Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως γνωριζει καποιος αν μπορουμε να εκτυπωσουμε με το nexus s σε ασυρματο εκτυπωτη?

 

Ψάξε εδώ και σίγουρα θα βρεις κάτι να σε βολέψει...

Βέβαια βλέπω πως τα "καλά" είναι pay...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε εδώ και σίγουρα θα βρεις κάτι να σε βολέψει...

Βέβαια βλέπω πως τα "καλά" είναι pay...

 

Eυχαριστω παρα πολυ.Oυτε που πηγε το μυαλο μου στο market, νομιζα οτι θα ηταν καποια επιλογη απο το μενου του nexus.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πριν λιγες μερες εκανα αναβαθμιση σε gingerbread 2.3.4, κ συνηδειτοποιησα οτι σαν ''ξεθωριασαν'' τα χρωματα.πριν το update ηταν πιο ζωντανα.εχει κανεις καμια ιδεα?τι να κανω?
Αν έχεις το ευρωπαικό nexus μόνο με custom rom θα βρεις λύση.Αν και απ'ότι θυμαμαι οταν ημουν stock σε 2.3.4 τα χρώματα ήταν μια χαρά...το πρόβλημα υπάρχει στις super amoled που εκεί η κιτρινίλα με stock rom είναι έντονη μιας και οι τεχνικοί έχουν επιλέξει θερμά χρώματα.Αν έχεις το i9020 υπάρχει η εφαρμογή voodoo control στο market που πολύ εύκολα αλλάζεις τις παραμέτρους.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το ευρωπαικό nexus μόνο με custom rom θα βρεις λύση.Αν και απ'ότι θυμαμαι οταν ημουν stock σε 2.3.4 τα χρώματα ήταν μια χαρά...το πρόβλημα υπάρχει στις super amoled που εκεί η κιτρινίλα με stock rom είναι έντονη μιας και οι τεχνικοί έχουν επιλέξει θερμά χρώματα.Αν έχεις το i9020 υπάρχει η εφαρμογή voodoo control στο market που πολύ εύκολα αλλάζεις τις παραμέτρους.

 

τη συσκευη την εχω αγορασει απο αμερικη κ ειναι το i9020 με την super amoled οθονη.επειδη ειμαι λιγο ασχετος μπορεις να μου εξηγησεις τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

τη συσκευη την εχω αγορασει απο αμερικη κ ειναι το i9020 με την super amoled οθονη.επειδη ειμαι λιγο ασχετος μπορεις να μου εξηγησεις τι να κανω?

 

Δεν έχω την αμερικάνικη συσκευη.Πηγαινεις market και κατεβάζεις την εφαρμογή Voodoo control.Δοκιμάζεις τις παρακάτω ρυθμίσεις...θα καταλάβεις μόλις ανοίξεις την εφαρμογή.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15423361&postcount=196

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1002090

 

Απο εκεί κ πέρα αν και πάλι δεν σε ικανοποιήσει το αποτέλεσμα δεν υπάρχει άλλη λύση παρα μόνον custom rom διαδικασία την οποία βρίσκεις στο topic του NS με τις τροποποιήσεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω root το κινητό χωρίς να περάσω custom ROM? (Ο πιο εύκολος οδηγός?)

Έχω βάλει το Dialer One για κλήσεις και τον έχω κάνει default. Το "μαμά" πρόγραμμα πως το απενεργοποιώ τελείως, γιατί όταν πατάω να δω μια αναπάντητη πχ, μου ανοίγει πρώτα το "μαμά" πρόγραμμά, εξαφανίζεται και ανοίγει κανονικά το Dialer One. Είναι σα να τρέχει στο background δηλαδή..

Φακέλους στη Homescreen (όχι στο Desktop), μπορώ να βάλω με τον Default Launcher? Είμαι με εργοστασιακή Rom.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω root το κινητό χωρίς να περάσω custom ROM? (Ο πιο εύκολος οδηγός?)

Έχω βάλει το Dialer One για κλήσεις και τον έχω κάνει default. Το "μαμά" πρόγραμμα πως το απενεργοποιώ τελείως, γιατί όταν πατάω να δω μια αναπάντητη πχ, μου ανοίγει πρώτα το "μαμά" πρόγραμμά, εξαφανίζεται και ανοίγει κανονικά το Dialer One. Είναι σα να τρέχει στο background δηλαδή..

Φακέλους στη Homescreen (όχι στο Desktop), μπορώ να βάλω με τον Default Launcher? Είμαι με εργοστασιακή Rom.

 

Ευχαριστώ!

 

Για το Root κοιτας την πρώτη σελίδα του παρακάτω topic.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951

 

Ριξε μια ματιά και στην πρώτη σελιδα σε αυτό το topic.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επίσημη για το ευρωπαϊκό είναι η 2.3.4. Λογικά θα πάρει την επόμενη έκδοση που θα είναι η 2.4 όπως ακούγεται ότι θα είναι τελικά ο αριθμός και θα την πάρει μετά την κυκλοφορία του επόμενου Nexus.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. εχω το εξης προβλημα. Δεν μπορω να συγχρονισω σωστα το ημερολογιο απο το gmail στο κινητο μου.

Ενω εχει συγχρονιστει μια χαρα απο το outlook στο gmail μετα οταν συγχρονιζω το κινητο με το gmail μου εμφανιζει μονο τις μισες καταχωρησεις. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να συγχρονισω το outlook με το ημερολογιο του κινητου???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επίσημη για το ευρωπαϊκό είναι η 2.3.4. Λογικά θα πάρει την επόμενη έκδοση που θα είναι η 2.4 όπως ακούγεται ότι θα είναι τελικά ο αριθμός και θα την πάρει μετά την κυκλοφορία του επόμενου Nexus.

 

Σε ευχαριστω γα την απαντηση σου.

Τελευταια επισημη "ελληνικη" ποια ειναι?Η 2.3.4?Ρωταω κυριως για να αποφυγω το battery drain issue (αν υπαρχει) που εμφανιζεται στο galaxy s με την επισημη 2.3.3 .Ισχυει και στο nexus s το ιδιο?

Το nexus s χωρις root και custom roms , αν δοκιμασω να το αναβαθμισω θα ψαξει "ευρωπαικες/παγκοσμιες" επισημες roms η μονο οτι εχει βαλει η samsung hellas?Sorry για τις ερωτησεις αλλα το κινητο δεν θελω να το κανω root και σιγουρα δεν θελω battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω γα την απαντηση σου.

Τελευταια επισημη "ελληνικη" ποια ειναι?Η 2.3.4?Ρωταω κυριως για να αποφυγω το battery drain issue (αν υπαρχει) που εμφανιζεται στο galaxy s με την επισημη 2.3.3 .Ισχυει και στο nexus s το ιδιο?

Το nexus s χωρις root και custom roms , αν δοκιμασω να το αναβαθμισω θα ψαξει "ευρωπαικες/παγκοσμιες" επισημες roms η μονο οτι εχει βαλει η samsung hellas?Sorry για τις ερωτησεις αλλα το κινητο δεν θελω να το κανω root και σιγουρα δεν θελω battery drain.

 

Φίλε μου το είχα το GS με 2.3.3 και είναι το μοναδικό κινητο που εχω χτυπήσει 3ις μέρες αυτονομία...τώρα για το NS η αυτονομία είτε με stock είτε με custom & με νορμάλ χρήση παίζει στις 2 ημέρες.

 

Το NS δεν έχει σχέση με την samsung πέρα από την κατασκευή...πέρνει τα updates κατευθείαν από την Google.Ριξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα γενικότερα για απορίες που μπορείς να έχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Πως μπορώ να διαγράψω όλες τις επαφές του καταλόγου?

 

δες στο μαρκετ.

contact remover

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μία ερώτηση ακόμα γιατί όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή δεν βλέπβ τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στην μνήμη USB?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω root το κινητό χωρίς να περάσω custom ROM? (Ο πιο εύκολος οδηγός?)

Έχω βάλει το Dialer One για κλήσεις και τον έχω κάνει default. Το "μαμά" πρόγραμμα πως το απενεργοποιώ τελείως, γιατί όταν πατάω να δω μια αναπάντητη πχ, μου ανοίγει πρώτα το "μαμά" πρόγραμμά, εξαφανίζεται και ανοίγει κανονικά το Dialer One. Είναι σα να τρέχει στο background δηλαδή..

Φακέλους στη Homescreen (όχι στο Desktop), μπορώ να βάλω με τον Default Launcher? Είμαι με εργοστασιακή Rom.

 

Ευχαριστώ!

 

Εχει επιλογη γιαυτο μεσα στο dialer one να μην εμφανιζει τον stock

 

Sent from my Google Nexus S using Tapatalk

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Πριν μέρες ήρθε αυτόματα η αναβάθμιση του market. Χρησιμοποιούσα κανονικά την εφαρμογή αλλά κάποια στιγμή "κόλλησε". Οπότε έκανα επαναφορά και διαγραφή ενημερώσεων μέσα από το menu διαχείριση εφαρμογών. Όταν άνοιξα την εργοστασιακή εφαρμογή αναβαθμίστηκε στην προηγούμενη έκδοση και όχι στην τελευταία. Μέχρι τώρα δεν έχει έρθει ξανά η τελευταία αναβάθμιση. Έτσι έπρεπε να γίνεται;
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες και διαγραφή ενημερώσεων, πρέπει να πήγε στην αμέσως προηγούμενη. Τώρα θα περιμένεις το update εκ νέου που λογικά δεν θα είναι πολύ ως δεύτερη πλέον φορά....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη γιαυτο μεσα στο dialer one να μην εμφανιζει τον stock

 

Sent from my Google Nexus S using Tapatalk

 

Δε το βρήκα κάπου.. Αν έλεγες το path που βρίσκεται..

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Νέος στην οικογένεια του Nexus αλλά όχι του android. Μόλις πήρα τη συσκευή και φορτίζει, γιαυτό θα κάνω την πιο χαζή ερώτηση επειδή δεν βρήκα κάτι μέσα στη συσκευασία ούτε και στον πλήρη οδηγό χρήσης που κατέβασα.

 

Ισχύει ακόμα η παλιά συμβουλή της πρώτης φόρτισης 8-10 ωρών ακόμα και αν το τηλέφωνο δείχνει πλήρη φόρτιση μετά από 1,5 ώρα? Ξέρετε πως είναι όταν περιμένεις την πρώτη επαφή και ειδικά εάν το βλέπεις να δείχνει έτοιμο...

 

Καλώς σας βρήκα και λογικά θα τα λέμε...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

μόλις φορτίσει πείραξέ το άφοβα! αν σε λέγανε να το αφήσεις 3 24ωρα στην πρίζα, θα το έκανες; ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Νέος στην οικογένεια του Nexus αλλά όχι του android. Μόλις πήρα τη συσκευή και φορτίζει, γιαυτό θα κάνω την πιο χαζή ερώτηση επειδή δεν βρήκα κάτι μέσα στη συσκευασία ούτε και στον πλήρη οδηγό χρήσης που κατέβασα.

 

Ισχύει ακόμα η παλιά συμβουλή της πρώτης φόρτισης 8-10 ωρών ακόμα και αν το τηλέφωνο δείχνει πλήρη φόρτιση μετά από 1,5 ώρα? Ξέρετε πως είναι όταν περιμένεις την πρώτη επαφή και ειδικά εάν το βλέπεις να δείχνει έτοιμο...

 

Καλώς σας βρήκα και λογικά θα τα λέμε...

 

Ρίξε μια ματιά και στην πρώτη σελίδα... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...