Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με το μαμισιο ξυπνητηρι...τα παραξενα που συμβαινουν σε μερικους ειναι αποριας αξιο :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με το μαμισιο ξυπνητηρι...τα παραξενα που συμβαινουν σε μερικους ειναι αποριας αξιο :)

 

+1000

 

και εγω κομπλενταν με το μαμα τσυπνητηρι :p

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα με το μαμισιο ξυπνητηρι...τα παραξενα που συμβαινουν σε μερικους ειναι αποριας αξιο :)

 

Ελα ντε,

θα δουμε τι θα γινει αυριο το απογευμα και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε,

θα δουμε τι θα γινει αυριο το απογευμα και θα ενημερωσω

 

βαλε μωρε ενα απο το market να ξεμπερδευεις... ;)

εγω χρησιμοποιω to alarm extreme, τα εχει ολα και με ξυπναει καθε μερα :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

+1000

 

και εγω κομπλενταν με το μαμα τσυπνητηρι :p

 

Χαχα ωραιος ο Ιορδανης. Κι εγω λοιπον "κομπλενταν" με το ξυπνητηρι, δεν ειχα ποτε προβλημα:D (με το στοκ εννοειται)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

+1000

 

και εγω κομπλενταν με το μαμα τσυπνητηρι :p

 

Μηπως την πάτησες με τις μερες που πρέπει να τις εχεις πάντα σωστά;

 

Υ.γ. Και εμένα δουλεύει τέλεια!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα λειτουργει μια χαρα το στοκ. Μια φορα δεν βαρεσε διοτι αφου το ενεργοποιησα πηγα στο task manager και πατησα το επιπεδο 2 να κλεισουν οι εφαρμογες. Και απο τοτε δεν το ξανακανα και ολα μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Stock και να μην λειτουργεί το ξυπνητήρι δεν παίζει εκτός εαν εχετε βάλει εφαρμογές τύπου auto killer και γενικά οσες εχουν να κάνουν με την "extra" διαχείριση μνήμης...
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει, καταντησε για γελια

 

Ρυθμισμενο να χτυπησει στις 07.30, ξυπναω στις 07.20, το διαγραφω,

και αυτο εκει τον χαβα του, χτυπησε κανονικα στις 07.30 χωρις να υπαρχει καν ξυπνητηρι στην λιστα!!!

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε προκειται να με αφησει να κοιμηθω, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

ξερει κανενας γιατι δεν μου συγχρονιζει το εορτολογιο στο ημερολογιο του gmail με το γαλαξια...;στη σελιδα του gmail φεινεται κανονικα οτι εχει προστεθει αλλα δεν συγχρονιζεται με τη μαμα εφαρμογη :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει, καταντησε για γελια

 

Ρυθμισμενο να χτυπησει στις 07.30, ξυπναω στις 07.20, το διαγραφω,

και αυτο εκει τον χαβα του, χτυπησε κανονικα στις 07.30 χωρις να υπαρχει καν ξυπνητηρι στην λιστα!!!

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε προκειται να με αφησει να κοιμηθω, χαχαχα

 

Πριν το διαγραψεις πρεπει να το επενεργοποιησεις απο το διπλα εικονιδιο που ειναι πρασινο,αν το διαγραψεις απλως θα τυπησει οπως και εγινε.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας πως καταδεχτηκες να βαλεις στην κωλοτσεπη το galaxy:p Κατα δευτερον ειναι σχεδον απιθανο να εγινε αυτο που λες και να πατηθηκαν πληκτρα με αποτελεσμα να κανει format μονο του. Δονειται το κινητο μονο του οταν κανει force close εφαρμογες οποτε κατι τετοιο θα εκανε. Δοκιμασες να κανεις ενα απλο reboot? Κανενα hard reset?

 

Τελος για να ηρεμησεις (μη σου πω να νιωσεις και χαρουμενος) κοιτα λιγες σελιδες πισω τι επαθε ο φιλος dimitris15 :wacko:

 

κι ομως

μεσα στην κωλοτσεπη δεν ξερω τι συνδιασμος καταφερε να πατηθει και το κινητο αρχισε να δονηται....και να κλεινουν μια μια οι εφαρμογες...

και μετα δεν δουλευε καμια

εκανα restart

εβγαλα μπαταρια για κανα πενταλεπτο

ΤΙΠΟΤΑ!

τελικα τις ξαναπερασα

και τωρα κανει την εξης ανωμαλια

ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ!

για παραδειγμα....του βαζω τις ρυθμισεις που θελω στο dialer one...και οταν το ξανανοιγω εχει παλι τις αρχικες ρυθμισεις

το ιδιο και στο handcent

το ιδιο και στο dropbox κλπ

παρολλο που ολα αυτα τα εκανα install απο την αρχη!!!

αντε τωρα να ξαναψαχνω να δω πως γινεται το hard reset που ειχα κανει οταν περασα την 2.2.1

τοτε ειχα διαβασει ολο το site σχεδον αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι

κι εκεινο που με τρομαζει ακομα πιο πολυ ειναι πως αν θυμαμαι καλα πρεπει να ψαξω να βρω τις εξης διαδικασιες μεσα στο forum:

1)πως γινεται το hard reset χωρις φυσικα να πειραχτει το λειτουργικο και να πρεπει να το ξαναπερασω κι αυτο (2.2.1 ξενο)

2)μετα πρεπει να περασω αν θυμαμαι καλα καποια αρχεια ωστε να μπουν οι ρυθμισεις της cosmote για το ιντερνετ και τα mms

3)μετα πρεπει να περασω κατι αλλα αρχεια για το swype ωστε να ειναι στα ελληνικα

4)μετα πρεπει να κανω restore ολες μου τις επαφες (αυτο ειναι το μονο που θυμαμαι πως γινεται :) )

5)μετα να γινω ξανα root

6)και τελος να περασω με το χερι ολα μου τα προγραμματακια παλι απο την αρχη και να ξανακανω ολες τις ρυθμισεις στο καθενα!!!

πραγματικα νομιζω πως ειναι αδυνατο να τα ξαναβρω πως γινονται ολα αυτα

ασε ρε παιδια εχω πελαγωσει με αυτη την γκαντεμια που εγινε!!!

Edited by alpapado
Link to comment
Share on other sites

κι ομως

μεσα στην κωλοτσεπη δεν ξερω τι συνδιασμος καταφερε να πατηθει και το κινητο αρχισε να δονηται....και να κλεινουν μια μια οι εφαρμογες...

και μετα δεν δουλευε καμια

εκανα restart

εβγαλα μπαταρια για κανα πενταλεπτο

ΤΙΠΟΤΑ!

τελικα τις ξαναπερασα

και τωρα κανει την εξης ανωμαλια

ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ!

για παραδειγμα....του βαζω τις ρυθμισεις που θελω στο dialer one...και οταν το ξανανοιγω εχει παλι τις αρχικες ρυθμισεις

το ιδιο και στο handcent

το ιδιο και στο dropbox κλπ

παρολλο που ολα αυτα τα εκανα install απο την αρχη!!!

αντε τωρα να ξαναψαχνω να δω πως γινεται το hard reset που ειχα κανει οταν περασα την 2.2.1

τοτε ειχα διαβασει ολο το site σχεδον αλλα τωρα δεν τα θυμαμαι

ασε ρε παιδια εχω πελαγωσει με αυτη την γκαντεμια που εγινε!!!

Αντι για hard reset δοκίμασε ενα factory reset, θα διαγραφούν μεν οι εφαρμογές αλλά τα λοιπά περιεχόμενα της κάρτας μνήμης (φωτογραφίες, τραγούδια, ο φάκελος του titaniumbackup, φάκελοι απο παιχνίδια κλπ) θα μείνουν ανέπαφα οπότε θα είναι ευκολότερη μετά η επαναφορά των εφαρμογών...

Factory reset κάνε είτε απο recovery mode είτε απο τις Ρυθμίσεις-Απόρρητο-> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων:rolleyes:

 

ΥΓ: hard reset κάνεις απο το τηλέφωνο -> καρτέλα πληκτρολόγιο και πατάς *2767*3855#

ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ αφού με το factory reset θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα και λιγότερη βαβούρα μετά (αφού θα έχεις τους υπόλοιπους φακέλους ανέπαφους).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ναι δικιο εχεις.

τωρα που το λες το θυμαμαι οτι το factory reset ειναι πιο light επιλογη

αλλα και παλι δεν γλιτωνω το να ξαναπερασω swype (μηπως θυμαται κανεις που το γραφει αυτο στο φορουμ?), να ξαναγινω root (ενταξει αυτο το βλεπω πως γινεται στον οδηγο για νεους χρηστες με το oneclickroot), να ξαναπερασω ρυθμισεις για cosmote (κι αυτο νομιζω ειναι στον οδηγο για νεους χρηστες ή κανω λαθος?) και φυσικα να περασω ολα τα προγραμματα με το χερι γιατι απλουστατα δεν εχω παλιο backup απο το titanium και αν το κανω τωρα απλα θα ξαναπερασει και τα κοληματα!!! :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

ναι δικιο εχεις.

τωρα που το λες το θυμαμαι οτι το factory reset ειναι πιο light επιλογη

αλλα και παλι δεν γλιτωνω το να ξαναπερασω swype (μηπως θυμαται κανεις που το γραφει αυτο στο φορουμ?), να ξαναγινω root (ενταξει αυτο το βλεπω πως γινεται στον οδηγο για νεους χρηστες με το oneclickroot), να ξαναπερασω ρυθμισεις για cosmote (κι αυτο νομιζω ειναι στον οδηγο για νεους χρηστες ή κανω λαθος?) και φυσικα να περασω ολα τα προγραμματα με το χερι γιατι απλουστατα δεν εχω παλιο backup απο το titanium και αν το κανω τωρα απλα θα ξαναπερασει και τα κοληματα!!! :( :( :(

 

Βασικά το παραπάνω (ο κωδικός) είναι hard reset ΜΕ ταυτόχρονο format της SD οπότε διαφέρει πολύ. Ειδάλλως η διαφορά είναι πολύ μικρή μεταξύ factory reset/hard reset.

SWYPE: thanks to Alex (tyxerakias) εδώ

 

APN για τα δίκτυα: Thanks to Αντώνη (TonyK):

στον οδηγό πρώτη σελίδα, 6ο ποστ του Άλεξ...

 

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις σύντομα εύκολα και χωρίς "απώλειες":ninja: σε προγράμμaτα και saves...

Και λέγοντας για saves τα παιχνίδια καντα άφοβα με το titanium backup, μπορείς να έχεις και πολλαπλά backup να επαναφέρεις απο ενα πρόγραμμα (για τις ρυθμίσεις μόνο, όχι το εκετελέσιμο APK του).

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καρτα sim με 2 αριθμους για το πως δουλευει και αν δουλευει ,ρωταω πριν παω να κανω την μετατροπη σε μια sim.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει, καταντησε για γελια

 

Ρυθμισμενο να χτυπησει στις 07.30, ξυπναω στις 07.20, το διαγραφω,

και αυτο εκει τον χαβα του, χτυπησε κανονικα στις 07.30 χωρις να υπαρχει καν ξυπνητηρι στην λιστα!!!

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε προκειται να με αφησει να κοιμηθω, χαχαχα

 

Πριν το διαγραψεις πρεπει να το επενεργοποιησεις απο το διπλα εικονιδιο που ειναι πρασινο,αν το διαγραψεις απλως θα τυπησει οπως και εγινε.:)

Όπως σου απάντησε πολύ σωστά ο Γιάννης, όταν θέλεις να απενεργοποιήσεις ένα ξυπνητήρι απλώς πάτησε στο δεξί μέρος που είναι πράσινο και αυτό θα απενεργοποιηθεί. Δεν χρειάζεται να το διαγραφείς κάθε φορά.

Αν κάποια στιγμή αποφασίσεις να διαγράψεις κάποιο, θα πρέπει πριν γίνει η διαγραφή να έχεις πατήσει στο πράσινο για να το απενεργοποιήσεις πρώτα.

 

καλημερα σε ολους,

ξερει κανενας γιατι δεν μου συγχρονιζει το εορτολογιο στο ημερολογιο του gmail με το γαλαξια...;στη σελιδα του gmail φεινεται κανονικα οτι εχει προστεθει αλλα δεν συγχρονιζεται με τη μαμα εφαρμογη :wacko:

Ηρακλή ρίξε μια ματιά στον οδηγό που έχω στο blog. Ένα παλικάρι είχε το ίδιο πρόβλημα και το λύσαμε. Διάβασε τα σχόλια στο τέλος του άρθρου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καρτα sim με 2 αριθμους για το πως δουλευει και αν δουλευει ,ρωταω πριν παω να κανω την μετατροπη σε μια sim.

ευχαριστω

 

ναι φιλε μου το εχω εγω δουλευει κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου το εχω εγω δουλευει κανονικοτατα

 

δουλεύει το 3g και στις δύο κάρτες που έχεις βάλει; αν ναι δώσε ένα λινκ για τον αντάπτορα που χρησιμοποιείς. Γενικά δώσε πληροφορίες :) Εκτός αν εννοείς ότι έχεις την υπηρεσία 2 in 1 της cosmote, που δεν με ενδιαφέρει για την ώρα

Link to comment
Share on other sites

κι ομως

μεσα στην κωλοτσεπη δεν ξερω τι συνδιασμος καταφερε να πατηθει και το κινητο αρχισε να δονηται....και να κλεινουν μια μια οι εφαρμογες...

.........................................................

 

ναι δικιο εχεις.

τωρα που το λες το θυμαμαι οτι το factory reset ειναι πιο light επιλογη

αλλα ...............................................................

 

Χωρίς παρεξήγηση φίλε alpapado, αλλά θα ήταν πιο εύκολο και θα σου έτρωγε λιγότερο χρόνο να διαβάσεις δύο (2) ποστς που είναι για ευκολία στις πρώτες σελίδες των θεμάτων Οδηγοί για νέους χρήστες και Hacks/Root/Βελτιώσεις, παρά να γράψεις αυτά τα κατεβατά. :X

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση φίλε alpapado, αλλά θα ήταν πιο εύκολο και θα σου έτρωγε λιγότερο χρόνο να διαβάσεις δύο (2) ποστς που είναι για ευκολία στις πρώτες σελίδες των θεμάτων Οδηγοί για νέους χρήστες και Hacks/Root/Βελτιώσεις, παρά να γράψεις αυτά τα κατεβατά. :X

 

ναι μωρε....το ξερω....δικιο εχεις

 

αλλα να πω την αληθεια πελαγωσα τοσο πολυ που θελει ξανα στησιμο απο την αρχη ωστε θελησα περισσοτερο να πω τον πονο μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ελειπα διμηνο...σας εχασα

 

χρονια πολλα λοιπον

 

θα βαλει κανεις οδηγό για stock ginger? οταν βγει? ειναι στα υπόψιν?

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις καρτα sim με 2 αριθμους για το πως δουλευει και αν δουλευει ,ρωταω πριν παω να κανω την μετατροπη σε μια sim.

ευχαριστω

 

με official 2.2.1 δουλεύει κανονικά, μόνο που δεν φαίνεται πια γραμμή έχεις ενεργή, μόνο μετά από επανεκίνηση φαίνεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι ολοκαινουριος χρηστης του Galaxy S αλλα οχι και τοσο καινουριος στο διαβασμα αυτου του forum.

Οι πληροφοριες και η δουλεια που εχετε κανει ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και με βοηθησε πολυ να επιλεξω αυτο το τηλεφωνο! (το οποιο σκιζει!)

Θα τα λεμε συχνα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...