Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερώτηση εάν θέλουμε να σβήσουμε κάτι (πρόγραμμα πλοήγησης) πατάμε απεγκατάσταση ή χρειάζεται κάποιο ειδικό πρόγραμμα; (π.χ. όπως το cc cleaner για το pc;) το ρωτάω γιατί κάτι είδα στο market!

ξέρει κανείς;

όντως οι περισσότερες εφαρμογές ,ειδικά παιχνίδια δεν χρειάζονται internet, εξάλου εαν έχεις απενεργοποιήσει την περιαγωγή και χρήση πακέτων δεδομένων δεν μπορούν να μπουν μόνα τους εκτός αν έχουν αντίστοιχη ένδειξη (π.χ. see trips on bing) που και πάλι θα σου ζητήσει να τα ενεργοποιήσεις εσύ και όχι αυτόματα!

Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ το βρηκα!!!!!!!!!!!Αλλα μαλλον πρεπει να τις περασω ολες απο την αρχη για να συμπληρωσω τα 2α τηλεφωνα!Επισης ειδα ότι λεει "εισαγωγη -εξαγωγη".Αν πατησω εξαγωγη απο καρτα SIM λες να χαθούν οι επαφες ή να πανε στο τηλ?(οχι τιποτ'αλλο αλλά σταματησε κι η Νικολούλη για τις βρει!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το βρηκα!!!!!!!!!!!Αλλα μαλλον πρεπει να τις περασω ολες απο την αρχη για να συμπληρωσω τα 2α τηλεφωνα!Επισης ειδα ότι λεει "εισαγωγη -εξαγωγη".Αν πατησω εξαγωγη απο καρτα SIM λες να χαθούν οι επαφες ή να πανε στο τηλ?(οχι τιποτ'αλλο αλλά σταματησε κι η Νικολούλη για τις βρει!:lol:

 

Να πατησεις εξαγωγη απο καρτα SIM δεν παιζει, δεν εχει αυτη την επιλογη :p Αν πατησεις ομως εισαγωγη απο καρτα σιμ θα σου εμφανισει τις επαφες που εχεις στη σιμ, θα "tickαρεις" αυτες που θες και θα πατησεις "εισαγωγη" για να πανε στη μνημη του τηλεφωνου. ;)

Link to comment
Share on other sites

περιμενε λεει εισαγωγη απο καρτα sd

εξαγωγη στην καρτα sd

εισαγωγη απο καρτα SIM

εξαγωγη στη καρτα SIM

αποστολη καρτας στοιχειων μεσω

 

αυτα λεει.εκανα λαθος πριν ,εξαγωγη στην καρτα sim γραφει και οχι απο SIM.

Αν λοιπον κανω αυτο που λες οι επαφες θα πανε στο τηλεφωνο?και εξαφανιζολ απο την ΣΙΜ?και συνεπώς μπορω να τις διαμορφωσω οπως θελω?

Link to comment
Share on other sites

περιμενε λεει εισαγωγη απο καρτα sd

εξαγωγη στην καρτα sd

εισαγωγη απο καρτα SIM

εξαγωγη στη καρτα SIM

αποστολη καρτας στοιχειων μεσω

 

αυτα λεει.εκανα λαθος πριν ,εξαγωγη στην καρτα sim γραφει και οχι απο SIM.

Αν λοιπον κανω αυτο που λες οι επαφες θα πανε στο τηλεφωνο?και εξαφανιζολ απο την ΣΙΜ?και συνεπώς μπορω να τις διαμορφωσω οπως θελω?

 

Θα πανε στο τηλεφωνο αλλα φυσικα δεν θα τις διαγραψει απο τη σιμ. Απλα θα τις αντιγραψει στο τηλεφωνο. Εφοσον θα ειναι στη μνημη του τηλεφωνου θα μπορεις να τις κανεις οτι θες.

 

Αλλη λυση ειναι να πας στις επαφες, να πατησεις παλι το "περισ", να επιλεξεις επιλογες οθονης και εκει που λεει SIM να επιλεξεις να δειχνει και τις επαφες απο σιμ. Το κακο με αυτο ειναι οτι οταν ειναι στη σιμ μια επαφη δεν μπορεις να τη διαμορφωσεις οπως θες αρα το καλυτερο ειναι αυτο με την εισαγωγη απο καρτα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση εάν θέλουμε να σβήσουμε κάτι (πρόγραμμα πλοήγησης) πατάμε απεγκατάσταση ή χρειάζεται κάποιο ειδικό πρόγραμμα; (π.χ. όπως το cc cleaner για το pc;) το ρωτάω γιατί κάτι είδα στο market!

ξέρει κανείς;

κανείς;:worry::cry:

Link to comment
Share on other sites

οτι εφαρμογες ειναι απο το market Μπορεις να τις σβησεις με πολους τροπους, ο πιο απλος ειναι οταν εισαι στο 'μεσα menu' με το μαυρο φοντο

πατα το αριστερο κουμπι και θα σου βγαλει μια επιλογη ""ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ"" πατας και τοτε μπορεις να διαγραψεις οτι εφαρμογη θες αλλα και να μετακινησεις τα εικονιδια. στο τελος πατα ξανα το αριστερο κουμπι και επελεξε ''αποθηκευση'' και θα εισαι οκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανείς;:worry::cry:

 

Απλα κανε απεγκατασταση και αν υπαρχει κανενας φακελος απο την εφαρμογη στη καρτα μνημης τοτε απλα τον σβηνεις κι αυτον. Μιας και ειπες για προγραμμα σαν το ccleaner το εψαξα λιγο και κατεβασα το history eraser με το οποιο μπορεις να σβησεις καποια στοιχεια απο το κινητο και να καθαρισεις τη μνημη cache.

 

 

Επισης, να ενημερωσω οτι βγηκε η πρωτη custom rom για τα ace μας!!! http://www.villainrom.co.uk/forum/showthread.php/4645-ROM-VillainROM-1.0-for-the-Samsung-Galaxy-Ace-%282.3.3-lightweight%29 Οπως θα διαβασετε κι εκει αυτη ειναι η αρχικη εκδοση, ειναι μια βαση δλδ και στη πορεια θα βελτιωθει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά και sorry αν σας ζαλίζω "λίγο" ελπίζω με το χρόνο να δίνω λύσεις και εγώ

:D:yahoo::respect::thanks:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεισ κανεις ποια ειναι οι μεγιστη μπαταρια που παιρνει το κινητο και που θα την βρω για να την παραγγειλω ?

 

πήρα μια 1500 από το ebay και προχτές ανακάλυψα μια 1800! παράγγειλα και περιμένω :rolleyes: google it θα βρεις διάφορα

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! μολις τωρα το εφερα σπιτι μου,το ace!!!!!!! επιτελους! πειτε μου γρηγορα αν μπορειτε:

 

μου εδωσαν και πλοηγο δωρεαν της "sygic"εταιρειας,ξεχωριστη καρτα μνημης 2GB δικια της...

(ολο κατελειμενη η τεχνικη τους γραμμη υποστηριξης! ΕΛΕΟΣ)

 

θα βαλω αυτη μεσα πριν το ανοιξω πρωτη φορα ? (εχω και αλλη μια sd που δινουν μαζι με το κινητο φυσικα..) τι να κανω?

 

μπορω να βαλω την sd με τον πλοηγο να το εγκαταστησω και μετα να βγαλω αυτη (του πλοηγου)και να βαλω την αλλη sd? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

μπορω να το ανοιξω το κινητο χωρις sd καθολου? τι να κανω? (πρωταρης γαρ....) απαντηστε μου γρηγορα! thanks!

 

(το ανοιξα χωρις καμια καρτουλα μνημης... ολα τελεια! ποια καρτα μνημης να βαλω τωρα ομως?)

ορισα ημερομηνιες κτλπ...βρηκε και το wi-fi μου.....τελεια!

ποια καρτα μνημης ομως να βαλω?

 

να κανω backup μετα απο το κινητοι αν βαλω τη κανονικη καρτουλα? τη καρτουλα με τον πλοηγο αυτο πωα θα το κανω backup μη χαθει?

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ! το κινητο τα σπαει! φοβερα χρωματα-αποκριση ταχυτητας,το εχω λιγες ωρες ,πρωτη φορα σε android και πραγματικα ως τωρα ειναι οτι καλυτερο εχω αγορασει σε κινητο ως τωρα...

 

βεβαια εχει στα εικονιδια του,στο μενου σηματακια της ..vodafone...(αυτα πως αφαιρουνται τα εικονιδια συντομευσεις?)

πχ εχει 360shop (εχει λογοτυπο vodafone και καλα να σε παει σε καποιο shop...)

ΠΧ εχει διπλα του 360 updates εικονιδιο

και πιο διπλα του Μusic shop & WEB (ΠΩΣ ΤΑ ΑΦΑΙΡΩ ΑΥΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ? με επεξεργασια δε αφαιρουνται αυτα. θελει καποια εφαρμογη να τα κανω unistall?)

 

το πηρα απο πλαισιο και παρολο που τον ρωτησα τον πωλητη αν θα ειναι " vodafone" μου ειπε οχι...

αλλα βλεπω εχει ενδειξεις για το αντιθετο...

 

*ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ μεσα που εχει τον πλοηγο(2GB ΜΝΗΜΟΥΛΑ SD) αυτη θα αφησω μεσα....αφου ειναι 2 GB και αυτη!τον εβαλα τον πλοηγο μια χαρα...θα δειξει!

 

ΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ!

απλα μου ζηταει φορτιση επειδη επεσε στο 15% θα το αφησω να σβησει τελειως ε?

 

3 ερωτησεις:

 

1) κατι εικονιδια στις αρχικες οθονες οπως¨:

"latitude" talk " think free office" allshare" social hub" TI EINAI AYTA?

 

2) ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ πλοηγου στην sd πως θα τη "σωσω" πχ στο pc (ειναι 152,66ΜΒ τα δεδομενα μεσα της) ωστε μη "χασω" κατα λαθος τον πλοηγο το προγραμμα που εχει μεσα.

(για να δω τα περιεχομενα στην sd κατεβασα συμφωνα με τις οδηγιες setup του εφαρμογη "file expert")

 

3) ραδιοφωνο εχει μονο 4 θεσεις για ως αγαπημενα!!!!!!!!! 4 σταθμους αποθηκευει μονο?????!!!!!!!

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ! το κινητο τα σπαει! φοβερα χρωματα-αποκριση ταχυτητας,το εχω λιγες ωρες ,πρωτη φορα σε android και πραγματικα ως τωρα ειναι οτι καλυτερο εχω αγορασει σε κινητο ως τωρα...

 

βεβαια εχει στα εικονιδια του,στο μενου σηματακια της ..vodafone...(αυτα πωα αφαιρουνται τα εικονιδια συντομευσεις?)

πχ εχει 360shop (εχει λογοτυπο vodafone και καλα να σε παει σε καποιο shop...)

ΠΧ εχει διπλα του 360 updates εικονιδιο

και πιο διπλα του Μusic shop & WEB (ΠΩΣ ΤΑ ΑΦΑΙΡΩ ΑΥΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣ?)

 

το πηρα απο πλαισιο και παρολο που τον ρωτησα τον πωλητη αν θα ειναι " vodafone" μου ειπε οχι...

αλλα βλεπω εχει ενδειξεις για το αντιθετο...

 

*ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ μεσα που εχει τον πλοηγο(2GB ΜΝΗΜΟΥΛΑ SD) αυτη θα αφησω μεσα....αφου ειναι 2 GB και αυτη!τον εβαλα τον πλοηγο μια χαρα...θα δειξει!

 

ΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ!

απλα μου ζηταει φορτιση επειδη επεσε στο 15% θα το αφησω να σβησει τελειως ε?

 

3 ερωτησεις:

 

1) κατι εικονιδια στις αρχικες οθονες οπως¨:

"latitude" talk " think free office" allshare" social hub" TI EINAI AYTA?

 

2) ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ πλοηγου στην sd πως θα τη "σωσω" πχ στο pc (ειναι 152,66ΜΒ τα δεδομενα μεσα της) ωστε μη "χασω" κατα λαθος τον πλοηγο το προγραμμα που εχει μεσα.

(για να δω τα περιεχομενα στην sd κατεβασα συμφωνα με τις οδηγιες setup του εφαρμογη "explorer")

 

3) ραδιοφωνο εχει μονο 4 θεσεις για ως αγαπημενα!!!!!!!!! 4 σταθμους αποθηκευει μονο?????!!!!!!!

 

 

Καλοριζικο.Λογικα για να αφαιρεσεις εικονιδιο απο την οθονη,πατας παρατεταμενα επανω στο εικονιδιο,τοτε θα σου βγαλει χαμηλα κατω στην οθονη τον Καδο Απορριματων και θα το συρεις το πατημενο εικονιδιο προς αυτον.Για την μπαταρια,αστο προσωπικη μου αποψη να σβησει τελειως και μετα για 7 με 8 ωρες φορτιση.Αυτο καντο 4 με 5 φορες.Κλειστο το Κινητο.

Κανε αντιγραφη επικολληση την SD στο PC ωστε να εχεις οποιαδηποτε ωρα και στιγμη αν χρειαστει τα δεδομενα της SD σου ετοιμα για να τα ξαναπερασεις στο κινητο.

Το "Latitude" σου δίνει τη δυνατότητα να μοιράζεσε την τοποθεσία σου με φίλους και να προβάλλεις τις τοποθεσίες τους σε ένα χάρτη. Το Latitude είναι διαθέσιμο τόσο για το τηλέφωνό σου όσο και για τον υπολογιστή σου. Τι πρέπει να κάνεις πριν ξεκινήσεις να κάνεις κοινή χρήση της τοποθεσίας σου και να βλέπεις τις τοποθεσίες των φίλων σου:

 

1. Συνδεθείτε στο Latitude χρησιμοποιώντας το Λογαριασμό σας Google.

2. Προσθέστε φίλους προσθέτοντας τους Λογαριασμούς τους Google και αποδεχτείτε τα αιτήματα τοποθεσίας των φίλων σας.

3. Ξεκινήστε να ενημερώνετε την τοποθεσία σας από το τηλέφωνο ή τον υπολογιστή σας.

 

Το"think free office"για να βλεπεις και να επεξεργαζεσε εγγραφα τυπου office και οχι μονο!

Το"allshare"...εαν πατησεις στο εικονιδιο και μετα το κουμπι που λεει "Βοηθεια" σου λεει αναλυτικα τι κανει το προγραμμα αυτο.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια 1500 από το ebay και προχτές ανακάλυψα μια 1800! παράγγειλα και περιμένω :rolleyes: google it θα βρεις διάφορα

μπορεις να μου στειλεις τους συνδεσμους απο της μπαταριες ? ευχαριστω

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις τους συνδεσμους απο της μπαταριες ? ευχαριστω

 

Δες και εδω:http://www.obostore.com/1800mah-andida-spare-battery-for-samsung-s5830-ace-p-996-c-131.html#show

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

εδω αθηνα που εχουν 1500αρα μπαταρια ή εστω την 1350αρα του που να τη πουλανε κανονικα σε μαγαζι? ποσο εχει εδω?δειξτε μου λινκ αν ξερετε να δω....

 

galaxy ace ΤΑ ΣΠΑΕΙ! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! τελικα με το ραδιοφωνο τι γινετε? μονο 4 σταθμους αποθηκευει???????!!!!!!!!!!(αν ναι απαραδεκτο)

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

εδω αθηνα που εχουν 1500αρα μπαταρια ή εστω την 1350αρα του που να τη πουλανε κανονικα σε μαγαζι? ποσο εχει εδω?δειξτε μου λινκ αν ξερετε να δω....

 

galaxy ace ΤΑ ΣΠΑΕΙ! ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ! τελικα με το ραδιοφωνο τι γινετε? μονο 4 σταθμους αποθηκευει???????!!!!!!!!!!(αν ναι απαραδεκτο)

 

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7667 Οριστε σε original. Δεν ειναι δυσκολο, ενα googlαρισμα θελει και βρισκεις σχεδον οτι ψαχνεις.

 

Για μεγαλυτερη μπαταρια δεν βρηκα κανα λινκ σε Ελληνικο καταστημα. Υπαρχει περιπτωση να μπορει να παρει τη μπαταρια του galaxy 3 που ειναι 1500? Ή δεν ταιριαζει?

Link to comment
Share on other sites

εχθες μου ηρθε -επιτελους- και εινα πραγματικα ΓΑΜΑΤΟ!!! μονο μια απορια ... τωρα στις πρωτες φορτισεις περιμενω ν αδειασει σχεδον η μπαταρια κ μετα το φορτιζω ενα 8ωρο... πειραζει αν κατα τη διαρκεια της φορτισης δεν το εχω κλειστο αλλα το δουλευω... ή δεν εχει διαφορα????? ευχαριστω προκαταβολικα!!
Link to comment
Share on other sites

το ιδι οθελω κα ιεγω να μαθω!

 

 

και εγω πρωτ ηφορτιση του κανω,3 ωρες....περασαν και μολις τωρα μου εδειξε ενδειξη οτι ειναι φουλ η μπαταρια 100% να το αφησω αλλες 4 ωρες κλειστο? δε θα ζεσταθει? (μη μας παθει και τιποτα...κρυο εινα ι παντως δε ειναι ζεστο τωρα που το επιασα!) και εγω ρωταω : να το εχω ανοικτο? πειραζει?

 

καλοριζικο σε οσους το αγορασαμε....! τα σπαει! απαντηστε μας γρηγοραααααααααααα!

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει το θέμα αλλά εγώ είχα καιρό να μπώ μαρκετ και είδα πως πλέον έχει και εφαρμογές που πληρώνεις
Το πιο σημαντικό είναι να μη σταματάς πότε να ρωτάς. Η περιέργεια έχει το δικό της λόγο ύπαρξης. Αϊνστάιν Άλμπερτ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...