Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα.εαν γνωριζει κανενας εχω Samsung Galaxy S GT-I9000 με rom jf5 cos ,εχει γινει επισημη αναβαθμιση απο samsung η ειμαστε σε αναμονη??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια, και χρονια πολλά

 

Διστυχώς εγω δεν ήμουν τυχερος. Εβαλα το update χωρις να εχω βγαλει το lagfix πρωτα και το κινητό μου έγινε semi-brick...

 

Ανοιγει, κολλάει στο 'S' και δονείται που και που για να μου δείξει οτι κατι δεν παει καλα.

 

Και φυσικά αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα αν δούλευε η ρημάδα η recovery mode, αλλα μετά το 'ατυχημα' δεν δουλευει τ ι π ο τ α.

 

κανένας συνδιασμός κουμπιών, μπαταρίας και usb, το κινητό παραμένει undetected απο Kies, Odin, ADB και μετά απο δυο μέρες ψαξίματος και προσπάθειας το μόνο πραγμα που μου έμεινε να δοκιμάσω πριν το παω για service ειναι να κατσώ να φτιαξω αυτη τη microUSB μαλακίτσα και να δοκιμάσω.

 

So.... Αν έχει κανεις καμιά ιδεά... ή αν έχει κανέις το USB jig η κάτι άλλο που μπορεί να με βοηθήσει πριν παω στην εσχατη λύση του service, θα ήταν φοβερά καλοδεχούμενο.

 

Thanx

 

Επισης, θα πρεπει να το παω στη Samsung? Ο Γερμανός δεν μπορεί να βοηθησει? Εχουν τετοια πραγματα για master resets, σωστα?

Σκόρπιες Ιδέες http://www.youtube.com/user/bluthan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.εαν γνωριζει κανενας εχω Samsung Galaxy S GT-I9000 με rom jf5 cos ,εχει γινει επισημη αναβαθμιση απο samsung η ειμαστε σε αναμονη??

 

Παμε μια φορα ακομη...Η μονη rom που μπορει να αναβαθμιστει αυτη τη στιγμη ειναι η επισημη ελληνικη JM2 COS, οι υπολοιποι στην αναμονη...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, και χρονια πολλά

 

Διστυχώς εγω δεν ήμουν τυχερος. Εβαλα το update χωρις να εχω βγαλει το lagfix πρωτα και το κινητό μου έγινε semi-brick...

 

Ανοιγει, κολλάει στο 'S' και δονείται που και που για να μου δείξει οτι κατι δεν παει καλα.

 

Και φυσικά αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα αν δούλευε η ρημάδα η recovery mode, αλλα μετά το 'ατυχημα' δεν δουλευει τ ι π ο τ α.

 

κανένας συνδιασμός κουμπιών, μπαταρίας και usb, το κινητό παραμένει undetected απο Kies, Odin, ADB και μετά απο δυο μέρες ψαξίματος και προσπάθειας το μόνο πραγμα που μου έμεινε να δοκιμάσω πριν το παω για service ειναι να κατσώ να φτιαξω αυτη τη microUSB μαλακίτσα και να δοκιμάσω.

 

So.... Αν έχει κανεις καμιά ιδεά... ή αν έχει κανέις το USB jig η κάτι άλλο που μπορεί να με βοηθήσει πριν παω στην εσχατη λύση του service, θα ήταν φοβερά καλοδεχούμενο.

 

Thanx

 

Επισης, θα πρεπει να το παω στη Samsung? Ο Γερμανός δεν μπορεί να βοηθησει? Εχουν τετοια πραγματα για master resets, σωστα?

 

και εγω το ιδιο εχω παθει...μορεις να φτιαξεις ο ιδιος ή να αγορασεις απο ebay.. στο στελνουν 1-2 εργασιμες..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, και χρονια πολλά

 

Διστυχώς εγω δεν ήμουν τυχερος. Εβαλα το update χωρις να εχω βγαλει το lagfix πρωτα και το κινητό μου έγινε semi-brick...

 

Ανοιγει, κολλάει στο 'S' και δονείται που και που για να μου δείξει οτι κατι δεν παει καλα.

 

Και φυσικά αυτό δεν θα ήταν πρόβλημα αν δούλευε η ρημάδα η recovery mode, αλλα μετά το 'ατυχημα' δεν δουλευει τ ι π ο τ α.

 

κανένας συνδιασμός κουμπιών, μπαταρίας και usb, το κινητό παραμένει undetected απο Kies, Odin, ADB και μετά απο δυο μέρες ψαξίματος και προσπάθειας το μόνο πραγμα που μου έμεινε να δοκιμάσω πριν το παω για service ειναι να κατσώ να φτιαξω αυτη τη microUSB μαλακίτσα και να δοκιμάσω.

 

So.... Αν έχει κανεις καμιά ιδεά... ή αν έχει κανέις το USB jig η κάτι άλλο που μπορεί να με βοηθήσει πριν παω στην εσχατη λύση του service, θα ήταν φοβερά καλοδεχούμενο.

 

Thanx

 

Αγαπητε φιλε δεν ειναι θεμα τυχερου η ατυχου δυστυχως. Το lagfix αν δεν βγει θα σου μπρικαρει το κινητο, δεν ειναι κορωνα γραμματα, απλα ετσι ειναι. Παντα. Το θεμα ειναι ποσο προσεκτικος/υπομονετικος/ θα εισαι ωστε να μελετησεις καλα πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε διαδικασια. Το usbjig ειναι διαδεδομενη λυση και το λινκ για να το φταξεις ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819551

 

Αν εισαι απο Αθηνα η Θεσσαλονικη ισως καποιος θα μπορουσε να σου το δανεισει. (καλα αυτη τη φραση ποσες φορες παιζει να την εχω γραψει. Εχω καταντησει γραφικος:p )

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κατεβάσεις τις τελευταίες version από το Market να υποθέσω?

 

Για το Youtube αυτό το διόρθωσε, για το Twitter όμως όχι...

Ως τώρα προβληματάκια του froyo:

Δεν μπορείς ταυτόχρονα να έχεις στο πλαινό κουμπί vibrate και silent mode, κάτι που πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα (πώς και δεν είχε γκρινιάξει κανένας άλλος σε αυτό το forum για αυτο; Σε άλλα forum γίνεται πανικός)

Δεν μου δουλεύει σωστά το Handcent SMS, δεμ μπορώ να το ενσωματώσω στην μαμίσια εφαρμογή (το ενημέρωσα....)

Σε σχέση με την 2.1 lagfixed αισθάνομαι το κινητό πιο αργό, ακόμα και αφού πέρασα lagfix (το επιβεβαιώνει το quadrant, σε 2.1 είχα 2200 σε 2.2 2000)

Το Destinator δεν δουλεύει.

Στο GPS δεν είχα πρόβλημα πριν, δεν έχω και τωρα...

 

Αρχικό συμπέρασμα... 1 μέρα να περνάω προγραμματα και να τα ρυθμίζω δεν άξιζε τον κόπο, για να έχω μια μπάρα με ελληνικά και έναν ηλίθιο flash player που μου laggarei ολο το browsing... :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μια φορα ξεχασα να βγαλω το lagfix και χτυπουσα το κεφαλι μου παρολα αυτα φλασαρα κανονικα :p μαλλον ημουν πολυ τυχερος :p και απο τοτε δεν εχω ξαναβαλει lagfix :p ασε που αμα εχεις lagfix μετα απο καιρο το κινητο τα παιζει λιγο...:p Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως έτσι. Γι'αυτό είπα, δεν υπάρχει λόγος να βάλεις την 2.2, εφόσον υπάρχει πια καλύτερη.

 

Συμφωνω και εγω ο tyxerakias εχει δικαιο εγω που εχω την jg1 με product code(COS) και αλοι που εχουν jm5 και δεν εχει δωθει γιαμας επισημα ακομα η αναβαθμιση στο 2.2 δεν αξιζει να παμε μεσω kies patcher στο 2.2 αλλα κατευθειαν στο 2.2.1 που ειναι και πολυ καλυτερη συμφωνα με τους χρηστες της.Υπαρχει και η λυση να περιμενουμε την επισιμη 2.2.1 η την 2.2 κατα το καλοκαιρακι κατα εκει το κοβω:).Αλλα νομιζω οτι και η υπομονη εχει τα ορια της.

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω εγω ειναι το εξης:

1)στο προγραμμα kies patcher στο Spoof Product Code as οταν βαζω το XEU(Αγγλια) που αποτι καταλαβα ειναι 2.2.1(JPY) στο

Spoof Software Revision as αντι να διχνει JPY η JPU η JPX διχνει JF3 αυτο δηλαδη I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3 ειναι σωστο?

2)Απο την στιγμη που θα πατισουμε Write Registry αλλαζει στο επισημο kies που εχουμε εγκαταστιμενο το product code? αρα χανουμε την εγγυηση αυτοματος.Για να επαναφερουμε το kies στο φυσιολογικο του κανουμε αντιστροφη διαδικασια στο kies patcher η πλεον πρεπει να γινει μεσω του odin?

3)Πρεπει να τσεκαρουμε τα 3 κουμπια volume up+home+power αν μας λειτουργει για να μην τρεχουμε service κτλ. για την διαδικασια μεσω kies patcher η το τσεκαρουμε αυτο μονο για το odin?

4)Ποια θεωρητε οτι ειναι η καλητερη διαδικασια για να περασουμε την 2.2.1 το odin η το kies patcher?:):):):):);):happy:

 

Ευχαριστω εκ τω προτερων και συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε δεν ειναι θεμα τυχερου η ατυχου δυστυχως. Το lagfix αν δεν βγει θα σου μπρικαρει το κινητο, δεν ειναι κορωνα γραμματα, απλα ετσι ειναι. Παντα. Το θεμα ειναι ποσο προσεκτικος/υπομονετικος/ θα εισαι ωστε να μελετησεις καλα πριν προχωρησεις σε οποιαδηποτε διαδικασια. Το usbjig ειναι διαδεδομενη λυση και το λινκ για να το φταξεις ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819551

 

Αν εισαι απο Αθηνα η Θεσσαλονικη ισως καποιος θα μπορουσε να σου το δανεισει. (καλα αυτη τη φραση ποσες φορες παιζει να την εχω γραψει. Εχω καταντησει γραφικος:p )

 

Ναι, ειπα "ατυχος" για να μην πω "βλακας" :P

Αθηνα ειμαι, γι αυτο είπα μήπως έχει καποιος ενα ετοιμο. Θα παω αυριο να παρω ο,τι χρειάζομαι, απλα είπα μήπως αποφύγω την ταλαιπωρία να ψαχνω το κολλητηρι μου στα παταρια :P

Σκόρπιες Ιδέες http://www.youtube.com/user/bluthan
Link to comment
Share on other sites

3)Πρεπει να τσεκαρουμε τα 3 κουμπια volume up+home+power αν μας λειτουργει για να μην τρεχουμε service κτλ. για την διαδικασια μεσω kies patcher η το τσεκαρουμε αυτο μονο για το odin?

Ευχαριστω εκ τω προτερων και συγνωμη

 

Αυτο πρεπει να το κοιταει ο καθε χρηστης που ενδιαφερεται να βελτιωσει το κινητο του αμεσως μολις το βγαλει απο το κουτι του μετα την αγορα.:)

 

Για τα υπολοιπα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=835628

 

@bluthan σιγουρα θα βρεθει καποιος φιλος για να σε βοηθησει αφου εισαι Αθηνα, μην βιαστεις για service. Mην με παρεξηγεις για το υφος, απλα αν ησουν κι εσυ εδω ενεργος απο τοτε που βγηκε το κινητο θα με καταλαβαινες. Δεν ειναι θεμα βλακειας προς Θεου, απλα ειναι θεμα τσαπα******ας και αρπακολιας που μας χαρακτηριζει σαν λαο, αλλα μην βγαινω off topic...Φυσικα δεν μιλαω για σενα προσωπικα, απλα ετυχε να εισαι εσυ τωρα η περιπτωση.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τώρα έβαλα την 2.2 και απογοητεύτηκα... Η 2.2.1 τι παραπάνω έχει; Μια και είμαι ζεστός για φλασαρίσματα, λέω να την κάνω την καλή...

Ποιά έκδοση της 2.2.1 έχει την ελληνική μπάρα με τα ελληνικά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τώρα έβαλα την 2.2 και απογοητεύτηκα... Η 2.2.1 τι παραπάνω έχει; Μια και είμαι ζεστός για φλασαρίσματα, λέω να την κάνω την καλή...

Ποιά έκδοση της 2.2.1 έχει την ελληνική μπάρα με τα ελληνικά;

Ευχαριστώ.

εχει πολλα παραπανω και δεν προκειται να απογοητευτεις ;)

ολες οι 2.2.1 εχουν ελληνικα στην μπαρα δεξια οταν γυρισεις σε ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρήκα ένα changelog για την 2.2.1 ...Όντως αλλάζουν πολλά πράγματα! Το θέμα είναι οτι αναφέρει χονρό πρόβλημα με την μπαταρία... έχει παρατηρήσει κανένας κάτι τέτοιο; Γενικά προτιμώ να είμαι συντηρητικός και να το κοιτάω πριν περάσω κάτι... Μην πάω για τα φρουφρου και τα αρώματα και υπάρχουν σοβαρά flaws σε βασικά θέματα του κινητού όπως η μπαταρία... Ήδη μες τσούζει που η google έκοψε την ταυτόχρονη ύπαρξη της αθόρυβης και της vibrate επιλογής από το volum rocker... μην μου σβήνει και το κινητό σε 12 ώρες γιατί θα το βάψω μπλέ, θα το πουλήσω και θα πάρω Phone 4

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9759824&postcount=1127

 

Μην δείτε μετά κανένα : "Πωλείται μπλέ Galaxy S..."

Link to comment
Share on other sites

εχει πολλα παραπανω και δεν προκειται να απογοητευτεις ;)

ολες οι 2.2.1 εχουν ελληνικα στην μπαρα δεξια οταν γυρισεις σε ελληνικα.

 

Η μπαταρια κραταει?την εχεισ βαλει εσυ την 2.2.1??????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το oclf δεν λειτουργει στο froyo.

το lagfix του OCLF δουλευει σε froyo τουλαχιστον δουλευε στη JPA, το root δεν δουλευει...

Συμφωνω και εγω ο tyxerakias εχει δικαιο εγω που εχω την jg1 με product code(COS) και αλοι που εχουν jm5 και δεν εχει δωθει γιαμας επισημα ακομα η αναβαθμιση στο 2.2 δεν αξιζει να παμε μεσω kies patcher στο 2.2 αλλα κατευθειαν στο 2.2.1 που ειναι και πολυ καλυτερη συμφωνα με τους χρηστες της.Υπαρχει και η λυση να περιμενουμε την επισιμη 2.2.1 η την 2.2 κατα το καλοκαιρακι κατα εκει το κοβω:).Αλλα νομιζω οτι και η υπομονη εχει τα ορια της.

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω εγω ειναι το εξης:

1)στο προγραμμα kies patcher στο Spoof Product Code as οταν βαζω το XEU(Αγγλια) που αποτι καταλαβα ειναι 2.2.1(JPY) στο

Spoof Software Revision as αντι να διχνει JPY η JPU η JPX διχνει JF3 αυτο δηλαδη I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3 ειναι σωστο?

2)Απο την στιγμη που θα πατισουμε Write Registry αλλαζει στο επισημο kies που εχουμε εγκαταστιμενο το product code? αρα χανουμε την εγγυηση αυτοματος.Για να επαναφερουμε το kies στο φυσιολογικο του κανουμε αντιστροφη διαδικασια στο kies patcher η πλεον πρεπει να γινει μεσω του odin?

3)Πρεπει να τσεκαρουμε τα 3 κουμπια volume up+home+power αν μας λειτουργει για να μην τρεχουμε service κτλ. για την διαδικασια μεσω kies patcher η το τσεκαρουμε αυτο μονο για το odin?

4)Ποια θεωρητε οτι ειναι η καλητερη διαδικασια για να περασουμε την 2.2.1 το odin η το kies patcher?

Ευχαριστω εκ τω προτερων και συγνωμη

odin for ever ρεεεε :D :p

 

 

η 2.2.1 γενικα ειναι αρκετα πιο γρηγορη χωρις να ειναι απαραιτητο το lagfix

νομιζω εκμετελλευεται καλυτερα την cpu απο οτι η 2.2

η μπαταρια στην jpu 2.2.1 ειναι σε νορμαλ επιπεδα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το lagfix του OCLF δουλευει σε froyo τουλαχιστον δουλευε στη JPA, το root δεν δουλευει...

 

Σορρυ ισως σας μπερδεψα. Με τη λεξη "λειτουργει" εννοω αν κανει σωστα τη δουλεια του και αν ελαχιστοποιει το lag, οχι κυριολεκτικα αν ειναι και για froyo. Στην JPA το ειχα δοκιμασει και δεν ειχα δει καποια ιδιαιτερη διαφορα, αυτο λεω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το lagfix του OCLF δουλευει σε froyo τουλαχιστον δουλευε στη JPA, το root δεν δουλευει...

 

odin for ever ρεεεε :D :p

 

 

η 2.2.1 γενικα ειναι αρκετα πιο γρηγορη χωρις να ειναι απαραιτητο το lagfix

νομιζω εκμετελλευεται καλυτερα την cpu απο οτι η 2.2

η μπαταρια στην jpu 2.2.1 ειναι σε νορμαλ επιπεδα

 

η jpy? τη λεει απο θεμα μπαταριας?ρωταω γιατι ψυνομαι βεβαια εχω την επισημη JPH την εχω root και lagfix και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ισως σας μπερδεψα. Με τη λεξη "λειτουργει" εννοω αν κανει σωστα τη δουλεια του και αν ελαχιστοποιει το lag, οχι κυριολεκτικα αν ειναι και για froyo. Στην JPA το ειχα δοκιμασει και δεν ειχα δει καποια ιδιαιτερη διαφορα, αυτο λεω.

Παναγιώτη στην JPA που το είχα βάλει και εγώ δεν είδα και καμμία διαφορά. Όσο για τις 2.2.1 νομίζω ότι όποιος φλασάρει και έχει τα 3 πλήκτρα πρέπει όπωσδήποτε να την βάλει. Όπως έχουν γράψει και άλλοι το μόνο που θέλει είναι ρουτ. Η μπαταρία είναι νορμάλ όπως και στο froyo , το μόνο ενοχλητικό είναι το καρρέδιασμα και zoom in / out του browser (είναι βέβαια πιο γρήγορος από πριν) αλλά εγώ χρησιμοποιώ πλέον τον dolphin mini που είναι πολύ καλύτερος.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βρήκα ένα changelog για την 2.2.1 ...Όντως αλλάζουν πολλά πράγματα! Το θέμα είναι οτι αναφέρει χονρό πρόβλημα με την μπαταρία... έχει παρατηρήσει κανένας κάτι τέτοιο; Γενικά προτιμώ να είμαι συντηρητικός και να το κοιτάω πριν περάσω κάτι... Μην πάω για τα φρουφρου και τα αρώματα και υπάρχουν σοβαρά flaws σε βασικά θέματα του κινητού όπως η μπαταρία... Ήδη μες τσούζει που η google έκοψε την ταυτόχρονη ύπαρξη της αθόρυβης και της vibrate επιλογής από το volum rocker... μην μου σβήνει και το κινητό σε 12 ώρες γιατί θα το βάψω μπλέ, θα το πουλήσω και θα πάρω Phone 4

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9759824&postcount=1127

 

Μην δείτε μετά κανένα : "Πωλείται μπλέ Galaxy S..."

 

Η μπαταρια κραταει?την εχεισ βαλει εσυ την 2.2.1??????
βαλτε την αφοβα,δεν υπαρχει θεμα μπαταριας!!!!!!

(τωρα αν ειστε με 10 ωρες νετ,wifi,gps,30 εφαρμογες ανοικτες και 5-6 ωριτσες τηλεφωνακια με bluetooth και σας αδειασει,μη μου πειτε οτι σας ειπα ψεματα)

Link to comment
Share on other sites

βαλτε την αφοβα,δεν υπαρχει θεμα μπαταριας!!!!!!

(τωρα αν ειστε με 10 ωρες νετ,wifi,gps,30 εφαρμογες ανοικτες και 5-6 ωριτσες τηλεφωνακια με bluetooth και σας αδειασει,μη μου πειτε οτι σας ειπα ψεματα)

 

οκ οκ ενταξει ειπαμε σε λογικα πλαισια.υπαρχει καπου να δω videaki αυτης της rom jpy?η καποιες φωτο? ξερεις?:):):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η jpy? τη λεει απο θεμα μπαταριας?ρωταω γιατι ψυνομαι βεβαια εχω την επισημη JPH την εχω root και lagfix και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

Η μπαταρια κραταει?την εχεισ βαλει εσυ την 2.2.1??????

 

Σε ότι αφορά το κομμάτι της διαχείρισης της ενέργειας είναι και αυτό αρκετά μπροστά, τουλάχιστον για την δική μου συσκευή.

 

Είχα με 2,1 jm2 αρκετά widget ενεργά (6-7) και Beautiful Live Wallpaper και από τον Αύγουστο δεν υπήρξε μέρα που να μην το φορτίσω. Και κάποιες μέρες ίσως και 2+ φορές (βλέπετε δεν το άφηνα από τα χέρια μου). Είναι το 1ο!!! βράδυ που δεν θα καρφώσω τον φορτιστή (14 ώρες κατανάλωση 60%), με αρκετή χρήση wifi και 3g και μπόλικο σκάλισμα της νέας αυτής rom.

 

Παρεμπιπτόντως, και οι default ρυθμίσεις της μνήμης είναι μέχρι τώρα άψογες και προς το παρόν θεωρώ χρήση κάποιου killer υπερβολική.

Matt
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το κομμάτι της διαχείρισης της ενέργειας είναι και αυτό αρκετά μπροστά, τουλάχιστον για την δική μου συσκευή.

 

Είχα με 2,1 jm2 αρκετά widget ενεργά (6-7) και Beautiful Live Wallpaper και από τον Αύγουστο δεν υπήρξε μέρα που να μην το φορτίσω. Και κάποιες μέρες ίσως και 2+ φορές (βλέπετε δεν το άφηνα από τα χέρια μου). Είναι το 1ο!!! βράδυ που δεν θα καρφώσω τον φορτιστή (14 ώρες κατανάλωση 60%), με αρκετή χρήση wifi και 3g και μπόλικο σκάλισμα της νέας αυτής rom.

 

Παρεμπιπτόντως, και οι default ρυθμίσεις της μνήμης είναι μέχρι τώρα άψογες και προς το παρόν θεωρώ χρήση κάποιου killer υπερβολική.

φιλε μου εχεις την jpy?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις την jpy?

 

Ήμουν επίσημος 2,1 jm2, πέρασα μέσω kies jph, δεν άντεξα και τελικά κατέληξα μέσω kies σε jpy.

 

Πριν την περάσω την συγκεκριμένη rom, είχα διαβάσει σε κάποιο blog βρετανικό, ότι αυτά που είχαν ανακοινώσει για την 2,2 στην google, για performance optimizations, καλύτερο browsing με flash κλπ, τα κατάφεραν στην πραγματικότητα να τα δώσουν στην 2,2,1.

Μάλιστα ανέφεραν κατά κάποιο τρόπο ότι όλα ήταν θέμα marketing και επειδή δεν ήθελαν να μην τους βγουν οι ημερομηνίες παράδοσης, δώσανε τις 2,2 έστω και με κάποια bugs.

 

{δεν μπορώ με τίποτα να βρω το blog :mad::mad: ώστε να δώσω link, επικαλούνταν "και καλά" πηγές από developers που απέλυσε η google}

Matt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

εχω το Γερμανικο galaxy απο amazon και με το hack στο kies περασα την Αγγλικη jpx 2.2.1. (πριν ειχα την 2.1 και μετα 2.2 με κανονικο update απο kies, χαλια update). Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την jpx αλλα εχω 2 ερωτησεις αν καποιος ξερει να απαντησει :

1. Ποιες 2 διαφορες της jpy 2.2.1 απο την jpx 2.2.1, ποια θεωρειται καλυτερη και αν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα που να αξιζει αναβαθμιση.

2. Ποια ειναι η τελευταια ελληνικη εκδοση και τι παραπανω εχει σε σχεση με ελληνικη υποστηριξη σε σχεση με τις παραπανω ? Πχ ελληνικο swype δεν εχει καμια, ενω ελληνικα στο πληκτρολογιο εχουν ολες (ή μπορουν να αποκτησουν με εφαρμογες απο market) οποτε τι παραπανω προσφερει η ελληνικη εκδοση ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

εχω το Γερμανικο galaxy απο amazon και με το hack στο kies περασα την Αγγλικη jpx 2.2.1. (πριν ειχα την 2.1 και μετα 2.2 με κανονικο update απο kies, χαλια update). Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την jpx αλλα εχω 2 ερωτησεις αν καποιος ξερει να απαντησει :

1. Ποιες 2 διαφορες της jpy 2.2.1 απο την jpx 2.2.1, ποια θεωρειται καλυτερη και αν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα που να αξιζει αναβαθμιση.

2. Ποια ειναι η τελευταια ελληνικη εκδοση και τι παραπανω εχει σε σχεση με ελληνικη υποστηριξη σε σχεση με τις παραπανω ? Πχ ελληνικο swype δεν εχει καμια, ενω ελληνικα στο πληκτρολογιο εχουν ολες (ή μπορουν να αποκτησουν με εφαρμογες απο market) οποτε τι παραπανω προσφερει η ελληνικη εκδοση ?

 

Ευχαριστω

 

φιλε μου. χρονια πολλα τι product code εβαλες στο kies patcher και περασες την jpx 2.2.1?γιατι αν βαλεις το XEU σου δινει την jf5 αν δεν κανω λαθος η οποια ειναι η λεγομενη jpy 2.2.1?ρωταω γιατι θελω να βαλω και εγω κατευθιαν 2.2.1 χωρις να περιμενω την επισημη 2.2 μιας και εχω 2.1(jg1)

 

συγνωμη για το διπλο μηνυμα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...