Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν την προηγούμενη Παρασκευή νόμιζα ότι μου έκλεψαν το κινητό, όπως το έχω αναφέρει και σε 2-3 σελίδες πιο πισω. Τελικά το πήρε μία πελάτισσα΄καταλάθος και αφού τηλεφώνησε αργά το απόγευμα της Παρασκευής, λίγο πριν κλείσω, με ενημέρωσε ότι το είχε. Το παρέλαβα Δευτέρα μεσημέρι και το έχασα Παρασκευή μεσημέρι έχω να αναφέρω τα εξής.

- Γιούπι το ξαβρήκα

- Η μπαταρία κράτησε μέχρι και την Δευτέρα που το παρέλαβα (WIFI ανοικτό, συγχρονισμός ανοικτός και το GPS)

- To GPS άνοιξε πιθανα λόγω του Motoblur ή της εφαρμογής Lookout που προσπαθούσα να κάνω εντοπισμό μέσω και των δύο εφαρμογών

- Πληροφορίες για το που βρίσκεται το κινητό είχα την Δευτέρα (ισως και πιο νωρίς απλά δεν το έψαξα αφού με πηρε τηλέφωνο και θα μου το έφερνε) με mail που αναγράφονταν οι συντεταγμένες (ήμουν μέσα στα 3 χλμ ακτίνα που έλεγε)...ΤΡΑΓΙΚΟ.

- και ξανά ΓΙΟΥΠΙ το ξαναβρήκα

Η πλάκα είναι ότι την ίδια μέρα που η κυρία μου πήρε το κινητό και το έχωσε στη σακούλα με τα προϊόντα που αγόρασε, λίγο παρακάτω της κλέψανε το κινητό από την κανονική της τσάντα (το κατάλαβε κανα 2 ωρο μετά ενώ για να δει το δικό μου στη σακούλα περάσανε 6 ώρες.

Ημουν τυχερός στην ατυχία μου ή δεν ήμουν???

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήσουνα τυχερός ,τελεία. :p
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι γιατι εχω φαει το τηλεφωνο και εχω δοκιμασει τα παντα.βιντεοκλησης μεσω 3g κανει γιατι δεν εχω βρει τιποτα στο δικο μου ατριξ.Ενοειτε πως εχω ανοιξει 3g ακομα και data αλλα δεν βρηκα τιποτα.Δεν μιλαω για skype η αλλη εφαρμογη.

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι γιατι εχω φαει το τηλεφωνο και εχω δοκιμασει τα παντα.βιντεοκλησης μεσω 3g κανει γιατι δεν εχω βρει τιποτα στο δικο μου ατριξ.Ενοειτε πως εχω ανοιξει 3g ακομα και data αλλα δεν βρηκα τιποτα.Δεν μιλαω για skype η αλλη εφαρμογη.

 

Η sim του παρόχου σου υποστηρίζει βιντεοκλήσεις? πρέπει να έχεις νέας τεχνολογίας sim απ' ότι νομίζω..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το android γενικά (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων με πρόσθετο interface νομίζω το Samsung galaxy S) και κατά συνέπεια και το Atrix, δεν υποστηρίζουν βίντεο κλήσεις αμιγώς μέσω 3g, παρά μόνο μέσω εφαρμογής τύπου Skype, Google talk κλπ. Οπότε μην ψάχνετε άδικα... Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες την ώρα που το διόρθωνα! Σαν αρχή πάντως, το android (εννοώντας την Google), δεν ενδιαφέρεται για το θέμα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν υπαρχει τροπος να βαλουμε ραδιοφωνακι στο ATRIX ...? Τρελενομαι οταν δν μπορω να βαλω λιγο ραδιοφωνακι να ακουσω μουσικουλα, εψαξα κατι ψιλα κ βρηκα ενα τοπικ σε αλλο φορουμ που ελεγε οτι το ατριξ εχει fm reciever & transmitter αλλα ειναι απενεργοποιημενα απ τη Moto ... ? :wacko:

Ξερετε τι παιζει ? Μηπως με αλλη rom γινεται να δουλεψει ?

 

ΥΓ: Δεν ειμαι ουτε καν root αλλα οχι επειδη φοβαμαι απλα δν μ εχει χρειαστει, αν χρειαστει τοτε παω κ ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ουτε καποια συσκευουλα σαν κερεα η κατι σαν τα FM Transmitters που συνδεονται απ τη θυρα των ακουστικων κ εκπεμπουν στα FM (βσκ το αντιστροφο :Ρ )

Μονη λυση το φοριτο ραδιοφωνακι ???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ουτε καποια συσκευουλα σαν κερεα η κατι σαν τα FM Transmitters που συνδεονται απ τη θυρα των ακουστικων κ εκπεμπουν στα FM (βσκ το αντιστροφο :Ρ )

Μονη λυση το φοριτο ραδιοφωνακι ???

 

Πάρε bluetooth με ραδιόφωνο, αφού καίγεσαι τόσο

Link to comment
Share on other sites

ICS θα πάρει τελικά το κινητό; Για Q3 έλεγαν και φτάνουμε στα μισά του...

 

Άλλο κουφό πρόβλημα με το κινητό ότι δεν δούλευε το GPS σε ενημερωμένες εκδόσεις του "χάρτες" παρά μόνο στην έκδοση που είχε έρθει εγκατεστημένο!!! Αυτά τα bugs είναι απίστευτα εκνευριστικά και με κάνουν και αναπολώ το iOS. Να είμαι τώρα στην ερημιά, να θέλω το GPS να μην δουλεύει και να μου σπάνε τα νεύρα. Και να πρέπει να ψάχνω στο διαδίκτυο γιατί δεν συμβαίνει το αυτονόητο.

 

Το να μην δουλεύει το gps με τις τελευταίες εκδόσεις του google maps είναι απίστευτο.

Link to comment
Share on other sites

ICS θα πάρει τελικά το κινητό; Για Q3 έλεγαν και φτάνουμε στα μισά του...

 

ΜΟΛΙΣ μπήκαμε στο Q3.

 

Υπομονή, το Razr ήταν προγραμματισμένο για Q2 και μόλις τώρα την παίρνει (η Ελλάδα όχι ακόμη...).

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ μπήκαμε στο Q3.

 

Έχεις δίκιο λάθος μου, έβαλα και ένα μήνα μόνος μου :)

 

Υπομονή, το Razr ήταν προγραμματισμένο για Q2 και μόλις τώρα την παίρνει (η Ελλάδα όχι ακόμη...).

 

Για Οκτώβριο-Νοέμβριο δηλαδή αν το πάμε κατ' αντιστοιχία...

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από την αρχή η ανακοίνωση της εταιρείας έλεγε για end Q3 η αναβάθμιση, άρα κάπου στον Σεπτέμβρη/Οκτώμβρη με το καλό...

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θεματάκι με το wifi αν γνωρίζει κάποιος.

Ενώ το έχω ανοιχτό για να κάνει update το widget του καιρού,μετά από κάποια ώρα(κι ενώ έχει κλειδώσει το κινητό κανονικά με απενεργοποιημένη οθόνη στο ενδιάμεσο) ενώ δείχνει συνδεδεμένο, αντί να είναι μπλε το εικονίδιο του wifi,γίνεται λευκό και δεν μπαίνει internet. Μόλις κλείσω το wifi και το ξανανοίξω όμως, αμέσως όλα δουλεύουν ρολόι.

Είναι ιδιαιτερότητα-πρόβλημα του κινητού μας ή έχω κάποιο πρόβλημα; Έχω εγκαταστήσει-απεγκαταστήσει πολλές εφαρμογές και μήπως καμιά έχει κάνει τη ζημιά.

Ευχαριστώ...

Σημ. Δεν έχω τίποτα να απενεργοποιείται μετά από δύο λεπτά απενεργοποίησης της οθόνης κτλ.

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο αναφέρεται σε εναλλαγή από δεδομένα wifi σε δεδομένα κινητού (του δικτύου κινητής μάλλον, για να συνδέεται στο net μέσω του παρόχου).

Δεν καταλαβαίνω πως έχει σχέση αυτό αλλά θα το δοκιμάσω.

Το είχα στο ''ποτέ''. θα το τσεκάρω και θα επανέλθω

ευχαριστώ

Edited by alex1987car2150
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ παιδιά. Θα τα δοκιμάσω και τα δύο να πω αν δουλεύει.
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Mπες στις ρυθμίσεις του Wifi και πατώντας το κάτω αριστερό πλήκτρο θα συ βγάλει κάτι για "Σύνθετες" επιλογές όπου θα υπάρχει κάτι σαν "Πολιτική αδράνειας Wifi". Eπιλέγεις "Ποτέ" ή "Ποτέ όταν είναι συνδεδεμένο", ανάλογα με το πως θέλεις να συμπεριφέρεται. Είμαι τώρα με κινητό με ICS γι' αυτό δε μπορώ να σου τα πώ με ακρίβεια.

 

φαίνεται να δουλεύει στο 'πότε όταν είναι συνδεδεμένο'

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

φαίνεται να δουλεύει στο 'πότε όταν είναι συνδεδεμένο'

 

To 'πότε όταν είναι συνδεδεμένο' είναι για όταν είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή, εσυ το "ποτε" πρέπει να επιλέξεις...

Link to comment
Share on other sites

το ''ποτέ όταν είναι συνδεδεμένο''που χρησιμοποιώ δύο τρεις μέρες τώρα, αφού έχει κλειδώσει το κινητό κι έχει περάσει αρκετή ώρα παρατήρησα ότι πάλι αποσυνδέεται με τη διάφορα πως όταν το ξεκλειδώσω συνδέεται αμέσως πάλι, χωρίς να ασχοληθώ.οπότε αν θέλει κάποιος να το χει συνδεδεμένο ακόμη και κλειδωμένο μάλλον πρέπει να εγκαταστήσει το παραπάνω που πρότεινε ένα παιδί...
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To "ποτέ όταν είναι συνδεδεμένο" είναι γιά όταν είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο wifi.

 

Μπερδεύεσαι με την μετάφραση στα ελληνικά...

Κανονικά η επιλογή είναι " never when plugged in" άρα όταν την επιλέγεις σημαίνει ότι δεν γυρνάει ποτέ σε mobile data από wifi όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή.

 

Νομίζω ότι για να μένει το wifi συνεχεία συνδεδεμένο πρέπει εκτός από αυτήν την επιλογή που πρέπει να είναι το never να αλλάξει και το battery mode σε performance.

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου. Θεωρειτε οτι το κινητο αξιζει ακομα σε σχεση με τα νεα μοντελλα που βγαινουν συνεχεια? Μπορει να τα ανταγωνιστει? Ψαχνω κατι στις 4'' και μου φαινεται ακομα η καλυτερη προταση ειτε σαν καινουργιο ειτε σαν μεταχειρισμενο.

Η μεταβαση θα γινει απο ενα moto Defy, απ το οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος και αρα λιγο πολυ ιδια θα ειναι στο λειτουργικο και την χρηση. Μια ερωτηση προς τους χρηστες του lapdock. Με τι προγραμμα μπορει να ειναι επεξεργασια κειμενου και excel? Στο κινητο χρησιμοποιω το documents to go, θα γινεται καλη χρηση σε πληρη οθονη του lapdock ή υπαρχει αλλη προταση? Εχει βγει αναβαθμιση του lapdock με παραπανω προγραμματα?

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου νομιζω οτι δεν θελει πολυ σκεψη.

αν δεν σε ενδιαφερει να εχεις το τελευταιο, το πιο "ιν" κινητο, αλλα βλεπεις την ουσια, ειναι μονοδρομος.

και εγω το Defy ειχα και επειδη εμεινα ευχαριστημενος αποφασισα να μεινω στην Μοτορολα, (οχι για αλλο λογο, αλλα επειδη μου αρεσει η αναλογια διασταση με μεγεθος οθονης).

το κινητο το εχω λιγες μερες και βλεπω οτι δεν υστερει σε τιποτα, και η μνημη του και ο επεξεργαστης ειναι απλα κορυφαιος, μονο το θεμα μπαταριας δεν ξερω γιατι... το ψαχνω ακομα, περιμενα κατι παραπανω με βαση και την χωρητικοτητα της, για την ακριβεια μου κραταει περιπου 15-16 ωρες, φυσικα η χρηση που το κανω ειναι αρκετα "βαρια" αλλα το Defy μου κρατουσε πανω απο 30 ωρες.

αν στα παραπανω προσθεσεις τις τρεις διαφορετικες "βασεις" και την δυνατοτητα να το κανεις ενα μικρο ταμπλετ νομιζω οτι δεν εχει αντιπαλο.

για εμενα παντως ενα βασικο (οπως ειπα) ειναι το μεγεθος, κινητο με 4αρα οθονη και ειναι πιο μικρο απο το "δαγκωμενο μηλο" που εχει 3,5"...

 

ΥΓ. αν κανεις γνωριζει ή πουλαει καποιο Lapdock σε λογικη τιμη παρακαλω να με ενημερωσει με ΡΜ.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...