Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έκανα επαναφορά με μπακ απ προ αλλά ο επαφές ενώ γράφει ότο τις μεταφέρει τελικά δεν έχει καμιά.ξέρει κανείς κάτι;

 

Έχεις ενεργοποιήσει στα contacts - menu - more - display options - Choose contacts to display - την κατηγορία που θέλεις να βλέπει; (π.χ. phone?) (sorry για τα αγγλικά αλλά δεν έχω ελληνικό menu)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις ανακαλυψα οτι με το froyo διορθωσαν μια μεγαλη αστοχια(κατα τη γνωμη μου) που ειχαν πριν..πλεον το κινητο μας κανει εγγραφη βιντεο σε Mp4 και οχι σε 3gp! Δεν εχω περασει ακομη βιντεακι στο Pc για να δω διαφορα αλλα ειμαι αισιοδοξος οτι θα ειναι καλυτερο!

 

υ.γ. μετα απο τη δευτερη μερα συμβιωσης με froyo μπορω να πω οτι δεν ειναι τοσο χαλια οσο νομισα αρχικα..εκανα δευτερη φορα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν περασα αυτα που ηθελα με το Mybackup pro, αλλα μια μια τις εφαρμογες που χρειαζομαι αμεσα για να δω μηπως φταιει καποια εφαρμογη που μου κανει τη ζημια. Ε σας πληροφορω χθες που ειχα κανει restore με το Mybackup ειχε τρελο lag ακομη και στο slide για να απαντησω στις κλησεις ενω σημερα δουλευα ανετα το logmein, msn talk και browser μεσω Hsdpa χωρις κολληματα...βεβαια δεν ελειψαν οι στιγμιαιες "μαυρες οθονες" που τις ειχα ξεχασει για πολυυυ καιρο...για να δουμε τι θα δουμε απο δω και περα...Α, επισης ή η cosmote εκανε κατι κοντα στο σπιτι μου(γειτονες, ποιος εβαλε κεραια στην ταρατσα;;;:confused::worry: ) ή με froyo εχω καλυτερο σημα...αυτα...καλημεραααα!

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

δεν το συζηταμε το froyo δουλευει πολυ καλητερα και εμενα μου lagαre στην αρχη πολυ αλλα με ενα επαναφορα σε εργοστασιακες πεταει, το μονο προβλημα ειναι πωσ περημενα ι samsung να βαλει καποια εφαρμογη ωστε το galaxy να μπορει να δινει 3g σε αλλες συσκευες ωποσ το desire και desire hd , ειναι πολυ σημαντικη εφαρμογη, ασε που δεν υπαρχει παρομοια στο market , καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις φιλες και ολους τους φιλους του φορουμ .

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ..!!!!

Τις ρομ του darky μπορουμε να τις βρουμε καπου ολες μαζι....??? απο οτι βλεπω η τελευταια πρεπει να ειναι αυτη---->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091 ......

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους. Υγεία πάνω από όλα.....

 

Μετά από δύο μέρες συμβίωσης με τη 2,2 μπορώ να πω οτι σιγουρα είναι πολύ καλύτερη από τη 2,1 και δίνει την αίσθηση του πιο "στιβαρού" λογισμικού.... δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε.

 

Εγώ πάντως έκανα ρουτ και OCLF και είναι πολύ σούπερ.... κανένα παράπονο μέχρι στιγμής που το έχω ξεζουμίσει.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει στα contacts - menu - more - display options - Choose contacts to display - την κατηγορία που θέλεις να βλέπει; (π.χ. phone?) (sorry για τα αγγλικά αλλά δεν έχω ελληνικό menu)

 

ναι και το περίεργο εναι ότι δείχνει επαναφορά 500 απο 500 καμια σλλη ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

δεν το συζηταμε το froyo δουλευει πολυ καλητερα και εμενα μου lagαre στην αρχη πολυ αλλα με ενα επαναφορα σε εργοστασιακες πεταει, το μονο προβλημα ειναι πωσ περημενα ι samsung να βαλει καποια εφαρμογη ωστε το galaxy να μπορει να δινει 3g σε αλλες συσκευες ωποσ το desire και desire hd , ειναι πολυ σημαντικη εφαρμογη, ασε που δεν υπαρχει παρομοια στο market , καμια ιδεα?

Καλημερα και χρονια πολλα σε.ολους!!!Πηγαινε ρυθμισεις-ασυρματη επικοινωνια και δικτυα-σημειο προσβασης για κινητα και ακολουθησε τις οδηγιες...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ γρήγορα και άνετα με την βοήθεια του Kies Patcher, ( είχα JM5 πριν ), δεν έχω προλάβει ακόμα να εγκαταστήσω πολλά προγράμματα για να δω πως πηγαίνει, εξάλλου μόλις έπεσε στα χέρια μου, μέχρι χθες είχα το galaxy 3 ^^
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση χθες το βραδυ σε 2.2 μεσω kies patch. ωστοσο δεν μπορω να συνδεθω στο kies για να περασω τις επαφες που απο τον υπολογιστη. ( δεν μου δινει την δυνατοτητα να κανω unmount την εσωτερικη sd καρτα) . καμια ιδεα?

 

υ.γ. το ιδιο προβλημα ειχα στην αρχη οταν ειχα και την jm5 αλλα εκει με την επιλογη unmount της εσωτερικης sd καρτας καταφερα να συνδεθω.

 

χρονια πολλα!!

Edited by akismei
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολύ καλά έκανες Αντώνη και ξέφυγες από την JG1, αν έχεις product code HKDCOS δεν υπήρχε ΚΑΝΕΝΑΣ απολύτως λόγος να περιμένεις. Το ίδιο ισχύει και για όλους με προ-JM2 firmwares που έχουν COS product code.

 

Ισχύει! Απαράδεκτη firmware...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εκανα προχθες αναβαθμηση μεσω kies registry patcher και διαπιστωσα οτι οταν συνδεομαι στο κιες μου λειι οτι εχω την jm2 και θελω παλι αναβαθμηση ενο την εχω κανει και εχω περασει την jph???:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εκανα προχθες αναβαθμηση μεσω kies registry patcher και διαπιστωσα οτι οταν συνδεομαι στο κιες μου λειι οτι εχω την jm2 και θελω παλι αναβαθμηση ενο την εχω κανει και εχω περασει την jph???:)

Αυτό συμβαίνει επειδή έχει ακόμα τις τιμές του kies patcher... κάνε διαγραφή τις αλλαγές μέσω του patcher και θα επανέλθει ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα χοντρή βλακεία… αποφάσισα και εγώ να βάλω τον συνδυασμό τον 3 πλήκτρων που δεν είχα. Στο σημείο που πρέπει να επαναφέρω το 2e recovery στο froyo προχωραω κανονικά στο σημείο που λέει :

(cp -r /sdcard/recovery2e/xbin/recovery /system/xbin/)

- Eπανεκκίνησε το τηλέφωνο. Τώρα έχεις recovery 2e (δοκίμασέ το με τα 3 κουμπιά ή με adb reboot recovery).

Μου λέει πως δεν έχει αρκετό χώρο στην μνήμη δεν ξέρω γιατί αλλά μου ήρθε η ιδέα για ένα restart τις συσκευής όπως μπορείτε να καταλάβετε μετά δεν ανοίγει και παραμένει στο logo της Samsung… Λογικά πάει απευθείας στην samsung για service,ε;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μετα την αναβαθμιση σε 2.2 δεν μπορω να συνδεθω με το kies για να βαλω τις επαφες μου. καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα χοντρή βλακεία… αποφάσισα και εγώ να βάλω τον συνδυασμό τον 3 πλήκτρων που δεν είχα. Στο σημείο που πρέπει να επαναφέρω το 2e recovery στο froyo προχωραω κανονικά στο σημείο που λέει :

(cp -r /sdcard/recovery2e/xbin/recovery /system/xbin/)

- Eπανεκκίνησε το τηλέφωνο. Τώρα έχεις recovery 2e (δοκίμασέ το με τα 3 κουμπιά ή με adb reboot recovery).

Μου λέει πως δεν έχει αρκετό χώρο στην μνήμη δεν ξέρω γιατί αλλά μου ήρθε η ιδέα για ένα restart τις συσκευής όπως μπορείτε να καταλάβετε μετά δεν ανοίγει και παραμένει στο logo της Samsung… Λογικά πάει απευθείας στην samsung για service,ε;

 

:/ βγάλε την μπαταρία για κάνα 5αλεπτο και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα χοντρή βλακεία… αποφάσισα και εγώ να βάλω τον συνδυασμό τον 3 πλήκτρων που δεν είχα. Στο σημείο που πρέπει να επαναφέρω το 2e recovery στο froyo προχωραω κανονικά στο σημείο που λέει :

(cp -r /sdcard/recovery2e/xbin/recovery /system/xbin/)

- Eπανεκκίνησε το τηλέφωνο. Τώρα έχεις recovery 2e (δοκίμασέ το με τα 3 κουμπιά ή με adb reboot recovery).

Μου λέει πως δεν έχει αρκετό χώρο στην μνήμη δεν ξέρω γιατί αλλά μου ήρθε η ιδέα για ένα restart τις συσκευής όπως μπορείτε να καταλάβετε μετά δεν ανοίγει και παραμένει στο logo της Samsung… Λογικά πάει απευθείας στην samsung για service,ε;

 

Απ'τη στιγμη που δουλευει ο συνδυασμος των κουμπιων, μπες σε rocovery mode και κανε ενα hard reset ή αν δεν πιασει μπες σε download mode και ξαναφλασαρε. Αλλα νομιζω μετα απ'το hard reset θα εισαι ενταξη.

Και για να βαλεις 2e rocovery χρησημοποιησε αυτο για να κανεις root το κινητο σου και μπαινει αυτοματα το 2e...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμη που δουλευει ο συνδυασμος των κουμπιων, μπες σε rocovery mode και κανε ενα hard reset ή αν δεν πιασει μπες σε download mode και ξαναφλασαρε. Αλλα νομιζω μετα απ'το hard reset θα εισαι ενταξη.

Και για να βαλεις 2e rocovery χρησημοποιησε αυτο για να κανεις root το κινητο σου και μπαινει αυτοματα το 2e...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788108

 

Δεν καταλάβατε καλα, για να βάλω τον συνδυασμό χριάζετε το 2e rocovery.Οποτε δεν μπορώ να κάνω τπτ λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε καλα, για να βάλω τον συνδυασμό χριάζετε το 2e rocovery.Οποτε δεν μπορώ να κάνω τπτ λογικά.

 

δοκίμασε μέσω adb. κατέβασε το εδώ http://dl.google.com/android/installer_r08-windows.exe. άνοιξε το adb, σύνδεσε το κινητό και γράψε "adb devices". αν στο αναγνωρίσει γράψε adb reboot download και μετά περνάς ξανά το firmware.

 

Υ.Γ: κατέβασε και αυτό https://cds.sun.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/CDS-CDS_Developer-Site/en_US/-/USD/ViewProductDetail-Start?ProductRef=java_ee_sdk-6u1u22-wjdk-oth-JPR%40CDS-CDS_Developer (ανανέωσα το λινκ. το προηγούμενο ήταν λάθος σορρυ.)

 

δες εδώ οδηγίες: http://www.addictivetips.com/mobile/what-is-adb-and-how-to-install-it-android/ Εγώ δεν ξέρω πολλά για το adb οπότε αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ λοιπών το 2.2 με kies hack. Έπειτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και format την εσωτερική κάρτα. Το τηλ τα σπάει κανονικά. Ταχύτατο και χωρίς κωλύματα. Νομίζω πως έχουν βελτιωθεί και τα χρώματα ενώ μικρές διορθωτικές πινελιές έχουν μπει σε πολλές λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους...

εβαλα και εγω κανονικα το 2.2 και ειμαι αρκετα ευχαρστημενος , εχω ενα μικρο προβλημα ομως , οταν μπαινω στο youtube μου βγαζει error 400 , ξερεις μηπως κανεις τι μπορει να φταει?

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε μέσω adb. κατέβασε το εδώ http://dl.google.com/android/installer_r08-windows.exe. άνοιξε το adb, σύνδεσε το κινητό και γράψε "adb devices". αν στο αναγνωρίσει γράψε adb reboot download και μετά περνάς ξανά το firmware.

 

Υ.Γ: κατέβασε και αυτό https://cds.sun.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/CDS-CDS_Developer-Site/en_US/-/USD/ViewProductDetail-Start?ProductRef=java_ee_sdk-6u1u22-wjdk-oth-JPR%40CDS-CDS_Developer (ανανέωσα το λινκ. το προηγούμενο ήταν λάθος σορρυ.)

 

δες εδώ οδηγίες: http://www.addictivetips.com/mobile/what-is-adb-and-how-to-install-it-android/ Εγώ δεν ξέρω πολλά για το adb οπότε αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

 

Ναι ναι το έχω το adb και μπένει σε download mode, είμαστε σε καλό δρόμο!Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους...

εβαλα και εγω κανονικα το 2.2 και ειμαι αρκετα ευχαρστημενος , εχω ενα μικρο προβλημα ομως , οταν μπαινω στο youtube μου βγαζει error 400 , ξερεις μηπως κανεις τι μπορει να φταει?

 

Νομίζω θέλει αναβάθμιση το app του youtube, δοκίμασε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα :lol::lol:

Καλημερα φιλε Τασο,

η αληθεια ειναι οτι οπως το εχω δηλωσει κι'εδω πολλες φορες, ειμαι πολυ συντηρητικος σε κατι τετοια.

και επισης ειμαι fan της εκφρασης "οσο ζεις μαθαινεις...". και η προεκταση την εκφρασης αυτης ειναι το "οσο ζεις...ρωτας !!!!".

και επειδη οσο ειμαι fan των παραπανω, τοσο απεχθανομαι την εκφραση "η αγνοια σκοτωνει...", γι'αυτο προτιμω να ρωταω :).

 

Και μια που ειμαστε ουτως η αλλως off topic, να υποθεσω απο το nickname σου οτι εχεις RX8, η εισαι fan του RX8?

σε ρωταω γιατι εδω στο φορουμ ειμαστε αρκετα παιδια που ειναι τρελοι με τα αμαξια. μαζι με αυτους κι'εγω φυσικα, οπως και ο Βασιλακης (Vasillis_hd2).

 

καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλη την παρέα! αντώνη το rx8 ήταν ένα παιχνίδι σου

πάντα ήθελα και πότε δεν απέκτησα! αλλά δεν :lol:παραπονιεμαι! και το eos μου μια χαρά

είναι!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...