

Με κάλεσαν (άμεσα) και μου είπαν τα εξής:

Στα android (γενικά) μπορούμε να έχουμε απενεργοποίηση μεταφοράς δεδομένων αλλά να δουλεύουν τα MMS!

Αυτό όμως ΔΕ λειτουργεί στο Samsung Galaxy Ace! Εκεί είτε τα έχουμε όλα κλειστά, είτε όλα ανοιχτά!

Έχουν ενημερώσει τη Samsung ώστε να διορθώσει το πρόβλημα (!!??)

 

Οπότε μου προτείνουν να ξανα-ενεεργοποιήσω τα πάντα!

Εχασα μισή μέρα στο τηλέφωνο για να ξαναγυρίσω στο μηδέν

 

Οπως προείπα, "Φρίκη ο σκοτεινός μεσαίωνας"

:mad:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές. (Δε θα ξαναγίνει.)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

έχουμε τίποτα για 2.3 Gingebread απο την επίσημη Samsung?

 

αν είναι εδώ ο spyros88 θέλω να ρωτήσω αν τελικά έβαλε το τελευταίο firmware και τις εντυπώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα . Δεν μπορώ να συνδέσω to galaxy ace με usb στο pc μου . Έχω κατεβάσει το samsung Kies αλλά δεν γλινετε τίποτα . Όποιος μπορεί ας βοηθήσει .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...