Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε τι κατάσταση πρέπει να βρίσκεται το κινητό για την αναβάθμιση?Κλειστό,ανοιχτό ή σε airplane mode? Ενώ το Lg tool μου γράφει οτι υπάρχει αναβάθμηση δίνω εντολή για να γίνει μου γράφει οτι δεν φτάνει η μνήμη του κινητου και οτι πρέπει να κλείσω προγράμματα για να ελευθερώσω mb,υπάρχει κάποια λύση?

 

κανε αυτο που λεει, αν οντως εχεις λιγη ελευθερη μνημη. Κατεβαζει περιπου καποιες αρκετα ΜΒ στο update.

Link to comment
Share on other sites

 

Για πες μας τι δικτυο εχεις για να ξερουμε ποιοι εχουν αναβαθμιση μεχρι στιγμης...ειναι ελληνικη η συσκευη σου?

Link to comment
Share on other sites

1 bug που παρατηρησα στην νεα εκδοση: Η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι ακριβης. π.χ. στο 50% δεν δειχνει τη μιση μπαταρια, αλλά τα 3/4. Αυτο δεν το εκανε με την παλια εκδοση. Το παρατηρησε αλλος κανεις?
Link to comment
Share on other sites

1 bug που παρατηρησα στην νεα εκδοση: Η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι ακριβης. π.χ. στο 50% δεν δειχνει τη μιση μπαταρια, αλλά τα 3/4. Αυτο δεν το εκανε με την παλια εκδοση. Το παρατηρησε αλλος κανεις?

 

Αυτό είναι γενικό φαινόμενο σε πολλές συσκευές android.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας παιζει το Sprinkle v1.5 (ή οποιαδηποτε αλλη εκδοση του παιχνιδιου)?

Εχω την 2.3.4 adnroid η οποια ειναι απαραιτητη για το παιχνιδι και παλι δεν!:(

 

Εκτος του προβληματος με το Sprinkle, δεν μπορω και να ανανεωσω (update) και άλλα παιχνιδια σε νεες εκδοσεις. Τα αντιγραφω απο το pc στο φακελο apk και μετα παταω εγκατασταση απο το "προφορτωμενες εφαρμογες".

Τι μπορει να φταει?

Link to comment
Share on other sites

1 bug που παρατηρησα στην νεα εκδοση: Η ενδειξη της μπαταριας δεν ειναι ακριβης. π.χ. στο 50% δεν δειχνει τη μιση μπαταρια, αλλά τα 3/4. Αυτο δεν το εκανε με την παλια εκδοση. Το παρατηρησε αλλος κανεις?

 

Αυτό είναι γενικό φαινόμενο σε πολλές συσκευές android.

 

Γιαυτό του ρίχναμε μέσα Battery %..........>

http://s7.directupload.net/images/111103/ns7vps3f.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση... λίγο που το είδα,δεν βλέπω κάποια διαφορά.. μόνο που έβαλαν κάτι ''εφε''..

'Ηθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε (και αν γίνεται) πως αλλάζουμε το χρώμα από το εικονίδιο του Wi-Fi γιατί στο χρήστη haritos14 είναι άσπρο (βλέπε εικόνα) και σε εμένα πράσινο..

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

περασα τη καινουργια μολις τωρα V20L κ πριν βγαλω το καλωδιο διαβασε παλι το κινητο κ μου εβγαλε παλι καινουργια αναβαθμιση ??bug?η οντος υπαρχει αλλη?
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση βγηκε και για ολλανδικες συσκευες.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την επίσημη μετά από CM nightly 180 τι πρέπει να κάνω;

Smartflash σε v10d και αναβάθμιση; Παίζει τίποτα με τα ext?

Link to comment
Share on other sites

περασα τη καινουργια μολις τωρα V20L κ πριν βγαλω το καλωδιο διαβασε παλι το κινητο κ μου εβγαλε παλι καινουργια αναβαθμιση ??bug?η οντος υπαρχει αλλη?

 

Και εμενα μου το εβγαλε. Προσπαθησα να το κανω αλλα μου εβγαλε μυνημα οτι η αναβαθμιση δεν υποστηριζετε απο τη συσκευη μου. Εσενα τι μυνημα σου εμφανισε; Ή δε προσπαθησες να κανεις το update που σου ελεγε;

 

EDIT : Ενα πραγμα που ειδα και μου αρεσε στην V20L ειναι το γεγονος οτι μας επεστρεψαν το force close των εφαρμογων που μας το ειχαν παρει με την V10D.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το εβγαλε. Προσπαθησα να το κανω αλλα μου εβγαλε μυνημα οτι η αναβαθμιση δεν υποστηριζετε απο τη συσκευη μου. Εσενα τι μυνημα σου εμφανισε; Ή δε προσπαθησες να κανεις το update που σου ελεγε;

 

EDIT : Ενα πραγμα που ειδα και μου αρεσε στην V20L ειναι το γεγονος οτι μας επεστρεψαν το force close των εφαρμογων που μας το ειχαν παρει με την V10D.

 

Λογικά θα έχεις custom rom, γι' αυτό

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έχω πάρει από easybuy world και είναι από εισαγωγή από Ολλανδία.Ακόμα δεν έχω πάρει την αναβάθμιση σε 2,3.Ο φίλος που είπε για Ολλανδία ότι έχει πάρει την αναβάθμιση μήπως μπορεί να μας δώσει βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

ακομα τιποτα για vodafone.υπαρχει τροπος να το κανω unbranded;

 

Εχω Wind Και συσκευη απο Κωτσό..μου λεει οτι ειμαι updated...V10D αγορα τον Μαρτιο 11. Πιθανον να ειναι εισαγωγης Vodafon . Πρεπει να κανουμε υπομονη λογικα αυριο μεθαυριο θα την εχουμε και εμεις στανταρ.. . Και απο τι διαβαζω εδω μεσα οσοι εχουν αγορασμενες συσκευες τοτε , εχουν καθυστερηση στο update

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ο λογος που το πηραμε απο το πλαισιο ή απο καποιο αλλο καταστημα ηταν για να μην το παρουμε απο την vodafone!πως μπορουμε να καταλαβουμε αν το τηλεφωνο ειναι vodafone branded???
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ο λογος που το πηραμε απο το πλαισιο ή απο καποιο αλλο καταστημα ηταν για να μην το παρουμε απο την vodafone!πως μπορουμε να καταλαβουμε αν το τηλεφωνο ειναι vodafone branded???

 

Δεν εχει να κανει αυτο που λες απλα ...το εφερε πρωτη ως εισαγωγη η vodafone...

δεν ξερω για το δευτερο ερωτημα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχεις custom rom, γι' αυτό

 

Οχι stock ρομ V10d χωρις root ημουν. Εκανα την αναβαθμιση σε V20L και μολις τελειωσε μου εβγαλε οτι υπαρχει νεο λογισμικο για αναβαθμιση αλλα οταν πατησα να συνεχισει εμφανισε οτι δεν ειναι διαθεσιμη για τη συσκευη μου.

 

Παιδιά εγώ το έχω πάρει από easybuy world και είναι από εισαγωγή από Ολλανδία.Ακόμα δεν έχω πάρει την αναβάθμιση σε 2,3.Ο φίλος που είπε για Ολλανδία ότι έχει πάρει την αναβάθμιση μήπως μπορεί να μας δώσει βοήθεια?

 

Νικο και εμένα είναι από Ολλανδία.Δώσε τα φώτα σου.

 

Ολλανδικο ειναι το κινητο μου (αλλαχτηκε πλακετα στην LG Ελλας αλλα το IMEI λογικα παλι δηλωμενο στην Ολλανδια ειναι). Το εβαλα σε flight mode, το συνδεσα και μου εβγαλε την αναβαθμιση.

 

Υ.Γ : Για αυτο με το IMEI που ειπα παραπανω κραταω μια μικρη επιφυλαξη αν και τα πραγματα πρεπει να ειναι οπως τα ειπα.

 

edit : Κλειστε απο τον task manager το προγραμμα της LG και ξανα ανοιξτε το μηπως εχει και αυτο σχεση.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...