Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

σήμερα πάνω το κινητό μου έχει βγάλει ένα σήμα σαν να κάνει συγχρονισμο η κάτι τέτοιο έχουν περάσει 10 ώρες και ακόμη να φύγει?

ξέρει κανείς γιατί?

 

κλειστο και ξανα ανοιξε το... :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι το κακο. Πως δεν το εχουν φτιαξει καλα και κανει οτι θελει. Αλλες φορες μπορει να σου φορτισει μεχρι το 93%......

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

και μενα ετσι κανει. Παλια με την 2.3.3 γορτιζε ως το 93%. Με την 2.3.6 JW1 παει ως το 97-98%

Απλα αγνοησε το οπως ειπαν και τα παιδια.

TCe
Link to comment
Share on other sites

όταν μπαίνω ίντερνετ ξαναβγαίνει... :mad:

μου φαίνεται πολύ το αφησα στην 2.3.5 καιρός για αλλαγή... :p

 

Έχεις κλειστό τον αυτόματο συγχρονισμό? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και να τον έχει ενεργό Νίκο, δεν δικαιολογείται να μην φεύγει το εικονίδιο μετά απο λίγο.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το handcent sms εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις και ολα καλα,

αλλα εχω το εξης θεμα,οταν ερχεται ενα μνμ παει και στις δυο εφαρμογες

sms και στου τηλεφωνου και στο handcent,πως απενεργοποιω του τηλ?

 

Παρεπιμπτοντος μου φαινεται πιο ελαφρυ απο το co sms

ισχυει η ειναι ιδεα μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

σήμερα πάνω το κινητό μου έχει βγάλει ένα σήμα σαν να κάνει συγχρονισμο η κάτι τέτοιο έχουν περάσει 10 ώρες και ακόμη να φύγει?

ξέρει κανείς γιατί?

 

μήπως έχεις βάλει το google + ή το νέο Dropbox και έχεις ενεργοποιημένο το αυτόματο συγχρονισμό βίντεο&photo;

Αν έχεις πολλά βίντεο και φωτογραφίες στον φάκελο DCIM θα κάνει πάρα πολύ ώρα -ιδίως εκτός wifi- που βλέπω και στο screenshot.

Αν έχεις G+ ή Dropbox πάνε στις ρυθμίσεις τους και απενεργοποίησε τo συγχρονισμό ή επέλεξε συγχρονισμό μόνο σε WIFI.

 

ps: to dropbox πρόσθεσε αυτή τη δυνατότητα στο τελευταίο update οπότε μπορεί να ενεργοποιήθηκε αυτόματα το upload των φώτο και video.... αν θες έλεγξε και το υπόλοιπο του πακέτου δεδομένων που έχεις απο τον πάροχό σου, μην έχεις ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το handcent sms εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις και ολα καλα,

αλλα εχω το εξης θεμα,οταν ερχεται ενα μνμ παει και στις δυο εφαρμογες

sms και στου τηλεφωνου και στο handcent,πως απενεργοποιω του τηλ?

Παρεπιμπτοντος μου φαινεται πιο ελαφρυ απο το co sms

ισχυει η ειναι ιδεα μου?

 

Θα μπεις στην εφαρμογή του κινητου για SMS και θα πας στις ρυθμίσεις τις. Κάτω κάτω έχει να ξετσεκάρεις το Ειδοποιήσεις. Αν το βγάλεις, τέλος οι ειδοποιήσεις από την εφαρμογή του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε τιποτα,και οταν λαμβανω και οταν στελνω το μνμ παει

και στα δυο,επισης οταν ερχεται μνμ αντι να ερθει μονο ο

φακελος του μνμ μου ανοιγει το μνμ σε ολοκληρη την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μάλλον τελικά την έκανα την !@#$% αφού όταν πήγα να κάνω root το τηλέφωνο κάτι δεν πήγε καλά και τώρα μου εμφανίζει στην οθόνη ένα υπολογιστή με ένα τηλέφωνο . Δοκίμασα να φλασάρω ξανά αλλά ενώ μπαίνει σε download mode δεν προχωράει αλλά κολλάει έχει ήδη 3 ώρες χωρίς να έχει τελειώσει. Μπορεί κανείς να βοηθήσει ;
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε κατά γράμμα τον οδηγό του Tyxerakia και φλάσαρε μία rom με τρία αρχεία βάζοντας re-partition και pit. Επίσης αν έχεις Windows Vista ή 7 τρέξε το Odin ως administrator.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε κατά γράμμα τον οδηγό του Tyxerakia και φλάσαρε μία rom με τρία αρχεία βάζοντας re-partition και pit. Επίσης αν έχεις Windows Vista ή 7 τρέξε το Odin ως administrator.

 

Το προσπάθησα χωρίς όμως το pit μου έχει κολλήσει. το αρχείο pit που το βρίσκω; το βρήκα και το ξαναδοκιμάζω και με αυτο. Ελπίζω να κάνω κάτι γιατί είμαι στη Μυτιλήνη τώρα και μάλλον δεν θα έχω τηλέφωνο γι αρκετό καιρό

Edited by jimar1999
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες καλά τον οδηγό δε θα είχες πρόβλημα και θα έβρισκες το αρχείο Pit αφού γράφει:

"Διαδικασία:

- Κατέβασε το Odin 1.3 που περιέχει το αρχείο PIT s1_odin_20100512.pit, καθώς και το firmware της επιλογής σου. Τα πιο πρόσφατα firmwares περιέχονται στο επόμενο μήνυμα, αν θέλεις κάποιο πιο εξεζητημένο, μπορείς να το βρεις εδώ".

 

Διάβασε ξανά τον οδηγό από την αρχή και λογικά δε θα αντιμετωπίσεις κανένα θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι έχει κολλήσει στο <ID:0/007> SetupConnection..

 

Η τρέχει από πίσω κάποια διεργασία του kies, ή η θύρα usb σου έχει κάτι.

Άλλαξε θύρα και κοίτα στον task manager για το kies.

Link to comment
Share on other sites

Η τρέχει από πίσω κάποια διεργασία του kies, ή η θύρα usb σου έχει κάτι.

Άλλαξε θύρα και κοίτα στον task manager για το kies.

 

τελικά έφταιγε το καλώδιο .Το έφτιαξα ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την JW1 και semaphore 2.4. Όταν πατάω παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο δεν ανοίγει το search, καθώς επίσης δεν λειτουργεί και η επιλογή search στο μενού που ανοίγει όταν είσαι στην αρχική οθόνη και πατήσεις το αριστερό πλήκτρο.

 

Έχει εμφανιστεί σε κάποιον άλλο το ίδιο πρόβλημα; Βλέπω ότι έχω την καινούργια έκδοση του search, μήπως ευθύνεται αυτό που δεν λειτουργούν οι συντομεύσεις;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την JW1 και semaphore 2.4. Όταν πατάω παρατεταμένα το αριστερό πλήκτρο δεν ανοίγει το search, καθώς επίσης δεν λειτουργεί και η επιλογή search στο μενού που ανοίγει όταν είσαι στην αρχική οθόνη και πατήσεις το αριστερό πλήκτρο.

 

Έχει εμφανιστεί σε κάποιον άλλο το ίδιο πρόβλημα; Βλέπω ότι έχω την καινούργια έκδοση του search, μήπως ευθύνεται αυτό που δεν λειτουργούν οι συντομεύσεις;

Με τον ίδιο συνδυασμό εμένα λειτουργούν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα δοκιμες "Πλοιγου","Skyfire",κ "Opera" browsers.....με jw1 κ semaphon 2.0.5sc.....τελικα αυτος που για μενα τα σπαει σε ολα τα επιπεδα ειναι ο "Opera web browser".....απλα βαζεις στις ρυθμησεις "desctop" κ νομιζεις οτι σερφαρεις απτο pc σου αλλα 2 φορες πιο γρηγορα κ 3 φορες καλυτερα κ γρηγοροτερα απο " Skyfire"....ολα λειτουργουν αψογα......

Αν δημοσιευσα σε λαθος μερος συγνωμη κ ας μεταφερθει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο συνδυασμό εμένα λειτουργούν κανονικά.

 

Μπορείς να κοιτάξεις στη διαχείριση εφαρμογών και να μου πεις ποια έκδοση του google search έχεις;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα δοκιμες "Πλοιγου","Skyfire",κ "Opera" browsers.....με jw1 κ semaphon 2.0.5sc.....τελικα αυτος που για μενα τα σπαει σε ολα τα επιπεδα ειναι ο "Opera web browser".....απλα βαζεις στις ρυθμησεις "desctop" κ νομιζεις οτι σερφαρεις απτο pc σου αλλα 2 φορες πιο γρηγορα κ 3 φορες καλυτερα κ γρηγοροτερα απο " Skyfire"....ολα λειτουργουν αψογα......

Αν δημοσιευσα σε λαθος μερος συγνωμη κ ας μεταφερθει...

 

Το ίδιο πιστεύω κι εγώ αλλά μερικά site πχ Facebook δεν φαίνονται τόσο καλά όσο στον stock browser...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μα με τον στοκ browser μπωρεις να δεις μονο την mobile εκδοση του facebook η οποια εμενα δεν μου αρεση καθολου....ενω με opera η skyfire μπωρεις να δεις το facebook οπως ακριβως το βλεπεις στο pc σου αρκει βεβαια να μην ακολουθησεις το πρωτο λινκ που θα σου βγαλει στον google γιατι παλι σε mobile θα σε βαλει θελει το λινκ που λεει:login facebook η κατι τετοιο....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

Ανοιξα σημερα το κινητο και εχει χαθει στη κατω μπαρα της οθονης το ενα απο τα 4 εικονιδια,

αυτο των μηνυματων.

Καμια ιδεα πως μπορω να το επαναφερω?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

Ανοιξα σημερα το κινητο και εχει χαθει στη κατω μπαρα της οθονης το ενα απο τα 4 εικονιδια,

αυτο των μηνυματων.

Καμια ιδεα πως μπορω να το επαναφερω?

Ευχαριστω!

 

Αρχική οθόνη---> εφαρμογές[απο την μπάρα]--> αριστερό πλήκτρο [επεξεργασία]---> βρίσκεις το εικονίδιο των μηνυμάτων και το σέρνεις στην κάτω μπάρα

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα συμβαινουν,καταχωρω μια σημειωση στο ημερολογιο

του τηλ και οταν παω να την βρω για να κανω μια μετατροπη η να την

διαγραψω δεν υπαρχει πουθενα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...