Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησε ήχο που βρίσκεται στην sd card και όχι στην εξωτερική κάρτα. Για κάποιο λόγο το system παθαίνει κολλήματα όταν ο ήχος δεν βρίσκεται στην sd.

 

Φιλε σ' ευχαριστω:) Πραγματι, τον συγκεκριμενο ηχο τον εχω στην εξωτερικη καρτα μνημης. Θα τον μεταφερω στην sd card και ελπιζω να διορθωθει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Ενημερώνω ότι το συγκεκριμένο κινητό - λόγω υψηλής επισκεψιμότητας - αποκτά το δικό του forum! Επομένως, μπορείτε σε αυτό το φορουμ να «ανοίγετε» τις συζητήσεις σας, να φτιάχνετε νέα threads για ερωτήματα σχετικά με τη συσκευή, τις λειτουργίες και το hardware της.

 

Μη διαστάζετε να ανοίγετε threads λοιπόν, το φόρουμ αυτό ολόκληρο, αφορά το κινητό σας. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω τα εξης προβληματα, για τα οποια σας παρακαλω αν ξερετε να μου πειτε κατι, θα το εκτιμουσα.

1. Το bluetooth οταν μπαινω στο αυτοκινητο δε συνδεεται μονο του (Εννοειται πως ειναι ανοιχτο) , αλλα πρεπει καθε φορα να μπω στις ρυθμισεις και να πατησω "συνδεση". Το ΒΤ εχει ηδη ρυθμιστει απο πριν για συνδεση με το κιτ αυτοκινητου (Mitsubishi Outlander Communicator/Navi) .

2. Το ΒΤ δεν μενει μονιμως ορατο, παρα μονο για τα δευτερολεπτα που αναφερονται στην αναλογη επιλογη. Μηπως παιζει ρολο?

3. Το ιστορικο των επαφων περιεχει και εμαιλ μαζι με κλησεις και σμσ. Εγω επιλεγω να φαινονται μονο κλησεις και σμσ αλλα μολις ξαναμπω στο ιστορικο κλησεων, παλι ειναι ολα εκει (τα περισσοτερα email ειναι σαβουρα και με ενοχλουν να φαινονται αναμεσα στις κλισεις και τα σμσ).

4. Οταν κανω restart το κινητο για οποιονδηποτε λογο (πολλες φορες και απο κολλημα που εχει φαει) ανοιγει, δονειται, ξανασβηνει, ξαναανοιγει και ξανα απ την αρχη. καποια στιγμη ζηταει ΡΙΝ και δουλευει κανονικα.

5. Ενω εχω την εκδοση 2.2, δεν επρεπε να μου προσφερει την 2.2.1 τι Kies?

Ολα ειναι εργοστασιακα, PDA: JPH, PHONE: JPP, CSC: JP9, BUILT: 2010.12

 

Παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμησω διοτι ασχετα με τη νεα εκδοση 2.3 που αναμενεται, αμφιβαλω αν αυτο το πρωιμο λειτουργικο θα καταφερει να λυσει αυτα τα προβληματα.

Ευχαριστω

Panos

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω τα εξης προβληματα, για τα οποια σας παρακαλω αν ξερετε να μου πειτε κατι, θα το εκτιμουσα.

1. Το bluetooth οταν μπαινω στο αυτοκινητο δε συνδεεται μονο του (Εννοειται πως ειναι ανοιχτο) , αλλα πρεπει καθε φορα να μπω στις ρυθμισεις και να πατησω "συνδεση". Το ΒΤ εχει ηδη ρυθμιστει απο πριν για συνδεση με το κιτ αυτοκινητου (Mitsubishi Outlander Communicator/Navi) .

2. Το ΒΤ δεν μενει μονιμως ορατο, παρα μονο για τα δευτερολεπτα που αναφερονται στην αναλογη επιλογη. Μηπως παιζει ρολο?

3. Το ιστορικο των επαφων περιεχει και εμαιλ μαζι με κλησεις και σμσ. Εγω επιλεγω να φαινονται μονο κλησεις και σμσ αλλα μολις ξαναμπω στο ιστορικο κλησεων, παλι ειναι ολα εκει (τα περισσοτερα email ειναι σαβουρα και με ενοχλουν να φαινονται αναμεσα στις κλισεις και τα σμσ).

4. Οταν κανω restart το κινητο για οποιονδηποτε λογο (πολλες φορες και απο κολλημα που εχει φαει) ανοιγει, δονειται, ξανασβηνει, ξαναανοιγει και ξανα απ την αρχη. καποια στιγμη ζηταει ΡΙΝ και δουλευει κανονικα.

5. Ενω εχω την εκδοση 2.2, δεν επρεπε να μου προσφερει την 2.2.1 τι Kies?

Ολα ειναι εργοστασιακα, PDA: JPH, PHONE: JPP, CSC: JP9, BUILT: 2010.12

 

Παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμησω διοτι ασχετα με τη νεα εκδοση 2.3 που αναμενεται, αμφιβαλω αν αυτο το πρωιμο λειτουργικο θα καταφερει να λυσει αυτα τα προβληματα.

Ευχαριστω

Panos

 

Αν έχεις χρόνο σου προτείνω να διαβάσεις στο hacks/root και να αναβαθμιστείς με ανεπίσημο τρόπο στην επίσημη ολλανδική έκδοση JS8 που είναι κατα πολύ ανώτερη της δικιάς σου.

Αλλιώς πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. θα λυθεί το 1/2/4 και για το 3 δεν ξέρω.

Πραγματικά σου προτείνω να βάλεις την JS8 και θα αποκτήσεις καινούριο κινητό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Panos, το 2 δεν έχει σημασία...θα σου πρότεινα και εγώ να αναβαθμιστείς..και εγώ χρησιμοποιώ πολύ το bluetooth στο αυτοκίνητο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην σύνδεση...το bluetooth του κινητού να το έχεις πάντα ανοιχτό πριν ανοίξεις αυτό του αυτοκινήτου...επισης έχεις δοκιμάσει να ξαναστησεις την σύνδεση; εννοώ να σβήσεις το όνομα του bluetooth του αυτοκινήτου που σου βγάζει στο κινητό και να το βαλεις να ψάξει ξανά...όταν το βρει και αφού βαλεις τον κωδικό, πρόσεξε γιατί λογικά θα σου βγάλει ένα μήνυμα στην notification bar για το αν θες να συνδέεται αυτόματα με το bluetooth του αυτοκινήτου, του βάζεις ναι και τελος..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο σου προτείνω να διαβάσεις στο hacks/root και να αναβαθμιστείς με ανεπίσημο τρόπο στην επίσημη ολλανδική έκδοση JS8 που είναι κατα πολύ ανώτερη της δικιάς σου.

Αλλιώς πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. θα λυθεί το 1/2/4 και για το 3 δεν ξέρω.

Πραγματικά σου προτείνω να βάλεις την JS8 και θα αποκτήσεις καινούριο κινητό.

 

saliez, σε ευχαριστω για τη συμβουλη σου. Στην πραγματικοτητα γουσταρω πολυ να το χακαρω, αλλα κρατιεμαι γαιτι αναμενεται η επισημη 2.3, οποτε λεω να περιμενω λιγο. Ασε που θελω διαβασμα για να το κανω, αλλα μου αρεσει η διαδικασια.

Η Ολλανδικη τι νουμερο ειναι? (2.3 η παραπανω?). Διοτι αν η Ολλανδικη εκδοση ειναι παλι μεταγενεστερη της ...αναμενομενης 2.3, τοτε να το κανω.

Και με τα Ελληνικα τι γινεται? Θα βαλω ελληνικο πληκτρολογιο μεσω εφαρμογης?

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

saliez, σε ευχαριστω για τη συμβουλη σου. Στην πραγματικοτητα γουσταρω πολυ να το χακαρω, αλλα κρατιεμαι γαιτι αναμενεται η επισημη 2.3, οποτε λεω να περιμενω λιγο. Ασε που θελω διαβασμα για να το κανω, αλλα μου αρεσει η διαδικασια.

Η Ολλανδικη τι νουμερο ειναι? (2.3 η παραπανω?). Διοτι αν η Ολλανδικη εκδοση ειναι παλι μεταγενεστερη της ...αναμενομενης 2.3, τοτε να το κανω.

Και με τα Ελληνικα τι γινεται? Θα βαλω ελληνικο πληκτρολογιο μεσω εφαρμογης?

 

1ον δοκίμασε και αυτό που σου έγραψε ο tonysac ποιο πάνω αν και άποψη μου θες οπωσδήποτε επαναφορά γιατί σου κάνει κόλπα

2ον η ολλανδική είναι 2.2.1 αλλά δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τις γνωστές 2.2

3ον είναι ποιο ελληνική και από αυτή που έχεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Panos, το 2 δεν έχει σημασία...θα σου πρότεινα και εγώ να αναβαθμιστείς..και εγώ χρησιμοποιώ πολύ το bluetooth στο αυτοκίνητο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην σύνδεση...το bluetooth του κινητού να το έχεις πάντα ανοιχτό πριν ανοίξεις αυτό του αυτοκινήτου...επισης έχεις δοκιμάσει να ξαναστησεις την σύνδεση; εννοώ να σβήσεις το όνομα του bluetooth του αυτοκινήτου που σου βγάζει στο κινητό και να το βαλεις να ψάξει ξανά...όταν το βρει και αφού βαλεις τον κωδικό, πρόσεξε γιατί λογικά θα σου βγάλει ένα μήνυμα στην notification bar για το αν θες να συνδέεται αυτόματα με το bluetooth του αυτοκινήτου, του βάζεις ναι και τελος..

 

Sent from Galaxy!

 

tonysac, ευχαριστω για την ανταποκριση. Εχω κανει τις καταλληλες ρυθμισεις στο ΒΤ, ειναι ανοιχτο οταν μπαινω, ρυθμισμενο στο αυτοκινητο, στη θεση 1 σαν προτεραιοτητα. Μπαινω στο αυτοκινητο ετοιμος και θα επρεπε να συνδεομαι οπως κανω με τοσα αλλα κινητα.

Αυτο που θα κανω ειναι να ακολουθησω την προταση σου για επαναδημιουργια συνδεσης και να κοιταζω προσεχτικα μη χασω τη μαγικη ερωτηση για "αυτοματη συνδεση", αν και νομιζω οτι δεν το εχω κανει λαθος. Θελω πρωτα να το παλαιψω και μετα να δοκιμασω reset/root.

 

1ον δοκίμασε και αυτό που σου έγραψε ο tonysac ποιο πάνω αν και άποψη μου θες οπωσδήποτε επαναφορά γιατί σου κάνει κόλπα

2ον η ολλανδική είναι 2.2.1 αλλά δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τις γνωστές 2.2

3ον είναι ποιο ελληνική και από αυτή που έχεις. :)

 

Και οταν θα βγει η επισημη 2.3 θα μπορω να τη βαλω η θα πρεπει παντα να εχω χακαρισμενη? Οι χακαρισμενες ειναι παντα πιο μπροστα?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

tonysac, ευχαριστω για την ανταποκριση. Εχω κανει τις καταλληλες ρυθμισεις στο ΒΤ, ειναι ανοιχτο οταν μπαινω, ρυθμισμενο στο αυτοκινητο, στη θεση 1 σαν προτεραιοτητα. Μπαινω στο αυτοκινητο ετοιμος και θα επρεπε να συνδεομαι οπως κανω με τοσα αλλα κινητα.

Αυτο που θα κανω ειναι να ακολουθησω την προταση σου για επαναδημιουργια συνδεσης και να κοιταζω προσεχτικα μη χασω τη μαγικη ερωτηση για "αυτοματη συνδεση", αν και νομιζω οτι δεν το εχω κανει λαθος. Θελω πρωτα να το παλαιψω και μετα να δοκιμασω reset/root.

 

Ναι, νομίζω ότι αν δεν έχεις δει την μαγική ερώτηση οπως λες ισως το μυστικό να είναι εκεί, πρόσεξε το...αν δεν στην βγάλει πήγαινε εσύ στις ρυθμίσεις του bluetooth του κινητού και εκεί που θα δείς το όνομα του bluetooth του αυτοκινήτου κάνε κλικ πάνω του και τότε σίγουρα θα σου βγάλει την μαγική ερώτηση..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι οι αισθητήρες φωτός μπροστά στο κινητο μου είναι οριζόντια (ο ένας δίπλα στον άλλο).. Ενώ σε όσες φώτο απο το κινητο εχω δει, έχει τους αισθητήρες κάθετα (εναν πάνω και έναν κάτω)! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Και κατι άσχετο, πατώντας εναν κωδικό για να δω το προντακτ κοουντ του κινητού (δε θυμάμαι ποιον) βγάζει 3 πράγματα, στο 1ο πεδίο λέει «κατι» οφ, στο 2ο πεδίο λεει το προνακτ κοουντ(ευρωπαικο) και στο 3ο (εδώ είναι το θέμα μου) λέει Mode: Test.. (σε κάποιους λέει mode: Prod..) Τι μπορει να είναι αυτό;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι εγινε? εχουμε δικο μας αποκλειστικο topic για το galaxy??? :w00t::w00t::w00t:

θα μας τρελανει ο γαλαξιας...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

tonysac, ευχαριστω για την ανταποκριση. Εχω κανει τις καταλληλες ρυθμισεις στο ΒΤ, ειναι ανοιχτο οταν μπαινω, ρυθμισμενο στο αυτοκινητο, στη θεση 1 σαν προτεραιοτητα. Μπαινω στο αυτοκινητο ετοιμος και θα επρεπε να συνδεομαι οπως κανω με τοσα αλλα κινητα.

Αυτο που θα κανω ειναι να ακολουθησω την προταση σου για επαναδημιουργια συνδεσης και να κοιταζω προσεχτικα μη χασω τη μαγικη ερωτηση για "αυτοματη συνδεση", αν και νομιζω οτι δεν το εχω κανει λαθος. Θελω πρωτα να το παλαιψω και μετα να δοκιμασω reset/root.

 

 

 

Και οταν θα βγει η επισημη 2.3 θα μπορω να τη βαλω η θα πρεπει παντα να εχω χακαρισμενη? Οι χακαρισμενες ειναι παντα πιο μπροστα?

φιλε Πανο εγω θα σου προτεινα εκτος απο αυτα που σου ειπαν τα παιδια πιο πανω και ειναι σωστα,να κανεις ενα reset στο memory του bluetooth του αυτοκινητου σου,πολλα απο αυτα τα συστηματα οταν εχουν συνδεθει πρωτα με αλλα κινητα,στη συνεχεια με καποια αλλα <κλωτσανε> και δημιουργουν προβληματα ιδιου τυπου με το δικο σου (εχω ασχοληθει πολυ με αυτα τα θεματα γιατι εχω αντιμετωπισει κι εγω και συναδελφοι μου παρα πολλα προβληματα εκει).θα σου προτεινω κι εγω την αναβαθμιση (αν και δεν νομιζω να φταιει αυτο) και οπωσδηποτε reset του car-kit (ουτως η αλλως μετα το περας της συνδεσης θα σου ζητησει το συστημα να κανει download τις επαφες του τηλεφωνου) να γινει εξαρχης καινουρια συνδεση με καθαρες και τις 2 συσκευες και φροντισε η πρωτη συνδεση που θα κανεις να ειναι με το galaxy.

Α και κατι ακομη,σχετικα με την ερωτηση για ατην αυτοματη συνδεση,οταν την δεις (βασικα θα δεις καποιο εικονιδιο στην notification bar) φρροντισε να πατησεις και το check στο παραθυρο ωστε να γινει πρασινο γιατι καποιες φορες τυχαινει να μην ειναι απο default ετσι.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι οι αισθητήρες φωτός μπροστά στο κινητο μου είναι οριζόντια (ο ένας δίπλα στον άλλο).. Ενώ σε όσες φώτο απο το κινητο εχω δει, έχει τους αισθητήρες κάθετα (εναν πάνω και έναν κάτω)! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Και κατι άσχετο, πατώντας εναν κωδικό για να δω το προντακτ κοουντ του κινητού (δε θυμάμαι ποιον) βγάζει 3 πράγματα, στο 1ο πεδίο λέει «κατι» οφ, στο 2ο πεδίο λεει το προνακτ κοουντ(ευρωπαικο) και στο 3ο (εδώ είναι το θέμα μου) λέει Mode: Test.. (σε κάποιους λέει mode: Prod..) Τι μπορει να είναι αυτό;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Tίποτα δε συμβαίνει, ας μη ψάχνουμε για προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν... οι φωτογραφίες με το "πάνω-κάτω" sensor είναι οι pre-production photoshoped galaxy s φωτογραφίες, δεν είναι έτσι απαραίτητα το κινητό. Ορίστε, σου παραθέτω μια άλλη φωτογραφία που είναι "δεξιά-αριστερά" ο sensor για να ησυχάσεις...

http://www.t3.com/images/variants/Samsung%20Galaxy%20S%20main_w500.jpg

 

Όσο για το pcode το έχεις ξαναρωτήσει και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Αν φλασάρεις άλλο firmware θα αλλάξει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tίποτα δε συμβαίνει, ας μη ψάχνουμε για προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν... οι φωτογραφίες με το "πάνω-κάτω" sensor είναι οι pre-production photoshoped galaxy s φωτογραφίες, δεν είναι έτσι απαραίτητα το κινητό. Ορίστε, σου παραθέτω μια άλλη φωτογραφία που είναι "δεξιά-αριστερά" ο sensor για να ησυχάσεις...

 

Όσο για το pcode το έχεις ξαναρωτήσει και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Αν φλασάρεις άλλο firmware θα αλλάξει.

 

Δεν εχω ξανάπιάσει ούτε ξανάείδα γαλαξία-αντροιντ (πέρα απ'το δικό μου) γιαυτό όταν βλέπω κατι περίεργο αγχώνομαι! Για το πσ κοουντ, νομιζα οτι εκείνο το «τεστ» αφορούσε τη συσκευή και οχι το φιρμ..! (άμα εχεις 2.2 δε θέλει και πολύ να πιστέψεις οτι εχεις μπετα η κατι τέτοιο, συσκευή!)! Σ' ευχαριστω πολύ πάντως για άλλη μια φορά!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Παρη, μου αρκει να ξερω οτι γινεται να συνδεεται αυτοματα και δεν ζηταω κατι υπερβολικο! Απο εκει και περα θα κανω ολα αυτα που προαναφερθηκαν.

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχτές πήρα το Galaxy s καινούριο από ελληνικό κατάστημα στο internet. Έχει έκδοση firmware 2.3.2 και έκδοση kernel 2.6.35.7-I9000XWJV1-CL31216 root@DELL101 #2. Αυτό σημαίνει οτί του έχουν κάνει ήδη root? Πάντως η συσκευασία ήταν κλειστή αλλά οι οδηγίες είναι ξένες, μάλλον σέρβικες ή ρώσικες ή κάτι παρόμοιο. Σε κάθε περίπτωση προτείνετε να κρατήσω αυτή τη rom ή να βάλω κάποια επίσημη? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχτές πήρα το Galaxy s καινούριο από ελληνικό κατάστημα στο internet. Έχει έκδοση firmware 2.3.2 και έκδοση kernel 2.6.35.7-I9000XWJV1-CL31216 root@DELL101 #2. Αυτό σημαίνει οτί του έχουν κάνει ήδη root? Πάντως η συσκευασία ήταν κλειστή αλλά οι οδηγίες είναι ξένες, μάλλον σέρβικες ή ρώσικες ή κάτι παρόμοιο. Σε κάθε περίπτωση προτείνετε να κρατήσω αυτή τη rom ή να βάλω κάποια επίσημη? Ευχαριστώ!

 

το πηρες καινουριο και εχει την 2.3.2???

κατι δεν παει καλα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχτές πήρα το Galaxy s καινούριο από ελληνικό κατάστημα στο internet. Έχει έκδοση firmware 2.3.2 και έκδοση kernel 2.6.35.7-I9000XWJV1-CL31216 root@DELL101 #2. Αυτό σημαίνει οτί του έχουν κάνει ήδη root? Πάντως η συσκευασία ήταν κλειστή αλλά οι οδηγίες είναι ξένες, μάλλον σέρβικες ή ρώσικες ή κάτι παρόμοιο. Σε κάθε περίπτωση προτείνετε να κρατήσω αυτή τη rom ή να βάλω κάποια επίσημη? Ευχαριστώ!

 

όχι δεν είναι ρουτ, αλλά το firmware δεν είναι επίσημο.

Κάποιος άνοιξε το κουτί και του έκανε αναβάθμιση.

από ποιο ελληνικό κατάστημα το αγόρασες;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι ρουτ, αλλά το firmware δεν είναι επίσημο.

Κάποιος άνοιξε το κουτί και του έκανε αναβάθμιση.

από ποιο ελληνικό κατάστημα το αγόρασες;

 

απο το http://ebw.gr/ το οποίο το βρήκα στο skroutz.gr. Εντάξει δε με πειράζει που έχει Gingerbread έτσι και αλλιώς θα την έβαζα. Το θέμα είναι όμως αφού δεν είναι επίσημη, να την κρατήσω ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

απο το http://ebw.gr/ το οποίο το βρήκα στο skroutz.gr. Εντάξει δε με πειράζει που έχει Gingerbread έτσι και αλλιώς θα την έβαζα. Το θέμα είναι όμως αφού δεν είναι επίσημη, να την κρατήσω ή όχι?

 

2o κατάστημα που το κάνει αυτό, μετά το birdphone.gr .

Δεν ξέρω με ποιά λογική το κάνουν, και ποιός είναι ο προμηθευτής τους. Το κύριο πρόβλημα είναι ότι το τηλέφωνο δεν είναι εργοστασίου, γιατί το άνοιξαν και του έβαλαν άλλο firmware. Εγώ θα το επέστρεφα.

 

Α, και έχε υπόψη σου ότι αν πας με αυτό το firmware στη Samsung Ηellas και ζητήσεις εγγύηση δε θα σου δώσουν. Η JV1 είναι η πρώτη και πολύ beta μάλιστα gingerbread που έγινε leak, και ποτέ δε δόθηκε επίσημα από τη Samsung.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

2o κατάστημα που το κάνει αυτό, μετά το birdphone.gr .

Δεν ξέρω με ποιά λογική το κάνουν, και ποιός είναι ο προμηθευτής τους. Το κύριο πρόβλημα είναι ότι το τηλέφωνο δεν είναι εργοστασίου, γιατί το άνοιξαν και του έβαλαν άλλο firmware. Εγώ θα το επέστρεφα.

 

Α, και έχε υπόψη σου ότι αν πας με αυτό το firmware στη Samsung Ηellas και ζητήσεις εγγύηση δε θα σου δώσουν. Η JV1 είναι η πρώτη και πολύ beta μάλιστα gingerbread που έγινε leak, και ποτέ δε δόθηκε επίσημα από τη Samsung.

 

Ωραία για να μην τρέχω τώρα να το γυρνάω πίσω υπάρχει τρόπος να περάσω την επίσημη ρομ (έστω και την 2.2) για να ισχύει και η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να μην τρέχω τώρα να το γυρνάω πίσω υπάρχει τρόπος να περάσω την επίσημη ρομ (έστω και την 2.2) για να ισχύει και η εγγύηση?

 

Κοίτα, αν δε σε πειράζει που το έχουν ανοίξει δεν υπάρχει λόγος να βάλεις ντε και καλά Froyo. Αν θέλεις πάντως, στην πρώτη σελίδα του θέματος Hacks/Root υπάρχει η τελευταία επίσημη Froyo... αν και αφού έχεις ήδη gingerbread, βάλε την τελευταία JVB από XDA.

Θέλει λίγο διάβασμα το όλο θέμα.

 

Εμένα θα με ενοχλούσε που πλήρωσα ανοιγμένο πράγμα για καινούριο. Αν δε σ'ενοχλεί, μεγειά σου και άρχισε το διάβασμα. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν δε σε πειράζει που το έχουν ανοίξει δεν υπάρχει λόγος να βάλεις ντε και καλά Froyo. Αν θέλεις πάντως, στην πρώτη σελίδα του θέματος Hacks/Root υπάρχει η τελευταία επίσημη Froyo... αν και αφού έχεις ήδη gingerbread, βάλε την τελευταία JVB από XDA.

Θέλει λίγο διάβασμα το όλο θέμα.

 

Εμένα θα με ενοχλούσε που πλήρωσα ανοιγμένο πράγμα για καινούριο. Αν δε σ'ενοχλεί, μεγειά σου και άρχισε το διάβασμα. :)

 

ναι έχεις δίκιο αλλά η συσκευή δεν φαίνεται να έχει υποστεί καμιά παρέμβαση. η συσκευασία έχει μέσα τα πάντα. τώρα τί να έχει πάθει? δεν νομίζω να μπώ στη διαδικασία να το γυρίσω πίσω. θα κάτσω να διαβάσω όπως λές και εσύ και θα βάλω την JVB.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsomby εκτος των οσων σου ειπαν τα παιδια εχε υποψιν σου οτι υπαρχει και μια αλλη ακομα χειροτερη εκδοχη. Δηλαδη οχι απλα να το ανοιξαν και να του περασαν μια αναβαθμιση, αλλα να αγορασαν απο καποιον το κινητο μεταχειρισμενο (μετα απο χρηση ποιος ξερει ποσων μηνων) και να σου το πλασαρουν στην τιμη του καινουργιου. Και σε τελεια κατασταση να ειναι, απλα και μονο στη σκεψη οτι εξαπατηθηκα και της αισχροκερδιας που παιζεται εγω θα το πηγαινα πισω αμεσα. Απο κει και περα οπως πολυ σωστα σημειωσαν και τα παιδια, εσυ το πληρωσες εσυ αποφασιζεις. Απλα με το σκεπτικο "που να τρεχω τωρα" ολοι οι απατεωνες αλωνιζουν και κοροιδευουν τον κοσμο. Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsomby εκτος των οσων σου ειπαν τα παιδια εχε υποψιν σου οτι υπαρχει και μια αλλη ακομα χειροτερη εκδοχη. Δηλαδη οχι απλα να το ανοιξαν και να του περασαν μια αναβαθμιση, αλλα να αγορασαν απο καποιον το κινητο μεταχειρισμενο (μετα απο χρηση ποιος ξερει ποσων μηνων) και να σου το πλασαρουν στην τιμη του καινουργιου. Και σε τελεια κατασταση να ειναι, απλα και μονο στη σκεψη της αισχροκερδιας που παιζεται εγω θα το πηγαινα πισω αμεσα. Απο κει και περα οπως πολυ σωστα σημειωσαν και τα παιδια, εσυ το πληρωσες εσυ αποφασιζεις. Απλα καπως ετσι ολοι οι απατεωνες αλωνιζουν και κοροιδευουν τον κοσμο.

 

ναι παιδιά το ξανασκέφτηκα. έχετε τεράστιο δίκιο. θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο και θα απαιτήσω να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου. είναι κοροιδία. θα σας πω τα νεότερα για να μην την πατήσει και κανείς άλλος. ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...