Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

 

Την ειχα φλασαρει αυτη, τη standard version, δεν ειχε ραδιοφωνο, και ειχε χαλια βιντεο. Εχεις την extended;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την ειχα φλασαρει αυτη, τη standard version, δεν ειχε ραδιοφωνο, και ειχε χαλια βιντεο. Εχεις την extended;

 

όχι εχω την στανταρντ..μήπως δεν είχες την τελευταία αναβάθμιση;Γιατι μια χαρά είναι και τα 2..

το μόνο προβλημα που έχω είναι οτι αργεί να σκανάρει την κάρτα sd

Link to comment
Share on other sites

έχω δύο αποριούλες:

 

1)υπάρχει κάποιος τρόπος για να δημιουργήσω συντόμευση της "ενεργοποίησης δεδομένων" για να μην κάνω τόσα βήματα μέχρι να μπω στο ιντερνετ;

 

2)γίνεται να μην σβήνει η οθόνη όσο είμαστε μέσω browser στο ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

έχω δύο αποριούλες:

 

1)υπάρχει κάποιος τρόπος για να δημιουργήσω συντόμευση της "ενεργοποίησης δεδομένων" για να μην κάνω τόσα βήματα μέχρι να μπω στο ιντερνετ;

 

2)γίνεται να μην σβήνει η οθόνη όσο είμαστε μέσω browser στο ιντερνετ;

 

1.Οχι,αλλα εχει καποια app στο play store που λεγονται toggle data,βρες ενα κ θα το εχεις σε widget.Αλλιως custom rom κ επιλεγεις οτι θες στο power widget.

2.Οχι

 

Για ρον φιλο πιο πανω,κ καμερα κ ραδιο εχει.Η νοβα που λες ειναι cm9,πριν τα leaks κ για αυτο δεν εχει τιποτα

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω...

 

The call issue of CM10 ROMs is present for some people.

 

Αυτο εσενα στο κανει; μονο αυτο με κραταει απο το να την βαλω. για πε!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εσενα στο κανει; μονο αυτο με κραταει απο το να την βαλω. για πε!

 

Το κανει σε ολους που φοραμε 4.x.x δυστυχως,σε αλλους συχνα κ σε αλλους οχι,με μια επανεκινηση φτιαχνει

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

1.Οχι,αλλα εχει καποια app στο play store που λεγονται toggle data,βρες ενα κ θα το εχεις σε widget.Αλλιως custom rom κ επιλεγεις οτι θες στο power widget.

2.Οχι

Πρώτα απ' όλα σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Τώρα στο κινητό custom rom(django manouche) έχω οπότε είναι εύκολο να μου πεις που βρίσκω αυτό το power widget;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Τώρα στο κινητό custom rom(django manouche) έχω οπότε είναι εύκολο να μου πεις που βρίσκω αυτό το power widget;

 

Επειδη δεν την εχω φορεσει ποτε αυτη την ρομ,στις ρυθμισεις εχεις cyanogenMod settings?Αν ναι πας διεπαφη,power widget ειδοποιησεων,πληκτρα power widget.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

έχω δύο αποριούλες:

 

1)υπάρχει κάποιος τρόπος για να δημιουργήσω συντόμευση της "ενεργοποίησης δεδομένων" για να μην κάνω τόσα βήματα μέχρι να μπω στο ιντερνετ;

 

2)γίνεται να μην σβήνει η οθόνη όσο είμαστε μέσω browser στο ιντερνετ;

 

Υπάρχει εύκολη λύση και για τα δύο:

Κατεβάζεις μια εφαρμογή με widgets (προσωπικά με βολεύει το Widgetsoid, υπάρχουν και άλλες όπως το notification toggle, elixir κ.α.)

Προσθέτεις widget για data toggle και screen timeout. Στο δεύτερο μπορείς να βάλεις να κάνει κύκλο μεταξύ πχ 15sec και 2min - οπότε το γυρνάς στο μεγάλο όταν είσαι στο browser. Είμαι βέβαιος ότι όταν δεις και όλες τις άλλες λειτουργίες που μπορείς να κάνεις με ένα κλικ (φακό, φωτεινότητα οθόνης, bluetooth, 2g/3g) όλο και κάτι ακόμα θα προσθέσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παιδια.Οποιος εχει ακομα στοκ ρομ εστω και ρουτ ας κανει συχνα πυκνα κανα ελεγχο μηπως βγει καμια αναβαθμιση...Τυχαια μιλαγα με ενα φιλο στο τηλεφωνο οταν στο 4Χ ειχα περασει απο χτες την V10G απο F που ειχε ο φιλος , και τρελαθηκα οταν ειδα στο προγραμμα της lg να μου λεει οτι υπαρχει αναβαθμιση.Ο φιλος μου λεει οτι το πιο πιθανο ειναι να με γυρισει στην F επειδη η G ηταν beta και οχι τοσο επισημη , μεχρι που του ειπα να δοκιμασει και εκεινος και τελικα ειχαν βγαλει την H !!

 

Επειδη οι περισσοτεροι εχουμε ευρωπαικες συσκευες και οχι ελληνικες πιστευω (εμενα το 4Χ ειναι ολλανδικο) καλο θα ηταν να δοκιμαζουμε γιατι δεν ξερεις ποτε τι γινεται και φαινεται να εχει κεφια η lg αυτη την περιοδο...

 

Της γυναικας μου ειναι ρουμανικο αλλα δεν εχει κατι ακομα...

Link to comment
Share on other sites

κάνεις bookmark το γνωστό λινκ με το ΙΜΕΙ και τσεκάρεις κάθε τόσο... εγώ έτσι κάνω, με γερμανική συσκευή (V20Q).

 

Κάτι άσχετο: για 9-10 λεπτά, "σερφάριζα" στο instagram.. η μπαταρία από 40% έπεσε στο 36%... (με WiFi) Σας φαίνεται λογικό; Έχω την εντύπωση πως δεν έπεφτε τόσο γρήγορα συνήθως... (cm7,2 Temasek)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες!

 

Καμιά ενδιαφέρουσα, σταθερή και σωστή Rom μετά την CM7,2?

 

Το ειπες μονος σου. 7.2 Kang με kang kernel και τον καινουργιο ADW launcher και το κινητο ειναι σφαιρα, σταθεροτατο και η μπαταρια κραταει απειρα. Απλα.

Link to comment
Share on other sites

Βatman_13 και minast είστε άπαιχτοι! κατέβασα το Data On-Off και κάνει αυτό που θέλω.

 

Τώρα που πήρα φόρα θα ρωτήσω και κάποια ακόμα πράγματα:

 

1)τελικά θα βγει επίσημη τελική έκδοση ics ή την ακύρωσε η lg;

2)έχω βάλει το memory cleaner και μου λέει ότι έχω μνήμη 372,39mb και ελεύθερη συνήθως γύρω στα 80mb. 512 δεν θα 'πρεπε να λέει κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Βatman_13 και minast είστε άπαιχτοι! κατέβασα το Data On-Off και κάνει αυτό που θέλω.

 

Τώρα που πήρα φόρα θα ρωτήσω και κάποια ακόμα πράγματα:

 

1)τελικά θα βγει επίσημη τελική έκδοση ics ή την ακύρωσε η lg;

2)έχω βάλει το memory cleaner και μου λέει ότι έχω μνήμη 372,39mb και ελεύθερη συνήθως γύρω στα 80mb. 512 δεν θα 'πρεπε να λέει κανονικά;

 

Μεσα σε αυτο το μηνα λογικα θα την εχουμε την ics...

Δεν επρεπε να λεει 512 γιατι περνει και η καρτα γραφικων..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια !! Πριν είχα την μαμα ROM και ειχα κατεβασει την εφαρμογη Real.gr .Οταν επελεγα να δω την εληνοφρενεια μου εβγαζε 2 link και με ρωταγε τι ηθελα να το κανω να κανω εκτελεση η αποθηκευση . Τωρα μετα την αλλαγη σε custom rom cm7,2 δεν με ρωταει τιποτα απλα παταω το link και δεν γινετε τιποτα !!!

Το ιδιο συμβαινει και στο ιντερνετ explorer .. Παλια ειχα την επιλογη μεσα σε μια σελιδα να κανω ειτε εκτελεση η Λήψη (οταν παταγα κανα link) Τώρα η θα ανοιξει καμια νεα σελιδα η δεν κανει τιποτα !!! . Πως θα ξαναεμφανισω το μαγικο κουτακη με τις επιλογες Λήψη - Αποθήκευση ???

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια !! Πριν είχα την μαμα ROM και ειχα κατεβασει την εφαρμογη Real.gr .Οταν επελεγα να δω την εληνοφρενεια μου εβγαζε 2 link και με ρωταγε τι ηθελα να το κανω να κανω εκτελεση η αποθηκευση . Τωρα μετα την αλλαγη σε custom rom cm7,2 δεν με ρωταει τιποτα απλα παταω το link και δεν γινετε τιποτα !!!

Το ιδιο συμβαινει και στο ιντερνετ explorer .. Παλια ειχα την επιλογη μεσα σε μια σελιδα να κανω ειτε εκτελεση η Λήψη (οταν παταγα κανα link) Τώρα η θα ανοιξει καμια νεα σελιδα η δεν κανει τιποτα !!! . Πως θα ξαναεμφανισω το μαγικο κουτακη με τις επιλογες Λήψη - Αποθήκευση ???

 

εγω μολις το δοκιμασα με το app της real.gr να δω αν γινεται αυτο που θες,κ οταν παταω στο λινκ στο app,μου ανοιγει κατευθειαν τον opera να το κατεβασω απο κει,οποτε μηπως εχει αλλαξει η εφαρμογη τις προεπιλογες της?

Δεν το ειχα ξαναπατησει για να ξερω

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

V30A διαθέσιμη...Όποιος θέλει φλασάρει και μας λέει εντυπώσεις! ::D

http://file.qip.ru/get/EpX_YlZ5/BIN_LGP990AT-00-V30a-EUR-XXX-N.html

 

Την κατεβαζω ηδη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...