Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια για δοκιμαστε και κατι αλλο..γιατι θα τρελαθω....

επειδη μου την εδωσε τωρα πηγα να σβησω ολους τους λογαριασμους μου στο mail..(ειχα γυρω στα 5 μαιλ...).......

παταω διαγραφη στο πρωτο λογαριασμο βγαινει το μυν αφαιρεση γραμματοκιβώτιου περιμενω κανενα 5λεπτο τιποτε...

κανω restart το κινητο κανω την ιδια κινηση ο λογαριασμος διαγράφεται με την μια....

παω να διαγραψω τον επομενο και παλι τιποτα.....τα ιδια βγαινει το παραπάνω μυνημα και περιμενω....

ξανα restart και παλι απο την αρχη.....

εκανα 5 φορες restart το κινητο για να διαγραψω τους 5 λογαριασμους μου...:blink:

και τωρα επιτελους για πρωτη φορα απο το μεσημερι δειχνει το κινητο να μην συνδέεται με τιποτα....

οτι να ναι........

ξανα μαιλ μονο με browser.......

 

Μη σκας το ιδιο ειχα παθει και γω. Οταν πολυ συντομα, οπως ειχα αναφερει και σε αλλο μου post, διαπιστωσα οτι δε μπορουσα να στειλω συνημενα αρχεια απο τον client του κινητου δοκιμασα να διαγραψω το yahoo mail. Κωλλησε και το δικο μου κινητο εκανα restart και το εσβησα μετα. Τωρα πλεον εχω αφησει μονο εναν λογαριασμο του ovi που δεν χρησιμοποιω σχεδον καθολου και το κανονικο μου mail το δουλευω μονο μεσω του Browser. Τη δουλεια μου την κανω και ετσι μια χαρα απλα ειναι χαζομαρα να εχει τοσο απαραδεκτο mailclient το n8. Ακομα και το N86 μου ειχε καλυτερο ασχετα αν δε τον δουλευα ουτε αυτον. Γενικα σε αυτον τον τομεα η νοκια ειναι πολυ πισω. Ειδα πως λειτουργει ο client σε ενα iphone και επαθα πλακα. Αναμενουμε βελτιωση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μενα ειχε κανει ενα αντιστοιχο προβλημα σε διαγραφη λογαριασμου: καθυστερουσε υπερβολικα, παταγα cancel, στην συνεχεια παταγα διαγραφή και τον εσβηνε απευθειας...

 

Δεν ειχα ποτε προβλημα να λαβω emails απο τοτε και μετα

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε προβλημα να λαβω emails απο τοτε και μετα

 

Μα και γω δεν ειχα προβλημα στον συγχρονισμο, τα μειιλ μου τα λαβαινα ολα. Το θεμα ηταν οτι δε μπορουσα να στειλω με τιποτα μειλ με συνημενο αρχειο!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας το ιδιο ειχα παθει και γω. Οταν πολυ συντομα, οπως ειχα αναφερει και σε αλλο μου post, διαπιστωσα οτι δε μπορουσα να στειλω συνημενα αρχεια απο τον client του κινητου δοκιμασα να διαγραψω το yahoo mail. Κωλλησε και το δικο μου κινητο εκανα restart και το εσβησα μετα. Τωρα πλεον εχω αφησει μονο εναν λογαριασμο του ovi που δεν χρησιμοποιω σχεδον καθολου και το κανονικο μου mail το δουλευω μονο μεσω του Browser. Τη δουλεια μου την κανω και ετσι μια χαρα απλα ειναι χαζομαρα να εχει τοσο απαραδεκτο mailclient το n8. Ακομα και το N86 μου ειχε καλυτερο ασχετα αν δε τον δουλευα ουτε αυτον. Γενικα σε αυτον τον τομεα η νοκια ειναι πολυ πισω. Ειδα πως λειτουργει ο client σε ενα iphone και επαθα πλακα. Αναμενουμε βελτιωση.

 

ετσι ακριβως φιλε τα ιδια και εγω.....

δεν μπορουσα να στειλω συνημμένο με τιποτα..απο κανενα λογαριασμο οτι και αν προσπαθησα.....

και γενικα ολα αυτα με τις συνδεσεις χωρις λογο κτλ με κουρασαν...οποτε αποφασισα να τα διαγραψω ολα...μεχρι να δουμε αν θα βελτιώσουν κατι με το επομενο update...

και δεν ειναι μονο αυτο....σημερα πηγε να συνδεθει και με το wind internet πραγματα τα οποια θεωρω επικίνδυνα....:confused:

παντως με κανενα νοκια δεν ειχα τοσα προβληματα με το mail.....

και δεν επιτρεπεται σε ενα τετοιο κινητο να υπαρχουν τετοια....ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θα πρεπει να προσεξουν στα επομενα updates.....το μαιλ ειναι σημαντικο για πολυ κοσμο οτι και να λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν θα υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης του κλασσικου αριθμητικου πληκτρολογιου που εχουμε και τωρα?

Θα την έχεις απλά δεν θα πιάνει όλη την οθόνη όπως συμβαίνει τώρα - δεν υπάρχει περίπτωση να κόψουν το αριθμητικό πληκτρολόγιο (δεν το αλλάζω με κανένα QWERTY :D).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωταω μπορουμε να βαλουμε βιντειο σαν ηχος κλησης;πως γινεται;

 

φιλε μου γιατι να βαλεις βιντεο ως ηχο κλησης? κανε το πιο απλο, μετεφερε το βιντο στο pc σου, κανε το convert σε Mp3 και μετα βαλε το παλι στο κινητο. Ειναι φοβερα απλο . :)

 

Σύμφωνα με το παρακάτω λινκ, οι αναβαθμίσεις αναμένονται ως εξής:

 

PR 1.1 24 ιανουαρίου

 

Improvements

  • New WLan Icon
  • New clock animation if you select for the screensaver to have music song listed
  • Overall fast and very smooth performance.

New features

  • landscape dialer
  • search for music, pictures etc
  • new split input interface (cool)
  • cached web pages with forward and backward buttons,
  • configuration of view for functions,(grid and list)
  • navigation using address from contact book

Bug fixes

  • WLAN search,
  • the functionality of not saving the message for SMS, keyboard …
  • Touch responsiveness.

 

PR 2.0 15 Φεβρουαρίου

 

  • 50+improvements r coming
  • new web browser with lots of function like copy,paste,multiple tabs,visual bookmarks ,web page saving,synchronization with pc,ultra fast etc.
  • split screen keyboard
  • new improved gallery
  • improvement in homescreens etc

 

PR 3.0 Καλοκαίρι 2011

 

PR 3.0 is when Symbian UI completely changes to what was expected to be Symbian^4. This time last year it appeared that Symbian^3 handsets would not be able to update to Symbian^4 but what with the changes, we’re now going to receive ALL updates as and when they’re ready.

 

http://mynokiablog.com/2011/01/21/nokia-n8-new-firmware-pr1-1-due-24th-january-2011-pr2-0-february-14th-and-pr3-0-in-summer/

 

Το τονίζω όμως ότι τίποτα από τα παραπάνω δεν είναι επίσημα και επιβεβαιωμένα. Όλοι οι blogers μαζεύουν πληροφορίες από διάφορα φόρουμ και τα συγκεντρώνουν σε μία λίστα όπως η παραπάνω. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα υπάρχουν όλες αυτές οι αλλαγές σε κάθε έκδοση ούτε οι ημερομηνίες είναι σωστές.

 

επειδη στην λιστα που εβαλες δεν το γραφει , το προβλημα με τισ βιβλιοθηκες θα λυθει στην 1.1 ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου γιατι να βαλεις βιντεο ως ηχο κλησης? κανε το πιο απλο, μετεφερε το βιντο στο pc σου, κανε το convert σε Mp3 και μετα βαλε το παλι στο κινητο. Ειναι φοβερα απλο . :)

 

Γιατι προφανως θελει να παιζει video οταν τον καλουν. Αυτο που λες εσυ (mp3) ειναι αρχειο ηχου.

 

Αυτο γινοτανε στο Ν95. Τωρα στο Ν8 δεν ξερω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

επειδη στην λιστα που εβαλες δεν το γραφει , το προβλημα με τισ βιβλιοθηκες θα λυθει στην 1.1 ?

 

απο οσο εχω ακουσει ναι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

449 στο Πλαισιο. Πολυ γρηγορα επεσε

 

Όντως...:(

 

Όσο για τις αναβαθμίσεις, πιστεύει κανείς οτι η Νόκια θα ξοδέψει πολλές χιλιάδες ευρώ για να μοιράσει ένα firmware που θα προσθέσει ένα νέο εικονίδιο για το WLAN και που δε λύνει κανένα bug, μετά απο λίγες μέρες θα ξοδέψει πάλι χιλιάδες ευρώ για να προσθέσει 50 features;

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθει γρήγορα η νέα έκδοση 1.1 γιατί σε λίγο μπαίνει φεβρουάριος...Την άργησαν λίγο...:worry: Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις αναβαθμίσεις, πιστεύει κανείς οτι η Νόκια θα ξοδέψει πολλές χιλιάδες ευρώ για να μοιράσει ένα firmware που θα προσθέσει ένα νέο εικονίδιο για το WLAN και που δε λύνει κανένα bug, μετά απο λίγες μέρες θα ξοδέψει πάλι χιλιάδες ευρώ για να προσθέσει 50 features;

 

Νομιζω δεν μας αφορα τι θα ξοδεψει! Εμεις ξοδεψαμε ενα σωρο χρηματα για ν΄αγορασουμε το κινητο της και οφειλει να μας παρεχει την αναλογη υποστηριξη. Και η 1.1 αν ειδες το post του mirrorofsorrow εχει νεα features & bug fixes, κι ας μην ειναι τοσο σημαντικα!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παιδια πρεπει να βρηκα την λυση του wlan που συνδεοταν μονιμα!!απεγκαταστησα τελειως τις 4 εφαρμογες που ειχε απο την μαννα του( CNN-NT GEO κτλ).δηλαδη αυτα που χρειαζοντουσαν wlan για να δουλεψουν!!με το που τα διεγραψα οριστικα,εξαφανιστηκε κ το wlan!!!! εδω κ 2-3 ωρες δεν το εχω ξαναδει.μονο οταν το χρειαστω πραγματικα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν μας αφορα τι θα ξοδεψει! Εμεις ξοδεψαμε ενα σωρο χρηματα για ν΄αγορασουμε το κινητο της και οφειλει να μας παρεχει την αναλογη υποστηριξη. Και η 1.1 αν ειδες το post του mirrorofsorrow εχει νεα features & bug fixes, κι ας μην ειναι τοσο σημαντικα!

 

 

Aυτά είναι τα rumours που κυκλοφορούν απο όταν βγήκε η 13.15...

 

To search υπάρχει ηδη, το λίστα/πλέγμα υπάρχει, για split screen πληκτρολόγιο πάτα στην αναζήτηση του widget ή στο Ovi Maps να το δείς και δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο.

 

Το θέμα είναι οτι όπως λές ξοδέψαμε, μας είπαν οτι το Δεκέμβρη θα βγούν κάποιες αναβαθμίσεις, κοντεύει Φλεβάρης και ακόμα δεν έχουμε δεί ούτε μιά αναβάθμιση ενώ η τιμή ηδη έπεσε στα 420€~450€ όταν τα αλλα κινητά παραμένουν σταθερά στην τιμή τους.

 

Απλά η επόμενη αγορά που θα κάνω θα είναι με βάση τις δυνατότητες που υπάρχουν εκείνη τη στιγμή που πληρώνω και οχι με φήμες και φούμαρα. Θέλω να δω τι θα λένε τη Δευτέρα αν δε βγεί η αναβάθμιση (που δε θα βγεί)....

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Aυτά είναι τα rumours που κυκλοφορούν απο όταν βγήκε η 13.15...

 

To search υπάρχει ηδη, το λίστα/πλέγμα υπάρχει, για split screen πληκτρολόγιο πάτα στην αναζήτηση του widget ή στο Ovi Maps να το δείς και δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο.

 

Το θέμα είναι οτι όπως λές ξοδέψαμε, μας είπαν οτι το Δεκέμβρη θα βγούν κάποιες αναβαθμίσεις, κοντεύει Φλεβάρης και ακόμα δεν έχουμε δεί ούτε μιά αναβάθμιση ενώ η τιμή ηδη έπεσε στα 420€~450€ όταν τα αλλα κινητά παραμένουν σταθερά στην τιμή τους.

 

Απλά η επόμενη αγορά που θα κάνω θα είναι με βάση τις δυνατότητες που υπάρχουν εκείνη τη στιγμή που πληρώνω και οχι με φήμες και φούμαρα. Θέλω να δω τι θα λένε τη Δευτέρα αν δε βγεί η αναβάθμιση (που δε θα βγεί)....

 

Το κακο ειναι οτι αφηνουν να γινεται μεγαλος ντορος και στο τελος παιζουν με την υπομονη σου. Στα πλαισια του μαρκετινγκ αλλα το android περιμενει στη γωνια.

Και το C7 επεσε 20 ευρω,αυτο ακομα πιο γρηγορα. Ας ελπισουμε οτι ειναι απλα μερος τιμολογιακης/εμπορικης πολιτικης και οτι δε θα βγαλει τωρα γρηγορα αλλα μοντελα αφηνοντας τα αυτα να πανε απατα. Το χω βιωσει με τη samsung και το Οmnia 2 που πεφτε η τιμη 20 ευρω τη βδομαδα και το κινητο-ναυαρχιδα,τοτε, παρατηθηκε τελικα στην κακη μοιρα του.

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω κι εγώ ένα λογικό ερώτημα: γιατί δεν περιμένετε να περάσει κάποιο διάστημα προτού αγοράσετε το τελευταίο μοντέλο; Εάν πολλοί εδώ στο forum ήταν λίγο υπομονετικοί δε θα χρειαζόταν ούτε να μπλέκουν με διαδικασίες για να περάσουν την ελληνική γλώσσα ούτε να γκρινιάζουν που έσκασαν 500 € και τώρα η συσκευή έχει 450 €. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω για το ν8 οτι αν και δοκιμασα το officw2007 δεν το διαβασε καθολου το wordpad και τα txt αρχεια τα διαβασει το προβλημα ειναι πως δεν διαβαζει ελληνικα γραματα κανενα απτα 2 μονο αγγλικα δεν λεω πως το κινιτο εχει προβλημα αλλα υπαρχει λυση γιαυτο κανενα καινουργιο προγραμμα η με τη νεα αναβαθμιση θα λυθει ασ πουμε η πρεπει να το αποδεχτω οτι δεν διορθωνετε ας μου πει καποιος γνωστης
Link to comment
Share on other sites

Εάν πολλοί εδώ στο forum ήταν λίγο υπομονετικοί δε θα χρειαζόταν ούτε να μπλέκουν με διαδικασίες για να περάσουν την ελληνική γλώσσα ούτε να γκρινιάζουν που έσκασαν 500 € και τώρα η συσκευή έχει 450 €. :shifty:

Συνειδητα πανε ολοι και αγοραζουν την συσκευη νωρις, ολοι ξερουν οτι η συσκευη δεν θα ηταν για παντα 500 ευρω αλλα και οσοι αγοραζουν παραεισαγωγη ξερουν για τα ελληνικα.

Εγω βασικα αναγκαστικα το πηρα μεσα στον μηνα γιατι τωρα μου κανανε προσφορα για επιδοτηση. Κι γω ηξερα οτι και θα επεφτε λιγο η τιμη αργοτερα και οτι θα ειχε παιδικες ασθενειες οι συσκευη.

και τα txt αρχεια τα διαβασει το προβλημα ειναι πως δεν διαβαζει ελληνικα γραματα

Τα txt αρχεια να τα αποθηκευεις με κωδικοποιηση unicode.

Link to comment
Share on other sites

Τα txt αρχεια να τα αποθηκευεις με κωδικοποιηση unicode.

 

Πώς μπορείς να τα αποθηκεύσης με κωδικοποιηση unicode????

Link to comment
Share on other sites

449 στο Πλαισιο. Πολυ γρηγορα επεσε

 

Να θέσω κι εγώ ένα λογικό ερώτημα: γιατί δεν περιμένετε να περάσει κάποιο διάστημα προτού αγοράσετε το τελευταίο μοντέλο; Εάν πολλοί εδώ στο forum ήταν λίγο υπομονετικοί δε θα χρειαζόταν ούτε να μπλέκουν με διαδικασίες για να περάσουν την ελληνική γλώσσα ούτε να γκρινιάζουν που έσκασαν 500 € και τώρα η συσκευή έχει 450 €. :shifty:

 

Σόρυ αλλά ποιός σας είπε ότι τώρα έχει η συσκευή 450? 448 την αγόρασα εγώ περίπου 12 δεκεμβρίου ελληνικότατη με εγγυήσεις και doa από μαγαζί από skroutz. Ή μήπως το πλαίσιο είναι το μέτρο σύγκρισης της τιμής του κινητού? Φαρμακείο το θεωρώ προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν θα υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης του κλασσικου αριθμητικου πληκτρολογιου που εχουμε και τωρα?

To αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο θα μείνει απλά θα προστεθεί έξτρα επιλογή για το qwerty portrait.

επειδη στην λιστα που εβαλες δεν το γραφει , το προβλημα με τισ βιβλιοθηκες θα λυθει στην 1.1 ?

Λογικά το πρόβλημα με τις Qt βιβλιοθήκες θα λυθεί με την 1.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα πισω το κινητο απο το σερβις που το ειχα στειλει. Ειχα ενα προβλημα με εναν ηχο στο ακουστικο. Τελικα εχω να σας ενημερωσω οτι απλα μου κανανε μια αναβαθμιση κ το στειλανε πισω. Αρα τζαμπα εμεινα χωρις κινητο τοσες μερες. Τωρα ακουω ακομα αυτο τον ηχο αλλα το πινω με το ζουμι του. Τι να κανω; Αυτα γιατι ειχα πει οτι θα σας ενημερωνα για εξελιξεις.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ αλλά ποιός σας είπε ότι τώρα έχει η συσκευή 450? 448 την αγόρασα εγώ περίπου 12 δεκεμβρίου ελληνικότατη με εγγυήσεις και doa από μαγαζί από skroutz. Ή μήπως το πλαίσιο είναι το μέτρο σύγκρισης της τιμής του κινητού? Φαρμακείο το θεωρώ προσωπικά.

 

Το πιο φτηνο φαρμακειο ομως της ελληνικης αγορας,ας μη λεμε ψεματα. Πρωτα ριχνουν αυτοι την τιμη,μετα ολοι οι αλλοι. Οταν το αγορασα εγω η τιμη ηταν στα 489,οταν βγηκε ηταν στα 499,μπορει και παραπανω δε θυμαμαι. Δε λεω οτι απαραιτητα ειναι κακη η πτωση της τιμης,ισα ισα θα "περπατησει" περισσοτερο ετσι το κινητο, το μονο που θα με ανησυχουσε ειναι η γενικη πολιτικη μιας εταιριας και το κατα ποσο θα "φροντιζει" εξισου τα προιοντα της κι ενα χρονο μετα την κυκλοφορια,εξισου.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

To αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο θα μείνει απλά θα προστεθεί έξτρα επιλογή για το qwerty portrait.

 

Ας ελπίσουμε ότι τη στιγμή που θα έχουμε πληκτρολόγιο portrait qwerty, θα δουλεύει και το swype σε portrait. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τελικα καποιος που να μπορει να στειλει συνημμένα αρχεια σε μαιλ απο το κινητο του....???(ειτε σε Yahoo λογαριασμο ειτε σε gmail)

και αν ναι μπορει να μας πει τι εκανε....?

προσωπικά σηκωνω τα χερια ψηλα στο θεμα......

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το πιο φτηνο φαρμακειο ομως της ελληνικης αγορας,ας μη λεμε ψεματα. Πρωτα ριχνουν αυτοι την τιμη,μετα ολοι οι αλλοι. Οταν το αγορασα εγω η τιμη ηταν στα 489,οταν βγηκε ηταν στα 499,μπορει και παραπανω δε θυμαμαι. Δε λεω οτι απαραιτητα ειναι κακη η πτωση της τιμης,ισα ισα θα "περπατησει" περισσοτερο ετσι το κινητο, το μονο που θα με ανησυχουσε ειναι η γενικη πολιτικη μιας εταιριας και το κατα ποσο θα "φροντιζει" εξισου τα προιοντα της κι ενα χρονο μετα την κυκλοφορια,εξισου.

Η τιμη αναμενεται να πεσει και αλλο, ειδικα οταν παρουσιαστει το Ν9! Το θεμα ειναι ποσο θα υποστηριξει η Nokia το N8 μετα τον Φεβρουαριο και την μεγαλη αναβαθμιση. Αν και τοτε θα εχουν λυθει τα περισσοτερα προβληματα, θελω να πιστευω οτι δεν θα αφεθει στη μοιρα του το κινητο μας...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...