Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 2.2 η Φιλανδικη ειναι downgreatable? επισης ποια να επιλεξω? του adlx η την αλλη? Edited by jelecepa
μιση ερωτηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να την περάσω κατευθείαν δηλαδη;

Ακριβως ετσι.

 

η 2.2 η Φιλανδικη ειναι downgreatable?

 

Ναι,δεν ξερω ομως αν μπορεις να φλασαρεις της 2.51 μετα.

Αν δοκιμασει καποιος ας μας πει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω κι ο Θεός βοηθός...

Αλήθεια στη σελίδα της ΜΟΤΟ γιατί δεν κατεβαίνει τίποτα; Εννοώ

http://and-developers.com/sbf:defy

Link to comment
Share on other sites

Σε 12 λεπτά έκανες δύο φορματ και ένα φλασάρισμα;;;;;;:blink:

 

:wacko: Όχι μόνο φλασάρισμα... Τι να κάνω φορμάτ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πονοκεφάλιασα και ασχολούμαι με ένα σωρό πράγματα αυτή τη στιγμή... Πές μου τι και πως να το κάνω και ΔΕ θα σε ενοχλήσω ξανά... Και σόρι για το πρήξιμο...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, με τι μούτρα εμφανίζεσαι στην κοινωνία κρατώντας ένα Defy με 2.1;;;:sorry:

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Μιλάμε για ροκ καταστάσεις! Που να περιμένουμε τη Motorola τώρα!!! Εγώ τα παρατάω για σήμερα, έχω επισκέψεις :rolleyes: Πάντως όταν βρω χρόνο θα το σκίσω! :D

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη με την 2.2 δε λειτουργει ο παλιωτερος συνδυασμος πληκτρων, το κανουμε μεσα απο το μενου.

 

Ρυθμισεις>Απορρητο>Επαναφορα εργοστασικων ρυθμισεων.

 

Κάνει αρκετη ωρα οπότε μην πανικοβληθειτε!

 

ΩΩΩΠΑΑ! Βρηκα και τροπο για ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ φορματ με την 2.2:

-Σβηνουμε τη συσκευη, αφαιρουμε τη μπαταρια και την ξανατοποθετούμε. Το τηλέφωνο παραμένει κλειστό.

-Κρατάμε πατημενα το πλήκτρο εντασης προς τα κάτω (χαμήλωμα έντασης) και το ON/OFF.

-Μόλις εμφανιστεί το ανθρωπάκι του Android πατάμε ταυτόχρονα το πλήκτρο έντασης ΚΑΙ το προς τα πάνω ΚΑΙ το προς τα κάτω.

-Τώρα που έχουμε μπεί στο "ΒΙΟS" του κινητού επιλέγουμε wipe phone + factory reset.

 

YΓ: Tον τρόπο τον βρήκα στο διαδίκτυο. Δεν ξέρω αν λειτουργεί αλλά μιάς και είναι από το xda-developers πρέπει να είναι σωστός!

οταν λες σκληρο φορματ τι εννοεις? πχ επιστροφη σε 2,1 κ 2,34?

Link to comment
Share on other sites

Oχι βεβαια! Απλα, επαναφορα της συσκευης σε κατασταση που ηταν οταν τη βγαλατε απο το κουτι, χωρις ιχνος απο τις μετεπειτα παρεβασεις του χρηστη. Αν φλασαρουμε την 2.2, μετα απο το hard reset θα ειναι σαν να το πηρατε με 2.2 αλλα δεν προλαβατε να το αγγιξετε!

 

δηλαδη πως θα ειναι αυτη αφου ακομα δεν εχει βγει οficial για το defy?

Link to comment
Share on other sites

Ο όρος hard reset ειναι πασιγνωστος στον κοσμο των smartphones απο το 2003. Αρχιζει και μου δημιουργειται η εντυπωση οτι εισαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ με την 2.1!;)

 

αμα δεν ειχα βαλει την 2,2 δεν θα σε ρωταγα

τελοσπαντων απο οτι καταλαβα μαλον εννοεις οτι επιστρεφει στην αρχικη της μορφη οπως την πηραμε απο το xda

Edited by Shoultaker
Link to comment
Share on other sites

Το usb debbaging να το εχω τικαρισμενο τωρα που παω να περασω την 2.2?

 

To USB debugging πρέπει να είναι ενεργοποιημένο όταν flashάρεις το sbf, αλλά απενεργοποιημένο όταν κάνεις restore nandroid backup μέσω του custom recovery (αλλιώς μπορεί να εμφανιστούν προβλήματα, πχ bootloop).

 

Και με τον συνδυασμό Power + Volume down μπαίνετε στο original recovery.

 

Διαβάστε κανέναν πλήρη οδηγό (1, 2) πριν brickάρετε όλοι τα κινητά σας... :lol:

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα δουλεύουν ρολόι. Για την ώρα δεν το ξαναπειράζω, σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ τη φιλανδική και όντως πάει αέρας.Πιο γρήγορο καλύτερο σκρολάρισμα και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής...
www.guessthescore.gr
Link to comment
Share on other sites

τωρα η εγω του εχω αλλαξει τα πετρελαια η αυτο σαν να καιει λιγο παραπανω μπαταρια..........
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι στα ιδια (χάλια) επιπεδα με πριν. Δηλαδη, με αρκετο σκαλισμα, θελει φορτιση καθε μερα, αλλοιως δε βγαζει την δευτερη! Ολα ομως τα Android που ειχα το ιδιο ηταν...εκτος απο το Οπτιμους Ρ500 που κρατουσε παραπανω.

το πολύ σκάλισμα περιλαμβάνει και αρκετές ώρες μεταφορά δεδομένων ιντερνετ και wifi να υποθέσω;; γιατί φαντάζομαι ότι αυτά και ειδικά το wifi πρέπει να τσακίζουν τη μπαταρία

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανα μισαωρο σερφαρισμα, οχι παραπανω! Αλλα το wi-fi και το 3G ειναι μονιμα ενεργοποιημενα.

 

Με κλειστή την μεταφορά δεδομένων μου έβγαζε 50-60 ώρες. Τώρα που την έχω μόνιμα ανοιχτή μου βγάζει 30-40 ώρες.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αντε κανα μισαωρο σερφαρισμα, οχι παραπανω! Αλλα το wi-fi και το 3G ειναι μονιμα ενεργοποιημενα.

 

ειδικά το wifi φίλε haki γιατι το χεις συνεχώς ανοιχτό; δε ξοδεύει μπαταρία τρελλή η κλείνει μόνο του; γιατι αν ψαχνει που και που για ασύρματα πρέπει να κάνει τρελλή κατανάλωση

 

Με κλειστή την μεταφορά δεδομένων μου έβγαζε 50-60 ώρες. Τώρα που την έχω μόνιμα ανοιχτή μου βγάζει 30-40 ώρες.

 

άψογα δηλαδή δυο full 24 ωρα δηλαδή ιδιαίτερα καλό νούμερο για τέτοια οθόνη

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή την μεταφορά δεδομένων μου έβγαζε 50-60 ώρες. Τώρα που την έχω μόνιμα ανοιχτή μου βγάζει 30-40 ώρες.

 

50 ωρες ειναι πολλες νομιζω δεν εχω δει κανεναν με smartphone (πλην apple αυτοι πρεπει να βγαλουν κολπο να φορτιζει απο τον αερα:lol:)

που να κρατα τοσες μερες ολοι μου οι φιλοι ειναι στην πριζα σχεδον καθε μερα καθε μιαμιση απο οτι μου λενε

Link to comment
Share on other sites

50 ωρες ειναι πολλες νομιζω δεν εχω δει κανεναν με smartphone (πλην apple αυτοι πρεπει να βγαλουν κολπο να φορτιζει απο τον αερα:lol:)

που να κρατα τοσες μερες ολοι μου οι φιλοι ειναι στην πριζα σχεδον καθε μερα καθε μιαμιση απο οτι μου λενε

 

Δοκίμασε να κλείσεις στο DEFY το All mobile data από το Data Delivery και θα δεις να σου κρατάει εύκολα 50 ώρες ... κι αν δεν μιλήσεις και πολύ ... 60+ . Μιλάμε πάντα με νορμαλ χρήση τηλεφώνου κι όχι ν απαίζει πχ όλη μέρα παιχνίδια .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες!

 

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την Φιλανδικη ROM που κυκλοφορει. Εχω Q Telecom και αν και εχω ενεργοποιημενα τα APN κτλ δεν εχω data! Αντιμετώπισε καποιος παρομοιο πρόβλημα;

 

Edit: Settings/Data Manager/Data Delivery/Data Roaming

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έχουν βάλει την Φινλανδική 2.2 , μπορείτε να κάνετε εισαγωγή Facebook Account στο ACcounts ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...