Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Να κανονισουμε να χωριστουμς σε ομαδες και να στειλουμε αποστολες προς ολα τα μοναστηρια της ελληνικης περιφερειας να αναψουμε καμια λαμπαδα στον modaco μπας και δουμε καμια GR5 ή για να το πω καλυτερα, μπας και δουμε καμια ασπρη μερα.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση...

Στις πληροφοριες του τηλεφωνου εκει που γραφει αριθμο τηλεφωνου..δηλαδη τον αριθμο μου...γραφει unknown (αγνωστο) ειναι νορμαλ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι ενθουσιασμενος....Δεστε λιγο το λινκ απο κατω!!!!

 

http://android.modaco.com/topic/348386-10-nov-gr5-development-kitchen/

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι ενθουσιασμενος....Δεστε λιγο το λινκ απο κατω!!!!

 

http://android.modaco.com/topic/348386-10-nov-gr5-development-kitchen/

 

Είναι από εχθές το απόγευμα ανοιχτή η κουζίνα. Εχω "ψησει" μια ρομ αλλά περίμενα το ΣΚ για να την δοκιμάσω.

@mariodj Δείχνει ενδιαφέρουσα η εφαρμογή αυτή. Ευχαριστώ! Την κατέβασα για να την δοκιμάσω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πλεονεκτει σε κατι η GR5 σε σχεση με την CM7?

Μη με βαζετε στη διαδικασια ξαναφλασαρισματος και ψιλοβαριεμαι!!!

 

@mariodj οντως πολυ καλη εφαρμογη(αν λειτουργει σωστα).Αγνοουσα την υπαρξη της

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο orlox!!Πολυ καλη και αναλυτικη δουλεια!

Δυστυχως η sd μου ειναι ηδη παλια και με τοσα φλασαρισματα δε ξερω ποσο χρονο εχει ακομη.Και επειδη υπαρχουν "στενοτητες" δε με παιρνει να τη θυσιασω.Αν βρω μια παλια μικρη που ειχα θα το δοκιμασω.

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πλεονεκτει σε κατι η GR5 σε σχεση με την CM7?

Μη με βαζετε στη διαδικασια ξαναφλασαρισματος και ψιλοβαριεμαι!!!

 

@mariodj οντως πολυ καλη εφαρμογη(αν λειτουργει σωστα).Αγνοουσα την υπαρξη της

 

Η GR5 είναι βασισμένη στην stock v20l οπότε θεωρητικά πρέπει όλα να δουλεύουν. Ξέρεις βέβαια ότι στην πράξη πολλά μπορεί να γίνουν!

Περιμένω μια δύο μέρες να δώ τι γράφουν οι "τολμηροί" και οταν βρώ χρόνο θα κάνω καμιά δοκιμή.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Η GR5 είναι βασισμένη στην stock v20l οπότε θεωρητικά πρέπει όλα να δουλεύουν. Ξέρεις βέβαια ότι στην πράξη πολλά μπορεί να γίνουν!

Περιμένω μια δύο μέρες να δώ τι γράφουν οι "τολμηροί" και οταν βρώ χρόνο θα κάνω καμιά δοκιμή.

 

Οντως η θεωρια απο τη πραξη απεχει...!

Το ξερω πως ειναι βασισμενη στη stock αλλα και η CM δουλευει αψογα.Ασε που εχει και διαφορα εξτρα καλουδια.

Δε ξερω για GR5 αλλα στη συγκριση stock V20L με CM7 προτιμω CM αν και δυστυχως υστερει λιγο σε μπαταρια.

 

Περιμενω εντυπωσεις απο οποιον βαλει τη GR5 και πως παει στο τομεα gps που εχανε η stock.

Link to comment
Share on other sites

3ον απο την στιγμη που βάλατε CM χασατε και την εγγύηση :D

 

Γιατί το λες αυτό; αφού μπορούμε να γυρίσουμε σε stock χωρίς να τρέχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτηκα λιγο με τα στοιχεια, με το Compcache ποση ελευθερη μνημη κερδιζουμε, δηλαδη αν χωρις αυτη την λειτουργια εχει το κινητο 150MB ελευθερα με το Compcache ποσα θα εχουμε;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτηκα λιγο με τα στοιχεια, με το Compcache ποση ελευθερη μνημη κερδιζουμε, δηλαδη αν χωρις αυτη την λειτουργια εχει το κινητο 150MB ελευθερα με το Compcache ποσα θα εχουμε;

 

Δεν σε νοιαζει ποσα εχεις ελευθερα. ΔΕΝ πρεπει να εχεις ελευθερα. Η ελευθερη μνήνη ειναι αχριστη μνήμη. Σε νοιαζει ποσα θα εχεις συνολικα και να κανεις οσο πιο απρόσκοπτο multitasking γινεται. Ουσιαστικα το οριο ειναι ο χωρος που εχεις στην καρτα για το swapfile αλλα δεν νομιζω οτι ειναι καλο να το εχεις τοσο μεγαλο :blink:

Ουσιαστικα θελεις να χρησιμοποιείς την μνημη ram για τις εργασιες στο προσκήνιο ωστε να μην χανεις σε ταχυτητα αλλα οι εργασιες παρασκηνιου να ειναι στην swap για να μην χανεις σε multitask.

Ξαναλεω. Το να εχεις ελευθερη μνημη ενω εχεις εργασιες που την χρειαζονται ειναι κακο. Σαν να λεμε μακρα απο task kilers...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως η θεωρια απο τη πραξη απεχει...!

Το ξερω πως ειναι βασισμενη στη stock αλλα και η CM δουλευει αψογα.Ασε που εχει και διαφορα εξτρα καλουδια.

Δε ξερω για GR5 αλλα στη συγκριση stock V20L με CM7 προτιμω CM αν και δυστυχως υστερει λιγο σε μπαταρια.

 

Περιμενω εντυπωσεις απο οποιον βαλει τη GR5 και πως παει στο τομεα gps που εχανε η stock.

 

Πάντα περί ορέξεως....!

Η στοκ έχει το καλό ότι δουλεύει out of the box. H CM θέλει δουλίτσα για να την φέρεις στα μέτρα σου.

Αν όμως έχεις συνηθίσει στην CM φαντάζομαι είναι δύσκολο να

Η στοκ που έχω τώρα δεν είναι τίποτα το τρομερό σε μπαταρία. 18-20 ώρες κρατάει το πολύ, σε καθημερινή χρήση (δική μου).

Παρεμπιπτόντως η GR5 στην κουζίνα έχει ακόμα θέματα, δεν πρέπει να είναι έτοιμη 100%. Καλύτερα να περιμένεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η λύση δουλεύει μονο σε Cyanogen ή μπορεί να εφαρμοστεί και σε άλλες rom;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η λύση δουλεύει μονο σε Cyanogen ή μπορεί να εφαρμοστεί και σε άλλες rom;

 

μονο οπου το υποστιρίζει ο kernel. Μεχρο τωρα miui cm... Ρωτησα τον dev του horsepower αν το ψηνει να βαλει και στον δικο του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο οπου το υποστιρίζει ο kernel. Μεχρο τωρα miui cm... Ρωτησα τον dev του horsepower αν το ψηνει να βαλει και στον δικο του

O Ινδός ο Spica; Μακάρι, αν παίξει σωστά και στο δικό του kernel θα είναι πολύ καλό!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έλυσα το πρόβλημα με το GPS είμαι ευχαριστημένος με την 2.3.4 V20L..!!! και τρέχει σφαίρα με το Animated Weather Widget&Clock & με το SPB Shell 3D που στο παρελθών με καμιά Rom δεν μπορούσαν να τρέξουν μαζί..!!!

 

και video για το λόγω του αληθές..!

 

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έλυσα το πρόβλημα με το GPS είμαι ευχαριστημένος με την 2.3.4 V20L..!!! και τρέχει σφαίρα με το Animated Weather Widget&Clock & με το SPB Shell 3D που στο παρελθών με καμιά Rom δεν μπορούσαν να τρέξουν μαζί..!!!

 

=Σε λίγο θα ανεβάσω και video για το λόγω του αληθές..!

 

Περιμενουμε βιντεο!!!

Με ποιο τροπο ελυσες το προβλημα του gps?

services.jar ή hidden menu ?

εγω που τα δοκιμασα και τα δυο αν δεν ανοιγα data δεν επαιρνα δορυφορους με τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε βιντεο!!!

Με ποιο τροπο ελυσες το προβλημα του gps?

services.jar ή hidden menu ?

εγω που τα δοκιμασα και τα δυο αν δεν ανοιγα data δεν επαιρνα δορυφορους με τιποτα!!!

 

Σε μένα έπιανε δορυφόρους και μετά από λίγο τους έχανε με το iGO , και με το Sports Tracker είχα το ίδιο πρόβλημα, και τελικά ανακάλυψα πως μετά από επανεκκίνηση έστρωναν τα προγράμματα. Εντέλει έβαλα το Fast Reboot Pro που κάνει γλήγορη επανεκκίνηση, και του έδωσα την εντολή κάθε φορά που ξεκλειδώνω το τηλέφωνο να κάνει Fast Reboot και όλα πλέων τρέχουν σωστά χωρείς πρόβλημα..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@Tsaglis

Απο οτι ειδα στο modaco, ολα καλα με τη κουζινουλα..!

Αν μαγειρεψεις πες μας εντυπωσεις.Προσωπικα με ενδιαφερουν το "gps fix" και η μπαταρια.

 

@mariodj

Σε ευχαριστω.Θα το δοκιμασω οταν ξαναπαιξω με stock!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο μπαταρια την βλεπω παρα πολυ καλη την 2.3

 

ειμαι στο 36% με 1μερα και 11 ωρες αναμονη. Χρηση βαρια δεν του εκανα, συνολο μιση με μια ωρα wifi απο χθες που το φορτισα, ισως και λιγο το gps κανα 10λεπτο.

 

Χαλαρα λοιπον παει για 2 μερες αν το υπολοιπο 36% πεσει με τους ιδιους ρυθμους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το gps το μονο που πρεπει να κανετε ειναι επανεκκινηση του κινητου με ανοιχτο το gps αλλιως δε δουλευει τα δοκιμασα ολα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το gps το μονο που πρεπει να κανετε ειναι επανεκκινηση του κινητου με ανοιχτο το gps αλλιως δε δουλευει τα δοκιμασα ολα

 

 

Έγραψα εδώ την λύση της επανεκκινήσεις..!! μια σελίδα παραπίσω ειναι;)

Το θέμα με την επανεκκίνηση.....και το GPS μήπως λύνεται με το Fast Reboot...!!! https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ncmVhdGJ5dGVzLmZhc3RyZWJvb3QiXQ..

 

***Δοκίμασα το Fast Reboot και όντως ανοίγει και πιάνει πλέων το GPS ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ...!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει οτι εχει κυκλοφορησει Galnet MIUI (οι καλυτερες rom MIUI για Galaxy S, SII) με το framework του ICS και hardware acceleration για το 2X (πλεον υποστηριζουν 18 συνολικα συσκευες);

 

Δειτε εδω βιντεο. Μην κοιτατε και πολυ τα σχολια καθως ειναι πολυ ακυρα... Περισσοτερα μπορειτε να δειτε και στο site galnetmiui.co.uk!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...