Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την εψαχνα και εγω αλλα δεν βρηκα κατι να δουλευει

 

υπάρχει το Atrix Reboot Project. Υπάρχουν σε ftp όλες οι ROM που έχουν εμφανιστεί.

Ψάξτε το στο google. :)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το Atrix Reboot Project. Υπάρχουν σε ftp όλες οι ROM που έχουν εμφανιστεί.

Ψάξτε το στο google. :)

 

atrix.samcripp.com

 

Εδώ είναι το προτζεκτ και έχει τα πάντα για το κινητό.

 

Για οδηγίες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1805666

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ το most wanted! Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό! Αν και με τη ρομ του epinter όπου το hwa έχει προβλήματα, μέχρι στιγμής τρέχει τέλεια. Το συνιστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους.

 

Καταφερα επιτελους να rootαρω το κινητο :rolleyes:

Σιγα τα ωα θα μου πειτε, αλλα ειχα περιορισμενες επιλογες λογω ATT και 2.3.6. Ο λογος αποτυχιας παλιοτερα, ηταν μαλλον, το γεγονος οτι δε συνεδεα το καλωδιο σε θυρα USB πανω στο PC αλλα σε hub. Δε μπορω να βρω αλλη εξηγηση.

 

H Superuser.apk μου κανει ναζια ομως. Ενω στην αρχη ελαβε δικαιωματα SU και εκανε update τα binaries, μετα καπουτ. Αλλες εφαρμογες λαμβανουν κανονικα δικαιωματα SU αλλα η Superuser οχι.

 

Το rootaρισμα ειναι αρκετο για να κοψω το φορτωμα καποιων εφαρμογωμ οταν ξεκιναει το τηλ. και πως το κανω;

Θελω να βγαλω τον καιρο, τους χαρτες, το ebay και κανα δυο ακομη.

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε βάλει cm10 epinter εχετε κανα πρόβλημα με υπερθέρμανση γιατι αυτα τα φοβάμαι λιγο?

κανενα προβλημα με θερμοκρασιες και το εχω να τρεχει μεχρι 1,3ghz απλα πρεπει να προσεξεις να δουλευει σωστα η λειτουργια deep sleep, αν σε αυτο εχεις προβλημα θα πρεπει να φλασαρεις το bluesleepfix.

 

@nfot φιλε μου για αρχη βαλε το titanium backup root απο εκει θα μπορεσεις να κανεις πολλα απο αυτα που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους.

 

Καταφερα επιτελους να rootαρω το κινητο :rolleyes:

Σιγα τα ωα θα μου πειτε, αλλα ειχα περιορισμενες επιλογες λογω ATT και 2.3.6. Ο λογος αποτυχιας παλιοτερα, ηταν μαλλον, το γεγονος οτι δε συνεδεα το καλωδιο σε θυρα USB πανω στο PC αλλα σε hub. Δε μπορω να βρω αλλη εξηγηση.

 

H Superuser.apk μου κανει ναζια ομως. Ενω στην αρχη ελαβε δικαιωματα SU και εκανε update τα binaries, μετα καπουτ. Αλλες εφαρμογες λαμβανουν κανονικα δικαιωματα SU αλλα η Superuser οχι.

 

Το rootaρισμα ειναι αρκετο για να κοψω το φορτωμα καποιων εφαρμογωμ οταν ξεκιναει το τηλ. και πως το κανω;

Θελω να βγαλω τον καιρο, τους χαρτες, το ebay και κανα δυο ακομη.

 

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. Ευχαριστω.

 

Εγώ AT&T σε 2.3.6 δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα τέτοιο θέμα. Ίσως φταίει το εργαλείο με το οποίο έκανες το ρουτ.

 

Για τη δουλειά που θες εκτός απο το titanium που σου πρότεινε ο φίλος (το οποίο είναι το πιο χρήσιμο εργαλείο σε ρουτ συσκευές, μπορείς να βάλεις το Startup Manager. Νομίζω κάνει δουλίτσα.

 

εσείς που έχετε βάλει cm10 epinter εχετε κανα πρόβλημα με υπερθέρμανση γιατι αυτα τα φοβάμαι λιγο?

 

Κανένα θέμα. Πολύ καλή ρομ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα με θερμοκρασιες και το εχω να τρεχει μεχρι 1,3ghz απλα πρεπει να προσεξεις να δουλευει σωστα η λειτουργια deep sleep, αν σε αυτο εχεις προβλημα θα πρεπει να φλασαρεις το bluesleepfix.

 

@nfot φιλε μου για αρχη βαλε το titanium backup root απο εκει θα μπορεσεις να κανεις πολλα απο αυτα που θελεις.

Πάντως στις οδηγίες χρήσης του epinter δεν το αναφέρει αυτό , οπότε να υποθέσω ότι ισχύει αυτό με το deep sleep.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ, παρα πολυ, για τις απαντησεις σας :up::bow::bow::bow:

 

Το θεματακι με τη superuser.apk λυθηκε απο μονο του. Το πρωι που ξυπνησα ειχε δικαιωματα κανονικα, τι να πω;

 

Καλη Χρονια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις οδηγίες χρήσης του epinter δεν το αναφέρει αυτό , οπότε να υποθέσω ότι ισχύει αυτό με το deep sleep.

Για να εισαι σιγουρος βαλε το cpuspy σε αυτο θα δεις αν μπαινει σε deep sleep ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε το γνωστο προβλημα που δεν κανει register μια καθετη γραμμη στο κεντρο.

Και να μου χαρισουν μοτορολα δεν παιρνω

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε το γνωστο προβλημα που δεν κανει register μια καθετη γραμμη στο κεντρο.

Και να μου χαρισουν μοτορολα δεν παιρνω

Καλη χρονια σε ολους.

Γινε λιγο πιο σαφης, τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι γνωστο προβλημα της μοτορολλα αλλα προβληματος στο digitizer εξαιτιας υπερθερμανσης που προκαλλουν οι custom kernels. Αλλαγη digitizer και ρομ μαμισια....αν θελεις νς εχεις τηλεφωνο χωρις προβληματα.Οι κερνελς πανω απο 1 γιγα προκαλλουν υπεεθερμανση και η θα σς χαλασει το board η το touch sceeen. To touch screen χαλαει στην αριστερη κατω μερια συνηθως οπως εχεις καθετα το κινητο και δε μπορεις να πληκτρολογησεις συγκεκριμενα γραμματα. Γυρνα το οριζοντια η συνδεσε εξωτερικο πληκτρολογιο η mouse για να κανεις log in στο moto blur account. Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παίδες, μήπως άδικα ταλαιπορούμαστε?

 

Βγήκε (μάλλον έρχεται) Ubuntu phone OS. μήπως πρέπει να εστιάσουμε εκεί περισσότερο? Καταργεί το Android και μπαίνει Ubuntu στο Nexus.

 

Αν κάποιος έχει πρισσότερες γνώσεις - άκρες or whatever ας το προσπαθήσει. Αν και όλα τα προηγούμενά μου κινητα τα πείραζα (κυρίως τα wm) το Atrix Μου δεν το έχω rootάρει καν. Αλλά αν είναι για Ubuntu δεν με νοιάζει και να το brickάρω (δεν θα είναι το 1ο, αλλά το 2ο, hahahahaha).

 

Ευελπιστούμε σε ευχάριστα νέα για το 2013.

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

παιρνω τηλ στο 210680009 και μου λεει δεν υπαρχει οτι να ναι

τα Multirama ειναι καθε μαγαζι ξεχωριστο ε δεν ειναι αλυσιδα γιατι απο αλου το πηρα και αλου μενω

Χωρια που τα Multirama εδιναν εγγυηση μονο 6 μηνες. τι να εξηγω τωρα

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι γνωστο προβλημα της μοτορολλα αλλα προβληματος στο digitizer εξαιτιας υπερθερμανσης που προκαλλουν οι custom kernels. Αλλαγη digitizer και ρομ μαμισια....αν θελεις νς εχεις τηλεφωνο χωρις προβληματα.Οι κερνελς πανω απο 1 γιγα προκαλλουν υπεεθερμανση και η θα σς χαλασει το board η το touch sceeen. To touch screen χαλαει στην αριστερη κατω μερια συνηθως οπως εχεις καθετα το κινητο και δε μπορεις να πληκτρολογησεις συγκεκριμενα γραμματα. Γυρνα το οριζοντια η συνδεσε εξωτερικο πληκτρολογιο η mouse για να κανεις log in στο moto blur account.

 

Εμένα το digitizer χάλασε με τη στοκ ρομ και τον στοκ κερνελ (ουτε καν ρουτ δεν ειχα κανει). Και σε μένα χάλασε πιο πάνω απο τη μέση στο κέντρο. Οπότε δεν είναι θέμα κέρνελ και ρομ.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το αγορασες μεταχειρισμένο και να ειχε φαει ζόρι οποτε να σου εβγαλε θεμα.....παντως με στοκ λογισμικο το κινητο ειναι παγωτο...οτι και να το κανεις δε μασαει...αμα το πας 1,30 , 1,45 ghz τι περιμένεις?
Link to comment
Share on other sites

μπορει να το αγορασες μεταχειρισμένο και να ειχε φαει ζόρι οποτε να σου εβγαλε θεμα.....παντως με στοκ λογισμικο το κινητο ειναι παγωτο...οτι και να το κανεις δε μασαει...αμα το πας 1,30 , 1,45 ghz τι περιμένεις?

 

Μην είσαι τόσο σίγουρος, ποτέ δεν ξέρεις απο τι μπορεί να βγει ένα πρόβλημα. Και σε HTC μου έχει χαλάσει το digitizer με στοκ λειτουργικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το mini HDMI και το micro HDMI είναι διαφορετικά?

Θέλω να αγοράσω έναν adaptor απ το ebay και δεν βρίσκω ποιο απ τα 2 ταιριάζει στο ATRIX.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

μπορει να το αγορασες μεταχειρισμένο και να ειχε φαει ζόρι οποτε να σου εβγαλε θεμα.....παντως με στοκ λογισμικο το κινητο ειναι παγωτο...οτι και να το κανεις δε μασαει...αμα το πας 1,30 , 1,45 ghz τι περιμένεις?

 

το xperia ray δουλευει σταθερα 1.6GHz (απο 1.0 GHz) πανω απο 4 μηνες,ενω εχουν γινει παιχνιδια μεχρι 2.0GHz και δεν εχει κανει κιχ!

Επισεις να πω οτι με την επισημη ρομ καποια στιγμη θερμενοταν,ενω με τις custom rom και overclocking δεν συμβαινει,η ειναι λιγοτερο!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το mini HDMI και το micro HDMI είναι διαφορετικά?

Θέλω να αγοράσω έναν adaptor απ το ebay και δεν βρίσκω ποιο απ τα 2 ταιριάζει στο ATRIX.

micro εχει το atrix και εχει διαφορα απο το mini. εσυ θες micro σε οτι εχει αυτο που θα το συνδεσεις
Link to comment
Share on other sites

micro εχει το atrix και εχει διαφορα απο το mini. εσυ θες micro σε οτι εχει αυτο που θα το συνδεσεις

 

Ευχαριστώ.

 

Είμαι νέος κάτοχος του ATRIX. Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα αλλά το να διαβάσω τόσες σελίδες θέλει καιρό. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν κάποια πράματα για να ξεκινήσω.

 

 

  1. Καταρχάς η επίσημη του ROM μου φαίνεται τραγική. Θα ήθελα να την αλλάξω αλλά δεν έχω ιδέα για το τι κυκλοφορεί και το τι είναι καλό. Με ενδιαφέρει να λειτουργούν όλα στην ROM που θα βάλω. Αν μπορεί κάποιος ας μου πει 2-3 επιλογές και τι προτείνει.
     
  2. Υπάρχει κάποιο ξένο site ή forum που είναι must για τους κατόχους atrix για να παρακολουθώ τις νέες εκδόσεις ROM?
     
  3. Επιπλέον δεν μπορώ να κάνω με τίποτα restore τα Call Logs και τα SMS μου. Εδώ εξηγώ το πρόβλημα. Εσείς πώς είχατε κάνει restore? Καμιά ιδέα για λύση?
     
  4. Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο μαζική μεταφορά εφαρμογών απ τον χώρο εφαρμογών στον χώρο πολυμέσων. Έχει γεμίσει πολύ και θέλει πολύ χρόνο να τις μεταφέρω μια μια.
     
  5. Και μια λεπτομέρεια: Το flash μπορεί να ανάβει με κάποια ρύθμιση για να το χρησιμοποιώ σαν φακό ή ο μόνος τρόπος είναι να ανοίγω την λειτουργία video kαι να το ενεργοποιώ απο εκέι?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...