Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εγω επελεξα το Atrix λογο της ποιοτητας της Motorola και του μεγεθους του κινητου σε σχεση με την αναλυση της οθονης του.

 

Κακά τα ψέματα, το ATRIX από ποιότητα κατασκευής δεν ανταποκρίνεται σε ότι μας έχει συνηθίσει η Motorola στο παρελθόν. Όχι ότι δεν είναι καλή, αλλά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Από χαρακτηριστικά βέβαια... αναμφισβήτητα είναι αξιολογότατο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει νομιζω οτι ολα τα κινητα πια πανω κατω ειναι παρομοια.Αφου ειναι σκετο πλαστικο με απλα οθονη αφης...Αντε να ειχε λιγο πιο περιεργο πλαστικο πισω μερος...Ειναι τοσο χαλια το πισω μερος του?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, το ATRIX από ποιότητα κατασκευής δεν ανταποκρίνεται σε ότι μας έχει συνηθίσει η Motorola στο παρελθόν. Όχι ότι δεν είναι καλή, αλλά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Από χαρακτηριστικά βέβαια... αναμφισβήτητα είναι αξιολογότατο.

 

Ποιότητα προ android εποχης με εξαιρεση το 1ο droid δυσκολα να βρεις. ΑΛΛΑ σε σχεση με οτι κυκλοφορει απο ασια μερια (με εξαιρεση την NEC που δεν ερχεται προς τα εδω) ειναι κλάσεις ανωτερο. Εχουν περασει αρκετα HTC απο τα χερια μου και εχω πιασει οτι υπάρχει απο smartphone, τα αμερικανακια, οι χαζοκαναδοι και οι κρυοκωλοι οι φιλανδοι (ιδιως οι τελευταιοι) ειναι πολυ ανωτεροι ποιοτικα απο τους ασιατες. Ναι made in china ειναι ολα, αλλα με προδιαγραφες που δεν βρισκεις στους ασιατες.

 

IMHO τα παραπανω :p

 

Με 12-15 ευρα περνεις αυτο το οποιο ειναι κορυφη (το εχω σε πρασινο)

Ενταξει νομιζω οτι ολα τα κινητα πια πανω κατω ειναι παρομοια.Αφου ειναι σκετο πλαστικο με απλα οθονη αφης...Αντε να ειχε λιγο πιο περιεργο πλαστικο πισω μερος...Ειναι τοσο χαλια το πισω μερος του?

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41VmEWvqwmL._SL500_AA000_.jpg http://i.imgur.com/EO6i1l.jpg

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου κατι γιατι θα τρελαθω.Καπου διαβαζα κατι για το atrix και καποιος εγραφε οτι παρε καλυτερα το optimus 2x γιατι το atrix εχει ΤΡΑΓΙΚΗ ποιοτητα κατασκευης...Τοσο χαλια?Ξερω οτι δεν ειναι και υπερτατη αλλα οχι και τραγικη με κεφαλαια γραμματα που το ειδα γραμμενο...Τι λετε?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου κατι γιατι θα τρελαθω.Καπου διαβαζα κατι για το atrix και καποιος εγραφε οτι παρε καλυτερα το optimus 2x γιατι το atrix εχει ΤΡΑΓΙΚΗ ποιοτητα κατασκευης...Τοσο χαλια?Ξερω οτι δεν ειναι και υπερτατη αλλα οχι και τραγικη με κεφαλαια γραμματα που το ειδα γραμμενο...Τι λετε?

 

Φιλε καλησπέρα.

Εγω το έχω πάρει και η ποιότητά του ειναι ικανοποιητική προς καλή.Λένε περισσότερο για το πίσω καπάκι αλλα εγώ το βλέπω μια χαρά.

 

Και το lg που έχω δει δεν μπορώ να πω ότι ειναι και καμιά τρελή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως και το desire το απλο που εχω ικανοποιημενος ειμαι.Αρα φανταζομαι δεν θα ειναι χειροτερο.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως και το desire το απλο που εχω ικανοποιημενος ειμαι.Αρα φανταζομαι δεν θα ειναι χειροτερο.

 

Επειδή σήμερα το πρωί το περιεργαζόμουν σε κατάστημα bestbuy στη Νέα Υόρκη σε διαβεβαιώνω ότι είναι πολύ χειρότερο από το desire το οποίο έβαλα δίπλα του. Από φωτογραφίες και βίντεο ποτέ δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για την ποιότητα κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτι τέτοια βλέπω και τρελαίνομαι και δε μου καίγεται καρφάκι για ποιότητα :lol::lol:

 

Full Ubuntu και (Debian υπάρχει) για το webtop!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις όμως πόσο κοστίζουν όλα αυτά μαζί;

 

Ναι ρε παιδιά χωρίς dock εννοώ με σχετικό

. H πλοήγηση πολύ βολική και χωρίς το πακέτο που λες (mouse,keyboard), δεν αργείς να τη συνηθήσεις, ουσιαστικά έχεις ένα touchpad όπως στα notebook. Το πήρα και το απολαμβάνω, ειδικά αυτό το feature, τώρα που κατέστρεψα την mobo μου και δεν έχω pc σερφάρω απ'το κινητό μέσω webtop :lol::lol: A, και fullscreen games, αν και λίγο stretched αλλά ανεκτότατο. Τώρα και για το lapdock ναι είναι άλλο μισό κινητό σε τιμή, σχεδόν 300$ ίσως και κάτι τις λιγότερο. Αλλά προς το παρόν δεν... Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις, εφαρμογες,και τικαρεις να μπορείς να εγκαθιστας από παντού.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις, εφαρμογες,και τικαρεις να μπορείς να εγκαθιστας από παντού.

 

Sent from my Milestone

 

δεν υπαρχει τετοια επιλογη γιαυτο ρωταο...το side loading που λεει ο φιλος παραπανω τι ειναι?

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω μερικα πραγματα γιατι εχω κανονισει αγορα του ATRIX απο το VPN. Καταρχην καταλαβαινω οτι η συσκευη δεν θα ειναι Ελληνικη, θελω να μαθω ομως αν θα μπορει να δεχετε κανονικα τις αναβαθμισεις firmware της Motorolla Αμερικης καθως και με ποιο καλο πληκτρολογιο (προγραμμα εννοω) θα μπορω να στελνω SMS στα Ελληνικα με 160 πεζους χαρακτηρες (δηλαδη οχι μονο κεφαλαια). Επειτα θελω να ρωτησω γιατι ειδα οτι υπαρχουν ατομα που το εχουν παρει απο το VPN αν θα μπορουμε να βαλουμε Ελληνικη ROM αργοτερα οταν θα ερθει επισημα στην χωρα μας. Τωρα οσον αφορα το navigation θελω να ρωτησω αν κλειδωνει γρηγορα δορυφορους η συσκευη και γενικα αν η εμπειρια ειναι απροβληματιστη. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για οποια πληροφορια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω μερικα πραγματα γιατι εχω κανονισει αγορα του ATRIX απο το VPN. Καταρχην καταλαβαινω οτι η συσκευη δεν θα ειναι Ελληνικη, θελω να μαθω ομως αν θα μπορει να δεχετε κανονικα τις αναβαθμισεις firmware της Motorolla Αμερικης καθως και με ποιο καλο πληκτρολογιο (προγραμμα εννοω) θα μπορω να στελνω SMS στα Ελληνικα με 160 πεζους χαρακτηρες (δηλαδη οχι μονο κεφαλαια). Επειτα θελω να ρωτησω γιατι ειδα οτι υπαρχουν ατομα που το εχουν παρει απο το VPN αν θα μπορουμε να βαλουμε Ελληνικη ROM αργοτερα οταν θα ερθει επισημα στην χωρα μας. Τωρα οσον αφορα το navigation θελω να ρωτησω αν κλειδωνει γρηγορα δορυφορους η συσκευη και γενικα αν η εμπειρια ειναι απροβληματιστη. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για οποια πληροφορια.

 

Nα ξεκινήσω από το τέλος, το gps είναι πολύ γρήγορο και λοκάρει με πολλούς δορυφόρους απροβλημάτιστα. Το δοκίμασα με NDrive και iGo χωρίς πρόβλημα. Το igo βέβαια δεν μπορεί να τρέξει σε fullscreen οπότε βολεύει το NDrive καλύτερα. Χρειάστηκε μόνο το fasterfix από το market για ν'αλλάξω τον server από αμερικής σε europe. Ελληνική rom αν βγει μελλοντικά φυσικά και μπορεί να μπει, το hardware θα είναι ίδιο με τις αμερικάνικες συσκευές που κυκλοφορούν τώρα. Το ίδιο ισχύει και για τις αναβαθμίσεις της Motorola, το πολύ να χρειάζεται να πας μέσω μιας stock rom, αν έχεις κάνει root κλπ γενικά αν το έχεις "πειράξει" λίγο. Πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ το gingerbread keyboard που κυκλοφορεί στο market, αλλά δεν έχω στείλει ακόμη sms :D για να σου πω αν υποστηρίζει τους 160chars. Δεν στέλνω καθόλου μηνύματα, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται :p

Link to comment
Share on other sites

φιλτατε σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Ξερεις μηπως αν οι συσκευες ΑΤΡΙΞ που φερνει το VPN ειναι με λογοτυπο ΑΤ&Τ ή της BELL απο πισω ή καποιο αλλο? Ανυσηχω αν σε περιπτωση που χαλασει δεν εχω υποστηριξη...
Link to comment
Share on other sites

Οι Αμερικάνοι δίνουν μεγαλύτερο δείκτη sar από τους Ευρωπαίους? Γιατί βλέπω κάτι 1.47 head ... :cry:

Ειναι αλλος ο τροπος μετρησης του sar στην Αμερικη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι Αμερικάνοι δίνουν μεγαλύτερο δείκτη sar από τους Ευρωπαίους? Γιατί βλέπω κάτι 1.47 head ... :cry:

 

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες αλλά είναι πιθανό οι συσκευές να διαφοροποιούνται και σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι Αμερικάνοι δίνουν μεγαλύτερο δείκτη sar από τους Ευρωπαίους? Γιατί βλέπω κάτι 1.47 head ...

 

Φιλε και εγω το ιδιο ειδα και εμεινα. Μετα κοιταξα και αλλα smartphone και ειχαν και αυτα μεγαλα νουμερα (1 το S II, 1.2 το 3GS, 1.55(!) το HTC Magic, 1.17 το iPhone 4, 1.48 το HTC Desire). Οι αμερικανοι το μετρανε ανα 1 γραμμαριο ιστου, ενω οι Ευρωπαιοι ανα 10 (δεν ξερω ομως πως γινονται οι μετρησεις στον καθε οργανισμο). Επισης απο οτι διαβασα το 1.47 ειναι η μεγιστη ισχυς που βγαζει η κεραια. Να σου πω την αληθεια ειναι ο μονος λογος που με αποτρεπει να το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...