Jump to content

ZTE V9 (Light) 7"


petran66
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

εγω και αυτη τη στιγμη που γραφω ξαναμπηκα και ανοιγει κανονικα (με int. explorer μπαινω)...φυσικα και MH βαλεις την αναβαθμιση για το blade. :)

 

δεν θα βαλω του blade πλακα εκανα..αλλα προσπαθω και δεν γινεται τιποτα..

μπαινω στη σελιδα της wind απο το link και βρισκω το zte tablet και λεει χαρακτηριστικα, και διπλα αναβαθμιση λογισμικου.

παταω εκει που λεει κατεβασε τον οδηγο αναβαθμισης και μου ανοιγει νεα καρτελα που γραφει page not found.

θα παρω τηλ την wind να δω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στα χέρια μου το ZTE V9 και πρέπει άμεσα να περάσω επαφές καμία βοήθεια ;;;;

 

(υποθέτω ότι έχεις android κινητό) κάνε ότι ισχύει για όλες τις Android συσκευές: συγχρονισμός με το Gmail..!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολλή για την απάντηση ωστόσο τα τελευταία 7 χρόνια (περίπου) είχα να κάνω μόνο με windows mobile και δεν γνωρίζω καθόλου από ANDROID. Αν έχεις να προσθέσεις κάποιες λεπτομέρειες θα με βοηθούσε (μέχρι τότε πειραματίζομαι) . Και πάλι ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

 

εγω και αυτη τη στιγμη που γραφω ξαναμπηκα και ανοιγει κανονικα (με int. explorer μπαινω)...φυσικα και MH βαλεις την αναβαθμιση για το blade. :)

 

Δυστυχώς, ούτε εγώ μπορώ να μπώ. Υπάρχει περίπτωση να ανεβάσεις τα αρχεία κάπου και να μας δώσεις το link???

 

Βρήκα το λάθος στο link. : http://www.wind.com.gr/files/1/Devices/ZTE/Anabathmisi_logismikou_zte_tablet_light.zip

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι?Εσεις που λετε πως περασατε την αναβαθμιση της Wind με τι ρομ εισασταν πριν?

Επισιμη της Wind η καποια custom?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, μόλις εγκατέστησα την επίσημη αναβάθμιση λογισμικού από το site της wind και υπάρχει πρόβλημα στο calibration της οθόνης με αποτέλεσμα να μην είναι χρηστικό...προσπαθώ να φτάσω στις ρυθμίσεις αλλά είναι πρακτικά αδύνατο...

Αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση?

Επικοινώνησα με wind και μου πρότειναν να το παραδώσω σε κατάστημα για να προωθηθεί στο service...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις εγκατέστησα την επίσημη αναβάθμιση λογισμικού από το site της wind και υπάρχει πρόβλημα στο calibration της οθόνης με αποτέλεσμα να μην είναι χρηστικό...προσπαθώ να φτάσω στις ρυθμίσεις αλλά είναι πρακτικά αδύνατο...

Αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση?

Επικοινώνησα με wind και μου πρότειναν να το παραδώσω σε κατάστημα για να προωθηθεί στο service...

 

Το ιδιο συμβαινει και με την αναβαθμιση της cosmote .Επισης αρκετες φορες δεν κατεβαινε η κουρτινα με τις ειδοποιησεις.

Σε συνομιλια μαζι τους μου εειπαν να το στελω στην zte στο Μαρουσι να μου περασουν μια αλλη 2,2 μηπως και λυθει το προβλημα και επειδη ειμαι απο επαρχια ειπαν θα ειναι δικα τους τα εξοδα μεταφορας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις εγκατέστησα την επίσημη αναβάθμιση λογισμικού από το site της wind και υπάρχει πρόβλημα στο calibration της οθόνης με αποτέλεσμα να μην είναι χρηστικό...προσπαθώ να φτάσω στις ρυθμίσεις αλλά είναι πρακτικά αδύνατο...

Αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση?

Επικοινώνησα με wind και μου πρότειναν να το παραδώσω σε κατάστημα για να προωθηθεί στο service...

 

To ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ. Και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να δίνουν μια αναβάθμιση η οποία όχι μόνο δεν δουλεύει αλλά καταστρέφει το tablet. Τέλος πάντων για να μην λέμε μόνο τα άσχημα, το παρέδωσα στο service του καταστήματος απ΄όπου το πήρα και σε δέκα εργάσιμες μου το αντικατέστησαν με νέο. Με περασμένη την 2.1 φυσικά αφού η 2.2 προφανώς δεν δουλεύει.

Edited by sj410
Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε οσους δε δουλεψε η αναβαθμιση μπας και ειχατε περασμενο κανενα custom firmware ή οτιδηποτε αλλο οπως αυξηση ταχυτητας cpu ?

Απλα ρωταω γιατι στο δικο μου ZTE η αναβαθμιση της wind δουλεψε τελεια και μαλιστα ενω ειχα το ZTE της cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε οσους δε δουλεψε η αναβαθμιση μπας και ειχατε περασμενο κανενα custom firmware ή οτιδηποτε αλλο οπως αυξηση ταχυτητας cpu ?

Απλα ρωταω γιατι στο δικο μου ZTE η αναβαθμιση της wind δουλεψε τελεια και μαλιστα ενω ειχα το ZTE της cosmote!

 

Ούτε firmware ούτε κανένα πείραγμα εννοείτε. Απλά η αναβάθμιση δεν λειτούργησε. Και επειδή εγώ δεν μπορώ να εξηγήσω πως σε κάποιους δουλεύει και πως σε κάποιους όχι ας το κάνει κάποιος ειδικός.

Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα πριν απο λίγες μέρες με wind και ΖΤΕ και τους ρώτησα σχετικά με το πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε στο callibration της οθόνης μετά το install του update, αρχικά στην wind μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν τι έχει συμβεί και να προωθήσω την συσκευή στο service, στην συνέχεια επικοινώνησα με τα γραφεία της ZTE και μετά από επικοινωνία με τεχνικό τους (ο οποίος ήταν κατατοπιστικότατος) μου είπε να στείλω το tablet στα γραφεία τους για επιδιόρθωση και ότι το πρόβλημα οφειλόταν στο ότι η εγκατάσταση έγινε απο pc με λειτουργικό windows 7 και ότι δουλεύουν για να το επιλύσουν.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα πριν απο λίγες μέρες με wind και ΖΤΕ και τους ρώτησα σχετικά με το πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε στο callibration της οθόνης μετά το install του update, αρχικά στην wind μου είπαν οτι δεν γνωρίζουν τι έχει συμβεί και να προωθήσω την συσκευή στο service, στην συνέχεια επικοινώνησα με τα γραφεία της ZTE και μετά από επικοινωνία με τεχνικό τους (ο οποίος ήταν κατατοπιστικότατος) μου είπε να στείλω το tablet στα γραφεία τους για επιδιόρθωση και ότι το πρόβλημα οφειλόταν στο ότι η εγκατάσταση έγινε απο pc με λειτουργικό windows 7 και ότι δουλεύουν για να το επιλύσουν.

 

Ακριβως η ιδια απαντηση και απο cosmote πριν απο λιγες μερες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γεια σας παιδια, εχω 2 προβληματα με το zte v9

το σημαντικο ειναι οτι δε μπορω να εγκαταστησω το flash player

αναβαθμισα to android σε 2.2 πιστευοντας οτι θα βοηθησει αλλα τιποτα

την αναβαθμιση σε 2.2 τη βρηκα στο site της wind αλλα τωρα δε βρισκω τιποτα σχετικο στο site τους που με φερνει στο 2ο προβλημα. Που μπορω να κοιταω για διαθεσιμες αναβαθμισεις?

Υπαρχει ελπιδα για μελλοντικη εγκατασταση flash player στο zte v9 (light) αν οχι επι του παροντος?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω 2 προβληματα με το zte v9

το σημαντικο ειναι οτι δε μπορω να εγκαταστησω το flash player

αναβαθμισα to android σε 2.2 πιστευοντας οτι θα βοηθησει αλλα τιποτα

την αναβαθμιση σε 2.2 τη βρηκα στο site της wind αλλα τωρα δε βρισκω τιποτα σχετικο στο site τους που με φερνει στο 2ο προβλημα. Που μπορω να κοιταω για διαθεσιμες αναβαθμισεις?

Υπαρχει ελπιδα για μελλοντικη εγκατασταση flash player στο zte v9 (light) αν οχι επι του παροντος?

 

Η συσκευή δεν υποστηρίζει επισήμως flash λόγω επεξεργαστή (arm v6). Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια ανεπίσημη έκδοση που λένε ότι κουτσοδουλεύει. Ενδεικτικά μόνο http://www.multiupload.com/XFT7DVWURY ή https://sites.google.com/site/androidcampus911/download-flash-player-10-2 (τα αρχεία πρέπει να είναι ίδια, αλλά δεν παίρνω και όρκο)

Δεν τα έχω δοκιμάσει πάντως από ότι λένε, ειδικά το πρώτο λινκ, δοκιμάστηκε και δουλεύει (όχι όμως με όπερα, εξού και ο λόγος που δεν το έχω βάλει καν)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα να αναβαθμίσω το ΖΤΕ V9 σε 2.2 και δεν μπορώ να βρώ πουθενα το Sales_MultiDL_MSM7227_V1.00.01 αφού το λίνκ που δίνουν όλα τα site είναι σε filesonic και απαγορεύει το κατέβασμα, μπορει να βοηθήσει κάποιος γιατι τα νεύρα μου εχουν φτάσει σε σημείο να το πετάξω κάτω το ρημαδοτάμπλετ και να το αρχίσω στις κλοτσιές...

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα να αναβαθμίσω το ΖΤΕ V9 σε 2.2 και δεν μπορώ να βρώ πουθενα το Sales_MultiDL_MSM7227_V1.00.01 αφού το λίνκ που δίνουν όλα τα site είναι σε filesonic και απαγορεύει το κατέβασμα, μπορει να βοηθήσει κάποιος γιατι τα νεύρα μου εχουν φτάσει σε σημείο να το πετάξω κάτω το ρημαδοτάμπλετ και να το αρχίσω στις κλοτσιές...

 

Εγω το κατεβασα απο το επισημο site της ZTE φιλε και εχω την 2.2 επισημα!

http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Greece/

Συμπληρωνεις τα δυο πεδια σχετικα με την συσκευη σου και σου βγαζει απο κατω να κατεβασεις το software!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,ενας φιλος εχει Ενα v9 απο cosmote εχει βγει επισημο update? γιατι το βρισκει μονο για wind

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα Πέμπτη πήρα το ZTE V9 PAD.

Εκανα τον πρωτο γυρο φόρτισης και ενω εχω βαλει τις πρωτες εφαρμογες ερχετε ειδοποιηση

οτι γεμισε η μνημη τηλεφωνου.

 

Πώς μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές στην μνήμη ; (εύκολα ;)

 

Κατα τα αλλα με ξενερωνει που δεν παιζει avi και θελει μετατροπη σε mp4 αλλα οκ δεν με πειραζει τοσο.

*Συγνωμη για το νεο post αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε αυτό για να βλέπεις avi και ότι δήποτε άλλο θέλησης και με υπότιτλους..

https://market.android.com/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

και με μια εφαρμογη* τυπου move app to SD, πχ App 2 SD

θα μεταφέρεις εφαρμογές στην sd ώστε να ελευθερώσεις χώρο

(*δε γνωρίζω αν απαιτούν root)

Link to comment
Share on other sites

και με μια εφαρμογη* τυπου move app to SD, πχ App 2 SD

θα μεταφέρεις εφαρμογές στην sd ώστε να ελευθερώσεις χώρο

(*δε γνωρίζω αν απαιτούν root)

 

η συγκεκριμενη δεν απαιτει root.ειναι πολυ καλη.και επισης καθαριζεις και την cache!

 

παρολα αυτα ΔΕΝ περνανε ΟΛΕΣ οι εφαρμογες στη καρτα μνημης.(επισης παντα θα αφηνουν καποιο υπολοιπο και στο κινητο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω κάπια αρχεια παταω move to sd card.. φενετε οτι τα μεταφερει αλλα οταν κανω refresh app list μου τα δειχνει παλι στο τηλέφωνο

 

Μήπως να το αγοράσω;

ή

να το κανω partition ;;;

Edited by Ragnarok86
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V9 (Light) 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...