Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές πλοήγησης για Bada OS


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν το navitel ειχε ελληνικους χαρτες θα ηταν πολυ καλο... εχει πολυ ωραιο μενου και ωραιους χαρτες αλλα ειναι μονο για ρωσσια ,ουκρανια... ΚΡΙΜΑ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..:)

Εχω εντυπωσιαστεί απο τις δυνατότητες της συσκευής και μέσα στην εβδομάδα σκέφτομαι να το αγοράσω..Εχω δουλέψει με όλα τα λειτουργικά, εκτός του Bada...η προηγούμενη συσκευή μου είχε android.

Επειδή χρειάζομαι το gps για τη δουλειά μου, και το δούλευα πολύ με τις άλλες μου συσκευές, έχω τις εξής απορίες πριν πραγματοποιήσω την αγορά μου...

Όσοι το έχετε δουλέψει σαν συσκευή gps είστε ευχαριστημένοι ??

και αν βρίσκουμε εύκολα, κάποιο πρόγραμμμα πχ. navigon ,igo ,ndrive κ.λ.π

Έκανα έρευνα αρκετών ημερών στις σελίδες του forum αλλά λόγω του ότι είναι πάνω απο 400 σελ. δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό..

Παιδιά, ευχαριστώ !!!;)

Edited by BOBMARIN
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δουλεψει το ενσωματωμενο route66 στο Ηρακλειο της κρητης που παραδοσιακα ολα τα navigator υστερουν...αλλα αυτο οχι απλα τα σπαει...προσφατα βγηκε και ενα νεο μονο ελληνικο το mapcube2...δεν το εχω δουλεψει ακομα...θα το κοιταξω και θα πω εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δουλεψει το ενσωματωμενο route66 στο Ηρακλειο της κρητης που παραδοσιακα ολα τα navigator υστερουν...αλλα αυτο οχι απλα τα σπαει...προσφατα βγηκε και ενα νεο μονο ελληνικο το mapcube2...δεν το εχω δουλεψει ακομα...θα το κοιταξω και θα πω εντυπωσεις...

 

Μου φαινεται οτι δεν εχει χαρτη ενσωματωμενο και πρεπει να εισαι στο internet για να τον φορτωνει on line

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι δεν εχει χαρτη ενσωματωμενο και πρεπει να εισαι στο internet για να τον φορτωνει on line

 

Αν το αφήσεις να στον κατεβάσει μια φορά, η αν τον κατεβάσεις από το PC και τον μεταφέρεις στο κινητό θα είσαι OK, τον κρατάει αποθηκευμένο (περίπου 70Mb είναι χάρτης Ελλάδας αν δεν κάνω λάθος, βαριέμαι να το κοιτάξω τώρα :p.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..:)

Εχω εντυπωσιαστεί απο τις δυνατότητες της συσκευής και μέσα στην εβδομάδα σκέφτομαι να το αγοράσω..Εχω δουλέψει με όλα τα λειτουργικά, εκτός του Bada...η προηγούμενη συσκευή μου είχε android.

Επειδή χρειάζομαι το gps για τη δουλειά μου, και το δούλευα πολύ με τις άλλες μου συσκευές, έχω τις εξής απορίες πριν πραγματοποιήσω την αγορά μου...

Όσοι το έχετε δουλέψει σαν συσκευή gps είστε ευχαριστημένοι ??

και αν βρίσκουμε εύκολα, κάποιο πρόγραμμμα πχ. navigon ,igo ,ndrive κ.λ.π

Έκανα έρευνα αρκετών ημερών στις σελίδες του forum αλλά λόγω του ότι είναι πάνω απο 400 σελ. δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό..

Παιδιά, ευχαριστώ !!!;)

 

Σε gps παίζει σε ndrive και sygic και ... το route66 που έχει από τη μάνα του.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το αφήσεις να στον κατεβάσει μια φορά, η αν τον κατεβάσεις από το PC και τον μεταφέρεις στο κινητό θα είσαι OK, τον κρατάει αποθηκευμένο (περίπου 70Mb είναι χάρτης Ελλάδας αν δεν κάνω λάθος, βαριέμαι να το κοιτάξω τώρα :p.
στο MAPCUBE2 αν μπορουσαμε να εχουμε τον χαρτη το προγραμμα θα ηταν τελειο!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλο το mapcube αλλα μου βγαζει ενα περιεργο πρβ,οταν παω να βαλω μια διευθυνση δεν την δεχεται βγαζοντας μην οτι η διευθυνση πρεπει να ειναι τουλαχιστον 10 χαρακτηρες.Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο,η μονο σε μενα?
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια που βρισκουμε χαρτες για το mapcube???? και πιο ειναι καλυτερο το 1 ή το 2 ???? Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Kαλο το mapcube αλλα μου βγαζει ενα περιεργο πρβ,οταν παω να βαλω μια διευθυνση δεν την δεχεται βγαζοντας μην οτι η διευθυνση πρεπει να ειναι τουλαχιστον 10 χαρακτηρες.Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο,η μονο σε μενα?

 

Το ίδιο κανει σε όλους.

Απλά βάλε ένα κόμμα και γράψε δίπλα την περιοχή.

Όπως κάνεις και στο google maps.

Βασικά αν δεν μπορείς να κατεβασεις τους χάρτες ειναι λιγο αχρηστο

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κανει σε όλους.

Απλά βάλε ένα κόμμα και γράψε δίπλα την περιοχή.

Όπως κάνεις και στο google maps.

Βασικά αν δεν μπορείς να κατεβασεις τους χάρτες ειναι λιγο αχρηστο

 

Μαλιστα..σε ευχαριστω για την απαντηση.Χωρις offline χαρτη ειναι οντως αχρηστο

Link to comment
Share on other sites

αν το navitel ειχε ελληνικους χαρτες θα ηταν πολυ καλο... εχει πολυ ωραιο μενου και ωραιους χαρτες αλλα ειναι μονο για ρωσσια ,ουκρανια... ΚΡΙΜΑ...

 

Έχει χάρτες. Απλά είναι trial τελικά.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το θέμα τοπικού αντίγραφου του χάρτη είναι κάτι που μας έχει ζητηθεί συχνά και το κοιτάμε. Βλέπετε ο χάρτης σε όλη του την έκταση και τρέχουσα μορφή θα απαιτούσε πάνω από 12Gb στο κινητό σας!

 

 

 

Έχουμε κάποιες ιδέες για να σας δώσουμε λειτουργικότητα για αυτόματο caching μέρος του χάρτη αλλά δυστυχώς όχι κάτι που έχουμε ολοκληρώσει ακόμα.

 

 

 

Telenavis Support

προς Εμένα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το θέμα τοπικού αντίγραφου του χάρτη είναι κάτι που μας έχει ζητηθεί συχνά και το κοιτάμε. Βλέπετε ο χάρτης σε όλη του την έκταση και τρέχουσα μορφή θα απαιτούσε πάνω από 12Gb στο κινητό σας!

 

 

 

Έχουμε κάποιες ιδέες για να σας δώσουμε λειτουργικότητα για αυτόματο caching μέρος του χάρτη αλλά δυστυχώς όχι κάτι που έχουμε ολοκληρώσει ακόμα.

 

 

 

Telenavis Support

προς Εμένα

 

Μας υποχρεωσαν πες τους ...:X

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα το ndrive στο δρομο με το μηχανακι... ΜΙΑ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑ... ακομα και στα ανοιγματα οταν ετρεχα περιμενα να μενει πισω αλλα αντιθετα ηταν ακριβες στις εντολες , για το ποτε να στριψω .ολα τελεια... Οσοι δεν εχεται κατεβαστε το , τσαμπα ειναι και μετα κατεβαστε το '*****' για να το εχεται δωρεαν .. ειναι πανευκολο....
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα το ndrive στο δρομο με το μηχανακι... ΜΙΑ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑ... ακομα και στα ανοιγματα οταν ετρεχα περιμενα να μενει πισω αλλα αντιθετα ηταν ακριβες στις εντολες , για το ποτε να στριψω .ολα τελεια... Οσοι δεν εχεται κατεβαστε το , τσαμπα ειναι και μετα κατεβαστε το '*****' για να το εχεται δωρεαν .. ειναι πανευκολο....

 

Δεν στέλνεις ενα pm με το "πανευκολο" γιατι δεν το εχω καταφερει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνεις ενα pm με το "πανευκολο" γιατι δεν το εχω καταφερει.

 

derbigpr50 αν μπεις στον κοπο θα το 'θελα κι εγω αυτο το πανευκολο:rolleyes: **αστερατο**:O. Και αν το εμπλουτιζες και με καμια οδηγιουλα,το λες και δωρο πασχα:D

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Στις γιορτές χρησιμοποίησα το Sygic για 600+ χλμ σε εθνικές, χωριουδάκια και βουνά και λαγκάδια. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Όλα ρολόι. Κρίμα που δεν διατίθεται πλέον δωρεάν για να το δοκιμάσουν και άλλοι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνεις ενα pm με το "πανευκολο" γιατι δεν το εχω καταφερει.

 

παιδια ειχα φυγει για πασχα τωα γυρισα και τα ειδα... Θα κανω ενα φορματ στο pc γατι αλλαξα καρτα γραφικων και μονο ιντερνετ μπορω να μπω, και επειτα θα σας στειλω pm για το ndrive να το φτιαξεται....

Link to comment
Share on other sites

όποιος ενδιαφέρεται για το ndrive ας μου στείλει pm.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα φυγει για πασχα τωα γυρισα και τα ειδα... Θα κανω ενα φορματ στο pc γατι αλλαξα καρτα γραφικων και μονο ιντερνετ μπορω να μπω, και επειτα θα σας στειλω pm για το ndrive να το φτιαξεται....

 

Εγω το έφτιαξα με βοήθεια μέλους(δεν ξέρω αν θέλει να αναφέρω όνομα).

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

το sygic για καποιο λογο επαψε να λειτουργει! :(

χτες το ανοιξα κανονικα και του εδωσα διευθυνση για να ξεκινησω μια πλοηγηση

σαν σημειο εκκινσης επελεξα (ως συνηθως) αναμονη θεσης απο το gps

για μερικα λεπτα ηταν στην αναζητηση θεσης και μετα κρασαρε (?) και βγηκε στην οθονη αναμονης του κινητου

εκτοτε οταν παω να ανοιξω το προγραμμα εμφανιζει την αρχικη οθονη και γραφει επανω δεξια Αρχικοποιηση και μετα με πεταει στην οθονη αναμονης του κινητου :wacko:

τι εγινε? εχει κανεις παρομοιο προβλημα?? :(

Link to comment
Share on other sites

Μου το εχει κανει και μενα.

Απλα εσβησα των χαρτη, εβαλα τον δικο του και το ετρεξα.

Ανοιξε κανονικα.

Μετα ξαναέβαλα τον χαρτη που ειχα και επαιξε

Link to comment
Share on other sites

Μου το εχει κανει και μενα.

Απλα εσβησα των χαρτη, εβαλα τον δικο του και το ετρεξα.

Ανοιξε κανονικα.

Μετα ξαναέβαλα τον χαρτη που ειχα και επαιξε

 

ναι αυτο ηταν

ξαναπερασα τον χαρτη και το mlm και ολα μια χαρα :)

ευχαριστω sothoms

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος μπορει να βρει το sygic που ηταν με τον ελληνικο χαρτη μπορω να του πω πως να δουλεψει... σε μενα επιασε ...Και εμενα στην αρχη κολλαγε τρομερα αλλα τωρα ολα κομπλε... οποιος μπορει να το βρει μου λεει.. εμενα δουλευει τζετ... μεχρι 130 το πηγα σημερα το μηχανακι και μου ελεγε ακριβως που να στριψω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...