Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσο για την φόρτιση καλό ειναι να είναι κλειστό. εγώ τρεις ώρες το είχα αφήσω μόλις φορτίζει πλήρως σταματάει να φορτίζει, έτσι γίνετε με τις καινούργιες μπαταρίες, εγώ το άφηνα 3 ώρες απλά έκανα 4 φορτίσεις τελειώνοντας πάντα την μπαταρία... το θέμα της φόρτισης έχει καλυφθεί στο παρόν θέμα κάντε μια αναζήτηση και θα το βείτε
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα το ειδα παιδια σημερα το κινητο σημερα στα media markt στα 279 τελειο ....εχω επιδοτησει τον ιουλιο εχουμε ξαποια πληροφορια αν θα βγει κατι καλυτερο μεχρι τοτε σε αυτην την κατηγορια ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

όντως το market τώρα έχει και εφαρμογές επί πληρωμή αλλά έχω καταλάβει ότι υστερεί σε σχέση με το εξωτερικό, βέβαια οι εφαρμογές είναι αρκετές (πονοκέφαλος με πιάνει με το ψάξιμο) και είναι μια καλή αρχή.

όσο για την μπαταρία εάν διάβαζες σε προηγούμενα posts θα έβλεπες οτι ο καθένας έχει την άποψή του, και σε γενικές γραμμές οι περισσότεροι συμφωνούμε ότι καλύτερα τις πρώτες φορτίσεις να τις κάνουμε με την μπαταρία τελείως ξεφορτισμένη για 8ωρο και με κλειστό το κινητό!

τα "καλούδια" της vodafone τα έχουμε αρκετοί ,ιδίως πιο πρόσφατοι συνδρομητές της και μάλλον πρέπει να γίνουμε root για να τα ξεφορτωθούμε εκτός αν γνωρίζει κάποιος κάτι άλλο!

καλορίζικα τα κινητά μας και join the club

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα 2 games οκ ολα,,μα καταλαμβανουν θεση σε εικονιδια και γεμιζει η οθονη επιφανεια ,πως μπορω να τα ριξω σε φακελο μεσα που θα το ονομασω πχ games? να ανοιγω να ειναι εκει . επισης πως θα σβησω εικονιδια vodafone. πανε στο καδο μα παραμενουν εκει.
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Κι αλλα ευχαριστα νεα.

 

Μαζι με την 2.3 θα μας ερθει και καλυτερο βιντεο! Τωρα το ace εχει απογοητευτικοτατο βιντεο σε qvga με 15fps αλλά με την 2.3 θα εχουμε βιντεο 640χ480 στα 30fps! (αλλοι θα το βλεπουν και θα γελανε αυτο αλλα ειναι μια βελτιωση οπως και να το κανουμε). Οριστε και βιντεακι τραβηγμενο απο ace με τη "καινουρια" επιλογη

 

Συνεχιζουμε. Ανεβηκε βιντεο με δοκιμη σε neocore για ace με villainrom και πιανει 68,7 fps, αρκετα καλη τιμη θα ελεγα μιας και το ace τωρα με 2.2 πιανει 60,8 (με κλειστο τον ηχο)

neocore villainrom

neocore 2.2

 

Φοβαμαι οτι για να φυγουν τα εικονιδια της βοντα σε οσους τα εχετε θα χρειαστει καταρχην να ρουταρετε και να φλασαρετε μια ρομ χωρις "βονταφονιες". Για τη φορτιση, οτι και να κανουμε, γυρω στη 1,5 μερα θα κραταει :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ace και μπορώ να πω πως είμαι κατενθουσιασμένος. Τον ενθουσιασμό μου όμως χαλάει μια καθημερινή "βλακεία" που κάνει το κινητό. Ενώ είναι όλα οκ και τρέχει μόνο στο taskbar η εφαρμογή "Battery Status Widget - Free" -αλλά όχι σαν widget-, και ενώ είναι σβηστή η οθόνη, δεν ανοίγει με τπτ. Έχω τεστάρει πως εάν εκείνη τη στιγμή με καλέσω από άλλο τηλέφωνο, η κλήση φαίνεται σαν να μην το σηκώνω (καλεί κανονικά, δλδ) αλλά το κινητό νεκρό.

Μόνη λύση: βγάζω μπαταρία. Θεωρώ τραγικό κάτι τέτοιο και σκέφτομαι μήπως το προκαλεί καμιά εγκατάσταση εφαρμογής, αν και δεν έχω τπτ περίεργο εγκατεστημένο. Πολλά παιχνιδάκια - τα πλέον γνωστά - και καμιά 15αριά εφαρμογές.

 

Αυτό συμβαίνει 2-3 φορές τη μέρα. Η χρήση που του κάνω είναι -σχεδόν πάντα- το WiFi ανοιχτό και κάνα 10λεπτο τη μέρα blah blah.

 

Το έχω μόνο εγώ το θέμα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δες και εδω:http://www.obostore.com/1800mah-andida-spare-battery-for-samsung-s5830-ace-p-996-c-131.html#show

 

Συγνώμη όλες αυτές οι κινέζικες πάμφθηνες μπαταρίες είναι πιο δυνατές από αυτήν που έχει μέσα το κινητό? Αποκλείεται.Κι αν στην αρχή σας φαίνεται ότι είναι δυνατές, πολύ γρήγορα πιστεύω θα αδειάσουν.Μακάρι να μην είναι έτσι πάντως, αλλά επειδή έχω πάρει διάφορες μπαταρίες, ό,τι ήταν από hong kong ήταν μάπα.Πάντα από Ευρώπη ή Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να αποθηκευονται οι εφαρμογες στην μνημη SD εκτος απο root?

 

Κατεβασε απο το μαρκετ το App2sd και δες τι μπορεις να μετακινησεις στη καρτα. Εφοσον εχουμε 2.2 αυτο γινεται και απο το τηλεφωνο μιας και η 2.2 υποστηριζει αυτη τη δυνατοτητα αλλά με το app2sd στα βγαζει πιο οργανωμενα. Να ξερεις οτι τα widgets δεν κανει να ειναι στη μνημη sd, πρεπει να μενουν στη μνημη του τηλεφωνου και οτι μερικες εφαρμογες δεν υποστηριζουν μετακινηση στην sd. Εγω προσωπικα οσες δεν υποστηριζουν μετακινηση στην sd τις σβηνω και ψαχνω καποια που να το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Ace και μπορώ να πω πως είμαι κατενθουσιασμένος. Τον ενθουσιασμό μου όμως χαλάει μια καθημερινή "βλακεία" που κάνει το κινητό. Ενώ είναι όλα οκ και τρέχει μόνο στο taskbar η εφαρμογή "Battery Status Widget - Free" -αλλά όχι σαν widget-, και ενώ είναι σβηστή η οθόνη, δεν ανοίγει με τπτ. Έχω τεστάρει πως εάν εκείνη τη στιγμή με καλέσω από άλλο τηλέφωνο, η κλήση φαίνεται σαν να μην το σηκώνω (καλεί κανονικά, δλδ) αλλά το κινητό νεκρό.

Μόνη λύση: βγάζω μπαταρία. Θεωρώ τραγικό κάτι τέτοιο και σκέφτομαι μήπως το προκαλεί καμιά εγκατάσταση εφαρμογής, αν και δεν έχω τπτ περίεργο εγκατεστημένο. Πολλά παιχνιδάκια - τα πλέον γνωστά - και καμιά 15αριά εφαρμογές.

 

Αυτό συμβαίνει 2-3 φορές τη μέρα. Η χρήση που του κάνω είναι -σχεδόν πάντα- το WiFi ανοιχτό και κάνα 10λεπτο τη μέρα blah blahκ

 

Το έχω μόνο εγώ το θέμα;

 

 

δοκιμασε χωρις το wifi φιλε. μου το εχει κανει κανα δυο τρεις φορες παντα με το wifi ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το μαρκετ το App2sd και δες τι μπορεις να μετακινησεις στη καρτα. Εφοσον εχουμε 2.2 αυτο γινεται και απο το τηλεφωνο μιας και η 2.2 υποστηριζει αυτη τη δυνατοτητα αλλά με το app2sd στα βγαζει πιο οργανωμενα. Να ξερεις οτι τα widgets δεν κανει να ειναι στη μνημη sd, πρεπει να μενουν στη μνημη του τηλεφωνου και οτι μερικες εφαρμογες δεν υποστηριζουν μετακινηση στην sd. Εγω προσωπικα οσες δεν υποστηριζουν μετακινηση στην sd τις σβηνω και ψαχνω καποια που να το υποστηριζει

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε, το δοκιμαζω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα ότι με την 2.3 θα έχει καλύτερο βίντεο, πώς γίνεται ?? Απλά θα κάνω την αναβάθμιση από το κινητό? Έχει βγει η 2.3? Χρειάζεται κάποιοα ιδιαίτερη διαδικασία? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε χωρις το wifi φιλε. μου το εχει κανει κανα δυο τρεις φορες παντα με το wifi ανοιχτο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων και όση ώρα το τεστάρω (πάλι με ανοιχτό Wifi) είναι όλα οκ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολη την κοινοτητα...Νεος εδω.¨) λοιπον εχω την εξης ερωτηση σκευτομαι να προχωρησω στην αγορα ενος android και ψαχνωντας ευτασα στο samsung galaxy ace στα χρηματα του τι καλυτερο θα μπορουσα να βρω?

 

Με εκτιμηση,

Vartimeus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την εφαρμογή που δείχνει τον καιρό στην αρχική οθόνη, πού τη βρίσκουμε? θέλει συνέχεια σύνδεση με internet για να φαίνεται?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, νιωθω γελοια που κανω αυτη την ερωτηση... αλλα δε μπορω να βρω με τιποτα πως να βαλω ηχο κλησης καποιο απ τα mp3 που του εχω περασει.. οχι συγκεκριμενα για μια επαφη αλλα γενικα σαν ηχο κλησης....
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις τους συνδεσμους απο της μπαταριες ? ευχαριστω

Δες και εδω:http://www.obostore.com/1800mah-andida-spare-battery-for-samsung-s5830-ace-p-996-c-131.html#show

 

αυτή περιμένω! η 1500 που χρησιμοποιώ τώρα είναι no name από το ebay.com...έχει άπειρες με 3-4 ευρώ! ;) αν κάνεις όμως υπομονή μια βδομάδα, θα σου πω γνώμη για τη 1800 που την πήρα 6.5 ευρώ :)

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, νιωθω γελοια που κανω αυτη την ερωτηση... αλλα δε μπορω να βρω με τιποτα πως να βαλω ηχο κλησης καποιο απ τα mp3 που του εχω περασει.. οχι συγκεκριμενα για μια επαφη αλλα γενικα σαν ηχο κλησης....

 

ανοιξε το mp3, μετα πατα περισσοτερα-χρηση ως-ηχος κλησης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...