Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποια εφαρμογή για torchlight σε unrooted stock rom nexus?

Έχω δει στο μαρκετ το nexus torch το οποίο είναι απλό και κάνει γι αυτό που θέλω (το είχα στις CM6/CM7 roms του Mini pro και ήταν τέλειο) αλλά δεν ξέρω αν όπως έγραψα παραπάνω ήταν αυτό υπεύθυνο που έπαψε να λειτουργεί το led flash στο προηγούμενο Nexus μου που πήγε DOA ή αν απλά ήταν σύμπτωση.

Ισως κάποια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή?

Τόνίζω το unrooted γιατί κάποιες λειτουργίες του Nexus torch θέλουν root και δεν ξέρω μήπως αυτό μου έκανε την ζημιά...

 

edit. Έβαλα το tiny flashlight+led φαίνεται να λειτουργεί εντάξει... (Και η εφαρμογή και το κινητό)

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

 

Και εδω www.anandtech.com/show/4727/nexus-s-236-update-lands-voice-fix-included αν και άλλα site αναφέρονται μόνο σε US & Canada διανομη

Btw αυτο το bug το ειχε αντιμετωπισει κανείς? Δεν θυμάμαι κατι...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ξερω το lag που εχει ο default browser δεν το βλεπουν αυτοι και δεν το φτιαχνουν σε καποια αναβαθμιση.? Μυστηρια πραγματα. . .
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει/χρησιμοποιεί θήκη στο κινητό που κουμπώνει με μαγνήτη και αν γενικά γνωρίζετε αν η χρήση τέτοιας θήκης επηρεάζει λειτουργίες του τηλεφώνου ή αν μπορεί να προκαλέσει κάποια βλάβη είτε στην οθόνη ή σε κάποιον από τους σένσορες του τηλεφώνου (της πυξίδας ίσως ή κάποιου άλλου)

Ευχαριστώ

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ξερω το lag που εχει ο default browser δεν το βλεπουν αυτοι και δεν το φτιαχνουν σε καποια αναβαθμιση.? Μυστηρια πραγματα. . .

 

Eυτυχώς φιλέ που το επισήμανες, γιατί και εγώ που το ανέφερα εχτές μου έβγαλαν προβληματική την συσκευή. Δυστυχώς έχουμε πρόβλημα μεγάλο..... Μακάρι να λυθούν τα πολλά προβλήματα που έχει το NEXUS.

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom λύνονται τα προβλήματα του stock browser.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

αλλο Browser γιατι δε βαζετε ;

 

υπαρχει και ο opera και ο dolphin HD.

 

Τον opera δουλευω αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα... Το θεμα ειναι γιατι δεν φταχνουν τον default browser? Υποτιθεται οτι εχουμε developer συσκευη, οι ιδιοι οι developer της google δεν το βλεπουν το προβλημα? (οταν ειχα το DHD δεν χρειαστηκε ποτε να καταφυγω σε καποιον αλλο browser περα απο τον default!! Ηταν ταχυτατος!!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάπα, είναι...

Το αγόρασα εγώ χωρίς να ξέρω ότι είναι για την AMOLED έκδοση (ο υπάλληλος του πλαισίου έλεγε ότι εφαρμόζει τέλεια)

με το ζορι χωράει το κινητό! Σήμερα παρήγγειλα άλλη απο ebay...

 

έχεις να προτείνεις καμιά καλή-οικονομική;

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμός με passwords και bookmarks από το sync του chrome, απ' ότι κατάλαβα δε γίνεται ε; Τέτοιο ατόπημα η google;

 

Για δοκίμασε εδώ

https://market.android.com/details?id=com.h.chromemarks&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες μέρες την ώρα που έγραφα μήνυμα...ξαφνικά μου ζήτησε Pin! Και χτές το βράδυ το έβαλα να φορτίζει..και ξυπνώντας το πρωί ανάβω την οθόνη και ζήταγε πάλι pin. Δεν είχε δίκτυο και τα σχετικά. Αυτό σημαίνει πως κάνει restart μόνο του? Να ανησυχήσω???? Παιδικές ασθένειες του Nexus είναι αυτές? Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες μέρες την ώρα που έγραφα μήνυμα...ξαφνικά μου ζήτησε Pin! Και χτές το βράδυ το έβαλα να φορτίζει..και ξυπνώντας το πρωί ανάβω την οθόνη και ζήταγε πάλι pin. Δεν είχε δίκτυο και τα σχετικά. Αυτό σημαίνει πως κάνει restart μόνο του? Να ανησυχήσω???? Παιδικές ασθένειες του Nexus είναι αυτές?

 

@haki http://www.ebay.co.uk/itm/170592780010?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 Αυτή η θήκη κολλάει απο πίσω? Ή μπαινοβγαίνει άνετα σε τσέπες και τα σχετικά?

 

ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως και κατι παραπανω και τελικα αλλαξα την sim και ολα σταματησαν.πηγα σε καταστημα cosmote τους ειπα οτι ειχα προβλημα με την καρτα και μεσα σε δεκα πεντε λεπτα εγινε η αλλαγη και τελος.πληρωσα και 5€ για την καινουργια sim ενημερωτικα στο λεω.

 

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως και κατι παραπανω και τελικα αλλαξα την sim και ολα σταματησαν.πηγα σε καταστημα cosmote τους ειπα οτι ειχα προβλημα με την καρτα και μεσα σε δεκα πεντε λεπτα εγινε η αλλαγη και τελος.πληρωσα και 5€ για την καινουργια sim ενημερωτικα στο λεω.

 

 

Sent from my GT-P1000

Μου κάνει εντύπωση να φταίει η sim. Από τον Μάρτιο την έχω και είναι 3g της cosmote. Άμα το ξανακάνει θα το δοκιμάσω και αυτό...τα νεύρα μου με τα restart!

 

thanks funk :D

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία μέρα διαβάζω γκρίνιες γιά τη λειτουργία του τηλεφωνου όπως κολλήματα του browser και επανεκκινήσεις! Το δικό μου είναι το τέταρτο που έχω αποκτήσει και θέλω να τονίσω ότι είναι τόσο απροβλημάτιστο όσο κανενα άλλο Android κορυφής...και τα έχω δουλέψει σχεδόν όλα. Αν έχετε προβλήματα, αναζητήστε αλλού την αιτία...δε φταίει το Nexus S! Κοιτάξτε την SIM, τις εφαρμογές, τα αρχεία σας...οτιδήποτε...το τηλέφωνο αφηστε το!

Δηλαδη εσενα ο μανισιος internet browser τρεχει νερακι; Δεν κολαει καθολου;

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου στο θέμα, ναι ο Android browser επιδέχεται βελτιώσεων από την Google για αυτό και στην λειτουργία του δεν έχει τόσο ομαλό scrolling όσο ο Opera Mobile στον οποίο κατέληξα εδώ και καιρό...πιθανό αίτιο από όσο διάβαζα η εγγενής υποστήριξη hardware acceleration σε όλα τα επίπεδα χρήσης, γνωστό παράπονο όλων προς την google για τον stock browser. Νομιζω δηλαδή οτι το θέμα αφορά καθαρά software development, που σίγουρα βελτιώνεται -ice cream sandwich?- και οχι ανεπαρκούς hardware του κινητού

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραία, έβαλα το lite, για τα pass όμως τίποτα ε;

 

Δεν γνωρίζω...και δεν μου φαίνεται λογικο να υπαρχει app που να σου περναει και την internet cache του chrome.

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom λύνονται τα προβλήματα του stock browser.

 

ποια rom έχεις βάλει γιατι εχω δοκιμάσει 4,5 καθως και συνδιασμους με kernel και δεν ειδα κάποια προκοπή στον native browser.εχει αρκετό lag.

 

Την τελευταία μέρα διαβάζω γκρίνιες γιά τη λειτουργία του τηλεφωνου όπως κολλήματα του browser και επανεκκινήσεις! Το δικό μου είναι το τέταρτο που έχω αποκτήσει και θέλω να τονίσω ότι είναι τόσο απροβλημάτιστο όσο κανενα άλλο Android κορυφής...και τα έχω δουλέψει σχεδόν όλα. Αν έχετε προβλήματα, αναζητήστε αλλού την αιτία...δε φταίει το Nexus S! Κοιτάξτε την SIM, τις εφαρμογές, τα αρχεία σας...οτιδήποτε...το τηλέφωνο αφηστε το!

 

φίλε μου ειχα το κινητό 2 μέρες χωρις sim μέχρι να αποχωριστώ το desire που είχα.

 

το desire με custom rom ήταν πολυ πιο smooth απο το nexus ειδικά στο Browser.

επισης θέλω να πω οτι ειχα 2 nexus s απο λαθος παραγγελια και τα 2 ηταν το ιδιο αργά σε εκεινο το σημειο.

 

θα σε παρακαλουσα αν μπορείς να τραβηξεις ενα βιντεακι με το κινητο να scrollarei ενα site (πχ το In.gr) και να κάνει και swype τις στήλες στο market για να μπορεσει ο κόσμος να εχει ενα σημείο αναφοράς αν εχει lag ή οχι το κινητό.

θα το κάνω και εγω και θα το ανεβάσω στο youtube.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ποια rom έχεις βάλει γιατι εχω δοκιμάσει 4,5 καθως και συνδιασμους με kernel και δεν ειδα κάποια προκοπή στον native browser.εχει αρκετό lag.

Αναφέρομαι στην nscollab όπου δεν υπήρχε αυτό το lag της stock rom. Με κέρνελ αυτόν που είχε (matrix 5.5+), αλλά και με τον 6.0 που βγήκε αργότερα. Τώρα βέβαια είμαι με miui του brainmaster όπου εκεί έχει δικό του browser.

Αλλά ποιος ο λόγος για τόσο μεγάλο κόλλημα με το stock browser; Εμένα, περισσότερο από όλους με ικανοποίησε ο dolphin hd που παίρνει και διάφορα addons και τον φέρνεις στα μέτρα σου.

Όσο για το lag, όλα είναι σχετικά. Έχω δύο βιντεάκια στο youtube να λαγκάρει ο stock browser του optimus 2X που είναι και διπύρηνο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ποια rom έχεις βάλει γιατι εχω δοκιμάσει 4,5 καθως και συνδιασμους με kernel και δεν ειδα κάποια προκοπή στον native browser.εχει αρκετό lag.

Με NSCollab ειμαι και έχει τρελό lag.Με opera πάει σφαίρα αλλά δεν μου ξεδίπλωνε όλες τις σελίδες σε full screen και σε κάποιες άλλες είχε κακή ανάλυση.Κατι θα παίζει με τις ρυθμίσεις αλλά δεν το εψαξα...εβαλα Dolphin HD που είναι μια ενδιάμεση λύση σε ταχύτητα και μπορείς να κάνεις import τα bookmarks απο τον stock.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...