Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω 24 στα 300 απλα η ρυθμιση που λες για το %ποσοστο της μπαταριας περιοριζει την cpu στα 600 οποτε δεν εχω προβλημα.

το "up_thresold" που ειναι στο 86% το εχει πειραξει κανεις?

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω 24 στα 300 απλα η ρυθμιση που λες για το %ποσοστο της μπαταριας περιοριζει την cpu στα 600 οποτε δεν εχω προβλημα.

το "up_thresold" που ειναι στο 86% το εχει πειραξει κανεις?

 

Το έχω στο 70%. Μη το φοβάσαι παίξε να δεις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

22/300

38/700

58/1100

 

και treshold στο 77% οι δικιες μου ρυθμισεις. Πολυ καλυτερο perfomance, η διαρκεια της μπαταριας διαρκει περισσοτερο και λειτουργει αψογα Νομιζω οτι πρεπει να πηγαινει και πιο χαμηλα αλλα δεν θελω να το ρισκαρω πολυ. Παντως γενικα οι τιμες που βλεπω απο αλλους χρηστες στο forum αυτο εχουν αρκετα μεγαλα vsels για τις συγκεκριμενες συχνοτητες. Αν το εχω καταλαβει σωστα με το να χαμηλωσεις το vsel κερδιζεις σε μπαταρια. Υπαρχει καποιο πλεονεκτημα στο performance η καπου αλλου με το να ειχες υψηλοτερο vsel ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα αλλαξα υπολογιστη κ ολα δουλεψανε ρολοι!!

 

εκανες αλλαγη απο φιλανδικη σε κατι αλλο ?

να σε ρωτησω οταν ειχες περασει την φιλανδικη ειχες κανει κανα κολπο για να μπορεις να περασεις αλλη rom μετα η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ που ρωταω κατι που εχει ηδη αναφερθει, αλλα θελω να ειμαι σιγουρος.

θελω να περασω καποια rom 2.2 με δυνατοτητα downgrade στην 2.51.1 που εχω τωρα.

διαβασα οτι βγαλαν στο xda froyo με δυνατοτητα επαναφορας. το εχει δοκιμασει καποιος; δεν θελω να χασω την εγγυηση. ηδη το εχω στειλει μια φορα για το ακουστικο. link για δοκιμασμενη rom εχουμε;

απλα εγκαθιστω το rds lite στο pc και περναω την νεα rom?

ευχαριστω!

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος defy ελληνικου,πως το ρουταρουμε και πως βαζουμε 2,2 froyo και μετα δουλευουν ολα καλα καμερα,φλας....ειχα milstone πριν και ειχε τετοια θεματακια επισης με ελληνικα μετα τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ελληνικη froyo(η τελευταια ειναι η 3.4.2-155) .οδηγιες θα βρεις αναλυτικα στη πρωτη σελιδα.το ρουταρισμα γινεται ευκολα με το superoneclick.....διαβασε λιγο το θρεντ και αν εχεις απορια ρωτα.
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ελληνικη froyo(η τελευταια ειναι η 3.4.2-155) .οδηγιες θα βρεις αναλυτικα στη πρωτη σελιδα.το ρουταρισμα γινεται ευκολα με το superoneclick.....διαβασε λιγο το θρεντ και αν εχεις απορια ρωτα.

εννοεις η διαδικασια που λεει για κινητο απο εξωτερικο ειναι ιδια για να βαλω κι εγω 2.2?και η 3.4.2-155 που λες ειναι στη σελιδα με τα firmware central europe:η πρωτη απο τις δυο:jrdnem_U3_2.34...sbf.gz?και το ρουταρισμα φυσικα γινεται αφου πρωτα γινει 2.2 ετσι δεν ειναι?σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα να κατεβάσει το setvsels από το market?!

Μου λέει installation unsuccesful, παρόλο που το κατεβάζει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ evademe οι ρυθμίσεις σου μεχρι στιγμης δουλεύουν σωστά Το κινητό ανταποκρίνεται πολύ πιο γρήγορα (ειδικά στις πολύ βαριές ιστοσελίδες στο web browsing) και τρώει λιγότερη μπαταρία!!
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω την ελληνική rom και κάτι δεν πάει καλά, μπορώ πάλι να επανέλθω στην εργοστασιακή???...

...και αν ναι, με ποιόν τρόπο???

 

Αν κάνω root με το z4root θα είναι οκ?... ή πρέπει να κάνω με το SuperOneClick?

 

Με το SuperOneClick, έχει unroot?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω με βοηθησες πολυ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω με βοηθησες πολυ.

οπως εγραψα και εκει που με παρεπεμψες και εβαλα την ελληνικη 2.2,εχω προβλημα με την καμερα δεν βγαινουν φωτογραφιες με το φλας,δεν συγρονιζεται καλα <<μαυρη μαυριλα>>,μονο αν βαλεις φλας off.Το εγραψε κι αλλος φιλος οτι του συμβαινει το ιδιο.Πες μου σε παρακαλω μια λυση,η αλλιως να γυρισω στη 2,1 με καποιο ασφαλη τροπο.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και εκει που με παρεπεμψες και εβαλα την ελληνικη 2.2,εχω προβλημα με την καμερα δεν βγαινουν φωτογραφιες με το φλας,δεν συγρονιζεται καλα <<μαυρη μαυριλα>>,μονο αν βαλεις φλας off.Το εγραψε κι αλλος φιλος οτι του συμβαινει το ιδιο.Πες μου σε παρακαλω μια λυση,η αλλιως να γυρισω στη 2,1 με καποιο ασφαλη τροπο.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα αλλά ρε παιδιά είναι απίστευτη η hellas rom και σφερατη μόνο με τη φωτογραφια αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό διάβασμα και ακόμα περισσότερη σκέψη, έβαλα και εγώ Froyo. :p

 

[ATTACH]18706[/ATTACH] [ATTACH]18707[/ATTACH]

 

Διάλεξα του Adlx γιατί έχει την μεγαλύτερη πείρα σε Motorola, δίνει τις πιο λεπτομερείς οδηγίες, και είναι downgradable.

(+) Μεγαλύτερη αυτονομία από πριν (UK 2.21).

(+) Μεγαλύτερη αποκρισιμότητα στα menus.

(+) Flash support (αν και χρειάστηκε να κάνω uninstall+re-install τον flash player).

(+) Camera και led flash δουλεύουν κανονικά.

(+) Το Wifi πλέον δουλεύει απροβλημάτιστα. Συνδέεται και αποσυνδέεται ταχύτατα χωρίς αποτυχία.

(+) Όμορφο black status bar (σε patch).

(+) Downgradable (αν δεν έχεις βάλει ποτέ 2.51 ή 3.4.2)

 

(-) H rom περιλαμβάνει πολλές εφαρμογές που είναι uninstallable (δλδ είναι μέσα στο \system\apps\) και χρειάζονται το root για να βγουν, πχ LauncherPro, AOSP email app, Fancy Widget (old version), Milestone Overclock, SetCPU κλπ.

(-) Το FM radio δεν τρέχει. Φορτώνει και κολλάει εκεί. Δεν ξέρω τί φταίει, δεν αναφέρεται τίποτα στο thread του xda. (Προσωπικά δεν με πειράζει)

(-) Δεν έχει ελληνικό menu. (Προσωπικά δεν με πειράζει)

(-) OEM Swype χωρίς ελληνικά. Έβγαλα την OEM έκδοση και έβαλα την beta αλλά ούτε αυτή έχει ελληνικά ακόμα... Ελπίζω να τα βάλουν σύντομα.

(-) Στα benchmarks βγάζει τα ίδια scores με Eclair+JIT.

 

Γενικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν βρίσκω λόγο να γυρίσω πίσω στην 2.51 (Eclair).

φιλε μου καλησπερα μπορεις να στειλεις ενα λινκ που μπορω να κατεβασω τη ρομ που λες?εχω περασει την 3.4.2-155 ελληνικη και εχω καποια προβληματακια με την καμερα και το φλας(μαυρες foto) και με το appstore δεν μπορω να κατεβασω τιποτα.Επισης αυτη που λες θα εχει ελληνικα η μπορω με καποιο τροπο να βαλω?σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δωσε λινκ στον λαο. δεν αλλαζει ο bootloader δλδ και ειναι downgradable?
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλησπερα μπορεις να στειλεις ενα λινκ που μπορω να κατεβασω τη ρομ που λες?εχω περασει την 3.4.2-155 ελληνικη και εχω καποια προβληματακια με την καμερα και το φλας(μαυρες foto) και με το appstore δεν μπορω να κατεβασω τιποτα.Επισης αυτη που λες θα εχει ελληνικα η μπορω με καποιο τροπο να βαλω?σε ευχαριστω

 

Το λινκ είναι μέσα στο ποστ, ελληνικό menu δεν έχει (UK firmware), ελληνικό πληκτρολόγιο έχει (HTC ime mod), μπαίνει και το ελληνικό Swype 2.25.67.18335 (link απαγορεύεται να δώσω).

 

Δωσε λινκ στον λαο. δεν αλλαζει ο bootloader δλδ και ειναι downgradable?

 

Όπως είπα, λινκ στο ποστ. Αν δεν είστε γραμμένοι στο xda, γραφτείτε.

Δεν έχω δοκιμάσει να κάνω downgrade σε 2.51, αλλά ο Adlx λέει ότι γίνεται.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ Η ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΕ ΕΝΑ SBF ΑΡΧΕΙΟ??????

 

ΓΙΑ ΑΝ ΤΟ ΠΩ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DEFY ΣΤΗΝ ROM ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΙΑ ΝΕΑ ROM ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ANDROID PHONE???????

 

bomber21:Παρακαλώ, προσπάθησε να γράψεις με πεζά γράμματα.

navi55: Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ Η ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΕ ΕΝΑ SBF ΑΡΧΕΙΟ??????

 

ΓΙΑ ΑΝ ΤΟ ΠΩ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ DEFY ΣΤΗΝ ROM ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΜΙΑ ΝΕΑ ROM ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ANDROID PHONE???????

 

Απ' ό,τι ξέρω, δεν γίνεται.

Γι' αυτό όλες οι custom roms βγαίνουν σε nandroid backup.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ evademe οι ρυθμίσεις σου μεχρι στιγμης δουλεύουν σωστά Το κινητό ανταποκρίνεται πολύ πιο γρήγορα (ειδικά στις πολύ βαριές ιστοσελίδες στο web browsing) και τρώει λιγότερη μπαταρία!!

 

αν θες να δεις πραγματικα την διαφορα απο μαμισιο χρονισμα σε υπερχρονισμα κανε το εξης πειραμα βαλε το στα 1300 περιπου εγω εκει το δουλευα κ ανοιξε youtube

αλλα να βλεπει την σελιδα σαν επιτραπεζιο υπολογιστη κ βαλε ενα καλο βιντεακι αλλα να το βλεπεις μεσω της ιστοσελιδας κ οχι μεσω προγραμματος του κινητου κ απλα δες την διαφορα στην αναπαραγωγη κανε το απο wifi για να εχει καλη συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...