Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και είμαστε λίγο offtopic συζητώντας εδω για μια συγκεκριμένη εφαρμογή, θα σου πω οτι εχω και τα 2 ενεργοποιημενα για να εχω το κεφάλι μου ησυχο...αν υπονοεις οτι η ρυθμιση που βλέπεις στο μενου ειναι του λειτουργικου σε παραπέμπω σε αυτό που αναφέρει στην περιγραφή της εφαρμογής στην σελίδα της στο market:

"updating? please don't forget to enable NoLED from the Accessibility menu again"

 

ok.θα το διαβασω ποιο καλα με την ησυχια μου μην κουραζουμε ασκοπα τους υπολοιπους.ευχαριστω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά από αυτά που λέτε για το NoLed καταλαβαίνω ότι είναι μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί τα Accessibility Services της εφαρμογής. Αν και δεν την έχω κατεβάσει, είναι προφανής ο τρόπος λειτουργίας της από τα λεγόμενά σας.

 

Η εφαρμογή χρειάζεται ενεργοποίηση από το Accessibility Menu για να πάρει τα δικαιώματα που χρειάζεται για να δουλέψει (όπως όταν κατεβάζουμε ένα πληκτρολόγιο από το Market και πρέπει να ενεργοποιηθεί από το μενού της Γλώσσας και Πληκτρολογίου)

 

Από κει και πέρα οι όποιες δυαντότητες της εφαρμογής ρυθμίζονται μέσα από αυτη...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από αυτά που λέτε για το NoLed καταλαβαίνω ότι είναι μια εφαρμογή που χρησιμοποιεί τα Accessibility Services της εφαρμογής. Αν και δεν την έχω κατεβάσει, είναι προφανής ο τρόπος λειτουργίας της από τα λεγόμενά σας.

 

Η εφαρμογή χρειάζεται ενεργοποίηση από το Accessibility Menu για να πάρει τα δικαιώματα που χρειάζεται για να δουλέψει (όπως όταν κατεβάζουμε ένα πληκτρολόγιο από το Market και πρέπει να ενεργοποιηθεί από το μενού της Γλώσσας και Πληκτρολογίου)

 

Από κει και πέρα οι όποιες δυαντότητες της εφαρμογής ρυθμίζονται μέσα από αυτη...

 

@navystam Ότι είπε ο kapsidi ισχύει φίλε μου, συγχωρέστε τις αργοπορημένες απαντήσεις μου αλλά δουλεύω πολύ ακατάστατα ωράρια και δεν κοιτάω συνέχεια το forum.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα πρόβλημα με το κινητό και πριν το στείλω στο service, ήθελα να ρωτήσω μήπως γίνεται κάτι για το κάτωθι πρόβλημα:

H οθόνη αφής έχει το πρόβλημα (μάλλον πρόβλημα στο touch panel). Πατώντας στο κεντρικό μενού εμφανίζεται κανονικά η λίστα των προγραμμάτων. Πατώντας στο εικονίδιο από τα αριστερά που είναι αυτό του τηλεφώνου, επίσης εμφανίζεται η λίστα των προγραμμάτων και όχι το πρόγραμμα του τηλεφώνου με τη λίστα των πρόσφατων κλήσεων. Επίσης, σε όρθια θέση (portrait) στην αγγλική διάταξη πληκτρολογίου, το γράμμα d δεν πατιέται και πετιέται το αριστερό ή το δεξιό πλήκτρο του d (πολλές φορές πατιούνται και το αριστερό και το δεξί πλήκτρο σε σχέση με το d). Φυσικά και σε άλλα γράμματα συμβαίνει αυτό και σε portrait αλλά και σε landscape mode. Και κάτι άλλο που είχα παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα που το χρησιμοποιούσα ήταν ότι το σκρολάρισμα με οποιονδήποτε browser δεν ήταν ομαλό και έπρεπε να επιμένω με το δάχτυλο.

 

Είμαι πεπεισμένος ότι κατά 99% είναι πρόβλημα hardware, αλλά έστω και για αυτό το 1% σκέφτηκα να το γράψω εδώ.

Και στην περίπτωση που είναι - που μάλλον είναι - hardware πρόβλημα, τι πιστεύετε ότι είναι; touch panel ή/και κάτι άλλο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα πρόβλημα με το κινητό και πριν το στείλω στο service, ήθελα να ρωτήσω μήπως γίνεται κάτι για το κάτωθι πρόβλημα:

H οθόνη αφής έχει το πρόβλημα (μάλλον πρόβλημα στο touch panel). Πατώντας στο κεντρικό μενού εμφανίζεται κανονικά η λίστα των προγραμμάτων. Πατώντας στο εικονίδιο από τα αριστερά που είναι αυτό του τηλεφώνου, επίσης εμφανίζεται η λίστα των προγραμμάτων και όχι το πρόγραμμα του τηλεφώνου με τη λίστα των πρόσφατων κλήσεων. Επίσης, σε όρθια θέση (portrait) στην αγγλική διάταξη πληκτρολογίου, το γράμμα d δεν πατιέται και πετιέται το αριστερό ή το δεξιό πλήκτρο του d (πολλές φορές πατιούνται και το αριστερό και το δεξί πλήκτρο σε σχέση με το d). Φυσικά και σε άλλα γράμματα συμβαίνει αυτό και σε portrait αλλά και σε landscape mode. Και κάτι άλλο που είχα παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα που το χρησιμοποιούσα ήταν ότι το σκρολάρισμα με οποιονδήποτε browser δεν ήταν ομαλό και έπρεπε να επιμένω με το δάχτυλο.

 

Είμαι πεπεισμένος ότι κατά 99% είναι πρόβλημα hardware, αλλά έστω και για αυτό το 1% σκέφτηκα να το γράψω εδώ.

Και στην περίπτωση που είναι - που μάλλον είναι - hardware πρόβλημα, τι πιστεύετε ότι είναι; touch panel ή/και κάτι άλλο;

 

Κι εμένα hardware πρόβλημα μου ακούγεται - ή τουλάχιστον συνεργασίας hardware-software. Είτε ελλατωματικό touch panel, είτε uncalibrated touch panel θα έλεγα..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα hardware πρόβλημα μου ακούγεται - ή τουλάχιστον συνεργασίας hardware-software. Είτε ελλατωματικό touch panel, είτε uncalibrated touch panel θα έλεγα..

Τέλος πάντων, ό,τι και να είναι το έστειλα σήμερα στην Smartec και περιμένω να δω τι θα γίνει. Από Κοζάνη μου το είχαν στείλει στην Αθήνα στην Omnitech, οι οποίοι το μόνο που έκαναν ήταν να μου βάλουν την 2.3.3 και τίποτα άλλο (για αυτούς το κινητό λειτουργούσε κανονικά) και περίμενα και 17 μέρες. Και το άσχημο είναι ότι τώρα με το wave που έχω είναι φοβερό πισωγύρισμα και έχω ξενερώσει πάρα πολύ...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και απο μένα , ελπίζω να γράφω στην σωστή στήλη . Εκανα το root το κινητό μου (καλώς ή κακώς) Nexus s 9023 σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό . Από τα λίγα που κατάλαβα είναι ότι χρησιμοποιεί σε σχέση με το clockwork mode το TWRP recovery που ουσιαστικά βολεύει σε συσκευές χωρίς πλήκτρα πάνω κάτω . Έχω κάποιες απορίες , (θα ρίξω και σχετικό διαβάσμα) και αν θελει κάποιος απαντάει συνοπτικά .

1. Από τα σχόλια κατάλαβα οτι αν κάνω πάω σε recovery ενδέχεται να κολλήσει το κινητό και πρέπει να ξαναφλάσαρω μια άλλη rom . Εχει κάνεις εμπειρία από τον παραπάνω οδηγό ? Και σε recovery γιατί να πάω ?

2. Ενώ εγκαταστάθηκε μια χαρά ο super user 3.0.3.2 (τουλάχιστον κάνει update) προσπάθησα να βάλω μια εφαρμογή το Astro pro (το κατέβασα από έγκυρο υποτίθεται torrent ) για να κόψει τα διαφημιστικά . Πέταξα το .apk μέσα σε ενα φάκελο apps που έφτιαξα στο /mnt/sdcard και το έτρεξα απο εκεί . Ενώ εγκαθίσταται κανονικά , στο τέλος γράφει "Πραγματοποιήθηκε η εγκατάσταση της εφαρμογής " και βγάζει 2 επιλόγες . Το "Ανοιγμα" είναι γκρίζο και δεν μπορεί να επιλέγει και το μόνο το "Τέλος" είναι διαθέσιμο . Μάλιστα αν πάω να το ξανάτρεξα εντοπίζει την ηδη εγκατεστημένη και μου λεει οτι θα την διαγράψει . Στο μενου με τις εφαρμογές δεν υπάρχει για να την τρέξω , ενώ στην διαχείριση εφαρμογών υπάρχει στο ΟΛΑ . Είναι η βερσιον 1.01 . Η συγκεκριμένη ξέρω ότι απαιτεί su δικαιώματα οποτε θεωρώ οτι το su δουλεύει . Επίσης έχω εγκαταστήσει επιτυχώς τα Titanium back up Και busybox

3. Παρατηρώ ότι κάποιες εφαρμογές έχουνε την δυνατότητα (και το έκανα να πάνε απο το τηλέφωνο στην κάρτα και τούμπα ) και κάποιες άλλες οχι . Μιλάω για εφαρμογές ή παιχνίδια που εγώ έβαλα . Από τι καθορίζεται αυτό ?

 

ευχαριστώ

 

ΥΓ το βασικότερο , όλα αυτά σε android 2.3.4

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, ό,τι και να είναι το έστειλα σήμερα στην Smartec και περιμένω να δω τι θα γίνει. Από Κοζάνη μου το είχαν στείλει στην Αθήνα στην Omnitech, οι οποίοι το μόνο που έκαναν ήταν να μου βάλουν την 2.3.3 και τίποτα άλλο (για αυτούς το κινητό λειτουργούσε κανονικά) και περίμενα και 17 μέρες. Και το άσχημο είναι ότι τώρα με το wave που έχω είναι φοβερό πισωγύρισμα και έχω ξενερώσει πάρα πολύ...

 

Προσπάθησε να δεις αν ανταποκρίνεται σε χρήση γραφιδας όλα τα σημεία, επίσης εγκατέστησε κάνα πρόγραμμα οπως το "Touch test" απο το Android market να δεις αν ανταποκρίνεται όλη η οθόνη. Στο δικό μου υπήρχε μια λωρίδα περιπου 7 mm πλάτος που ήταν "νεκρή" και χρειάστηκε να αλλαχτεί το "touch panel" , με τη δεύτερη φορά που το πήγα αφού την πρώτη το μόνο που κάνανε ηταν hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να δεις αν ανταποκρίνεται σε χρήση γραφιδας όλα τα σημεία, επίσης εγκατέστησε κάνα πρόγραμμα οπως το "Touch test" απο το Android market να δεις αν ανταποκρίνεται όλη η οθόνη. Στο δικό μου υπήρχε μια λωρίδα περιπου 7 mm πλάτος που ήταν "νεκρή" και χρειάστηκε να αλλαχτεί το "touch panel" , με τη δεύτερη φορά που το πήγα αφού την πρώτη το μόνο που κάνανε ηταν hard reset.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά πλέον δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιατί σήμερα το πρωί το έστειλα με courier στην Smartec. Μου είπαν θα φτιαχτεί σε 1-2 εργάσιμες μέρες και μετά θα μου το στείλουν. Αν ισχύουν αυτά που μου είπαν και μου το φτιάξουν θα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Και εγώ πιστεύω ότι τι touch panel φταίει. Εσένα σου το παρουσίασε μόλις το αγόρασες; Γιατί εγώ το αγόρασα 28 Ιουνίου και μου το παρουσίασε το πρόβλημα τέλη Ιανουαρίου. Να παίζει ρόλο στο πρόβλημα οι πολλές αλλαγές rom που έκανα...;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την καινούρια έκδοση του viber και ναι λειτουργεί κανονικά πλέον σε ics, πραγματοποίησα κλήσεις καθώς και έστειλα μηνύματα, είναι λίγο πιο γρήγορο σε ics απο όσο το θυμάμαι στο Gingerbread. Επίσης να τονίσω ότι δυστυχώς δεν έχουν βελτιώσει κάτι σε σχέση με τα notifications... παραμένουν ακριβώς ίδια.

 

@Spiros11472 Φίλε μου το recovery μπορεί να χρησιμοποιηθεί για πάρα πολλούς λόγους, όπως πχ να κάνεις flash κάποια νεότερη έκδοση του ίδιου του recovery ή κάποιου fix, ή να κάνεις backup ολόκληρη τη rom για περίπτωση που μπορεί να συμβεί κάτι, ή να εγκαταστήσεις νεότερη rom και άλλα πολλά.

 

2. Για τη συγκεκριμένη ερώτηση το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι μάλλον φταίει η εφαρμογή που κατέβασες και καλό θα ήταν να την αγοράσεις απο το market καθώς σίγουρα δεν υποστιρίζεται απο το forum το πειρατικό υλικό.

 

3. Καθορίζεται απο τις ίδιες τις εφαρμογές.

 

ΥΓ. το link που παραθέτεις είναι απο τα πιο αξιόπιστα άτομα ο zedomax γενικά και έχει κατα την άποψή μου απο τα καλύτερα guides για αρκετά κινητά. Φοβερά και αστεία reviews πολλές φορές ακόμη και για κορεάτικη ή κινέζικη κουζίνα, πάρα πολύ ωραίο channel στο youtube :)

Edited by mordan
corrections
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Apex; Απ' ότι διάβασα έχει ένα θέμα με την εναλλαγή από 2G σε 3G και τούμπαλιν. Δηλαδή δεν μπορούμε να κάνουμε εναλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Apex; Απ' ότι διάβασα έχει ένα θέμα με την εναλλαγή από 2G σε 3G και τούμπαλιν. Δηλαδή δεν μπορούμε να κάνουμε εναλλαγή;

 

Δοκίμασα ελάχιστα γιατί μπροστά στον Nova σέρνεται. Επίσης νομίζω γενικά υπάρχει θέμα με το 2G/3G με άλλες εφαρμογές λόγω περιορισμών συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Apex; Απ' ότι διάβασα έχει ένα θέμα με την εναλλαγή από 2G σε 3G και τούμπαλιν. Δηλαδή δεν μπορούμε να κάνουμε εναλλαγή;

 

Αυτά τα θέματα τα συζητάμε εδώ. Ναι την έχω δοκιμάσει την apex και είναι πάρα πολύ καλή το πρόβλημα που έχει δεν είναι σε όλη την ROM αλλά στα toggles. Δηλαδή δεν μπορείς να πατήσεις το widgets στην μπάρα ειδοποιήσεων και να αλλάξει. Από το μενού αλλάζει κανονικότατα οπότε άφοβα.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το οφφ αλλα λογω κλοπης του Nexus μου πουλάω καποια πραγματακια:

 

1) την εργοστασιακη μπαταρια (3 μηνών) = 25€

2) μια εξτρα μπαταρια μαζι με έναν επιτοιχιο φορτιστή που φορτίζει την μπαταρια εκτος του τηλεφωνου (οποτε εχεις 2 γεματες μπαταριες) = 15€

3) ένα καπάκι γνησίο samsung αχρισημοποίητο, (το ειχα παρει μηπως και γρατσουνισω το δικο μου αλλα.......) = 10€

 

Αν καποιος τα θέλει ολα μαζι συνολο 40€

 

Σορρυ για το οφφ αλλα νομιζω πως ειναι το καταλληλο μερος.

Για να μη γεμισουμε με οφφ το θεμα το mail μου ειναι k.stavros@yahoo.gr

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα θέματα τα συζητάμε εδώ. Ναι την έχω δοκιμάσει την apex και είναι πάρα πολύ καλή το πρόβλημα που έχει δεν είναι σε όλη την ROM αλλά στα toggles. Δηλαδή δεν μπορείς να πατήσεις το widgets στην μπάρα ειδοποιήσεων και να αλλάξει. Από το μενού αλλάζει κανονικότατα οπότε άφοβα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έψαχνα χθες το συγκεκριμένο θέμα και γι κάποιο λόγο δεν μου εμφανίστηκε.

 

Θα περάσω την Apex μιας και η official με απογοήτευσε, αν και το UI είναι όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε και εσεις το θεμα που εχω και εγω με την μπαταρια?δεν μου βασταει πανω απο 2η μερα και μιλαμε για νορμαλ χρηση με πολυ λιγο wi fi.εχω διαβασει κατι για την μπαταρια αλλα τοσο λιγο?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε και εσεις το θεμα που εχω και εγω με την μπαταρια?δεν μου βασταει πανω απο 2η μερα και μιλαμε για νορμαλ χρηση με πολυ λιγο wi fi.εχω διαβασει κατι για την μπαταρια αλλα τοσο λιγο?

 

Για smartphone είναι μια χαρά, γενικά αν διαβάσεις για μπαταρίες Λιθίου - Ιόντων είναι καλές οι μικρές ενδιάμεσες φορτίσεις και όχι να φτάνει μέχρι τέλους ή στο όριο και μετά να κάνεις μία μεγάλη φόρτιση. Το δικό μου και με Gingerbread και με Ice Cream Sandwich έχει μία απο τα ίδια μπαταρία και έχει κρατήσει με medium χρήση κοντά στις 2d 13h... και πάλι για smartphone είμαστε τυχεροί. Είναι να μην συνατήσεις κάποιον με Galaxy S II, έχουν 2 κολλητοί μου και οι 2 όταν ακούν τα δικά μου νούμερα δακρύζουν, για iPhone 4 έχω ακόμη χειρότερη εμπειρία...

 

ΥΓ:Όταν είχα την custom rom Cyanogenmod 7 με τον governor SmartassV2 είχα χτυπήσει και 3d 18h με μεσσαία χρήση (όταν αναφέρω μεσσαία χρήση εννοώ φυσιολογική και όχι να παίζω games όλη μέρα, αλλά έχω όλη μέρα σίγουρα ανοιχτά wifi ή 3g ανάλογα με το που είμαι γιατί θέλω να έχω συνεχή παρακολούθηση του email μου...)

Edited by mordan
corrections
Link to comment
Share on other sites

Για smartphone είναι μια χαρά, γενικά αν διαβάσεις για μπαταρίες Λιθίου - Ιόντων είναι καλές οι μικρές ενδιάμεσες φορτίσεις και όχι να φτάνει μέχρι τέλους ή στο όριο και μετά να κάνεις μία μεγάλη φόρτιση. Το δικό μου και με Gingerbread και με Ice Cream Sandwich έχει μία απο τα ίδια μπαταρία και έχει κρατήσει με medium χρήση κοντά στις 2d 13h... και πάλι για smartphone είμαστε τυχεροί. Είναι να μην συνατήσεις κάποιον με Galaxy S II, έχουν 2 κολλητοί μου και οι 2 όταν ακούν τα δικά μου νούμερα δακρύζουν, για iPhone 4 έχω ακόμη χειρότερη εμπειρία...

 

ΥΓ:Όταν είχα την custom rom Cyanogenmod 7 με τον governor SmartassV2 είχα χτυπήσει και 3d 18h με μεσσαία χρήση (όταν αναφέρω μεσσαία χρήση εννοώ φυσιολογική και όχι να παίζω games όλη μέρα, αλλά έχω όλη μέρα σίγουρα ανοιχτά wifi ή 3g ανάλογα με το που είμαι γιατί θέλω να έχω συνεχή παρακολούθηση του email μου...)

 

Το NS μου με CM7 + matrix κρατάει 2 μέρες με το ζόρι...

Το iPhone4 της γυναίκας μου κρατάει 4-5 μέρες με μέτρια χρήση

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Για smartphone είναι μια χαρά, γενικά αν διαβάσεις για μπαταρίες Λιθίου - Ιόντων είναι καλές οι μικρές ενδιάμεσες φορτίσεις και όχι να φτάνει μέχρι τέλους ή στο όριο και μετά να κάνεις μία μεγάλη φόρτιση. Το δικό μου και με Gingerbread και με Ice Cream Sandwich έχει μία απο τα ίδια μπαταρία και έχει κρατήσει με medium χρήση κοντά στις 2d 13h... και πάλι για smartphone είμαστε τυχεροί. Είναι να μην συνατήσεις κάποιον με Galaxy S II, έχουν 2 κολλητοί μου και οι 2 όταν ακούν τα δικά μου νούμερα δακρύζουν, για iPhone 4 έχω ακόμη χειρότερη εμπειρία...

 

ΥΓ:Όταν είχα την custom rom Cyanogenmod 7 με τον governor SmartassV2 είχα χτυπήσει και 3d 18h με μεσσαία χρήση (όταν αναφέρω μεσσαία χρήση εννοώ φυσιολογική και όχι να παίζω games όλη μέρα, αλλά έχω όλη μέρα σίγουρα ανοιχτά wifi ή 3g ανάλογα με το που είμαι γιατί θέλω να έχω συνεχή παρακολούθηση του email μου...)

 

το ειχα διαβασει για την μπαταρια αλλα νομιζα οτι τουλαχιστον 2 ημερες θα βασταγε οπως τα htc που ειχα πριν που βασταγανε 3 με 4 μερες .οκ ευχαριστω πολυ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικη αντοχή της μπαταριας φαινεται στο screen.

Αυτα περι 2-3 μερες μου φαινονται εντελως χαζα και αοριστα.

Προσωπικα στις 3:30 ωρες και πανω στο time on ειμαι ευχαριστημένος.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το NS μου με CM7 + matrix κρατάει 2 μέρες με το ζόρι...

Το iPhone4 της γυναίκας μου κρατάει 4-5 μέρες με μέτρια χρήση

 

Funny that you mention that... Έχω αρκετούς συναδέλφους στη δουλειά με iPhone4 που ζηλεύουν απίστευτα τους άλλους συναδέλφους που έχουν Android γιατί κάνοντας ίδια πράγματα, email, viber, whatsapp, browsing και κάποια τηλέφωνα... (gaming στην εργασία προφανώς και να θέλουμε δεν προλαβαίνουμε), είναι συνέχεια με έναν φορτιστή στο χέρι. Εδώ θα συμφωνήσω με τον kill_noob, αν και εγώ έχω τις περισσότερες ώρες τις ημέρας την οθόνη κλειστή θα μου κρατήσει μια βδομάδα το κινητό...:cool:

 

ΥΓ: Βασικά και το Galaxy S II που έχουν 2 κολλητοί μου και 1 συνάδελφος έχουν θέμα... το φορτίζουν κάθε μα κάθε μέρα :/

Link to comment
Share on other sites

Funny that you mention that... Έχω αρκετούς συναδέλφους στη δουλειά με iPhone4 που ζηλεύουν απίστευτα τους άλλους συναδέλφους που έχουν Android γιατί κάνοντας ίδια πράγματα, email, viber, whatsapp, browsing και κάποια τηλέφωνα... (gaming στην εργασία προφανώς και να θέλουμε δεν προλαβαίνουμε), είναι συνέχεια με έναν φορτιστή στο χέρι. Εδώ θα συμφωνήσω με τον kill_noob, αν και εγώ έχω τις περισσότερες ώρες τις ημέρας την οθόνη κλειστή θα μου κρατήσει μια βδομάδα το κινητό...:cool:

 

ΥΓ: Βασικά και το Galaxy S II που έχουν 2 κολλητοί μου και 1 συνάδελφος έχουν θέμα... το φορτίζουν κάθε μα κάθε μέρα :/

 

Οι παραπάνω εφαρμογές πίνουν την μπαταρία σαν πορτοκαλάδα...

Εγώ μιλάω για ημερήσια χρήση του στύλ: 15 λεπτά ομιλία, 30-40 sms και 1 ώρα λεπτά browsing σε gprs

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κανένα αξιόλογο πρόγραμμα για την φωτογραφική μηχανή υπάρχει ? Από αυτό που έχει πάνω είμαι πολύ απογοητευμένος. Edited by galans
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κανένα αξιόλογο πρόγραμμα για την φωτογραφική μηχανή υπάρχει ? Από αυτό που έχει πάνω είμαι πολύ απογοητευμένος.

 

εγω εχω αυτο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος Camera ZOOM FX

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...