Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια προσπάθησα να κάνω το update με τον παραπάνω τρόπο αλλά κοντά στο 14% έβγαλε πρόβλημα επικοινωνίας με το τηλέφωνο και μου έγραφε βγάλτε μπαταρία ξανά βάλτε και πατήστε επανάληψη, αλλά όσες φορές και να το έκανα δεν προχωράει και το τηλέφωνο είναι κολλημένο στην οθόνη του upgrade πως το επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να προσθεσω απλως, οτι με stock rom αναβαθμισμενη στην πιο προσφατη Official, το update με το kdz, δουλεψε τελεια. Το ιδιο απλο με την κανονικη αναβαθμιση, δεν χαθηκε τιποτα, ουτε εφαρμογες ουτε δεδομενα. Δεν ειχα κανει root πριν. Οσον αφορα την gingerbread πραγματικα φαινεται πολυ γρηγορη, αλλα παντα οταν ειναι φρεσκια η αναβαθμιση φαινεται τρομερο. Θα δουμε πως θα παει μετα απο καμια βδομαδα. Το skype δουλευει τελεια με την μπροστινη καμερα. Προσωπικα δεν βλεπω κανεναν λογο να μην κανετε την συγκεκριμενη αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια προσπάθησα να κάνω το update με τον παραπάνω τρόπο αλλά κοντά στο 14% έβγαλε πρόβλημα επικοινωνίας με το τηλέφωνο και μου έγραφε βγάλτε μπαταρία ξανά βάλτε και πατήστε επανάληψη, αλλά όσες φορές και να το έκανα δεν προχωράει και το τηλέφωνο είναι κολλημένο στην οθόνη του upgrade πως το επαναφέρω;

 

Βγαλε σιμ καρτα και κανε με fly mode αν ανοιξει το update. Μη ξεχασες να τσεκαρεις την ιδιωτητα εντοπισμου σφαλματων στην usb συνδεση του κινητου. Θα το βρεις: ρυθμισεις/εφαρμογες/αναπτηξη, εκει τσεκαρε το. Και βαλε την ευρωπαικη εκδοση και οχι την Ελληνικη που δε δοκιμασα ακομα. Θα το χασει σε καποια φαση το κινητο απο την συνδεση και θα κανει μονο του συνδεση... Καλη τυχη και ελπιζω να μην εχεις καμια στραβη ξανα. Τωρα αμα δεν ανοιγει...υπαρχει τροπος να μπει κατασταση αναγκης,δε το θυμαμαι τον συνδιασμο πληκτρων οταν το ανοιγεις..

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Με το που το βάζω στο usb η πατάω το power με ανοίγει στην οθόνη του upgrade οπότε δεν μπορώ να κάνω καμία επιλογή στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Με το που το βάζω στο usb η πατάω το power με ανοίγει στην οθόνη του upgrade οπότε δεν μπορώ να κάνω καμία επιλογή στο τηλέφωνο.

 

Δοκιμασαι να το ανοιξεις με πατημενα τα πληκτρα εντασης + και - ταυτοχρονα. Βεβαιωσου για τους drivers του κινητου οτι τους εχεις στο pc και ξεκινατα απτην αρχη αδιαφοροντας τι δειχνει το κινητο στην οθονη..δωστου λιγο χρονο ομως. Και φυσικα περνα την εκδοση ευρωπαικη http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AITADW/V20l_00/V20L_00.kdz .... Το οδηγο ακολουθα πιστά οτι λεει miliospap. Το κινητο περιμενει να παρει αναβαθμηση για να δουλεψει.. Αμα το την δωσεις σωστα θα δουλεψει ξανα..

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα δεν μου εχει βγαλει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!υπαρχει κανενας αλλος ή μονο εγω?? :mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα δεν μου εχει βγαλει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!υπαρχει κανενας αλλος ή μονο εγω?? :mad::mad::mad::mad:

Σε πολλους μας..

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε σιμ καρτα και κανε με fly mode αν ανοιξει το update. Μη ξεχασες να τσεκαρεις την ιδιωτητα εντοπισμου σφαλματων στην usb συνδεση του κινητου. Θα το βρεις: ρυθμισεις/εφαρμογες/αναπτηξη, εκει τσεκαρε το. Και βαλε την ευρωπαικη εκδοση και οχι την Ελληνικη που δε δοκιμασα ακομα. Θα το χασει σε καποια φαση το κινητο απο την συνδεση και θα κανει μονο του συνδεση... Καλη τυχη και ελπιζω να μην εχεις καμια στραβη ξανα. Τωρα αμα δεν ανοιγει...υπαρχει τροπος να μπει κατασταση αναγκης,δε το θυμαμαι τον συνδιασμο πληκτρων οταν το ανοιγεις..

 

Δοκιμασαι να το ανοιξεις με πατημενα τα πληκτρα εντασης + και - ταυτοχρονα. Βεβαιωσου για τους drivers του κινητου οτι τους εχεις στο pc και ξεκινατα απτην αρχη αδιαφοροντας τι δειχνει το κινητο στην οθονη..δωστου λιγο χρονο ομως. Και φυσικα περνα την εκδοση ευρωπαικη http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AITADW/V20l_00/V20L_00.kdz .... Το οδηγο ακολουθα πιστά οτι λεει miliospap. Το κινητο περιμενει να παρει αναβαθμηση για να δουλεψει.. Αμα το την δωσεις σωστα θα δουλεψει ξανα..

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές.

Τελικά δοκίμασα στο φορητό αφού τα έκανα όλα από την αρχή και ολοκληρώθηκε κανονικά το upgrade.

Μάλλον θα φταίγανε οι driver.

Και πάλι σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλους μας..

 

παλι καλα!!!και ξερετε γιατι γινεται αυτο??δηλαδη να παιρνουν μονο οι μισοι??ενω εχουμε ολοι ελληνικη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα δεν μου εχει βγαλει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!υπαρχει κανενας αλλος ή μονο εγω?? :mad::mad::mad::mad:

 

Υπάρχουν και άλλοι ...! υπάρχουν ώμος και τρόποι να την ρίξεις την 2.3.4. χωρείς να περιμένεις την LG πότε θα πέραση το IMEI στο server ...!!! εγώ την έριξα με αρκετούς τρόπους και τελικά βρήκα την 2.3.4. έτυμη με root και με ένα απλό Restore την πέρασα ...!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα δεν μου εχει βγαλει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!υπαρχει κανενας αλλος ή μονο εγω?? :mad::mad::mad::mad:

φιλε επειδη οι πιο πολλοι το ιδιο προβλημα ειχαμε,δες το post 5136 και κανε την διαδικασια που λεει ο φιλος.ετσι το αναβαθμισα κιεγω σημερα αλιως ακομα θα περιμενα.:happy:

adok13
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα δεν μου εχει βγαλει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!υπαρχει κανενας αλλος ή μονο εγω?? :mad::mad::mad::mad:

εχουμε μερες ακομα, σε δυο τρεις μερες δεν γινετε να την παρουν ολοι στον κοσμο!!Υπομονη περιμεναμε τοσους μηνες για λιγες μερες θα τα χαλασουμε:happy::happy::happy:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη οι πιο πολλοι το ιδιο προβλημα ειχαμε,δες το post 5136 και κανε την διαδικασια που λεει ο φιλος.ετσι το αναβαθμισα κιεγω σημερα αλιως ακομα θα περιμενα.:happy:

με τον τροπο αυτο ειναι root το LG? αν οχι πως γινεται?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι ...! υπάρχουν ώμος και τρόποι να την ρίξεις την 2.3.4. χωρείς να περιμένεις την LG πότε θα πέραση το IMEI στο server ...!!! εγώ την έριξα με αρκετούς τρόπους και τελικά βρήκα την 2.3.4. έτυμη με root και με ένα απλό Restore την πέρασα ...!!

Μαριε εννοεις αυτον τον τροπο?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3841659#post3841659

και αυτα που ρωταει ενα παιδι τι ειναι? (αναφερεται στον οδηγο σου)

Εχεις και εσύ το πρόβλημα με αργό boot (αφού κάνει wipe dalvik cache κάθε φορά)?

Πέρασες την καινούρια 725? (που ήρθε μαζί με την v20L)?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μαριε εννοεις αυτον τον τροπο?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3841659#post3841659

και αυτα που ρωταει ενα παιδι τι ειναι? (αναφερεται στον οδηγο σου)

Εχεις και εσύ το πρόβλημα με αργό boot (αφού κάνει wipe dalvik cache κάθε φορά)?

Πέρασες την καινούρια 725? (που ήρθε μαζί με την v20L)?

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα και κανένα Boot (μέχρι στιγμής) απεναντίας τρέχει μια χαρά και πάνω από όλα ειναι Root..!!! έτσι τρέχουν αρκετά προγράμματα (που θέλουν Root) και κυρίως κάνουμε με την βοήθεια του ROM Manager κανονικότατα Βackup & Restore.!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα και κανένα Boot (μέχρι στιγμής) απεναντίας τρέχει μια χαρά και πάνω από όλα ειναι Root..!!! έτσι τρέχουν αρκετά προγράμματα (που θέλουν Root) και κυρίως κάνουμε με την βοήθεια του ROM Manager κανονικότατα Βackup & Restore.!

Ρώτησα αν αργεί το boot όταν ξεκινάς το τηλέφωνο (μερικά λεπτά). Τελικά το έλυσα ο πρόβλημα με κάποιο ramscript που βρήκα στα γνωστά λημέρια. Και τώρα ξεκινά κανονικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το πρόβλημα που είχα αναφέρει με την απενεργοποίηση των mobile data που έκλεινε και το APN των mms. Η λύση τελικά ήταν εύκολη. Απλά δημιούργησα ένα νέο ψεύτικο APN με όνομα "fake" (βάζετε ότι όνομα θέλετε) και το έκανα προεπιλεγμένο. Κατόπιν ενεργοποίησα τα mobile data και πλέον δεν μπορούσε να συνδεθεί στο δίκτυο αφού το APN που κοίταζε για το Internet ήταν ότι να'ναι. Τα mms πλέον δουλεύουν ρολόι. Το μόνο κακό είναι ότι όταν θέλω να μπω Internet πρέπει να πηγαίνω χειροκίνητα και να ξαναπροεπιλέγω το ορθό APN.

 

Ξέρετε κανένα widget που να μπορεί να κάνει αυτό to switch με καμία συντόμευση μπας και γλιτώσω το ψάξιμο στο market;

 

EDIT

Όλα κομπλέ. Βρέθηκε και το κατάλληλο widget εδώ

Edited by miliospap
Link to comment
Share on other sites

1ον Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος στην 2.3.4 για root/unroot κάτι σαν το SuperOneClick;

Δεν θέλω ακόμα να βάλω ClockworkMod.

2ον Στις ρυθμίσεις της κάμερας το Πανοραμική λήψη υπήρχε και στο 2.2.2 και δεν το είχα προσέξει, για τώρα προστέθηκε;

 

Πάντως είναι πολύ πιο γρήγορη από την προηγούμενη και αυτό φαίνεται στο ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών που στην 2.2.2 όταν είχες πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες έκανε πόση ώρα να φέρει τα εικονίδια των εφαρμογών ενώ τώρα τις δείχνει κατευθείαν.

Ακόμα και ο μαμά Launcher σκρολάρι χωρίς κολλήματα.

Μ' άρεσε και το χρωματικό εφέ όταν τερματίζει στα menu.

Link to comment
Share on other sites

γενικώς λειτουργεί καλύτερα και έχω την αίσθηση ότι υπάρχει και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας..

βέβαια όσον αφορά την μνήμη μέσα από ένα widgetaki που την βλέπω πριν δούλευε στα 150 free, τώρα παίζει από 100 μέχρι 50mb free..

χμ...

 

αναμένω να το κάνω ρουτ και να στείλω κάτι car home και λοιπά που τα έχει ξαναβάλει μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το πρόβλημα που είχα αναφέρει με την απενεργοποίηση των mobile data που έκλεινε και το APN των mms. Η λύση τελικά ήταν εύκολη. Απλά δημιούργησα ένα νέο ψεύτικο APN με όνομα "fake" (βάζετε ότι όνομα θέλετε) και το έκανα προεπιλεγμένο. Κατόπιν ενεργοποίησα τα mobile data και πλέον δεν μπορούσε να συνδεθεί στο δίκτυο αφού το APN που κοίταζε για το Internet ήταν ότι να'ναι. Τα mms πλέον δουλεύουν ρολόι. Το μόνο κακό είναι ότι όταν θέλω να μπω Internet πρέπει να πηγαίνω χειροκίνητα και να ξαναπροεπιλέγω το ορθό APN.

 

Ξέρετε κανένα widget που να μπορεί να κάνει αυτό to switch με καμία συντόμευση μπας και γλιτώσω το ψάξιμο στο market;

 

EDIT

Όλα κομπλέ. Βρέθηκε και το κατάλληλο widget εδώ

Eπισης και αυτο https://market.android.com/details?id=pl.chrsoft.apnlock&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwicGwuY2hyc29mdC5hcG5sb2NrIl0. κανει πολυ καλα τη δουλεια...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παιδια κι εγω στην 2.3.4 stock ειμαι.

προσπαθω να κανω root το κινητο με το super one click αλλα τιποτα.

υπαρχει καποιος αλλος τροπος ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ τελικά την έβαλα χειροκίνητα μεσω του LG update tool κατεβάζοντας το σχετικό αρχείο της ρομ που έδωσε κάποιο παλικάρι ποιο πανω (και τον ευχαριστώ πολύ). Όσον αφορά το root πάλι έκανα την διαδικασία που περιγράφετε στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599 και έπαιξε κανονικά. Φυσικά και εγω μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία και δεν φέρω καμία ευθύνη αν πάθει κατι κάποια συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

εγώ τελικά την έβαλα χειροκίνητα μεσω του LG update tool κατεβάζοντας το σχετικό αρχείο της ρομ που έδωσε κάποιο παλικάρι ποιο πανω (και τον ευχαριστώ πολύ). Όσον αφορά το root πάλι έκανα την διαδικασία που περιγράφετε στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599 και έπαιξε κανονικά. Φυσικά και εγω μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία και δεν φέρω καμία ευθύνη αν πάθει κατι κάποια συσκευη.

αδελφε μπορεις με δυο λογια να κανεις εναν οδηγο στα ελληνικα με το πως κανουμε root με το καινουργιο εργαλειο ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...