Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κάνουν όλα τα παιχνίδια για όλες τις συσκευές. (Παρ όλο που έχουν όλες android)

Θα πρέπει να σιγουρευτείς ότι είναι για τη συσκευή σου.

Το market πχ αφού του δηλώσεις τι συσκευή έχεις ΔΕ σε αφήνει καν να κατεβάσεις εφαρμογές και παιχνίδια εαν δεν είναι συμβατές με τη συγκεκριμένη συσκευή που έχεις δηλώσει.

 

 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές που υποστηρίζουν black lists (και white lists). Ρίξε μία ματιά στο μάρκετ.

Εγώ χρησιμοποιώ το call block: https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.menue.callblocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNuLm1lbnVlLmNhbGxibG9ja2VyIl0.

 

Black list: του ορίζεις ποιούς δεν θέλεις να σε ενοχλούν και άμα σε καλέσουν τι να κάνει το τηλέφωνο (πχ δείξε κατειλημμένο ή νεκρό κλπ)

White List: του λές ότι θέλεις να δέχεσαι κλήσεις ΜΟΝΟ από τα ονόματα που είναι σ αυτή και να αγνοεί όλα τα άλλα.

 

Αν το θες, οι λίστες ισχύουν όχι μόνο για τις κλήσεις αλλά και για τα SMS.

 

 

Δε τη βρίσκω αυτή την επιλογή. Μιλάμε για galaxy ace με standard ROM ή κάτι άλλο?

 

Στο δικο μου galaxy S με στοκ ρομ ετσι γινεται η απορριψη....επισης εχω στα χερια μου και ενα ace αλλα φοραει την The Myth 2 και μεσα σε αυτη τη ρομ δεν το βρισκω πως γινεται...αλλα αν σε εξυπηρετησει η εφαρμογη απο το market τοτε ολα οκ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια, αυτη την εβδομαδα θελω να αγορασω στην αρραβωνιαστηκια μου το Ace plus αλλα στο φορουμ δεν βρηκα κανενα thread για το Ace Plus και ηθελα να κανω κανα 2 ερωτησεις, για το αν θα παρει την JellyBean to plus και αν μπορω να αλλαξω τον launcher και να βαλω Nova.

αυτα για αρχη :-) ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, αυτη την εβδομαδα θελω να αγορασω στην αρραβωνιαστηκια μου το Ace plus αλλα στο φορουμ δεν βρηκα κανενα thread για το Ace Plus και ηθελα να κανω κανα 2 ερωτησεις, για το αν θα παρει την JellyBean to plus και αν μπορω να αλλαξω τον launcher και να βαλω Nova.

αυτα για αρχη :-) ευχαριστω!!!

Ναι ανακοινωθηκε προσφατα οτι ειναι αναμεσα στις συσκευες που θα παρουν την JB

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν μπορουμε να βρουμε την μαμα,μπορειται να πειτε την ποιο ελαφρια ρομ για το ace??

γιατι του φιλου μου δυστηχως δεν παει βημα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν μπορουμε να βρουμε την μαμα,μπορειται να πειτε την ποιο ελαφρια ρομ για το ace??

γιατι του φιλου μου δυστηχως δεν παει βημα.

 

ίσος η ποιο ελαφριά rom

αυτή έχω τώρα και είναι ok

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538245

Link to comment
Share on other sites

Πες μου εντυπωσεις να ξερω αν αξιζει να το παρω για την αρραβωνιστηκια μου η οχι!

 

Δεν αξίζει φίλε μου τη σήμερον ημέρα.

Κακή μπαταρία, δε ρολαρει καλά και έχει πολύ μικρή ενσωματωμένη μνήμη.

Με ελάχιστες εφαρμογές θα είναι φουλ.

 

Εκτός αν το βρήκες 50€

Link to comment
Share on other sites

Πες μου εντυπωσεις να ξερω αν αξιζει να το παρω για την αρραβωνιστηκια μου η οχι!

 

κολλάει παντού , arm 6 800ΜΗz , χαλια μπαταρία , tft οθόνη πολύ μέτρια , video 640x480 και όταν τραβάς video σε κάποια σημεία κολλάει , ram ελαχιστη ! 278MB , Δεν υποστηρίζει την υπηρεσία Flash , android 2.3x , Εσωτερική Μνήμη 158 MB .

Link to comment
Share on other sites

για το ace plus τι εχετε να πειτε; αν οχι ρε παιδια προτεινετε μου ενα κινητο εκει στα 200-250 που να αξιζει τα λεφτα του!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια μικρή βοήθεια,

 

έχω το Ace 5830i, μπορεί κάποιος να μου πει, γιατί όταν κατεβάζω διάφορες εφαρμογές μου τα φορτώνει στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα?

το αποτέλεσμα είναι να μην έχω άλλο χώρο στο τηλέφωνο, (αναφέρω ενδεικτικά κάποιες: Meteo .gr / Skroutz / Υγεία και βάρος)

όταν πηγαίνω στην διαχείριση εφαρμογών--έγινε λήψη, και προσπαθώ να το μετακινήσω στην κάρτα SD δεν το κάνει γιατί είναι αχνό το πεδίο (δεν δέχεται την εντολή. )

 

Μήπως αυτό έχει να κάνει με την κάθε εφαρμογή που κατεβάζω? ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,παρακαλω θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με τα live wallpapers στο GT-s5839i ,

το τηλεφωνο το εχω κανει root και ευχαριστω το myphone για την καθοδηγηση.

 

Προφανως εκανα λαθος που διεγραψα τα δυο προεγκατεστημενα live wallpapers που ειχε το τηλεφωνο,και τωρα δεν εμφανιζεται το menu live wallpapers στα θεματα φοντου ,με αποτελεσμα να μην μπορω να ορισω καποια εφαρμογη του ειδους σαν wallpaper..

 

παρακαλω αν μπορουσατε να με βοηθησετε..

 

σας ευχαριστω

 

υ.γ. ελπιζω να το εγραψα στο σωστο thread και να μην επρεπε να ανοιξω καινουργιο,ενημερωστε με και αν πρεπει το διορθωνω..

Edited by Giorginos7
Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστήστε αυτήν την έκδοση απο το SamMobile μέσω του ODIN. Ειναι η πιο καινούργια για το galaxy ace , και τα βασικά πλεονεκτηματά της εόναι τα εξής: μου εξάληψε σχεδόν εντελώς τα προβλήματα αποσύνδεσης του wifi και έδωσε στην μπαταρία μισή+ μέρα ζωής.

αξίζει... ;)

GT-S5830 - Spain

 

PDA: S5830XWKTQ

 

CSC: S5830OXXKT4

 

Version: 2.3.6

 

Date: 2012-08-07

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Εχω το Sonyericsson w595 και θελω να περασω τα μυνηματα σε ενα Galaxy Ace. Ειναι πολλα τα ατιμα πανω απο χιλια.

Με ποιο προγραμμα μπορω να το κανω βρε παιδια, με ποιον τροπο γινετε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,παρακαλω θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με τα live wallpapers στο GT-s5839i ,

το τηλεφωνο το εχω κανει root και ευχαριστω το myphone για την καθοδηγηση.

 

Προφανως εκανα λαθος που διεγραψα τα δυο προεγκατεστημενα live wallpapers που ειχε το τηλεφωνο,και τωρα δεν εμφανιζεται το menu live wallpapers στα θεματα φοντου ,με αποτελεσμα να μην μπορω να ορισω καποια εφαρμογη του ειδους σαν wallpaper..

 

παρακαλω αν μπορουσατε να με βοηθησετε..

 

σας ευχαριστω

 

υ.γ. ελπιζω να το εγραψα στο σωστο thread και να μην επρεπε να ανοιξω καινουργιο,ενημερωστε με και αν πρεπει το διορθωνω..

 

Κανεις παιδια ? :(

Link to comment
Share on other sites

Κανεις παιδια ? :(

 

Κανείς παιδιά ή κάνεις παιδιά ???:lol::lol::lol::lol::lol: Πιθανή παρεξήγηση .

Πέρα από το καλαμπούρι , αν θυμάμαι καλά .

Γιατί δεν κατεβάζεις από το Play Store κάποια live wallpapers να δεις αν θα τα βρει το "θέματα φόντου"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Επειδή δεν ασχολούμενε πλέον με το ace θα μπορούσε κανείς που βρίσκετε στο θέμα τις αναβάθμισης ;

 

Ποια είναι η τελευταία έκδοση που υπαρχει και με το παγωτό τι έχει γίνει αν θυμάμαι καλά είχα δοκιμάσει και μέχρι το beta 9 ή 10 ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

un-branded και ξερο ψωμι.:)

Χε χε... Ετσι φίλε μου...

 

Παρ όλο που το πήρα από Γερμανό με σύνδεση cosmote μου έδωσαν unbranded!

To έχω αναβαθμίσει στην επίσημη 2.3.3 μέσω KIES και δε το έχω ξαναπειράξει...

Αν εξαιρέσουμε τη μπαταρία είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πάει σφαίρα.

Δε μου έχει κάνει ποτέ κολλήματα, lagαρίσματα και άλλα που διαβάζω...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μια μικρή βοήθεια,

 

έχω το Ace 5830i, μπορεί κάποιος να μου πει, γιατί όταν κατεβάζω διάφορες εφαρμογές μου τα φορτώνει στο τηλέφωνο και όχι στην κάρτα?

το αποτέλεσμα είναι να μην έχω άλλο χώρο στο τηλέφωνο, (αναφέρω ενδεικτικά κάποιες: Meteo .gr / Skroutz / Υγεία και βάρος)

όταν πηγαίνω στην διαχείριση εφαρμογών--έγινε λήψη, και προσπαθώ να το μετακινήσω στην κάρτα SD δεν το κάνει γιατί είναι αχνό το πεδίο (δεν δέχεται την εντολή. )

 

Μήπως αυτό έχει να κάνει με την κάθε εφαρμογή που κατεβάζω? ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...