Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως ειναι πολλα για 145 μεταχειρισμενο?

 

Πολλά είναι, 100 120 πωλούνται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχει και τεραστια σημασια αλλα 130 το παιρνω το κινητο, τα 15 ειναι τα μεταφορικα και το + της αντικαταβολης. Τελος παντων αυτην την στιγμη εχει κανονιστει οποτε δεν μπορω να το ακυρωσω αρα αν γινεται θα ηθελα μια απαντηση στο 2 και το 3 παρακαλω που ανεφερα πιο πανω στο πρωτο post μου.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο , έχει 172ευρώ καινούργιο.

 

Την GR-2 έβαλα και εγώ. Στην αρχή ήταν πολύ πιο γρήγορο. Τώρα , μετά απο 1 εβδομάδα περίπου, ξαναγονάτισε.

Τελικό συμπέρασμα είναι, ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο, είναι αργό!! Τόσο αργό, κάποιες φορές, που δεν είναι λειτουργικό.

Συνολικά είναι μία άσχημη αγορά!

Δώσε 200ευρώ και πάρε μεταχειρισμένο ένα Iphone. Τα βρίζω... τα ξαναβρίζω... αλλά απλά... δουλεύουν!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Και ένα μοτορολα που πήρα 10€ δουλεύει.

 

Το κινητό δεν είναι για πολλά. Δεν γίνεται να πάει σφαίρα με πολύ πράμα ανοιχτό ένα κινητό τέτοιας κατηγορίας.

Αντίθετα το galaxy s με 4.0.4 πάει ΣΦΑΙΡΑ και είναι smooth.

Δεν έχουν καμία σχέση αυτά τα δύο.

 

(και το ace είχα μέχρι πριν λίγες μέρες και το S, y, blade, i4 παλαιότερα και τώρα s3. Για να μην νομίζεις ότι "παινεύω το σπίτι μου" ;))

Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδερφος μου ενα galaxy ace, και εχουμε το εξης προβλημα. στο δικο μου blade με 2.2 στην μπαρα widget που ειναι η φωτεινοτητα, το gps, το wifi, σε μενα εχει και ενα κουμπι για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του internet (3g). στου αδερφου μου, που εχει τη 2.3, δεν υπαρχει αυτο το κουμπι και ειναι κουραστικο να πηγαινεις μεσα απο τις ρυθμισεις και να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις. υπαρχει δυνατοτητα να μπει καποια συντομευση για αυτο το πραγμα?
Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδερφος μου ενα galaxy ace, και εχουμε το εξης προβλημα. στο δικο μου blade με 2.2 στην μπαρα widget που ειναι η φωτεινοτητα, το gps, το wifi, σε μενα εχει και ενα κουμπι για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του internet (3g). στου αδερφου μου, που εχει τη 2.3, δεν υπαρχει αυτο το κουμπι και ειναι κουραστικο να πηγαινεις μεσα απο τις ρυθμισεις και να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις. υπαρχει δυνατοτητα να μπει καποια συντομευση για αυτο το πραγμα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4103090#post4103090

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα ηλπιζα να αποφυγω τις "μοντες". φοβερο παντως οποιος το σκεφτηκε να "αφαιρεσει" το κουμπι αυτο. να υποθεσω οτι με τιν stock rom δεν παιζει με καποιο τροπο να εμφανιστει το κουμπι ή καποια συντομευση.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα ηλπιζα να αποφυγω τις "μοντες". φοβερο παντως οποιος το σκεφτηκε να "αφαιρεσει" το κουμπι αυτο. να υποθεσω οτι με τιν stock rom δεν παιζει με καποιο τροπο να εμφανιστει το κουμπι ή καποια συντομευση.

 

κάτι τέτοιο ίσος ? :confused: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.data.enabler&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ακομα απορια. αν πατησω μεσα απο τις ρυθμισεις να γυρισει το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις, ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ θα χαθει απο το τηλεφωνο? κατι εχει γινει και εχει εγκατασταθει κινεζικο και ιαπωνικο πληκτρολογιο και το ελληνικο μια εμφανιζεται και μια εξαφανιζεται. αν το γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις θα εξαφανιστουν τα κινεζικα/γιαπωνεζικα πληκτρολογια και θα επανελθει το ελληνικο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Θέλω να περάσω στο Ace την παρακάτω ROM: CyanogenMod 7.2 [OFFICAL] [DEVICE COOPER]

 

Αν τελικά θελήσω να γυρίσω στην official, το κάνω μέσω Odin.

Αλλά την official πού την βρίσκω?

Αυτή την στιγμή τρέχει την τελευταία official της Cosmote περασμένη με το KIES.

 

PS. sorry αν έχει δοθεί η συγκεκριμένη απάντηση σε κάποια από τις προηγούμενες σελίδες. προσπάθησα να ψάξω αλλά δεν την βρήκα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ακομα απορια. αν πατησω μεσα απο τις ρυθμισεις να γυρισει το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις, ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ θα χαθει απο το τηλεφωνο? κατι εχει γινει και εχει εγκατασταθει κινεζικο και ιαπωνικο πληκτρολογιο και το ελληνικο μια εμφανιζεται και μια εξαφανιζεται. αν το γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις θα εξαφανιστουν τα κινεζικα/γιαπωνεζικα πληκτρολογια και θα επανελθει το ελληνικο?

 

Θα χασεις ολες τις ρυθμισεις που εχεις κανει και τα προγραμματα που εχεις εγκαταστησει, θα ερθει στην μορφη που ειχε οταν το αγορασες,

οτι εχεις στην καρτα δεν επηρεαζεται.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1490867

Αυτη η ROM απο οτι ειδα ειναι ακομα σε beta σταδιο, αν καταλαβα καλα ειναι μια custom rom η οποια θα ειναι ιδια με το ICS σωστα?

 

Ψαχνω καποια ROM η οποια θα ειναι stable, και θα αυξανει το performance και την μπαταρια, ομως ειναι παρα πολλες στο XDA και δεν πολυ καταλαβαινω να τις διαβασω ολες, εχετε να μου προτεινετε καποιες συγκεκριμενες να τις κοιταξω?

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1490867

Αυτη η ROM απο οτι ειδα ειναι ακομα σε beta σταδιο, αν καταλαβα καλα ειναι μια custom rom η οποια θα ειναι ιδια με το ICS σωστα?

 

Ψαχνω καποια ROM η οποια θα ειναι stable, και θα αυξανει το performance και την μπαταρια, ομως ειναι παρα πολλες στο XDA και δεν πολυ καταλαβαινω να τις διαβασω ολες, εχετε να μου προτεινετε καποιες συγκεκριμενες να τις κοιταξω?

 

Ότι καλύτερο για 5830 όμως μόνο. Τα 5830i και 5839 μην το δοκιμάσουν

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε Ace με εργοστασιακές ρυθμίσεις και την τελευταία επίσημη έκδοση του λογισμικού περασμένη, ενώ είναι απενεργοποιημένη η σύνδεση δεδομένων μέσω του δικτύου κινητής, το κινητό επιχείρησε να συνδεθεί (το κατάλαβα από το μήνυμα που πήρα από το δίκτυο). Έφτιαξα ένα ψεύτικο προφίλ apn και το έβαλα ως προεπιλεγμένο, ώστε κάθε πιθανή προσπάθεια να καταλήγει σε αποτυχία, αλλά μετά από επανεκκίνηση έγινε πάλι το ίδιο, αν και οι ρυθμίσεις φαίνονται σωστά αποθηκευμένες. Έχει συμβεί και σε κάποιον-α άλλον-η;
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κίνηση δεδομένων και το πολιτική αδράνειας wifi στο ποτέ.

 

Στο μήνυμά μου έγραψα πως ήδη ήταν απενεργοποιημένη η κίνηση δεδομένων. Εκτός αυτού ήταν απενεργοποιημένο και το 3g. Το πρόβλημα είναι πως το κινητό έκανε το αντίθετο από αυτό που θα έπρεπε να κάνει. Δεν ξέχασα να απενεργοποιήσω κάτι.

Edited by csd
Link to comment
Share on other sites

Στο μήνυμά μου έγραψα πως ήδη ήταν απενεργοποιημένη η κίνηση δεδομένων. Εκτός αυτού ήταν απενεργοποιημένο και το 3g. Το πρόβλημα είναι πως το κινητό έκανε το αντίθετο από αυτό που θα έπρεπε να κάνει. Δεν ξέχασα να απενεργοποιήσω κάτι.

 

Στο μήνυμα μου έγραψα και για την "πολιτική αδράνειας".

Το "μονο 2g" τυχαίνει να φεύγει καμία φορά μετά από reboot. Τα δεδομένα δεν ανοίγουν μόνα τους όμως.

 

Πιθανώς φταίει κάποια κακογραμμένη/σπασμένη εφαρμογή ή κάποιο άλλο λάθος στο φλασαρισμα.

 

Κάνε full wipe και ξαναφλάσαρε.

Link to comment
Share on other sites

Στο μήνυμα μου έγραψα και για την "πολιτική αδράνειας".

Το "μονο 2g" τυχαίνει να φεύγει καμία φορά μετά από reboot. Τα δεδομένα δεν ανοίγουν μόνα τους όμως.

 

Πιθανώς φταίει κάποια κακογραμμένη/σπασμένη εφαρμογή ή κάποιο άλλο λάθος στο φλασαρισμα.

 

Κάνε full wipe και ξαναφλάσαρε.

 

Όπως είχα γράψει και στο αρχικό μήνυμα, το κινητό έχει εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δεν είχε γίνει φλασάρισμα ή εγκατάσταση εφαρμογών. Επίσης η απενεργοποίηση δεδομένων είχε αποθηκευτεί κανονικά. Το θέμα είναι πως ακόμη και στην περίπτωση που δεν είχε γίνει κάτι από αυτά, αν κάποια από τις εφαρμογές της Samsung πήγε να συνδεθεί παρά τη ρύθμιση, το προεπιλεγμένο apn προφίλ ήταν επίτηδες αλλαγμένο σε ένα εικονικό με τυχαία ονομασία, που δεν έπρεπε με τίποτα να λειτουργεί στο δίκτυο.

 

Εν τέλει απενεργοποίησα την πρόσβαση μέσω του δικτύου, αφού δεν την χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα τωρα που πηρα ενα bluetooth της samsung σε μερικες κλησεις και ενω μιλαω μου κανει μονο του επανεκκινηση..εχει παρατηρησει καποιος αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μπορώ πλέον να συνδεθώ σε wifi αλλά και στο Kies, δεν ξέρω τι μ.... έκανα αλλά μου βγάζει το μήνυμα "Σφάλμα" όταν προσπαθώ να συνδεθώ. Στον υπολογιστή δεν ανιχνεύεται η συσκευή για να συνδεθώ στο Kies. Αν ξέρει και μπορεί κάποιος ας μου δώσει τη βοήθειά του, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!!! ειμαι καινουρια εδω και δεν ξερω αν στελνω στο σωστο μερος την ερωτηση μου... αλλα εχω μια μικρη απορια... εχω το galaxy ace με android 2.3.5 και παταω ρυθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-και ενημερωση λογισμικου, εκει ειναι που του κανεις την αναβαθμιση... μετα τα χανω ολα απο μεσα;;;; (τηλ. καταλογο, βιντεο, φωτο,μηνυματα κ.α) δεν ξερω αν φαινεται αλλα ειμαι τελειως ασχετη!!! ειναι το 1 μου κινητο με android και το ψαχνω ακομα!!!!! :oops:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...