Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες, είμαι και εγώ κάτοχος ενός Samsung Ace S5839 με προηγούμενη συσκευή HTC desire.

Σε λίγο θα το επεξεργαστώ αλλά από αποψη εμφάνισης και ποιότητας φαίνεται αρκετά ελκυστικό!

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την MICRO sd. Έχω μία kingston 8gb 4αρα φορμαρισμένη fat32 και σκέφτομαι να την βάλω στο ace μιας και είναι αρκετά μεγαλύτερη από την 2gb δωρεάν που μου δίνει. Τίθεται κάποιο θέμα ασυμβατότητας με την συγκεκριμένη kingstone η θα δουλέψει απροβλημάτιστα? την είχα στο desire και δούλευε μια χαρά και με partition με fat32 και EXT3 κτλπ.τώρα πλέον την έχω φορμάρει και ειναι χωρίς partition.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία version της official rom που υπάρχει!

ευχαριστώ!

 

2.3.6 αν θυμάμαι καλά

και ναι λογικά πρέπει να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2.3.6 αν θυμάμαι καλά

και ναι λογικά πρέπει να δουλεύει

 

οκ. ευχαριστώ...για να δούμε τι κάνει το εργαλείο!:)

 

ποια είναι η γνώμη σας σχετικά με την αποθήκευσει επαφών ? που είνια καλύτερα στο τηλέφωνο στο mail με συγχρονισμό ή στην sim?

Edited by bibaras
Link to comment
Share on other sites

Για τα vodafone η τελευταία είναι η 2.3.5 ενώ για τα cosmote η 2.3.6

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η γνώμη σας σχετικά με την αποθήκευσει επαφών ? που είνια καλύτερα στο τηλέφωνο στο mail με συγχρονισμό ή στην sim?

 

Εννοείται sync στο gmail

Καλά είναι που και που να κρατάς και κανένα vcf στην κάρτα μνήμης

(επαφές, μενού, εισαγωγή/εξαγωγή, εξαγωγή στην κάρτα sd)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται sync στο gmail

Καλά είναι που και που να κρατάς και κανένα vcf στην κάρτα μνήμης

(επαφές, μενού, εισαγωγή/εξαγωγή, εξαγωγή στην κάρτα sd)

και εμένα μου ακούγεται το πιο ασφαλές . thx!

 

παρατήρησα οτι δουλεύει πολύ η μνήμη και πολλές εφαρμογές ...συνήθως κοντά στο οριο 256..και χρειάζεται συνέχεια task killer! υπάρχει περίπτωση να κλείνει το κινητό μόνο του εφαρμογές?

Edited by bibaras
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου ακούγεται το πιο ασφαλές . thx!

 

παρατήρησα οτι δουλεύει πολύ η μνήμη και πολλές εφαρμογές ...συνήθως κοντά στο οριο 256..και χρειάζεται συνέχεια task killer! υπάρχει περίπτωση να κλείνει το κινητό μόνο του εφαρμογές?

 

έχω ακούσει πως όταν χρειάζεται μνήμη το ίδιο το Android κλεινει εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ένσταση ως προς το ασφαλές του Gmail.

 

Ασφαλώς και ΔΕΝ είναι ασφαλές να συγχρονίζεις με gmail και να βάζεις τις επαφές σου και τα προσωπικά σου στοιχεία στο internet όπου ο κάθε χακεράκος από το χι πανεπιστήμιο θα έχει πρόσβαση για την πλάκα του...

 

Δε θα ανέβαζα ποτέ προσωπικά στοιχεία στο internet.

Οποιος νομίζει οτι τα gmail στοιχεία του τα βλέπει μόνο αυτός θα μου επιτρέψει να πω ότι κάνει λάθος...

Κάθε μέρα γίνονται διαρροές στοιχείων από ΟΛΟΥΣ τους servers (mail servers, τράπεζες, κλπ)

 

Εγω αρχικά χρησιμοποιούσα το ΚΙΕΣ για να κρατάω τα στοιχεία backup ΤΟΠΙΚΑ στο δίσκο μου, μέχρι που κάποιος φίλος από εδώ στο φόρουμ μου πρότεινε το MyPhoneExplorer. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμασει ποτε! Βασικα περα απο την πολυαγαπημενη GR2 δεν εχω δοκιμασει ποτε καμια αλλη custom rom! Κι επειδη γενικα το τηλεφωνο εχει στρωσει πολυ καλα με την GR2 και δεν μου αρεσει να μπαινω στη διαδικασια να τα κανω ολα απο την αρχη συνηθως δεν πειραματιζομαι, αλλα μολις ειδα το post σου μου μπηκαν τα δαιμονια και θελω να ρωτησω αν εχει καλη υποστηριξη ελληνικων!

 

Περα απο αυτο τωρα, ηθελα να σας ρωτησω πως γινεται να σβησεις μονο τα contacts απο facebook! Δεν μπαινω σχεδον ποτε facebook απο το κινητο, μονο αν χρειαστει να βρω καποιον που δεν βρισκω αλλιως και του στειλω μηνυμα απο το fb (που φτασαμε ε?)! Καποιος φιλος μου ομως μπηκε απο το τηλεφωνο μου στο facebook δεν πατησε συγχρονισμο των επαφων, κι ομως εγω στον καταλογο μου βλεπω πολλα ακυρα ονοματα καταχωρημενα! Ξερει κανεις τι μπορει να εγινε? Ειμαι σιγουρος οτι δεν εκανε συγχρονισμο με το που συνδεθηκε στο facebook γιατι εγω πατησα την επιλογη να μη γινει συγχρονισμος!

 

Υστερα από μία βδομάδα σχεδόν μετά την εγκατάση της GingeReal 2.0 ROM δεν είδα τα αποτελέσματα που περίμενα, η μπαταρία κρατάει ελάχιστα έως μηδαμινά πιό πολύ, RAM πραπάνω δεν έχω ελεύθερη, ενω στην αρχή φαινόταν ότι το κινητό πήγαινε γρήγορα μόλις έβαλα καμιά 30 εφαρμογές που χρησιμοποιώ η ταχυτητά του μειώθηκε, το πρόβλημα που έχω στο facebook είτε μπαίνοντας από την ιστοδελίδα είτε μπαίνοντας απο την εφαρμογή του fb, συνεχίζει να υπάρχει (αργεί και κολλάει στην κύλιση και ύστερα απο ένα 5λεπτο περιήγησης δεν νιώθει σχεδον καθόλου) πράγμα που έλεγα οκ δεν είναι και το πιο δυνατο τηλέφωνο αλλά μόλις είσα την αντίστοιχη πλοήγηση στο Lg L3 400 των 139,90 ευρώ με μηδαμινό lag! θύμωσα. Τέλος το πρόβλημα με την απώλεια του wifi που είχε μαι στη stock χειτοτέρεψε διότι τώρα για να ξαναβρεί το σήμα Wifi πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω...

Οι υπόλοιπες ανταγωνίστριες που έχω δει είναι οι "Myth 2", "Insane", "CyanogenMod 7.1 7.2". Βάση εμπειρίας σας τι μου προτείνετε γιατί δεν μπορώ κάθε εβδομάδα να αλλαζω Rom ειδικά η παραμετροποίηση( CRT animation κτλ) μου τρώει απίστευτες ώρες . . .

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ένσταση ως προς το ασφαλές του Gmail.

 

Ασφαλώς και ΔΕΝ είναι ασφαλές να συγχρονίζεις με gmail και να βάζεις τις επαφές σου και τα προσωπικά σου στοιχεία στο internet όπου ο κάθε χακεράκος από το χι πανεπιστήμιο θα έχει πρόσβαση για την πλάκα του...

 

Δε θα ανέβαζα ποτέ προσωπικά στοιχεία στο internet.

Οποιος νομίζει οτι τα gmail στοιχεία του τα βλέπει μόνο αυτός θα μου επιτρέψει να πω ότι κάνει λάθος...

Κάθε μέρα γίνονται διαρροές στοιχείων από ΟΛΟΥΣ τους servers (mail servers, τράπεζες, κλπ)

 

Εγω αρχικά χρησιμοποιούσα το ΚΙΕΣ για να κρατάω τα στοιχεία backup ΤΟΠΙΚΑ στο δίσκο μου, μέχρι που κάποιος φίλος από εδώ στο φόρουμ μου πρότεινε το MyPhoneExplorer. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε...

 

ΦΙΛΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ, ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΠΟΥΛΗΣΑ ΕΝΑ SG2 ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΤΑΝ ΜΕ BT

 

Αυτή η εφαρμογή (MyPhoneExplorer) απλά, δεν, υπάρχει :dance:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από μία βδομάδα σχεδόν μετά την εγκατάση της GingeReal 2.0 ROM δεν είδα τα αποτελέσματα που περίμενα, η μπαταρία κρατάει ελάχιστα έως μηδαμινά πιό πολύ, RAM πραπάνω δεν έχω ελεύθερη, ενω στην αρχή φαινόταν ότι το κινητό πήγαινε γρήγορα μόλις έβαλα καμιά 30 εφαρμογές που χρησιμοποιώ η ταχυτητά του μειώθηκε, το πρόβλημα που έχω στο facebook είτε μπαίνοντας από την ιστοδελίδα είτε μπαίνοντας απο την εφαρμογή του fb, συνεχίζει να υπάρχει (αργεί και κολλάει στην κύλιση και ύστερα απο ένα 5λεπτο περιήγησης δεν νιώθει σχεδον καθόλου) πράγμα που έλεγα οκ δεν είναι και το πιο δυνατο τηλέφωνο αλλά μόλις είσα την αντίστοιχη πλοήγηση στο Lg L3 400 των 139,90 ευρώ με μηδαμινό lag! θύμωσα. Τέλος το πρόβλημα με την απώλεια του wifi που είχε μαι στη stock χειτοτέρεψε διότι τώρα για να ξαναβρεί το σήμα Wifi πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω...

Οι υπόλοιπες ανταγωνίστριες που έχω δει είναι οι "Myth 2", "Insane", "CyanogenMod 7.1 7.2". Βάση εμπειρίας σας τι μου προτείνετε γιατί δεν μπορώ κάθε εβδομάδα να αλλαζω Rom ειδικά η παραμετροποίηση( CRT animation κτλ) μου τρώει απίστευτες ώρες . . .

 

θα σου πρότεινα Myth 2 ... τις έχω δοκιμάσει όλες όσες λες και κατέληξα εκεί .. είναι πολύ ομαλή ! τώρα για το fb .. από το stock browser κολλάει κολλάει πολύ ! από το app κάτι γίνετε ..

και για το wifi πολλές φορες χάνει το σήμα αν το αφήσεις χωρίς να κανεις κάτι για πολύ ώρα και πρέπει να το κλείσεις και να το άνοιξης !

Link to comment
Share on other sites

Υστερα από μία βδομάδα σχεδόν μετά την εγκατάση της GingeReal 2.0 ROM δεν είδα τα αποτελέσματα που περίμενα, η μπαταρία κρατάει ελάχιστα έως μηδαμινά πιό πολύ, RAM πραπάνω δεν έχω ελεύθερη, ενω στην αρχή φαινόταν ότι το κινητό πήγαινε γρήγορα μόλις έβαλα καμιά 30 εφαρμογές που χρησιμοποιώ η ταχυτητά του μειώθηκε, το πρόβλημα που έχω στο facebook είτε μπαίνοντας από την ιστοδελίδα είτε μπαίνοντας απο την εφαρμογή του fb, συνεχίζει να υπάρχει (αργεί και κολλάει στην κύλιση και ύστερα απο ένα 5λεπτο περιήγησης δεν νιώθει σχεδον καθόλου) πράγμα που έλεγα οκ δεν είναι και το πιο δυνατο τηλέφωνο αλλά μόλις είσα την αντίστοιχη πλοήγηση στο Lg L3 400 των 139,90 ευρώ με μηδαμινό lag! θύμωσα. Τέλος το πρόβλημα με την απώλεια του wifi που είχε μαι στη stock χειτοτέρεψε διότι τώρα για να ξαναβρεί το σήμα Wifi πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω...

Οι υπόλοιπες ανταγωνίστριες που έχω δει είναι οι "Myth 2", "Insane", "CyanogenMod 7.1 7.2". Βάση εμπειρίας σας τι μου προτείνετε γιατί δεν μπορώ κάθε εβδομάδα να αλλαζω Rom ειδικά η παραμετροποίηση( CRT animation κτλ) μου τρώει απίστευτες ώρες . . .

 

Εγώ άργησα λίγο περισσότερο, για να καταλήξω στα ίδια συμπεράσματα.

Απελπισία!!!!!....

το τηλέφωνο, απλά δεν είναι λειτουργικό.

Χάνει συνέχεια την σύνδεση με το bluetooth. Κόβει τις κλήσεις στη μέση με κενά σιγής, κολλάει στις απαντήσεις των κλήσεων και δεν κάνει τίποτα.

Απελπισία! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω να δουλέψει αυτό το πράμα? ή να το σπάσω στον τοίχο να τελειώνουμε?

 

Κάποιος τρόπος να περάσω την μαμά έκδοση του android για να το στείλω στο service, υπάρχει?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ, ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΠΟΥΛΗΣΑ ΕΝΑ SG2 ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΤΑΝ ΜΕ BT

 

Αυτή η εφαρμογή (MyPhoneExplorer) απλά, δεν, υπάρχει :dance:

 

Ευχαριστώ

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Εγώ συνδέομαι με Wifi αλλά μιλάμε ότι το πρόγραμμα συνδέεται με ότι κάνει κανείς κέφι: USB, BT, Wifi.

Επίσης για τους παλιομοδίτες (σαν εμένα) συγχρονίζει επαφές και ραντεβού ΚΑΙ με outlook.

 

H κόρη μου έχει windows mobile κι εγώ android. Oπότε συγχρονίζουμε και οι δυο μεταξύ μας μέσω MyPhoneExplorer ;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την καταχώρηση επαφών στο gmail.σε περιπτωση που καταχωρούν

τε οι επαφες στο gmail και γίνεται συγχρονισμος, οι επαφές που παραμένουν αποθηκεύμενες σε περιπτωση που γίνει κάτι και θέλω να τις τραβήξω ξανα? και σε ενδεχόμενο που δεν εχω κρατήσει κάτι σε sd.

οκ βρήκα τις επαφές μου στο gmail..απλώς ότι κάνω στο κινητό συγχρονίζει με gmail και ενημερώνεται και αυτό......δηλαδή αμα καταλάθος διαγράψω τις επαφές απο το κινητο θα συγχρονιστεί και το gmail και πάνε οι επαφές .......υπαρχει κάποιος τρόπος να μένουν σταθερά στο gmail ?

Edited by bibaras
Link to comment
Share on other sites

το θέμα λύθηκε από μόνο του μετά από μια ξεκούραση 20 λεπτών

δεν ξέρω τι μπορεί να πήγε στραβά

απεγκατέστησα την εφαρμογή

όλα καλά

 

παρ' όλα αυτά αν κάποιος ξέρει τι πρέπει να κάνουμε σε παρόμοιες περιπτώσεις ας μας φωτίσει

ευχαριστώ

 

 

Καλημέρα,

εγκατέστησα την εφαρμογή AdFree, είμαι root, και η συσκευή κάνει συνέχεια επανεκκίνηση. Αφαίρεσα την μπαταρία, ξαναδοκίμασα και πάλι τα ίδια, επανεκκίνηση, επανεκίνηση ...:mad: δηλ αφού δώσω το password, κάνει σάρωση της sd, βγάζει μήνυμα ότι το AdFree λαμβάνει δικαιώματα root και μετά από δευτερόλεπτα κάνει μόνο του επανεκίνηση και πάλι από την αρχή.

Τί πρέπει να κάνω για να σταματήσει;;

Ευχαριστώ πολύ

Edited by PARA2
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, πως μπορουμε να βαλουμε την επισημη ρομ; γιατι εβαλα μια gb νομιζω σε ενα φιλο μου κ δεν ειναι ευχαριστημενος , γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Υστερα από μία βδομάδα σχεδόν μετά την εγκατάση της GingeReal 2.0 ROM δεν είδα τα αποτελέσματα που περίμενα, η μπαταρία κρατάει ελάχιστα έως μηδαμινά πιό πολύ, RAM πραπάνω δεν έχω ελεύθερη, ενω στην αρχή φαινόταν ότι το κινητό πήγαινε γρήγορα μόλις έβαλα καμιά 30 εφαρμογές που χρησιμοποιώ η ταχυτητά του μειώθηκε, το πρόβλημα που έχω στο facebook είτε μπαίνοντας από την ιστοδελίδα είτε μπαίνοντας απο την εφαρμογή του fb, συνεχίζει να υπάρχει (αργεί και κολλάει στην κύλιση και ύστερα απο ένα 5λεπτο περιήγησης δεν νιώθει σχεδον καθόλου) πράγμα που έλεγα οκ δεν είναι και το πιο δυνατο τηλέφωνο αλλά μόλις είσα την αντίστοιχη πλοήγηση στο Lg L3 400 των 139,90 ευρώ με μηδαμινό lag! θύμωσα. Τέλος το πρόβλημα με την απώλεια του wifi που είχε μαι στη stock χειτοτέρεψε διότι τώρα για να ξαναβρεί το σήμα Wifi πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω...

Οι υπόλοιπες ανταγωνίστριες που έχω δει είναι οι "Myth 2", "Insane", "CyanogenMod 7.1 7.2". Βάση εμπειρίας σας τι μου προτείνετε γιατί δεν μπορώ κάθε εβδομάδα να αλλαζω Rom ειδικά η παραμετροποίηση( CRT animation κτλ) μου τρώει απίστευτες ώρες . . .

 

Φιλε μου δεν ξερω πως γινεται αυτο που λες! Εγω δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα!30 εφαρμογες? Νομιζω ειναι πολλες..και το τηλεφωνο υπερφορτωμενο..δε νομιζω το προβλημα σου να ειναι η GR2! ακομα και την*stock να ειχες ή οποιαδηποτε αλλη rom αν το παραφορτωσεις θα εχεις lag κλπ! απο οσες ROMs τωρα λες εδω για αντικατασταση δεν εχω δοκιμασει καμια για να σου πω τη γνωμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ! είμαι νέος στην παρέα σας και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.Εχω την συσκευή Samsung galaxy ace και ο γαμπρός μου κάτι της έκανε root ,νομίζω έτσι λέγεται και οι εφαρμογές που κατεβαζω μπορώ να τις σώζω στην sd κάρτα γιατί η μνήμη του τηλεφώνου τα έπαιξε. μπηκε και ένα πρόγραμα στο μενού του κινητού το superuser .Με λίγα λόγια το τηλέφωνο κολλάει τρελά έχει γλιτώσει άπειρες φορές από σούτ .καταντάει σαχλαμαρα .Παιδιά μια μικρή βοήθεια τι κάνω ? λιγάκι αναλυτικα γιατί δεν κατεω μια . version adroid 2.3.5 ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ν'αλλάξω κάρτα μνήμης, από 8 gb και πάνω, ποιά προτείνετε; και πως γινεται η μεταφορά των στοιχείων (τραγουδια , φωτο, μνμ, εφαρμογές, σύστημα;), στην καινουργια κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μία Class 10. Μάρκες υπάρχουν πολλές και σε πολλές τιμές αλλά μία η οποία θα πρότεινα είναι αυτή.

Στην νέα κάρτα μεταφέρεις μόνο βίντεο, φωτογραφίες, μουσική κ.τ.λ. Εφαρμογές, μηνύματα και γενικά αρχεία συστήματος δεν μπορείς να τα μεταφέρεις γιατί δεν βρίσκονται στην εξωτερική SDCard. Για να μεταφέρεις αυτά που είπαμε τα κάνεις ένα backup με copy-paste στον υπολογιστή και μετά τα περνάς πάλι στην καινούργια κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.πηρα και εγω το galaxy ace αλλα αντιμετωπιζω δυο προβληματα προς το παρον.θελω να αποθηκευσω μια επαφη και λεει οτι δεν γινεται επειδη ειναι μεγαλο το ονομα.οταν χρησημοποιω αγγλικα δεν μου βγαζει προβλημα.και επισης οι επαφες που ειχα στην καρτα σιμ δεν φαινονται ολοκληρες,αλλα μισες και με μπερδεμενα γραμματα.βοηθηστε σας παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ! είμαι νέος στην παρέα σας και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.Εχω την συσκευή Samsung galaxy ace και ο γαμπρός μου κάτι της έκανε root ,νομίζω έτσι λέγεται και οι εφαρμογές που κατεβαζω μπορώ να τις σώζω στην sd κάρτα γιατί η μνήμη του τηλεφώνου τα έπαιξε. μπηκε και ένα πρόγραμα στο μενού του κινητού το superuser .Με λίγα λόγια το τηλέφωνο κολλάει τρελά έχει γλιτώσει άπειρες φορές από σούτ .καταντάει σαχλαμαρα .Παιδιά μια μικρή βοήθεια τι κάνω ? λιγάκι αναλυτικα γιατί δεν κατεω μια . version adroid 2.3.5 ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Το Root δεν έχει σχέση με τα κολλήματα του κινητού σου. Αν θες κάνε ένα factory reset (Προσοχή γιατί θα χάσεις τα πάντα) ώστε να καθαρίσει το κινητό σου και αν θες κοίτα αν υπάρχει στο KIES καμιά καινούργια αναβάθμιση.

Πάντως οι εφαρμογές δεν αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα του τηλεφώνου αλλά σε ένα κομμάτι μνήμης του κινητού που το έχουν ονομάσει SDCard.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το Root δεν έχει σχέση με τα κολλήματα του κινητού σου. Αν θες κάνε ένα factory reset (Προσοχή γιατί θα χάσεις τα πάντα) ώστε να καθαρίσει το κινητό σου και αν θες κοίτα αν υπάρχει στο KIES καμιά καινούργια αναβάθμιση.

Πάντως οι εφαρμογές δεν αποθηκεύονται στην εξωτερική κάρτα του τηλεφώνου αλλά σε ένα κομμάτι μνήμης του κινητού που το έχουν ονομάσει SDCard.

 

 

 

 

Με την επαναφορα εργοστασιαων ρυθμισεων χανω το root ? Ευχαριστω

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.πηρα και εγω το galaxy ace αλλα αντιμετωπιζω δυο προβληματα προς το παρον.θελω να αποθηκευσω μια επαφη και λεει οτι δεν γινεται επειδη ειναι μεγαλο το ονομα.οταν χρησημοποιω αγγλικα δεν μου βγαζει προβλημα.και επισης οι επαφες που ειχα στην καρτα σιμ δεν φαινονται ολοκληρες,αλλα μισες και με μπερδεμενα γραμματα.βοηθηστε σας παρακαλω.

 

Αν πας να αποθηκεύσεις στην κάρτα SIM θα σου βγάζει αυτό το πρόβλημα γιατί υπάρχει περιορισμένος χώρος για τις επαφές. Τα Ελληνικά πιάνουν ακόμα περισσότερο χώρο λόγω της κωδικοποίησης. Αν θες να γράφεις χωρίς περιορισμούς πρέπει να περάσεις τις επαφές σου στο τηλέφωνο.

 

Με την επαναφορα εργοστασιαων ρυθμισεων χανω το root ? Ευχαριστω

 

Κανονικά δεν πρέπει να το χάσεις αλλά και να χαθεί υπάρχει οδηγός για να το ξανακάνεις. Είναι πολύ εύκολο!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...