Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι χάρτες του Ν8 είναι δωρεάν. Γνώμη μου, μην μπλέκεις και άλλες εφαρμογές πλοήγησης. Δοκίμασε πρώτα το ovi maps και αν δεν σε καλύπτει (δύσκολο), τότε δοκίμασε τα garmin και sygic.

 

Δεν θέλους όλες οι εφαρμογές πιστοποιητικά. Λίγε ςθέλεουν και θα βγάλεις ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. Πείτε μου πως διαγράφω φάκελους _PAlbTN στον File Manager, τους μετέφερα κατα λάθος απο USB Stick και δεν υπάρχει επιλογή διαγραφής. Δε θέλω να συνδεθώ σε PC γιατι είναι καινούργια η μπαταρία και θα αρχίσει να φορτίζει.

 

Να το συνδέσεις μέσω bluetooth στο PC.

 

υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε copy paste στα symbian 3? εχω κωδικους με πολλα ψηφια.....

 

Δεν το εξηγείς λίγο παραπάνω? Από που θες να πάρεις την πληροφορία και που θες να τη βάλεις?

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξηγείς λίγο παραπάνω? Από που θες να πάρεις την πληροφορία και που θες να τη βάλεις?

 

απο οπουδηποτε (πχ απο ενα txt αρχειο) να αντιγραψω το κωδικο του email μου στο facebook ή στα emails. στο ν95 μεχρι τωρα το εκανα με το κουμπι με το πενακι που δεν υπαρχει στο n8 φυσικα.

 

* απο οτι βλεπω μπορεις να αντιγραψεις μονο το email στο κωδικο δε μπορω να πατησω αντιγραφη.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

σημερα δοκιμασα πρωτη φορα το GPS πολυ καλο συνδεεται γρηγορα και ακριβες.

με δυσκολεψαν λιγο η αναζητηση σημειου με greeklish.

 

επισης η οθονη αν ηταν 5" θα ηταν πολυ καλυτερο στην αναγνωση νομιζω.

γιατι ετσι για να διαβασω τις οδους στους δρομους κολλαω τη φατσα μου στο κινητο!

Edited by jason72
Link to comment
Share on other sites

απο οπουδηποτε (πχ απο ενα txt αρχειο) να αντιγραψω το κωδικο του email μου στο facebook ή στα emails. στο ν95 μεχρι τωρα το εκανα με το κουμπι με το πενακι που δεν υπαρχει στο n8 φυσικα.

 

* απο οτι βλεπω μπορεις να αντιγραψεις μονο το email στο κωδικο δε μπορω να πατησω αντιγραφη.

 

Τον κωδικό στο Σημειωματάριο και αντιγραφή, εγω αυτό κάνω με τον κωδικό του wireless. Έχεις τους κωδικούς σε ένα .txt, άνοιγμα, αποθήκευση και πάει Σημειωματάριο.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι θελει μερικες αναβαθμισεις λειτουργικοτητας και εχω δει πχ την ωρα που σου στελνουν sms δε μπορεις να παρεις κατευθειαν τον αλλο εστω απο το options. πρεπει να πας στις επαφες και να τον βρεις. Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από Public! Όχι μόνο δεν είναι ελληνικό (Switzerland) αλλά το συγκεκριμένο που πήρα, δεν ανοίγει καθόλου, ούτε στην αρχή, αλλά ούτε και μετά από 2 ώρες φόρτιση. Στο κουτί αντί της ταινίας ασφαλείας της Nokia είχε μια άσπρη μονωτική ταινία! Τώρα πρέπει να τσακωθώ, όχι βέβαια για να πάρουν αυτό πίσω (εξυπακούεται) αλλά γιατί θα ζητήσω τα λεφτά πίσω, αφού θέλω ελληνικό. Και να φανταστείτε ότι λόγω κούρασης και εμπιστοσύνης στο κατάστημα, δεν το κοίταξα καθόλου εκείνη την ώρα. Αλλά τελικά την πλήρωσα την αφηρημάδα και την εμπιστοσύνη στo Public... Βέβαια με όλα αυτά και με την απίστευτα τραγική διανομή του κινητού, και η εμπιστοσύνη στη Nokia έχει μειωθεί εξαιρετικά. Γιατί καινούριο κινητό να μην ανοίγει ούτε δευτερόλεπτο, ε... δεν το λες καλό! Edited by yannis28
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει εντοπίσει κάνεις στο C: το φάκελο cache που αποθηκεύει δεδομένα ο Ιστός, ώστε να μπορούμε να κάνουμε πού και πού καμία εκκαθάριση;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό στο Σημειωματάριο και αντιγραφή, εγω αυτό κάνω με τον κωδικό του wireless. Έχεις τους κωδικούς σε ένα .txt, άνοιγμα, αποθήκευση και πάει Σημειωματάριο.

 

αυτο εκανα. δοκιμασες να βαλεις κωδικο στην εφαρμογη emails με αυτον τον τροπο?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας το πηρα και εγω σημερα απο τον γερμανο αλλα εχω πολλες αποριες.

 

Φίλε PIT, το δικό σου που πήρες από τον Γερμανό έχει My view ή είναι undranded; Γνωρίζει κανείς αν ο Γερμανός που ανήκει στην Cosmote εξυπηρετεί τις επιδοτήσεις της Cosmote, ή μόνο τα ΟΤΕshops και τα καταστήματα με το σήμα της; Όπως καταλάβατε θέλω πολύ undranded N8 παρότι θα το πάρω με επιδότηση...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εξυπηρετεί επιδοτήσεις της Cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και εξυπηρετεί επιδοτήσεις της Cosmote.

 

Οπότε μένει να μάθουμε αν δίνει undranded συσκευές γιατί πουθενά στο site του δεν είδα να αναφέρει My view... (Και πολύ θα το χαρώ!!!)

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα. δοκιμασες να βαλεις κωδικο στην εφαρμογη emails με αυτον τον τροπο?

 

To δοκίμασα τώρα, μονο στο username βγαίνει η επικόλληση :(

Link to comment
Share on other sites

Μου την εδωσε στον εγκεφαλο.

Συνδεω το κινητο με HDMI με μια LG full HD LD4 Series και μου βγαζει no signal.

Με το ιδιο καλωδιο σε Samsung δεν ειχα κανενα προβλημα.

Τι να φταιει?

Επελεξα κανονικα source HDMI...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πάτησα σας το λέω για να μην την πάθετε και εσείς...

 

Το hard reset σβήνει και τη mass memory του τηλεφώνου.

Μετά την επανεκκίνηση μου λείπουν το ovi store, οι χάρτες, το top apps & οι εφαρμογές κάτω από το web tv φάκελο.

 

Προσπάθησα να κατεβάσω το ovi store και να το εγκαταστήσω αλλά η εγκατάσταση δεν πετυχαίνει.

 

Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να κάνω reinstall το firmware μπας και γίνει τίποτα.

 

edit: το ovi store συνεχίζει να μην μπορεί να κάνει εγκατάσταση.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πάτησα σας το λέω για να μην την πάθετε και εσείς...

 

Το hard reset σβήνει και τη mass memory του τηλεφώνου.

Μετά την επανεκκίνηση μου λείπουν το ovi store, οι χάρτες, το top apps & οι εφαρμογές κάτω από το web tv φάκελο.

 

Προσπάθησα να κατεβάσω το ovi store και να το εγκαταστήσω αλλά η εγκατάσταση δεν πετυχαίνει.

 

Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να κάνω reinstall το firmware μπας και γίνει τίποτα.

 

edit: το ovi store συνεχίζει να μην μπορεί να κάνει εγκατάσταση.

Το hard reset σε καμία περίπτωση δεν σβήνει τη Mass Memory (E). Οι εφαρμογές που αναφέρεις (Ovi Maps, Ovi Store κλπ) είναι όλες εγκατεστημένες στην Εσωτερική Μνήμη ©. Πρόκειται για γνωστό πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης του firmware, όπως μπορείς να δεις και στο Nokia Support Discussions. Μία λύση είναι να κάνεις αυτό που προτείνει ο εκπρόσωπος της Nokia, να πας σε ένα Nokia Care και να σου τα ξαναπεράσουν. Η άλλη λύση είναι να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση του Ovi Maps από το Nokia Beta Labs και να την εγκαταστήσεις. Είναι και πολύ καλύτερη από αυτήν που είχες πριν.

Πάρε και το Ovi Store. ;)

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Το hard reset σε καμία περίπτωση δεν σβήνει τη Mass Memory (E). Οι εφαρμογές που αναφέρεις (Ovi Maps, Ovi Store κλπ) είναι όλες εγκατεστημένες στην Εσωτερική Μνήμη ©.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 hard reset και τις 3 μηδένισε την E:.

Εξάλλου το γράφει όταν πας να κάνεις hard reset ότι θα μηδενίσει και τις 2 μνήμες του τηλεφώνου.

 

Το link για τα nokia discussions είναι ενδιαφέρον αλλά αναφέρει τους χάρτες.

Σε εμένα μάλλον κάτι άλλο παίζει, γιατί πάω να δω τις εγκατεστημένες εφαρμογές και δεν δείχνει τίποτα. Μπορεί να έχει κολλήσει η διαδικασία εγκατάστασης.

Μάλλον θα πάω από nokia care για να δω μήπως μπορούν να το επαναφέρουν.

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα τώρα, μονο στο username βγαίνει η επικόλληση :(

 

ακριβως γιατι στο κωδικο βγαζει και αστερακια. Ελπιζω να υπαρχει-υπαρξει καποιος αλλος τροπος.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση, πως απενεργοποιούμε, εντελώς, τη λειτουργεια του wifi; Το απενεργοποιώ και σε λίγα δευτερόλεπτα ξανασυνδέεται!!

 

Παρατήρησα ότι στα πεδία των επαφών δε μπορείς να αλλάξεις το προσδιορισμό τους. (από "Κινητό" να το κάνεις "Χωρίο" ας πούμε)

 

Η πρώτη φόρτιση δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, κράτησε περίπου 14 ώρες η λειτουργία του με αρκετό σκάλισμα (κανα 2ωρο), ελάχιστη ομιλία και κανα 10λεπτο internet.

 

Θα σας πω εν καιρό της εντυπώσεις-σύκγριση.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

!

 

Παρατήρησα ότι στα πεδία των επαφών δε μπορείς να αλλάξεις το προσδιορισμό τους. (από "Κινητό" να το κάνεις "Χωρίο" ας πούμε)

 

 

Έχεις δίκιο, τώρα το παρατήρησα κι εγω. Δεν το περίμενα ότι στις επαφές του δεν θα είχε επεξεργασία ετικετών. Για μένα είναι κάτι που θα μου λείψει... :(

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πανο, τι λεει ολα καλα?

ειδα σου ηρθε και το "μωρο" σου

αντε καλοριζικο ρε συ να το χαιρεσε και απροβληματιστο πανω απο ολα.

το ιδιο και σε ολους τους αλλους που το πηραν.

 

εγω ελεγα να περιμενω λιγο ακομα μιας και πλεον δεν βιαζομαι γιατι εχω κινητο αλλα απο οτι φαινεται παιζει να παω να το παρω για τον αδερφο μου

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μέχρι στιγμής έχω κάνει 3 hard reset και τις 3 μηδένισε την E:.

Εξάλλου το γράφει όταν πας να κάνεις hard reset ότι θα μηδενίσει και τις 2 μνήμες του τηλεφώνου.

 

Το link για τα nokia discussions είναι ενδιαφέρον αλλά αναφέρει τους χάρτες.

Σε εμένα μάλλον κάτι άλλο παίζει, γιατί πάω να δω τις εγκατεστημένες εφαρμογές και δεν δείχνει τίποτα. Μπορεί να έχει κολλήσει η διαδικασία εγκατάστασης.

Μάλλον θα πάω από nokia care για να δω μήπως μπορούν να το επαναφέρουν.

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο?

 

Με ποιον από τους δύο τρόπους έκανες hard reset ?

Στο Nokia Support Discussions που αναφέρη ο terrestial απ΄ότι κατάλαβα λέει, hard reset με τον τρόπο του πατήματος τον τριών πλήκτρον να μην τον κάνουμε. Είναι για περίπτωσης που για το γνωστό λόγο δεν ανοίγη το κινητό.

Αν κατάλαβα λάθος διορθώστε με ...

:confused:

Μετάφραση από Αγγλικά σε Ελληνικά

 

Έχουν υπάρξει μερικές περιπτώσεις όπου οι χρήστες έχουν χρησιμοποιήσει το 3-δακτύλων σκληρό reset μεθόδου σε συσκευές N8 τους και έχασαν το Ovi Maps στη διαδικασία. Δεν είναι ακόμη δυνατή η N8 χρήστες να redownload την εφαρμογή από nokia.com / χάρτες, μια κατάσταση που θα καθοριστεί στο εγγύς μέλλον με μια νέα έκδοση της εφαρμογής Maps.

 

Εν τω μεταξύ, αν βρεθείτε σε αυτή την κατάσταση, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Nokia Care γραμμή για τη χώρα σας, έχουν αντίγραφα των αναγκαίων αρχείο εγκατάστασης του SIS έχουν διανεμηθεί σε επαφή κέντρα για να δώσετε σε N8 χρήστες μέχρι την ιστοσελίδα Χάρτες ενημερώνεται.

 

Παρακαλούμε σημειώστε ότι δεν είναι συνετό σε γενικές γραμμές η χρήση των «τριών δακτύλων αυτοκτονίας» ως μια μέθοδο αντιμετώπιση προβλημάτων με το τηλέφωνό σας, η διαδικασία αυτή έχει ως στόχο να προσπαθήσει να αναβιώσει μια συσκευή που δεν ξεκινάει, σε ποιες συνθήκες το γνωρίζετε ήδη όλα πρόκειται να χαθούν πριν από την έναρξη.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πανο, τι λεει ολα καλα?

ειδα σου ηρθε και το "μωρο" σου

αντε καλοριζικο ρε συ να το χαιρεσε και απροβληματιστο πανω απο ολα.

το ιδιο και σε ολους τους αλλους που το πηραν.

 

εγω ελεγα να περιμενω λιγο ακομα μιας και πλεον δεν βιαζομαι γιατι εχω κινητο αλλα απο οτι φαινεται παιζει να παω να το παρω για τον αδερφο μου



Θενξ, να 'σαι καλά. Όντως το κινητό είναι το "μωρό" μου. Είναι καταπληκτικό εργαλείο. Όσο για κάποια πραγματάκια που έχει κάνει η Nokia και δεν μου αρέσουν, όπως αυτό που ανέφερα πιο πριν με τις ετικέτες στις επαφές, πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα διορθωθούν.

Παρεμπιπτόντως, χτες έβαλα και το mod του hyperX για την κάμερα. Ομολογώ ότι είδα μεγάλη διαφορά στις φωτογραφίες. Μακάρι να ενσωματωθεί σε επόμενη έκδοση firmware, μαζί με τις όποιες άλλες αλλαγές προγραμματίζει η Nokia.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν παιζει να ενσωματωθει μιας και εχει απαντησει ηδη ο damian για το θεμα του patch της καμερας και ειπε πως καλη η ποιοτητα ομως μετα δεν θα δουλευουν σωστα διαφορα αλλα και για αυτο επελεξε η νοκια να χρησιμοποιησει υψηλη συμπιεση.

αλλα εμενα να σου πω την αληθεια αν συνεχισει να υποστηριζεται το patch δεν με χαλαει καθολου που θα πρεπει να το βαζω μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...