Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξεχασες να κατεβασεις flash player;

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Όχι ρε φίλε έχω φλας κανονικά ..εσεις παιχνίδια στο facebook παίζεται χωρις πρόβλημα ;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι ρε φίλε έχω φλας κανονικά ..εσεις παιχνίδια στο facebook παίζεται χωρις πρόβλημα ;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

κανονικοτατα. μπηκες στην "πληρη" ιστοσελιδα? μηπως ήσουν στην εφαρμογη ή στο m.facebook. . ?

Link to comment
Share on other sites

Tyxerakia σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου, αλλά δυστηχώς το πρόβλημα δεν λύθηκε:(Συγκεκριμένα,δοκίμασα και έλεξα(delet cache) όλες τις μνήμες cache των εφαρμογών απο τη διαχείρηση εφαρμογών, όπως μου ανέφερες.Επίσης σε προηγούμενο post επί του παρόντος θέματος είχε γίνει αναφορά για το com.cooliris.media, πράγμα που δοκίμασα να σβήσω όλα τα περιεχόμενα του φακέλου cache.Σαν τελευταία προσπάθεια,έσβησα κάποια video και images, για πάν ενδεχόμενο αλλά τίποτα!Εκτός από αυτό το πρόβλημα, τώρα δεν κάνει εγκατάσταση τις ενημερώσεις σε κάποιεσ εφαρμογές!:wacko:

 

Το να σβήσεις αρχεία δεν αλλάζει κάτι το πρόβλημα είναι στο /data ή /dbdata, πιθανότατα στο 2ο. Aν έχεις εμπειρία με terminal, θα συνιστούσα να κοιτάξεις εκεί να δεις τί είναι που σου τρώει το χώρο. Είσαι σίγουρος ότι καμία εφαρμογή (όχι αυτές που έβαλες εσύ, αλλά του συστήματος, φαίνονται στο Ολα), δεν είχε πρόβλημα;

Φυσικά και ένα factory reset θα διορθώσει το πρόβλημα... αλλά είναι κάπως δραστικό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

κανονικοτατα. μπηκες στην "πληρη" ιστοσελιδα? μηπως ήσουν στην εφαρμογη ή στο m.facebook. . ?

 

θα το ξαναδοκιμασω φίλε και θα σου πω ..από τον στοκ browser μπαινεις έτσι ; ισως να φταίει ότι είχα τον όπερα εγώ ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναδοκιμασω φίλε και θα σου πω ..από τον στοκ browser μπαινεις έτσι ; ισως να φταίει ότι είχα τον όπερα εγώ ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

απο τον στοκ ναι. απλα μολις μπαινεις στο φεις πατας κατω "πληρη ιστοσελιδα" ή "desktop site" οτι απο τα 2 γραφει

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναδοκιμασω φίλε και θα σου πω ..από τον στοκ browser μπαινεις έτσι ; ισως να φταίει ότι είχα τον όπερα εγώ ..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

μηπως μπηκες απο τον opera mini 6...; γιατι δεν υποστηριζει flash και νομιζω ουτε javascript, παρα μονο ο opera mobile 11...πω πω πω...αδικα ξεφτιλιστηκαμε :lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπηκες απο τον opera mini 6...; γιατι δεν υποστηριζει flash και νομιζω ουτε javascript, παρα μονο ο opera mobile 11...πω πω πω...αδικα ξεφτιλιστηκαμε :lol::lol::lol:

 

ασε φιλε το βρηκα...:lol::)

thanks παιδια ολα καλα...εγω εκανα βλακεια ...

μπαινει και απο τον οπερα 11 κανονικα...

θα παρω το αιμα μου πισω αυριο..κανονικα και με τον νομο...:devil:

οχι τιποτα αλλο γιατι ακουσα ΤΙΣ θεωριες χθες....:p

Link to comment
Share on other sites

Αν πιασετε το κινητο ψηλα, με 2 τα δαχτυλα απο τα πλαγια της οθονης

και το κουνησετε μπρος-πισω ακουτε την μπαταρια να κοπαναει μεσα σα να εχει τζογο?

 

Στο δικο μου ακουγεται και αρχιζω να ψαχνω site αγγελιων μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Αν πιασετε το κινητο ψηλα, με 2 τα δαχτυλα απο τα πλαγια της οθονης

και το κουνησετε μπρος-πισω ακουτε την μπαταρια να κοπαναει μεσα σα να εχει τζογο?

 

Στο δικο μου ακουγεται και αρχιζω να ψαχνω site αγγελιων μου φαινεται

 

Σου φυγε καμια φορα στο πατωμα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν πιασετε το κινητο ψηλα, με 2 τα δαχτυλα απο τα πλαγια της οθονης

και το κουνησετε μπρος-πισω ακουτε την μπαταρια να κοπαναει μεσα σα να εχει τζογο?

 

Στο δικο μου ακουγεται και αρχιζω να ψαχνω site αγγελιων μου φαινεται

 

η μπαταρια??? δυσκολο μου φαινεται...

εμενα παντως δεν ακουγεται τιποτα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σου φυγε καμια φορα στο πατωμα?

 

Το προσεχω υπερβολικα.

Ακουγεται να κοπαναει ομως ,οχι σε μεγαλο βαθμο ειπαμε,αλλα ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

Το προσεχω υπερβολικα.

Ακουγεται να κοπαναει ομως ,οχι σε μεγαλο βαθμο ειπαμε,αλλα ακουγεται

 

Εχεις συντροφο...Εχω βαλει χαρτακι...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ν εγω ειμααι ηλιθιος ή αν απλα εχω καταλαβει λαθος, αλλα ειχα την εντυπωση οτι υπαρχει τροπος ωστε το galaxy s να συνδεθει με wifi με το laptop και στην ουσια να εμφανιζεται σαν εξωτερικος σκληρος

 

κανω λαθος?

 

οπως και να χει δεν βλεπω να το καταφερνω

 

ειναι ανοικτα και τα δυο wifi αλλα εμφανιζεται πουθενα το galaxy ωστε να κανω συνδεση με το laptop

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ν εγω ειμααι ηλιθιος ή αν απλα εχω καταλαβει λαθος, αλλα ειχα την εντυπωση οτι υπαρχει τροπος ωστε το galaxy s να συνδεθει με wifi με το laptop και στην ουσια να εμφανιζεται σαν εξωτερικος σκληρος

 

κανω λαθος?

 

οπως και να χει δεν βλεπω να το καταφερνω

 

ειναι ανοικτα και τα δυο wifi αλλα εμφανιζεται πουθενα το galaxy ωστε να κανω συνδεση με το laptop

 

Γιατι δεν το συνδεεις με το usb παραδοσιακα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ν εγω ειμααι ηλιθιος ή αν απλα εχω καταλαβει λαθος, αλλα ειχα την εντυπωση οτι υπαρχει τροπος ωστε το galaxy s να συνδεθει με wifi με το laptop και στην ουσια να εμφανιζεται σαν εξωτερικος σκληρος

 

κανω λαθος?

 

οπως και να χει δεν βλεπω να το καταφερνω

 

ειναι ανοικτα και τα δυο wifi αλλα εμφανιζεται πουθενα το galaxy ωστε να κανω συνδεση με το laptop

 

πρεπει να δημιουργησεις δικτυο

δεν ξερω αμα απο το λαπτοπ σου μπορεις

εναλλακτικα μπορεις μεσω ενος router

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Aν καταλαβα καλα τι θελεις παντως γινεται και με την εφαρμογη swiFTP

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω πως δεν ειναι αναγκη να κανω την συνδεση με wifi, απλα ηθελα να δω αν μπορει να λειτουργησει. Το laptop την εχει την δυνατοτητα. Ειναι ενα dell xps 17.Απλα ηθελα να δοκιμασω να δω πως γινεται.

Για την ωρα εχω καταφερει ευκολα να δωσω internet απο το κινητο στο laptop

επισης προσπαθω να το συνδεσω με bluetooth αλλα παρολλο που το δειχνει σαν εξωτερικο σκληρο δεν ανοιγει τον explorer

και το ιδιο γινεται και με wifi

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι το οποιο δεν το ειχα δει. καθε φορα που εβγαινα απο τον μαμα browser, εμπαινα στην διαχειριση και τον εκλεινα.

σημερα ειπα να τον αφησω ανοιχτο για να δω αν μου τρωει μπαταρια η αν μου καθυστερει την λειτουργια του κινητου.

ειχα αφησει λοιπον το κινητο σε standby για κανενα 15λεπτο, και καποια στιγμη οταν ανοιξα το κινητο, παρατηρησα οτι δεν ετρεχε καμια εφαρμογη (εχω το widget program monitor και βλεπω). αρα ειχε κλεισει απο μονο του το λειτουργικο τον browser.

οταν πατησα να ανοιξω τον browser, μου ανοιξε κανονικα, και μου φορτωσε κανονικα την σελιδα στην οποια τον ειχα κανει minimise.

δοκιμαστε να μην κλεισετε τον browser, και να αφησετε το κινητο σε standby για καποιο διατημα και πειτε μου αν το κανει και σε σας.

υπενθυμιζω οτι ειμαι με jpy 2.2.1 ακομα (μην γελασετε :D).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εχεις συντροφο...Εχω βαλει χαρτακι...

 

Εμ δε το λεγες πριν το αγορασω?

Το μονο που ειχα διαβασει ηταν για το ψευτικο πλαστικο πισω μερος αλλα οχι οτι θα ακουγεται η μπαταρια.

Βαλτου καλυτερα πλαστελινη, χωρις πλακα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι το οποιο δεν το ειχα δει. καθε φορα που εβγαινα απο τον μαμα browser, εμπαινα στην διαχειριση και τον εκλεινα.

σημερα ειπα να τον αφησω ανοιχτο για να δω αν μου τρωει μπαταρια η αν μου καθυστερει την λειτουργια του κινητου.

ειχα αφησει λοιπον το κινητο σε standby για κανενα 15λεπτο, και καποια στιγμη οταν ανοιξα το κινητο, παρατηρησα οτι δεν ετρεχε καμια εφαρμογη (εχω το widget program monitor και βλεπω). αρα ειχε κλεισει απο μονο του το λειτουργικο τον browser.

οταν πατησα να ανοιξω τον browser, μου ανοιξε κανονικα, και μου φορτωσε κανονικα την σελιδα στην οποια τον ειχα κανει minimise.

δοκιμαστε να μην κλεισετε τον browser, και να αφησετε το κινητο σε standby για καποιο διατημα και πειτε μου αν το κανει και σε σας.

υπενθυμιζω οτι ειμαι με jpy 2.2.1 ακομα (μην γελασετε :D).

 

και σε μενα στην jvh 2.3.3 καμια φορα μου το κανει αυτο...οπως επισης, οταν βγαινω απο τον browser δεν φαινεται απο την διαχειριση εργασιων οτι τρεχει ομως στο advanced task killer φαινεται κανονικα...περιεργο παντως :blink:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα: Η Ελλάδα μπήκε επιτέλους επίσημα στο χορό του Android. Δοκιμάστε το market χωρίς enabler :happy:
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα: Η Ελλάδα μπήκε επιτέλους επίσημα στο χορό του Android. Δοκιμάστε το market χωρίς enabler :happy:

 

Αλεξανδρε μολις τωρα θα το εγραφα ..το ειδα και δεν το πιστευα...:rolleyes::rolleyes:

πολυ ευχαριστα νεα βραδιατικα :D:D:D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μερικές άλλες πολύ ωραίες αλλαγές στο μαρκετ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3631910#post3631910

παρεπιπτόντως για να δείτε το tab των paid apps λογικά θα χρειαστεί να κάνετε μια επανεκκίνηση η εκκαθάριση δεδομένων στο μαρκετ :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μερικές άλλες πολύ ωραίες αλλαγές στο μαρκετ εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3631910#post3631910

παρεπιπτόντως για να δείτε το tab των paid apps λογικά θα χρειαστεί να κάνετε μια επανεκκίνηση η εκκαθάριση δεδομένων στο μαρκετ :p

 

Αλεκο, εγω καθως ημουν στο μαρκετ ειδα ξαφνικα το tab, χωρις εκκαθαριση :blink:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...