Jump to content

ZTE V9 (Light) 7"


petran66
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες μου δωσαν το ταμπλετακι και οταν κανει εκκινηση εμφανιζεται το πρασσινο android logo κολημενο...προφανος καποιος εκανε λαθος σε καμοια αναβαθμηση...μπαινει σε CMR με START + volume down αλλα δεν ξερω τι μπορω να του κανω απο εκει...μπορει να με βοηθησει καποιος?εχω σε ζιπ αρχεια την 2.1 ρομ της cosmote και την τελευταια CM7!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσφατα στο συγκεκριμένο tablet μου ράγισε εσωτερικά η οθόνη (το έριξα κάτω) και δυστυχώς πλέον η απεικόνιση είναι λευκή με το σημείο του ραγίσματος να είναι ευδιάκριτο.

Την propordia που πήρα (αντιπρόσωπος στην Ελλάδα) μου είπε για service 97 ευρώ όταν με 100 ευρώ αγοράσω το πλέον σύγχρονο tablet τώρα στην αγορά...

Μήπως έχετε υπόψιν σας για να μην πάει για πέταμα το συγκεκριμένο (είναι κρίμα!) ένα οικονομικό service για το tablet?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσπαθησα να κανω ροοτ τη συσκευη σημερα για να περασω cyanogen και με το που ανοιγει κολλαει στο πρασινο λογο του android μπορω να κανω κατι για να επιστρεψω σε προηγουμενη κατασταση? η να περασω καποια official rom

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα προσπαθησα να κανω ροοτ τη συσκευη σημερα για να περασω cyanogen και με το που ανοιγει κολλαει στο πρασινο λογο του android μπορω να κανω κατι για να επιστρεψω σε προηγουμενη κατασταση? η να περασω καποια official rom

 

το έφτιαξες;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ας ξεθαψω λιγο το θεμα :)

 

εχεις ενας φιλος μου ενα v9 απο Ρωσσια με 2.3.5 απο το εργοστασιο. Υπαρχει τροπος να γινει root μια και οτι δουλευε σε 2.1 και 2.2 δεν δουλευει .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να το φλασαρει πάλι, και τότε περνάς ότι θέλεις
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

προσπαθώ εδώ και 2 μέρες να αναβαθμίσω το tablet μου γιατί δεν μπορεί καν να εγκατασταθεί το Skype. Το πρόβλημά μου ειναι πως εχω ηδη κανει brick ενα αλλο κινητο και φοβαμαι μη χαλασω και αυτο το tablet, ειναι κριμα!!

 

Οποτε αν καποιος γνωριζει 100% καποιον καλο οδηγό ή να μου πει απο προσωπική εμπειρία πως να κανω αναβαθμιση το tablet θα του ημουν υποχρεωμένος!

 

Σημ.: Ξερω για rooting/flash/upgrade κλπ οσα γνωρίζει μια 80χρονη γιαγιάκα με Αλτσχάιμερ, οποτε σας θερμοπαρακαλώ να με βοηθησετε να καταλαβω τι εννοειτε! Ειμαι προθυμος να προσπαθησω οσο μπορω να κανω ενα update εστω και μια φορα!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερο να του κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων παρά οτιδήποτε άλλο και αμα δεις ότι δεν σε καλύπτει, τότε ψαχνεσαι με αυτά που ρωτάς.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα επαναφορα και δεν βοηθησε σε κατι. Μαλιστα, για καποιο παραξενο λογο μετα το factory reset, δεν μπορουσε να ανοιξει το Google Market. Εβγαζε error, try again later.

 

Αυτο που εκανα ειναι το εξης:

 

Κατεβασα ενα .apk το οποιο λεει μου εκανε ροοτ τη συσκευη. Εβγαλε και ενα ασπρομαυρο εικονιδιο για superuser. Ε καλα λεω ως εδω. Εγκατεστησα και ενα αλλο apk το OneClickRecoveryV9-4.0.0.5.apk και μεσα απο αυτο εκανα και εγκατασταση το cm-7-20130301-NIGHTLY-v9.zip το προβλημα ειναι πως ενω μου λεει σε ολα success, το κινητο ανοιγει, εμφανιζεται το πρασινο ανθρωπακι της Android και μετα κανει restart και παλι τα ιδια.

 

Αν πατησω vol - και pwr τοτε με βαζει μεσα στο ClockworkMod Recovery.

 

Μπορει κανεις να μου πει τι πρεπει να κανω τωρα; Επισης πως μπορω να καταλαβω αν εχω την Light εκδοση;; Το ειχα παρει απο Wind και το Build ελεγε οτι ειναι Cosmote.

 

Σας παρακαλω, απλα θελω να περασω το Skype στο ταμπλετ μου τιποτε αλλο !! Μπορει καποιος που γνωριζει να με βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να μπω σε κατάσταση FTM. Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από vol- & power ; Θέλω να επαναφέρω το recovery.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Για σας έχω το παραπάνω tablet και επειδή έβαλα πολλές φορές λάθος μοτίβο θέλει το κωδικό και το email για να το ξεκληδωσο προσπάθησα να κάνω hard reset. Πατώντας το volume - και το power αλλά με βγάζει σε μια οθόνη που λέει FTM τη μπορώ να κάνω για να το ξεκληδωσο ??παρακαλώ είναι ανάγκη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V9 (Light) 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...