Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aντε παιδια οταν βρειτε λιγο χρονο καντε ενα μινι review της εκδοσης και το πως τρεχει, τι σας αρεσε και τι οχι....

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1395828 Και απο εδω για τους ανυπομονους για να το κατεβασουνε το update! ελπιζω να κανει η ρομ(να μην ειναι πχ για τα i9020) δεν το εχω ψαξει πολυ! Καλα φλασαρισματα παιδες!
Link to comment
Share on other sites

Τι μου αρέσει:

Έχουμε και λέμε από ταχύτητα καλύτερη από Gingerbread και για όποιον έχει δοκιμασεί καλύτερη από την CM9 alpha 12 με kernel του franco στο 1.2GHz.

Το multitasking του κινητού πολύ ωραίο και τα πάντα είναι smooth. Δεν συνατάς lag ούτε για δείγμα. Το κινητό από stock Gingerbread σε stock Ice Cream Sandwich είναι πολύ πολύ πιο γρήγορο (τουλάχιστον το δικό μου).

Μου αρέσουν πολύ τα scrollable widgets και το ότι το GPS "κλειδώνει" πιο γρήγορα ακόμη και σε εσωτερικό χώρο χωρίς μεγάλες αποκλύσεις.

Στα θετικά επίσης είναι η ταχύτητα στο internet και το σήμα του WiFi που φαίνεται πιο δυνατό.

Μου αρέσει επίσης το ότι δεν συνδέεται ώς MTP δίσκος αλλά ως USB storage όπως τόσο καιρό, καθώς υπάρχει ένα θεματάκι με το MTP και το Linux που είμαι χρήστης.

Τέλος το ότι έχουμε Panorama mode και όλα τα εφέ στο βίντεο και την κάμερα γενικά είναι κάτι πολύ θετικό.

 

Τι δεν μου αρέσει:

Λοιπόν τα Ελληνικά στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχουν για άλλη μια έκδοση! Επίσης τα Ελληνικά στο μενού των ρυθμίσεων καταναλώνουν πάρα πολύ χώρο και είναι αντιαισθητική η χρήση τους.

Η φωτεινότητα που μειώθηκε όχι τραγικά, αλλά όσο να 'ναι μειώθηκε (ελπίζω να λυθεί σύντομα με κάποιο update της Google)

 

 

Αυτά προς το παρόν για αυτονομία θα επανέλθω σε μιά-δύο μέρες.

 

Για φωτογραφίες δείτε εδώ. Nexus S

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1395828 Και απο εδω για τους ανυπομονους για να το κατεβασουνε το update! ελπιζω να κανει η ρομ(να μην ειναι πχ για τα i9020) δεν το εχω ψαξει πολυ! Καλα φλασαρισματα παιδες!

 

Δουλεύει κανονικά στα i9023.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει παρει κανένας άλλος?

Άντε καλορίζικο φίλε Γιάννη! Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις. Περνάω κιεγώ στοκ τώρα για να τσεκαρω αν βγάζει το update.

Αν μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ αν έχει notification bubble στο εικονίδιο του gmail θα με υποχρεώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ αν έχει notification bubble στο εικονίδιο του gmail θα με υποχρεώσεις :)

 

Πες μου λιγάκι τι ακριβώς είναι αυτό και σου λεώ γιατί δυστυχώς δεν καταλαβαίνω και δεν μπορώ να δω...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πως συμπεριφέρονται τα εικονικα πλήκτρα που πρωτοεμφανιστηκαν στην ICS σε συνδυασμο με το nexus S που εχει και τα soft keys από μόνο του?? Η μηπως δεν υπάρχουν καθολου σε εμας παρα μονο στο Galaxy Nexus τελικά??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου σε εμάς δεν υπάρχουν μόνο αυτά που είχαμε από πριν... Και λογικό μου φαίνεται.

 

Μερικές φωτογραφίες εδώ.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Η μονη ελλειψη που διαβαζω προς το παρων ειναι το faceunlock, που προσωπικα μου ειναι αδιαφορο.

Οπως αναφερθηκε και πριν δυστυχως για αλλη μια φορα δεν υπαρχουν ελληνικα στο πληκτρολογιο, ενω το swype δεν εχει ακομα εκδοση που να παιζει καλα με το ics.

 

Θα το περασω και γω αυριο :)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια!

 

απο το πλαισιο εχει παρατηρησει κανεις καποιο Nexus με καμμενα πιξελς η αλλα προβληματα;

 

Ευχαριστω!

εγώ το πήρα σήμερα από το πλαίσιο ηρακλείου και είδα οτι η οθόνη έχει 6-8 πιχελ καμένα. τώρα να δίνει το πλαίσιο με 250 εις γνώση του ελαττωματικό κινητό δεν θέλω να το πιστέψω.. απο δευτέρα θα πάω για αντικατάσταση πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το face unlock είναι χαρακτηριστικό του Galaxy nexus και οχι της ICS??? Mathiou επιβεβαιώνεις??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγάκι τι ακριβώς είναι αυτό και σου λεώ γιατί δυστυχώς δεν καταλαβαίνω και δεν μπορώ να δω...

Όταν έρχεται ένα mail στο gmail σου βγάζει ένα αριθμάκι πάνω στο εικονίδιο είτε πάνω στη homescreen είτε πάνω στην dockbar?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως δεν έχει το faceunlock (χαζομάρα να μην το έχει αλλά δεν με νοιάζει κιόλας).

 

Τώρα στο Gmail βγάζει ειδοποίηση πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων και μέσα στην εφαρμογή πάνω δεξιά τον αριθμό των νέων e-mail. Το ίδιο συμβαίνει και στο widget.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

οταν λες μειωθηκε η φωτεινοτητα αυτο συμβαινει στο autibrightenss η γενικα;

Ειναι πιο γρηγορος ο browser?

Το market?

 

οι notifications ολα οκ;

 

εγώ το πήρα σήμερα από το πλαίσιο ηρακλείου και είδα οτι η οθόνη έχει 6-8 πιχελ καμένα. τώρα να δίνει το πλαίσιο με 250 εις γνώση του ελαττωματικό κινητό δεν θέλω να το πιστέψω.. απο δευτέρα θα πάω για αντικατάσταση πάντως...

την Δευτερα το πρωι ενημερωσε αν θες και εχεις χρονο το τοπικο για να γνωριζουμε και την πολιτικη του καταστηματος.

καλως ηρθες στην παρεα μας ειναι το πρωτο σου ποστ.

 

Λυπαμαι ειλικρινα μου γραφεις γι αυτον τον λογο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε F5 το κινητό στις Ενημερώσεις Συστήματος, σίγουρα θα το είχα λιώσει.. :p Έκανα ένα check σε i9023 πρίν λίγο, ακόμα τίποτα :D Τουλάχιστον ξεκίνησε!Καλορίζικο Γιάννη :)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο αυτόματο μειώθηκε η φωτεινότητα στα άλλα είναι μια χαρά πολύ καλή. Οι ειδοποιήσεις τα πάντα τέλεια. Καλά ο browser απλά πετάει δεν πιστεύω κάν ότι είναι το ίδιο κινητό και να φανταστείς το πείραζα και θεωριτικά είχα το Android 4.0 (CM9 alpha) αλλά ο browser η μέρα με την νύχτα. To market πιο γρήγορο αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Απλά πιο γρήγορο.

Παιδιά δεν ξέρω, αλλά τώρα θέλω να κάνω root και ακόμη δεν έχει βγεί κάποιος οδηγός :@...

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

αλλά ο browser η μέρα με την νύχτα.

 

Ο Browser του ρολάρει πιο γρήγορα/ομάλα και από του Galaxy Nexus λόγω μικρότερης ανάλυσης. Με αυτό το λειτουργικό τολμώ να πω "καλορίζικο το νέο σας κινητό" :)

Link to comment
Share on other sites

μεσω ΟΤΑ οταν σου ρθει η κατεβασε αυτο που αναφέρουν τα παιδια εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1395828 και απλα ακολουθησε τις οδηγιες. Ουτε 5λεπτα δεν παιρνει η οοολη διαδικασια.....κ τσουπ! η 4.0.3 στο κινητο.....
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο στους τυχερούς για το παγωτό. Να ρωτήσω αν είχαν το bootloader ξεκλείδωτο γιατί εμένα η προηγούμενη δεν γινόταν εγκατάσταση μάλλον για αυτόν τον λόγο. Υπομονετικά περίμενα την ics....
Link to comment
Share on other sites

 

Και με την ευκαιρία: Γιατί βάζοντας το ics keyboard δεν το βρίσκω; Στην ταμπλέτα είναι απλό ->«επιλογή πληκτρολογίου εισόδου». Εδώ το έχω ενεργοποιημένο με ελληνικά και αγγλικά, αλλά εξακολουθώ να βλέπω μόνο το προεγκατεστημένο πληκτρολόγιο της μαμάς όταν πάω να δακτυλογραφήσω.

 

Μέσα στον ενθουσιασμό του ICS χάθηκε το ερώτημά μου. Ξέρει κανείς;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

με τη διαδικασία απο xda ,όταν πάω να κάνω το update.zip ,βγάζει "Ε:signature verification failed" και απορρίπτει την εγκατάσταση..καμια ιδέα;

 

edit:όλα οκ, είχα κατεβάσει το αρχείο απο λινουξ και είχε θέμα με το .zip. απο windows ολα οκ..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια μολις τελειωσα με την εγκατασταση

απο xda και ολα φαινεται να πηγαινουν καλα.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα και εγω την εγκατασταση του ics και πραγματικα μου φαινεται καταπληκτικο! Ενα μεγαλο μπραβο στη google!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...