Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες φτιαχνει τι ακριβως εννοεις..;

Διοτι εγω τουλαχιστον δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Το Wifi της JVQ είναι όντως πολύ αδύναμο σε βαθμό ενοχλητικό πολλές φορές..

Υπενθυμίζω παλαιότερο post μου όπου σε καφετέρια με wifi, το iphone 3gs του φίλου μου είχε σχεδόν φουλ σήμα και σέρφαρε κανονικά και το δικό μου μία έβγαζε μία μπάρα, μία καθόλου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδεθώ καν!!!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ TO SKYPE

κανει εγκατασταση κανονικα απο το μαρκετ αλλα δεν μπορω να ενωθΩ στο λογαριασμο μου...μου βγαζει οταν παει να ενωθει 'skype has stop working"

τι κανω????

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τις ρομ που έχω περάσει έχω να πω ότι η JVQ έχει καλύτερο wifi σήμα αισθητά απο τις υπόλοιπες, τουλάχιστον όσες δοκίμασα. Το πιο χάλια σήμα το αντιμετώπισα στην JVK και JVO. Δίπλα απο το ρούτερ και έπιανα 1 με 2 σκάλες σήμα. Ενώ με την JVQ έπιανα σε όλο το σπίτι "σήμα καμπάνα".
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ TO SKYPE

κανει εγκατασταση κανονικα απο το μαρκετ αλλα δεν μπορω να ενωθΩ στο λογαριασμο μου...μου βγαζει οταν παει να ενωθει 'skype has stop working"

τι κανω????

 

ευχαριστω!!!

 

Το skype δεν υποστηριζει ακομα το galaxy s.Κοιτα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708 αυτο ειναι patched και λειτουργει.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ TO SKYPE

κανει εγκατασταση κανονικα απο το μαρκετ αλλα δεν μπορω να ενωθΩ στο λογαριασμο μου...μου βγαζει οταν παει να ενωθει 'skype has stop working"

τι κανω????

 

ευχαριστω!!!

 

Με το σκαιπ είχα και εγώ πρόβλημα. Αυτό που είχα διαπιστώσει είναι ότι με μερικές ρομ πήγαινε καλά και λειτουργούσε τέλεια (για το τελευταίο version μιλάω -που είναι τώρα στο μαρκετ) με άλλες πάλι έκανε force close με το που το άνοιγα. Πχ σε JVK δε λειτούργησε ποτέ το νεο σκαιπ ενώ πριν λειτουργούσε μια χαρά με τις παλιές version. Στην Miui 2.3.4 (JVQ) λειτουργούσε τέλεια απο την αρχή. Τώρα που ξαναγύρισα σε 2.3.3 JVO για δοκιμές λειτουργεί καλά. Επίσης έχω την εντύπωση ότι το σκαιπ δεν έχει φτιάξει καλα το νεό app του για το galaxy s γιατί δεν υποστηρίζει ακόμα βίντεοκληση, ενώ στο Nexus s την υποστηρίζει (και είναι σχεδόν τα ίδια τηλέφωνα).

 

Δε ξέρω να σου πω σίγουρα αλλά μπορεί να φταίει αυτο:

http://forum.skype.com/index.php?showtopic=726083

 

Αν όχι δοκίμασε μήπως με αυτό φτιάξουν όλα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708

το τελευταίο είναι optimized το skype για το galaxy s και με υποστήριξη βιντεοκλήσεων (αφού φτιάξεις μόνος τις ρυθμίσεις). Θα πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση το σκαιπ από το μαρκετ πριν εγκαταστήσεις το νεο. Υπάρχει μεγάλη περίπτωση να φτιάξει γιατί σε πολλές ρομ που είχα force close απο ανεξήγητους παράγοντες στο skype με αυτό ήταν όλα εντάξει.

 

Αν δεν λειτουργήσει κανένα δε ξέρω τι άλλο να προτείνω :worry:

 

edit - με πρόλαβαν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Θελω να παρω την συσκευη απο πλαισιο, ή getitnow... Ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας;

Μην εχω προβληματα με αναβαθμησεις κλπ. Yπαρχει καποιο product code Ελληνικο στο galaxy, και ποιο ειναι αυτο;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Θελω να παρω την συσκευη απο πλαισιο, ή getitnow... Ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας;

Μην εχω προβληματα με αναβαθμησεις κλπ. Yπαρχει καποιο product code Ελληνικο στο galaxy, και ποιο ειναι αυτο;

 

Λογικα θα ειναι αλλα πολλα εχουν γινει υπαρχει και ολοκληρο θεμα για αυτο.Τα product codes ειναι αυτα COS EUR VGR αλλα να ευχεσε να μην ειναι ελληνικο γιατι η ελληνικη αντιπροσωπια ειναι αχρηστη και δεν δινει αναβαθμισεις.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ειναι αλλα πολλα εχουν γινει υπαρχει και ολοκληρο θεμα για αυτο.Τα product codes ειναι αυτα COS EUR VGR αλλα να ευχεσε να μην ειναι ελληνικο γιατι η ελληνικη αντιπροσωπια ειναι αχρηστη και δεν δινει αναβαθμισεις.

 

Aν καταλαβαίνω καλα, το COS ειναι cosmote, το EUR καθαρο, και το VGR Vodafon.

To plaisio τι πουλαει; Σιγουρα θα αγορασαν πολλοι απο κει... Καποιος να μου πει παρακαλω. Τα οτε shop το πουλανε 450€

Link to comment
Share on other sites

Aν καταλαβαίνω καλα, το COS ειναι cosmote, το EUR καθαρο, και το VGR Vodafon.

To plaisio τι πουλαει; Σιγουρα θα αγορασαν πολλοι απο κει... Καποιος να μου πει παρακαλω. Τα οτε shop το πουλανε 450€

 

Το EUR ειναι cosmote και wind τα αλλα ειναι οπως τα λες.Ενας φιλος μου που το πηρε απο πλαισιο ηταν EUR.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Το skype δεν υποστηριζει ακομα το galaxy s.Κοιτα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148708 αυτο ειναι patched και λειτουργει.

 

Φυσικά και υποστηρίζει το galaxy s το skype.

 

@mitsos1 καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να βοηθήσεις αλλά σε παρακαλώ να είσαι σίγουρος πριν γράψεις κάτι. Αρκετό μπέρδεμα υπάρχει, η (έστω και αθέλητη) παραπληροφόρηση δεν είναι καλό πράγμα.

 

Το EUR ειναι cosmote και wind τα αλλα ειναι οπως τα λες.Ενας φιλος μου που το πηρε απο πλαισιο ηταν EUR.

 

Λάθος. Το eur είναι το γενικό ελληνικό, και περιέχει τα σημεία πρόσβασης των cosmote, vodafone και wind. Το cos είναι unbranded όπως το eur, αλλά έχει μόνο τo apn της cosmote. Το vgr είναι vodafone branded (μόνο από τη voda, και όταν ανοίγεις το τηλέφωνο βγαίνει το σήμα της vodafone. Από το πλαίσιο θα πάρεις ένα από τα 2 πρώτα, και δεν έχει σημασία ποιο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση Λέο να αγοράσω το galaxy s το απόγευμα με μια επιδότηση τις εταιρίας. μου βγαίνει 80 Έβρο τι λέτε αξίζει? μια απάντηση άμεσα παρακαλώ:):)

-pdf τρέχει?

-avi παίζει και 3gp?

-η κάμερα είναι ικανοποιητική?

-η μπαταρία πόσο αντέχει?

-μπορώ να βάλω ότι μουσικό κομμάτι θέλω ακόμα και μη γνήσιο?

-με που το αγοράσω θέλει αναβάθμιση?

-Πρέπει να περάσω τους αριθμούς στο gmail υποχρεωτικά?

Πειράζει να τις έχω αποθηκευμένες στην sim?

 

Συγγνώμη για της πολλές ερωτήσεις αλά.

Μια απάντηση άμεσα πάντως από αυτά που ψάχνω και ξέρω το κινητό αυτό είναι καλό.

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση Λέο να αγοράσω το galaxy s το απόγευμα με μια επιδότηση τις εταιρίας. μου βγαίνει 80 Έβρο τι λέτε αξίζει? μια απάντηση άμεσα παρακαλώ:):)

-pdf τρέχει?

-avi παίζει και 3gp?

-η κάμερα είναι ικανοποιητική?

-η μπαταρία πόσο αντέχει?

-μπορώ να βάλω ότι μουσικό κομμάτι θέλω ακόμα και μη γνήσιο?

-με που το αγοράσω θέλει αναβάθμιση?

Συγγνώμη για της πολλές ερωτήσεις αλά.

Μια απάντηση άμεσα πάντως από αυτά που ψάχνω και ξέρω το κινητό αυτό είναι καλό.

 

-Ναι

-Ναι

-Ναι (δεν έχει φλας όμως)

-Η μπαταρία είναι πολύ καλή

-Φυσικά Ναι

-Αναβάθμιση από 2.1 η 2.2 που θα το πάρεις, αν θες το κάνεις. Έχουμε leaked (όχι official) 2.3.4 που είναι ότι καλύτερο έχει βγει για το κινητό και κάνει το κινητό σου πύραυλο! Αν θελήσεις να περάσεις οποιαδήποτε ρομ, υπάρχουν οδηγοί για τα πάντα εδώ! (και εμείς φυσικά για ότι απορία έχεις! :) )

Από μένα έχεις ένα ναι, στο να προχωρήσεις σε αγορά!

-Όχι δεν χρειάζεται

-Όχι δεν πειράζει

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Πάο να το αγοράσω το απόγευμα θα σας Πο εντυπώσεις .:happy::happy::):D
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Έχω ενα πρόβλημα με το samsung kies..Το έχω κατεβάσει κανονικά απο το σαιτ της σαμσουνγκ όπου έχει την τελευταία έκδοση και συνδέω το Samsung Galaxy S i9000 που έχω και δέν το διαβάσει το samsung kies..Ο λόγος που θέλω να χρησιμοποιήσω το samsung kies είναι για να κάνω update το firmware μου απο 2.1. σε 2.2 η οποιαδήποτε καινούρια άλλη υπάρχει... Μήπως φταίει που έχω Windows 7? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και θα χαιρόμουν αν θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει...!!! :):):):):):) Edited by MikeSymiak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Έχω ενα πρόβλημα με το samsung kies..Το έχω κατεβάσει κανονικά απο το σαιτ της σαμσουνγκ όπου έχει την τελευταία έκδοση και συνδέω το Samsung Galaxy S i9000 που έχω και δέν το διαβάσει το samsung kies..Ο λόγος που θέλω να χρησιμοποιήσω το samsung kies είναι για να κάνω update το firmware μου απο 2.1. σε 2.2 η οποιαδήποτε καινούρια άλλη υπάρχει... Μήπως φταίει που έχω Windows 7? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και θα χαιρόμουν αν θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει...!!! :):):):):):)

 

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες στο φόρουμ, δες εδώ: στη παράγραφο "Δεν μου δουλεύει το KIES".

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Γνωρίζει κανένας τα apn settings της vodafone στην Γερμανία? Έβαλα web.vodafone.de με user: vodafone και pass: vodafone(το βρηκα σ'ενα αγγλικο φορουμ) αλλά δεν ενεργοποιείται το 3g. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα με το κινητό , ίσως όχι τόσο σημαντικό αλλά για εμένα αρκετά εκνευριστικό.

Ανοίγοντας πριν μια εβδομάδα το τηλέφωνο και αφού άνοιξε κανονικά και ήταν σε αναμονή , έκανε δυο ή τρεις δονήσεις. Το άνοιξα να δω για πιο λόγο το έκανε αυτό και είδα ότι λείπει το ένα εικονίδιο από τα τέσσερα σταθερά που έχει η οθόνη στο κάτω μέρος και συγκεκριμένα αυτό που παίρνεις τηλέφωνο.

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω;

Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

Aν καταλαβαίνω καλα, το COS ειναι cosmote, το EUR καθαρο, και το VGR Vodafon.

 

 

Στο site της samsung Ελλαδας βλεπω το GT-I9000 HKA EUR

Αυτο που δινουν φιλοι παραπανω ειναι GT-I9000 HKD EUR

Η διαφορα ειναι στο Α.. HKA samsung Ελλαδας, HKD τα αλλα.

Ποια η διαφορα; To D ειναι Γερμανια μηπως; Αν ναι, τοτε το A τι ειναι;

 

Τελικα το galaxy plus, θα ρθει Ελλαδα;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

@fikast Αν θες τσεκάρεις και 4-5 ποστ πριν, καμιά φορά βρίσκουμε έτοιμες απαντήσεις.

Όσο για το plus, δεν ξέρω γιατί πρέπει να μας ενδιαφέρει αν θα έρθει. Αφού είναι χειρότερο του Galaxy S. :rolleyes:

Λάθος. Το eur είναι το γενικό ελληνικό, και περιέχει τα σημεία πρόσβασης των cosmote, vodafone και wind. Το cos είναι unbranded όπως το eur, αλλά έχει μόνο τo apn της cosmote. Το vgr είναι vodafone branded (μόνο από τη voda, και όταν ανοίγεις το τηλέφωνο βγαίνει το σήμα της vodafone. Από το πλαίσιο θα πάρεις ένα από τα 2 πρώτα, και δεν έχει σημασία ποιο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα με το κινητό , ίσως όχι τόσο σημαντικό αλλά για εμένα αρκετά εκνευριστικό.

Ανοίγοντας πριν μια εβδομάδα το τηλέφωνο και αφού άνοιξε κανονικά και ήταν σε αναμονή , έκανε δυο ή τρεις δονήσεις. Το άνοιξα να δω για πιο λόγο το έκανε αυτό και είδα ότι λείπει το ένα εικονίδιο από τα τέσσερα σταθερά που έχει η οθόνη στο κάτω μέρος και συγκεκριμένα αυτό που παίρνεις τηλέφωνο.

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω;

 

Πηγαίνεις μέσα στις εφαρμογές, με το αριστερό κουμπί που σου βγάζει τις επιλογές επιλέγεις επεξεργασία και σέρνεις το εικονίδιο που σου λείπει στη μπάρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις μέσα στις εφαρμογές, με το αριστερό κουμπί που σου βγάζει τις επιλογές επιλέγεις επεξεργασία και σέρνεις το εικονίδιο που σου λείπει στη μπάρα.

 

Φίλε vassar ευχαριστώ πολύ. Τελικά ήταν πολύ εύκολο. Νόμισα ότι σε εκείνη την μπάρα δεν αλλάζουν έτσι τα εικονίδια.

Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα. παρακολουθω καιρο το φορουμ αν και δεν γραφω συχνα... Αποφασισα να αλλαξω το Ρ1i μου με το πολυσυζητημενο galaxy S... Το πηρα λοιπον απο το πλαισιο το πρωι και ερχομαι στο σπιτι το ανοιγω και βλεπω 2 κολλημενα pixel να μου χαμογελανε........:mad:

 

Οπως ειναι, πακεταρισμα και υστερα απο μερικα τηλεφωνα σε samsung και καταστηματος αφου δεν εβγαλα ακρη, παω πισω στο καταστημα. Εκει αντιμετωπισα την απαραδεκτη συμπεριφορα του υπευθυνου του μαγαζιου ο οποιος αρνειται κατηγορηματικα να αλλαξει καινουργιο κινητο μιας μερας! Ειρωνικα μαλιστα μου προτεινε να το χα παρει απο αλλο ανταγωνιστικο καταστημα μετα απο αναφορα μου για την πολιτικη του μαγαζιου του... Τι διαδικασιες μπορω να ακολουθησω να βρω το δικιο μου? Οποιος θελει ας μου πει τη γνωμη του... Η απογοητευση μου δεν περιγραφεται...

Δηλαδη παιρνεις το κινητο για την τελεια οθονη του, και βλεπεις τα pixel και %&(*%$)(*^ !!!

Edited by Dimitris_Sg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο μενα. παρακολουθω καιρο το φορουμ αν και δεν γραφω συχνα... Αποφασισα να αλλαξω το Ρ1i μου με το πολυσυζητημενο galaxy S... Το πηρα λοιπον απο το πλαισιο το πρωι και ερχομαι στο σπιτι το ανοιγω και βλεπω 2 κολλημενα pixel να μου χαμογελανε........:mad:

 

Οπως ειναι, πακεταρισμα και υστερα απο μερικα τηλεφωνα σε samsung και καταστηματος αφου δεν εβγαλα ακρη, παω πισω στο καταστημα. Εκει αντιμετωπισα την απαραδεκτη συμπεριφορα του υπευθυνου του μαγαζιου ο οποιος αρνειται κατηγορηματικα να αλλαξει καινουργιο κινητο μιας μερας! Ειρωνικα μαλιστα μου προτεινε να το χα παρει απο αλλο ανταγωνιστικο καταστημα μετα απο αναφορα μου για την πολιτικη του μαγαζιου του... Τι διαδικασιες μπορω να ακολουθησω να βρω το δικιο μου? Οποιος θελει ας μου πει τη γνωμη του... Η απογοητευση μου δεν περιγραφεται...

Δηλαδη παιρνεις το κινητο για την τελεια οθονη του, και βλεπεις τα pixel και %&(*%$)(*^ !!!

 

Για αρχή..... http://www.efpolis.gr/

 

Δες και εδω

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...