Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση για το ακουστικο της συσκευής..

 

είναι δυνατο;ακουγεται καλά ο συνομιλητής;

 

φοράω ακουστικά βαρηκοίας και θέλω να παίζει δυνατά..

 

ευχαριστώ

Είναι αρκετά δυνατό!

Σε σχέση με τα κινητά που έχω αλλάξει εγώ θα το θεωρούσα από τα πιο δυνατά

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον, η 2.3.5 σαφως πιο γρηγορη απο stock froyo. Αυτα που εκανα εγω ειναι τα εξης:

 

1. Περασα την 2.3.5 (KS2) με το Odin οπως περιγραφεται στο forum

2. Root το κινητο με upd1.zip

3. Κατεβασμα anttek manager και απεγκατασταση εφαρμογων/υπηρεσιων απο την 2.3.5 που δεν χρειαζομαι.

4. Οταν ξεφορτωθηκα οτι ηθελα πηγα σε recovery mode, εκανα wipe/reset data και boot, απο 154ΜΒ διαθεσιμη μνημη εφτασα να εχω 160ΜΒ. Προσοχη ομως να μην απεγκαταστησετε ποτε εφαρμογες οπως το ημερολογιο και το ρολοι.

5. Το κινητο ειναι ετοιμο και εγκατεστησα περιπου 130 εφαρμογες... πεταει. Απεγκατεστησα την ενημερωση του market η οποια μου φαινεται πολυ αργη σε σχεση με την stock (αν και σαφως πιο ευχρηστη) και εκανα μεσα απο anttek manager freeze την υπηρεσια market update και αλλες οπως π.χ. οτι εχει να κανει με sns accounts μιας και δεν εχω facebook, twitter κτλπ (ναι εχω youtube εδω http://www.youtube.com/MrJohnTasoulas)

 

Σε quatrant χωρις να πειραξω ρυθμισεις βγαζω 1039 σε antutu 1940 (εδω με ανεβαζει αρκετα η class 10 sd)

 

Αυτα, ειπα να πω κατι λιγα και ισως βοηθησουν καποιους.

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

ασχετο, το ndrive τρεχει αψογα στο ace, αξια τα 30 ευρωπουλα, το εχω δοκιμασει και εντος και εκτος πολης σε 5 ταξιδια μεχρι τωρα!:)
Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η 2.3.5 σαφως πιο γρηγορη απο stock froyo. Αυτα που εκανα εγω ειναι τα εξης:

 

1. Περασα την 2.3.5 (KS2) με το Odin οπως περιγραφεται στο forum

2. Root το κινητο με upd1.zip

3. Κατεβασμα anttek manager και απεγκατασταση εφαρμογων/υπηρεσιων απο την 2.3.5 που δεν χρειαζομαι.

4. Οταν ξεφορτωθηκα οτι ηθελα πηγα σε recovery mode, εκανα wipe/reset data και boot, απο 154ΜΒ διαθεσιμη μνημη εφτασα να εχω 160ΜΒ. Προσοχη ομως να μην απεγκαταστησετε ποτε εφαρμογες οπως το ημερολογιο και το ρολοι.

5. Το κινητο ειναι ετοιμο και εγκατεστησα περιπου 130 εφαρμογες... πεταει. Απεγκατεστησα την ενημερωση του market η οποια μου φαινεται πολυ αργη σε σχεση με την stock (αν και σαφως πιο ευχρηστη) και εκανα μεσα απο anttek manager freeze την υπηρεσια market update και αλλες οπως π.χ. οτι εχει να κανει με sns accounts μιας και δεν εχω facebook, twitter κτλπ (ναι εχω youtube εδω http://www.youtube.com/MrJohnTasoulas)

 

Σε quatrant χωρις να πειραξω ρυθμισεις βγαζω 1039 σε antutu 1940 (εδω με ανεβαζει αρκετα η class 10 sd)

 

Αυτα, ειπα να πω κατι λιγα και ισως βοηθησουν καποιους.

 

 

σύμφωνα με τα λεγόμενά σου λοιπόν root η 2.3.5 γίνεται όπως ακριβώς με την 2.3.3 με το αρχείο το συγκεκριμένο.

επίσης αφού στο quatrand μου βγάζει μόνο 573 τότε πως στο antutu (που φαίνεται πιο σοβαρό) μου βγάζει 1776 με την μαμίσια SD ? (λογικά με class 10 sd) θα έβγαζε παραπάνω ...

γιατί τόσο χαμηλά στο quadrand ρε παιδιά ? τι παίζει άραγε ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τα λεγόμενά σου λοιπόν root η 2.3.5 γίνεται όπως ακριβώς με την 2.3.3 με το αρχείο το συγκεκριμένο.

επίσης αφού στο quatrand μου βγάζει μόνο 573 τότε πως στο antutu (που φαίνεται πιο σοβαρό) μου βγάζει 1776 με την μαμίσια SD ? (λογικά με class 10 sd) θα έβγαζε παραπάνω ...

γιατί τόσο χαμηλά στο quadrand ρε παιδιά ? τι παίζει άραγε ?

 

Είναι μυστήρια τα benchmarks και σαφώς δεν πρέπει να τα συμμερίζεσαι. Ο λόγος που τα χρησιμοποιώ εγω είναι για να συγκρίνω tweeks και πατέντες σε ίδια ρομ-ίδιο κερνελ μόνο για να δω διαφορά.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τα λεγόμενά σου λοιπόν root η 2.3.5 γίνεται όπως ακριβώς με την 2.3.3 με το αρχείο το συγκεκριμένο.

επίσης αφού στο quatrand μου βγάζει μόνο 573 τότε πως στο antutu (που φαίνεται πιο σοβαρό) μου βγάζει 1776 με την μαμίσια SD ? (λογικά με class 10 sd) θα έβγαζε παραπάνω ...

γιατί τόσο χαμηλά στο quadrand ρε παιδιά ? τι παίζει άραγε ?

 

τι να πω, δεν ξερω τι παιζει με το κινητο σου, παντως στο antutu εχω δει και χρηστες με χαμηλοτερο σκορ απο το δικο σου, καποιος νομιζω ειχε 900, οποτε καλα εισαι! :D

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι παιζει κ δε μπορει το odin να διαβασει το κινητο..μπορει καποιος να παραθεσει ενα link με τους drivers (εκτος kies) ωστε να τους ξαναπερασω στο pc ? δε ξερω αλλα δε το βρισκει..:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω ενα handsfree- bluetooth sony ericson που στο προηγουμενο samsyng κινητο μου δουλευε...μπορω να το συνδεσω και με το galaxy ace??? και αν ναι..πως??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω ενα handsfree- bluetooth sony ericson που στο προηγουμενο samsyng κινητο μου δουλευε...μπορω να το συνδεσω και με το galaxy ace??? και αν ναι..πως??

 

Βρες τις οδηγίες για το bluetooth και βάλτο σε κατάσταση ανίχνευσης. Μετά πας στο κινητό ανοίγεις bt πας Ρυθμίσεις-> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα-> Ρυθμίσεις Bluetooth-> Σάρωση συσκευών κι όταν την βρει κάνεις σύνδεση.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η 2.3.5 σαφως πιο γρηγορη απο stock froyo. Αυτα που εκανα εγω ειναι τα εξης:

 

1. Περασα την 2.3.5 (KS2) με το Odin οπως περιγραφεται στο forum

2. Root το κινητο με upd1.zip

3. Κατεβασμα anttek manager και απεγκατασταση εφαρμογων/υπηρεσιων απο την 2.3.5 που δεν χρειαζομαι.

4. Οταν ξεφορτωθηκα οτι ηθελα πηγα σε recovery mode, εκανα wipe/reset data και boot, απο 154ΜΒ διαθεσιμη μνημη εφτασα να εχω 160ΜΒ. Προσοχη ομως να μην απεγκαταστησετε ποτε εφαρμογες οπως το ημερολογιο και το ρολοι.

5. Το κινητο ειναι ετοιμο και εγκατεστησα περιπου 130 εφαρμογες... πεταει. Απεγκατεστησα την ενημερωση του market η οποια μου φαινεται πολυ αργη σε σχεση με την stock (αν και σαφως πιο ευχρηστη) και εκανα μεσα απο anttek manager freeze την υπηρεσια market update και αλλες οπως π.χ. οτι εχει να κανει με sns accounts μιας και δεν εχω facebook, twitter κτλπ (ναι εχω youtube εδω http://www.youtube.com/MrJohnTasoulas)

 

Σε quatrant χωρις να πειραξω ρυθμισεις βγαζω 1039 σε antutu 1940 (εδω με ανεβαζει αρκετα η class 10 sd)

 

Αυτα, ειπα να πω κατι λιγα και ισως βοηθησουν καποιους.

 

Καλησπέρα,

 

επιδή λογω φόρτου εργασίας δεν είχα χρόνο να διαβάσω το φοτουμ, μήπως μπορείς να μου δώσεις το λινκ για τις οδηγίες σχετικα με την αναβάθμιση σε 2.3.5?

 

ερώτηση 1: Ελληνικά υποστηρίζει η 2.3.5?

ερώτηση 2: το πρόβλημα με το WiFi λύνεται επιτέλους?

Edited by sol_3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

επιδή λογω φόρτου εργασίας δεν είχα χρόνο να διαβάσω το φοτουμ, μήπως μπορείς να μου δώσεις το λινκ για τις οδηγίες σχετικα με την αναβάθμιση σε 2.3.5?

 

ερώτηση 1: Ελληνικά υποστηρίζει η 2.3.5?

ερώτηση 2: το πρόβλημα με το WiFi λύνεται επιτέλους?

 

Διάβασε το πρώτο ποστ του θρεντ.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το πρώτο ποστ του θρεντ.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

τώρα το είδα. ευχαριστώ πολύ.

 

ποια η διαφορα του flash-αρισματος από το update σε 2.3.5? (μην χτυπάτε... :p )

 

και τι άλλο προτείνετε να κάνω για την βελτίωση της απόδοσης? (battery stats, set cpu κτλ). υπάρχει μήπως και κανένας οδηγός για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

τώρα το είδα. ευχαριστώ πολύ.

 

ποια η διαφορα του flash-αρισματος από το update σε 2.3.5? (μην χτυπάτε... :p )

 

και τι άλλο προτείνετε να κάνω για την βελτίωση της απόδοσης? (battery stats, set cpu κτλ). υπάρχει μήπως και κανένας οδηγός για αυτά?

 

Update συνήθως λέμε την επίσημη (εντός εγγύησης) αναβάθμιση μέσω κιες.

Φλασαρισμα λεμε το πέρασμα μιας ρομ μέσω οντιν η cwm.

 

Προτείνω να περάσεις την 2.3.5 (ks2) και απο πάνω την «the myth» που θα την βρεις στο sammobile.com ( εδώ δηλαδή http://www.sammobile.com/threads/543-ROM-TheMyth-KS2-2.3.5-v1.0 κάνε εγγραφή στο σαιτ)

Οδηγίες και τα συναφή βρίσκονται εκεί.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update συνήθως λέμε την επίσημη (εντός εγγύησης) αναβάθμιση μέσω κιες.

Φλασαρισμα λεμε το πέρασμα μιας ρομ μέσω οντιν η cwm.

 

Προτείνω να περάσεις την 2.3.5 (ks2) και απο πάνω την «the myth» που θα την βρεις στο sammobile.com ( εδώ δηλαδή http://www.sammobile.com/threads/543-ROM-TheMyth-KS2-2.3.5-v1.0 κάνε εγγραφή στο σαιτ)

Οδηγίες και τα συναφή βρίσκονται εκεί.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Την περασα και εγω εδω και 2 μερες την "The Myth"και μπορω να πω οτι εχω πολυ καλες εντυπωσεις!!

Πρεπει να κανει καλυτερη διαχειριση την μνημης ram,ειναι γρηγορη εχει αρκετα καλουδια προεγκατεστημενα.

Το μονο που δεν μπορεσα να βρω ειναι τα Ελληνικα στο πληκτρολογιο οποτε κατεβασα το "Go Keyboard" και το "Greek for Go Keyboard"και ελυσα το "προβλημα για μενα".

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω εδω και 2 μερες την "The Myth"και μπορω να πω οτι εχω πολυ καλες εντυπωσεις!!

Πρεπει να κανει καλυτερη διαχειριση την μνημης ram,ειναι γρηγορη εχει αρκετα καλουδια προεγκατεστημενα.

Το μονο που δεν μπορεσα να βρω ειναι τα Ελληνικα στο πληκτρολογιο οποτε κατεβασα το "Go Keyboard" και το "Greek for Go Keyboard"και ελυσα το "προβλημα για μενα".

 

Το έψαξα το θέμα για custom roms στο ace και αυτή που θα περασω ειναι η the myth γιαυτο και την προτείνω! Δεν είδα καμία καλύτερη.

3 βασικα

Σου κάνει το σύστημα ext4 (χωρίς journal!)

Έχει supercharger script και πετάει η ραμ!

Έχει στο θρεντ του ο τυπος flash player μονταρισμενο για τη ρομ!

 

 

Δοκίμασες να βγάλεις τον tw και να αφησεις μονο τον zeam launcher φίλε; πιστεύω θα απογειώσει την ραμ αυτο!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βγάλεις τον tw και να αφησεις μονο τον zeam launcher φίλε; πιστεύω θα απογειώσει την ραμ αυτο!

 

έβαλα τον zeam launcher και τον μαμίσιο τον έκανα freeze από το Titanium backup. Το ίδιο δεν είναι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα τον zeam launcher και τον μαμίσιο τον έκανα freeze από το Titanium backup. Το ίδιο δεν είναι;

 

ναι ειναι το ιδιο ακριβως. απλα δεν το ανεφερα γιατι δεν εχουν ολοι την εκδοση pro του τιτανιουμ :) ειδες διαφορα στη ραμ? μαλλον ποσο μεγαλη διαφορα ειδες φιλε??:p

Link to comment
Share on other sites

οπιος χρησιμοποιουσε το Navigon στη 2.3.3.... και τωρα σε 2.3.4 - 2.3.5 του πεταει force close.ας μου στειλει pm να του πω τη να κανει για να την ξεμπλοκαρει!
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα το θέμα για custom roms στο ace και αυτή που θα περασω ειναι η the myth γιαυτο και την προτείνω! Δεν είδα καμία καλύτερη.

3 βασικα

Σου κάνει το σύστημα ext4 (χωρίς journal!)

Έχει supercharger script και πετάει η ραμ!

Έχει στο θρεντ του ο τυπος flash player μονταρισμενο για τη ρομ!

 

 

Δοκίμασες να βγάλεις τον tw και να αφησεις μονο τον zeam launcher φίλε; πιστεύω θα απογειώσει την ραμ αυτο!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Οχι..θα το δοκιμασω και θα σου πω....

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Οχι..θα το δοκιμασω και θα σου πω....

 

αν εχεις κι εσυ το titanium backup pro κανε απλα freeze τον tw. (μην ξεχασεις να εχεις εγκατεστημενο βεβαια κι αλλον launcher πρωτα!)

η διαφορα στο S παντως (που δεν τρεχει ο tw οταν εχεις αλλον launcher) απο go launcher (οχι tw που ειναι θεοβαρος) σε zeam launcher ειναι 30mb διαφορα!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παρενθεση στις rom και ram...

Εχετε βαλει ζελατινες στην οθονη για προφυλαξη ή.... gorilla glass is gorilla glass??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Την CyanogenMod-7.1.0-RC1-Cooper-KANG και την CyanogenMod 7.1 RC 2.1 "Updated" 2.3.7 "Cyano Ace" απο xda τις εχει δοκιμασει κανεις?

 

Λεει οτι ακομα ειναι unofficial port του CyanogenMod αλλα συνήθως οσες βασιζονται εκει ειναι καλες

Link to comment
Share on other sites

Παρενθεση στις rom και ram...

Εχετε βαλει ζελατινες στην οθονη για προφυλαξη ή.... gorilla glass is gorilla glass??

 

gorilla glass is gorilla glass

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παρενθεση στις rom και ram...

Εχετε βαλει ζελατινες στην οθονη για προφυλαξη ή.... gorilla glass is gorilla glass??

 

εγω παντος καλου κακου εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...