Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του έχεις αλλάξει κάτι άλλο ή μόνο την rom ?

με την 2.3.3 θυμάσαι πόσο σου έβγαζε ?

Δεν το έχω τρέξει με άλλη ROM το πρόγραμμα αυτό :)

Έχω βάλει το SetCPU στο conservative.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα με την 2.3.3 μου βγάζει 569 :(

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται unroot.

 

Για να μην ψάχνεστε θα κάνω έναν γρήγορο οδηγό εδώ.

 

1. Κατεβάζουμε odin .OPS file και firmware από εδώ

2. Παίρνουμε backup ότι θέλουμε από το κινητό μας.

3. Κλείνουμε το τηλέφωνο βγάζουμε sim και sdcard καλού κακού.

4. Ανοίγουμε το odin.

5. Πατάμε το κουμπί ops και επιλέγουμε το αρχείο .ops που έχουμε κατεβάσει.

6. Τικάρουμε τα one package, auto reboot και Protect OPS και φροντίζουμε να έχουμε αποεπιλεγμένο το reset time(sec)

7. Πατάμε το One Package κουμπί και επιλέγουμε το firmware που έχουμε κατεβάσει αφού πρώτα το έχουμε αποσυμπιέσει. Ο κωδικός που ζητάει αναφέρετε στο sammobile

8. Βάζουμε την μπαταρία συνδέουμε μέσω usb το κινητό με τον υπολογιστή.

9. Με κλειστό το κινητό πατάμε ταυτόχρονα τα κουμπιά "Μείωση ήχου", "Κεντρικό Πλήκτρο" (το τετράγωνο) και "Power". Τηλέφωνο θα μπει σε download mode και θα αναγνωριστεί από το odin.

10. Πατάμε το κουμπάκι stat κι αράζουμε.

11. Όταν το κινητό κάνει επανεκκίνηση και ανοίξει η γνωστή κεντρική οθόνη είμαστε έτοιμοι.

12. Αποσυνδέουμε το κινητό και ανοίγουμε το πληκτρολόγιο κλήσεων εκεί γράφουμε τον κωδικό *2767*3855# για να κάνει ένα factory reset.

13. Μόλις ανοίξει το κινητό είναι έτοιμο λογικά θα σας βγάλει Ολλανδική γλώσσα. Περνάτε sim, sd cart και είστε κομπλέ.

 

Η 2.3.5 που έχει μέσα στο sammobile έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών μην σας αγχώνει αυτό. Επίσης έχει και πλήρη υποστήριξη KIES.

Προστέθηκε στη πρώτη σελίδα, αν φτιάχνετε και άλλα τέτοια και θέλετε μπορούμε να τα βάζουμε στην αποκλειστική ενότητα για οδηγούς ή να μας λέτε να τα βάζουμε στην αρχή του πρώτου θέματος. :)

Ευχαριστώ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

με 2.3.3 εμενα μου βγάζει 1050

 

Εμενα με 2.3.5 και SetSpu στο Conservative Max,800.000-Min,122800 μου βγαζει 1057.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα για ολους..εβαλα χθες το gemini application manager αφου δοκιμασα αρκετες παρεμφερεις εφαρμογες απο το market..αυτη ειναι η μονη εφαρμογη που μου μετεφερε σχεδον τα παντα στην sd :)

 

κανω την αναβαθμιση μεσω odin...ειμαι στα 32 λεπτα χρονου αλλα δε βλεπω να τρεχει κατι ουτε στο κινητο ουτε στο pc... στο odin λεει set up connection....και στο κινητο αρχικη οθονη και download mode... να ανησυχω?:wacko:

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 2.3.5 :) παίδες το κινητό φυσάει... καμία σχέση με την 2.3.3 που είχα πριν.

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα. Η 2.3.5 δεν έχει το εφέ σβησίματος όταν πατάς το power όπως η 2.3.4 ή απλά επειδή είναι official samsung

το έχουν αφαιρέσει ;

 

πληροφοριακα για ολους..εβαλα χθες το gemini application manager αφου δοκιμασα αρκετες παρεμφερεις εφαρμογες απο το market..αυτη ειναι η μονη εφαρμογη που μου μετεφερε σχεδον τα παντα στην sd :)

Με titanium backup δοκίμασες; η δεν είσαι root ακόμα; :X

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 2.3.5 :) παίδες το κινητό φυσάει... καμία σχέση με την 2.3.3 που είχα πριν.

Να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα. Η 2.3.5 δεν έχει το εφέ σβησίματος όταν πατάς το power όπως η 2.3.4 ή απλά επειδή είναι official samsung

το έχουν αφαιρέσει ;

 

 

Με titanium backup δοκίμασες; η δεν είσαι root ακόμα; :X

ειμαι root και ναι την ειχα βαλει αλλα μου εκανε force close και την εβγαλα και βρηκα την gemini..μεσω odin αναβαθμισες?περιμενω μια ωρα κοντα και τιποτα,τι να κανω? πρεπει να βλεπω να τρεχει κατι καπου?αγχωνομαι λιγο

Link to comment
Share on other sites

ειμαι root και ναι την ειχα βαλει αλλα μου εκανε force close και την εβγαλα και βρηκα την gemini..μεσω odin αναβαθμισες?περιμενω μια ωρα κοντα και τιποτα,τι να κανω? πρεπει να βλεπω να τρεχει κατι καπου?αγχωνομαι λιγο

Με odin αναβάθμισα κανονικά.Τώρα και εγώ τι να σου πώ,Πρώτη φορά το έκανα και εγώ αλλά δεν κράτησε τόσο πολύ.Καλύτερα

να περιμένεις να σου πούν οι ποιο έμπειροι εδώ στο φόρουμ τι πρέπει να κάνεις.

 

ps: Στο message του odin τι σου γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Με odin αναβάθμισα κανονικά.Τώρα και εγώ τι να σου πώ,Πρώτη φορά το έκανα και εγώ αλλά δεν κράτησε τόσο πολύ.Καλύτερα

να περιμένεις να σου πούν οι ποιο έμπειροι εδώ στο φόρουμ τι πρέπει να κάνεις.

 

ps: Στο message του odin τι σου γράφει;

 

λεει download start..

 

0 create file

1start thread detected 1

2start thread detected 0

3start thread detected 0

4start thread detected 0

5start thread detected 0

6start thread detected 0

7start thread detected 0

8 start thread detected 0

 

1 set up connection...

 

 

νομιζω θα το βγαλω απο το usb..

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να τρέξει το Quadrant Standard Edition και να μας πει ποσο βγάζει με την 2.3.5 ?

https://market.android.com/details?id=com.aurorasoftworks.quadrant.ui.standard&feature=search_result

 

1036 Πάνω και από το galaxy s

 

λεει download start..

 

0 create file

1start thread detected 1

2start thread detected 0

3start thread detected 0

4start thread detected 0

5start thread detected 0

6start thread detected 0

7start thread detected 0

8 start thread detected 0

 

1 set up connection...

 

 

νομιζω θα το βγαλω απο το usb..

 

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου κι εγώ το ίδιο θα έκανα. Και κάνε την διαδικασία από την αρχή.

 

 

Συγγνώμη αλλά αυτό που λες δεν ισχύει. Η 2.3.5 δεν είναι ελληνική (ουτε και καμιάς χώρας) είναι leaked. Αυτό σημαίνει οτι σε βγάζει εκτός εγγύησης.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι όντως την έχουν βγάλει Αριανοί ζουλού και την έριξαν με πεφταστέρι

Edited by mcde

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου κι εγώ το ίδιο θα έκανα. Και κάνε την διαδικασία από την αρχή.

+1 :)

 

1036 Πάνω και από το galaxy s

Με 2.3.3 1076

Με 2.3.5 1063

Πάντως εγώ το νιώθω αρκετά ποιό γρήγορο με την 2.3.5 :cool:

Link to comment
Share on other sites

με 2.3.5 εφτασα 1030 στο quantrant. με την 2.3.3 το ανωτερο που ειχα φτασει ηταν 1022. αλλα νταξει...το κινιτο οντος φενεται στηναφη οτι παει βιτσα παιδες.
Link to comment
Share on other sites

1036 Πάνω και από το galaxy s

 

χαχα! :)

Το S στο quadrand είναι με 2.1 eclair! με μαμα 2.3.4 χωρίς τίποτα είναι στα 1900 (το δικό μου στα 4350 :) )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

λεει download start..

 

0 create file

1start thread detected 1

2start thread detected 0

3start thread detected 0

4start thread detected 0

5start thread detected 0

6start thread detected 0

7start thread detected 0

8 start thread detected 0

 

1 set up connection...

 

 

νομιζω θα το βγαλω απο το usb..

Τρέχει το KIES. κλείστο και επιβεβαίωσε (task manager) πως δεν τρέχει κάποιο service που το όνομά του να μοιάζει με του KIES.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα βγαει τοσο χαμηλο σκορ ρε παιδια; γιατι ετσι;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως την έχουν βγάλει Αριανοί ζουλού και την έριξαν με πεφταστέρι

 

 

προφανως ειρωνευεσαι διοτι δεν γνωριζεις καν τις leaked ρομς κλπ.

να σε ενημερωσω οτι στο λινκ που παραθετεις το p code της rom ειναι ΟΜΝ (ουτε καν το ειδες ετσι? η απλα δεν ξερεις τι ειναι.).

ξερεις ποια ειναι τα ελληνικα p codes?? προφανως οχι. ψαξε λιγες σελιδες, τα εχω γραψει. το οτι την περνει μεσω κιες μια χωρα, δεν σημαινει οτι ειναι για ολες. OTA δεν εχω δει καποιο galaxy να περνει ως τωρα. ακομα και ετσι να ηταν ομως, αν δεν στη βγαζει πατωντας "ενημερωση λογισμικου" η οταν το συνδεεις με το κιες σημαινει οτι ΔΕΝ ειναι για το κινητο σου και εισαι εκτος εγγυησης.

αν εσυ νομιζεις για καποιο λογο οτι εχεις εγγυηση με αυτην τη ρομ προβλημα σου. μην το λες και σε αλλους ομως γιατι καποιος μπορει να νομιζει οτι ξερεις τι λες και να το παει ετσι για service και να του ακυρωσουν την εγγυηση.

η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.

 

και θα σε παρακαλεσω να αποφευγεις ειρωνικα σχολια,διοτι ανετα μπορω να απαντησω κι εγω ειρωνικα σε περιπου 1000 σχολια εδω. εδω δεν ειναι chatroom ομως ουτε chat & fun.

η ρομ που ειδα στο λινκ που εδωσες γραφει pda S1F και οχι η KS2. ks2 ειναι το μοντεμ της. δεν γνωριζω αν οντως ειναι η ks2 που λεμε γιατι στο χωριο μου ρομ=pda και οχι μοντεμ.

 

επισης να σε ενημερωσω οτι το double post απαγορευεται. χρησιμοποιησε την τροποποιηση μηνυματος.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που πήρα ACE προεισαγωγής το οποίο δεν είχε μέσα Ελληνική ρομ αν το πάω στην Σάμυ θα μου πει ότι δεν το επισκευάζει; Επίσης αν το φιρμ είναι επίσημο τι θα σου πει δεν το καλύπτω; Μήπως οι εγγυήσεις πια είναι πανευρωπαϊκές;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που πήρα ACE προεισαγωγής το οποίο δεν είχε μέσα Ελληνική ρομ αν το πάω στην Σάμυ θα μου πει ότι δεν το επισκευάζει; Επίσης αν το φιρμ είναι επίσημο τι θα σου πει δεν το καλύπτω; Μήπως οι εγγυήσεις πια είναι πανευρωπαϊκές;

 

Αν το κινητό σου είναι γερμανικό για παράδειγμα, για να έχεις εγγύηση πρέπει να έχει το γερμανικό του product code και επίσημο γερμανικό firmware που έχει δοθεί στην γερμανία επίσημα μεσω κιες. Οποιαδήποτε επίσημη γερμανική εκδοση (2.2 2.3 κλπ)

Αν έχεις ελληνικό firm δηλαδή σε γερμανικό τηλέφωνο είσαι εκτός

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που πήρα ACE προεισαγωγής το οποίο δεν είχε μέσα Ελληνική ρομ αν το πάω στην Σάμυ θα μου πει ότι δεν το επισκευάζει; Επίσης αν το φιρμ είναι επίσημο τι θα σου πει δεν το καλύπτω; Μήπως οι εγγυήσεις πια είναι πανευρωπαϊκές;
Aν η συσκευή είναι εντος την ευρωπαικής ένωσης δεν έχεις πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Aν η συσκευή είναι εντος την ευρωπαικής ένωσης δεν έχεις πρόβλημα

 

ναι, αν είναι όπως είπα γερμανικό πχ το κινητό και φοράει επίσημο γερμανικό firmware.

Καλύτερα να μην μπερδεψουμε αλλο τα πράγματα Σακη :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για το ακουστικο της συσκευής..

 

είναι δυνατο;ακουγεται καλά ο συνομιλητής;

 

φοράω ακουστικά βαρηκοίας και θέλω να παίζει δυνατά..

 

ευχαριστώ

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για το ακουστικο της συσκευής..

 

είναι δυνατο;ακουγεται καλά ο συνομιλητής;

 

φοράω ακουστικά βαρηκοίας και θέλω να παίζει δυνατά..

 

ευχαριστώ

 

Το δυνατό είναι σχετικό για τον καθένα, για τα δικά μου μέτρα μια χαρά ακούγετε δεν σου παίρνει τα αυτιά αλλά ακούγετε σε κάθε περίπτωση καλά :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για το ακουστικο της συσκευής..

 

είναι δυνατο;ακουγεται καλά ο συνομιλητής;

 

φοράω ακουστικά βαρηκοίας και θέλω να παίζει δυνατά..

 

ευχαριστώ

 

Ναι ακούγετε δυνατά. Με handsfree δεν έχω μιλήσει μουσική πήγα να ακούσω μόνο και μπορώ να πω πως είναι μαπα τα ακουστικά. Χάλια ποιότητα. Δεν ξέρω σε κλήση πως ακούγετε ο ήχος απο τα ακουστικά βέβαια.

Μικρό το κακό πάντως. Παίρνεις αλλα αν δεν σου κάνουν

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακούγετε δυνατά. Με handsfree δεν έχω μιλήσει μουσική πήγα να ακούσω μόνο και μπορώ να πω πως είναι μαπα τα ακουστικά. Χάλια ποιότητα. Δεν ξέρω σε κλήση πως ακούγετε ο ήχος απο τα ακουστικά βέβαια.

Μικρό το κακό πάντως. Παίρνεις αλλα αν δεν σου κάνουν

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ρωταω πως ειναι ο ηχος απο το ακουστικο της συσκευης οχι απο τα ακουστικα που συνδειες στη συσκευη

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ρωταω πως ειναι ο ηχος απο το ακουστικο της συσκευης οχι απο τα ακουστικα που συνδειες στη συσκευη

 

Ναι φίλε μου. Απλά σου απαντησα και για τα 2 :)

Είναι αρκετά καλος και δυνατός απο το ακουστικό.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...