Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω και εγω μερικές απόψεις...

Αν και το έχω από την τρίτη το έχω ψάξει ελάχιστα λόγω δουλειάς!!!

 

Από την χρήση που του έχω κάνει είμαι ευχαριστημένος...έχει γρήγορη απόκριση...πιο γρήγορη απότι περίμενα.

 

Το gps έκανε lock πολύυυυυυ πιο γρήγορα απότι στο Ε90 που είχα μέχρι την τρίτη...και μου έβγαλε σχεδόν αμέσως διαδρομή που ήθελα.

 

Διάβασε usb stick 16gb και έπαιξε ταινία από εκεί...αλλα κόλλαγε σε κάποια σημεία...αλλα μάλλον γινόταν επειδή το stick ήταν usb 1.0...οποτε θα δοκιμάσω και με usb 2.0.

 

Ακόμα συνέδεσα και mouse με το usb και είχε πολύ πλάκα!!!!

 

Τα 2 μείον που έχω δει και με εκνευρίζουν είναι:

1.Για να αλλάξεις γλώσσα πρέπει να μπείς σε μένου κ υπομενού....θα μπορούσαν να βάλουν ένα κουμπί κ να κάνει εναλλαγή από αυτό!!!

2. Στο ημερολόγιο για να αλλάξεις ημερομηνία σε ενα meeting για πχ...την πληκρολογείς και δεν την επιλέγεις από ενα popup ημερολόγιο (αυτο γινόταν στο 9500 που είχα παλίοτερα και περίμενα ότι τώρα θα το είχαν βάλει).

 

Αυτα μέχρι στιγμής....γενικά είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος...αλλα είπαμε δεν το έχω δουλέψει αρκετά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για αλλαγη γλωσσας δοκιμαστε το ls= language switcher που την κανει με ενα κουμπι που δηλωνετε εσεις...

 

//βεβαια επειδη δεν εχει τα κλασσικα 3 κουμπια δε ξερω πως θα λειτουργει αλλα δε βλαπτει να δοκιμασετε ωστε να σας βολεψει...

Link to comment
Share on other sites

βρε μιρορ πριν ημουν φουλ και μου εβγαζε 46% τωρα ειμαι ενα κουτακι κατω και μου βγαζει παλι 45%.........

λιγες ωρες πριν ενω οταν το φορτισα ημουν στα 75% σε 15 λεπτα μεσα με πηγε σε 46...και τωρα παραμενει...

που θελω να καταληξω....?

δεν βγαζεις ακρη με αυτα...ισα ισα αγχώνεσαι περισσοτερο......:)

το ποσο δυνατη ειναι η μπαταρια σου το καταλαβαινεις μονο στην καθημερινή χρηση...που κανεις εσυ ο ιδιος ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεμε...

εγω ξερω οτι το n900 το φόρτιζα απο τις 12 το μεσημερι(μετα απο φουλ φόρτιση το πρωι) και με το n8 με την ιδια χρηση βγαζω 2 μερες....:)

 

συμφωνω... ειχα μια τετοια εφαρμογη σε Ν78 και μετα απο πλιρι φορτισι ελεγε οτι εχο μολισ 2 ωρες... και φυσικα εκλεινε μετα απο 2 μερες ! οτι να'ναι ειναι λιγακι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ερωτηση για μπαταρια! Εχθες το βραδυ εγινε η 1η φορτιση και σημερα(δεδομενου του οτι το βραδυ δεν το χρησιμοποιησα) σημερα μου εχει 50 τις εκατο μπαταρια...και δεν το εκαψα κιολας...λιγο ιντερνετ...τι μπορει να παιζει;;;

 

 

 

Ενημέρωση από την ομάδα διαχείρισης:

Απαγορεύεται η γραφή τύπου "sms":!:

 

Ρύθμισε το συγχρονισμό e-mail σε μια φορά τη μέρα, κλείσε την αναζήτηση WLAN, βάλε τα widgets σε κατάσταση εκτός σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγη γλωσσας δοκιμαστε το ls= language switcher που την κανει με ενα κουμπι που δηλωνετε εσεις...

 

//βεβαια επειδη δεν εχει τα κλασσικα 3 κουμπια δε ξερω πως θα λειτουργει αλλα δε βλαπτει να δοκιμασετε ωστε να σας βολεψει...

Το πλήκτρο αλλαγής γλώσσας το ορίζεις εσύ. Μπορείς να ορίσεις το κουμπί της κάμερας (με μισό πάτημα, οπότε δεν θα μπερδεύεται με το άνοιγμα της κάμερας που θέλει ολόκληρο) για αλλαγή της γλώσσας. Δεν βλέπω αν προσφέρεται τίποτα άλλο, το πλήκτρο του μενού είναι ήδη κατειλημμένο από τον task manager.

 

To LangSwitcher μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν από εδώ. Είναι πολύ καλό, το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό στο N97 και μου έχει λύσει τα χέρια.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω το εχω στο 5800 απλα δεν ειχα γνωση αυτου του κουμπιου της καμερας στο μισο για το ν8 οποτε λογικα θα βολεψει αρκετα τα παιδια...

και εμενα ειδικα στο browsing με εχει σωσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποιείτε το κόκκινο φωτάκι πριν τραβηχτεί φωτογραφία ;

Πραγματικά έχω σπαστεί τρελά με αυτήν την νοοτροπία… δηλαδή αν τραβήξω την φωτογραφία από την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή μου που δεν έχει κανένα κόκκινο φωτάκι δεν είναι το ίδιο πράγμα ;

Edited by r1538
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , απο σημα πως παει ?

Νομιζω οτι το Ν95 8G που ειχα ηταν πιο καλο οταν το σημα ειναι ασθενες .

Τι να πω , ισως επεσα και σε κακη μερα , γιατι στο γραφειο εχω προβλημα με τη wind .

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω το εχω στο 5800 απλα δεν ειχα γνωση αυτου του κουμπιου της καμερας στο μισο για το ν8 οποτε λογικα θα βολεψει αρκετα τα παιδια...

και εμενα ειδικα στο browsing με εχει σωσει...

 

Δε βολεύει γιατι το μισοπατημένο κουμπί έχει αλλες λειτουργίες, όταν το πατάς στην κάμερα εστιάζει με ένα πράσινο κουτάκι και κάτι αλλο που δε θυμάμαι, δεν υπάρχει δηλαδή τυχαία η λειτουργία. Ελπίζω να μπούν γρήγορα τα ελληνικά στο swype.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως απενεργοποιείτε το κόκκινο φωτάκι πριν τραβηχτεί φωτογραφία ;

Πραγματικά έχω σπαστεί τρελά με αυτήν την νοοτροπία… δηλαδή αν τραβήξω την φωτογραφία από την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή μου που δεν έχει κανένα κόκκινο φωτάκι δεν είναι το ίδιο πράγμα ;

Το φωτάκι δεν απενεργοποιείται, αλλά γιατί να θέλεις να το κάνεις; Το να φωτογραφίζεις κόσμο χωρίς τη συγκατάθεσή του δεν είναι σωστό. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που υπάρχει το φωτάκι.

Με τη φωτογραφική σου μηχανή μπορείς επίσης να το κάνεις, αλλά εκεί ο άλλος είναι υποψιασμένος, ενώ με το κινητό μπορεί να παριστάνεις ότι στέλνεις μήνυμα ενώ στην πραγματικότητα βγάζεις φωτογραφίες.

 

Δε βολεύει γιατι το μισοπατημένο κουμπί έχει αλλες λειτουργίες, όταν το πατάς στην κάμερα εστιάζει με ένα πράσινο κουτάκι και κάτι αλλο που δε θυμάμαι, δεν υπάρχει δηλαδή τυχαία η λειτουργία. Ελπίζω να μπούν γρήγορα τα ελληνικά στο swype.

Το δοκίμασες και το λες; Γιατί εγώ το δοκίμασα πριν το γράψω (στο N97 μεν, αλλά και στο N8 το ίδιο λειτουργεί). Το μισοπατημένο κουμπί είναι για να εστιάσει ο φακός, αλλά μόνο όταν είναι η κάμερα ανοιχτή. Και για να ανοίξει πρέπει πρώτα να το πατήσεις τέρμα. Όταν γράφεις μήνυμα ή οτιδήποτε άλλο η κάμερα είναι απενεργοποιημένη.

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι δεν απενεργοποιείται, αλλά γιατί να θέλεις να το κάνεις; Το να φωτογραφίζεις κόσμο χωρίς τη συγκατάθεσή του δεν είναι σωστό. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που υπάρχει το φωτάκι.

Με τη φωτογραφική σου μηχανή μπορείς επίσης να το κάνεις, αλλά εκεί ο άλλος είναι υποψιασμένος, ενώ με το κινητό μπορεί να παριστάνεις ότι στέλνεις μήνυμα ενώ στην πραγματικότητα βγάζεις φωτογραφίες.

 

Το φωτακι ειναι η φωτομετρηση που κανει για να δει ποσο φως πρεπει να ριξει με το φλας.Το εχουν ολες οι ψηφιακες;)

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο αλλαγής γλώσσας το ορίζεις εσύ. Μπορείς να ορίσεις το κουμπί της κάμερας (με μισό πάτημα, οπότε δεν θα μπερδεύεται με το άνοιγμα της κάμερας που θέλει ολόκληρο) για αλλαγή της γλώσσας. Δεν βλέπω αν προσφέρεται τίποτα άλλο, το πλήκτρο του μενού είναι ήδη κατειλημμένο από τον task manager.

 

To LangSwitcher μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν από εδώ. Είναι πολύ καλό, το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό στο N97 και μου έχει λύσει τα χέρια.

 

Άψογος, δουλεύει τέλεια. :)

 

ναι και εγω το εχω στο 5800 απλα δεν ειχα γνωση αυτου του κουμπιου της καμερας στο μισο για το ν8 οποτε λογικα θα βολεψει αρκετα τα παιδια...

και εμενα ειδικα στο browsing με εχει σωσει...

Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι σωτήρια λειτουργία.

 

Το δοκίμασες και το λες; Γιατί εγώ το δοκίμασα πριν το γράψω (στο N97 μεν, αλλά και στο N8 το ίδιο λειτουργεί). Το μισοπατημένο κουμπί είναι για να εστιάσει ο φακός, αλλά μόνο όταν είναι η κάμερα ανοιχτή. Και για να ανοίξει πρέπει πρώτα να το πατήσεις τέρμα. Όταν γράφεις μήνυμα ή οτιδήποτε άλλο η κάμερα είναι απενεργοποιημένη.

 

Ακριβώς έτσι είναι.

 

Το μόνο μείον είναι ότι αν το χρησιμοποιείς πολύ μπορεί να φθαρεί το κουμπί της κάμερας, το οποίο δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια. Πολύ rock solid μου φαίνεται έτσι κι αλλιώς, όπως και οτιδήποτε άλλο από άποψη πιοότητας κατασκευής στο Ν8. Καλό είναι που υπάρχει η δυνατότητα αυτή, αλλά θα ήταν καλύτερο να υπάρχει και εικονικό πλήκτρο αλλαγής της γλώσσας, έστω και μόνο στο qwerty.

 

Όσο για το Swype, το δοκίμασα σήμερα και εξεπλάγην με την ακρίβειά του. Πρέπει το συντομότερο δυνατό να το δούμε οπωσδήποτε ...ντυμένο και στα ελληνικά χρώματα! :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το φωτακι ειναι η φωτομετρηση που κανει για να δει ποσο φως πρεπει να ριξει με το φλας.Το εχουν ολες οι ψηφιακες;)

Όχι, το φωτάκι είναι προειδοποίηση στους απέναντι ότι τους φωτογραφίζεις. Ανάβει κι όταν τραβάς βίντεο. Η φωτομέτρηση δεν εκπέμπει φως, απλά μετράει το υπάρχον (ένας αισθητήρας είναι). Και μην το μπερδεύεις με το laser που κάποιες φωτογραφικές χρησιμοποιούν για την εστίαση.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα, έχει προσέξει κανείς σας τι γίνεται όταν συνδέσεις τη συσκευή σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης, έχοντας τοποθετημένη και κάρτα μνήμης; Ανοίγει κανονικότατα δύο popups με drives στον υπολογιστή, ένα για την εσωτερική μνήμη (την οποία ονομάζει Nokia OVI Suite) και μία για την κάρτα μνήμης. Φυσικά αν επιλέξεις ασφαλή κατάργηση από τον υπολογιστή, αφαιρούνται ταυτόχρονα και οι δύο μνήμες.

 

Σήμερα δοκίμασα και τη συνδεσιμότητά του από πλευράς HDMI και USB on the go.

Το πρώτο μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα. Τα τρέιλερ των ταινιών και γενικά η αναπαραγωγή πολυμέσων είναι απροβλημάτιστη, αλλά το Angry Birds και το NFS Shift που δοκίμασα έπαιζαν με πολλά σπασίματα. Δεν ξέρω τι έφταιξε.

Το USB on the go λειτουργεί απροβλημάτιστα και πραγματικά ΣΦΑΙΡΑ με όσα στικάκια κι αν το δοκίμασα. Σκληρούς δίσκους δε δοκίμασα ακόμα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το φωτάκι είναι προειδοποίηση στους απέναντι ότι τους φωτογραφίζεις. Ανάβει κι όταν τραβάς βίντεο. Η φωτομέτρηση δεν εκπέμπει φως, απλά μετράει το υπάρχον (ένας αισθητήρας είναι). Και μην το μπερδεύεις με το laser που κάποιες φωτογραφικές χρησιμοποιούν για την εστίαση.

 

Εγώ πάλι ξέρω πως είναι για να σε βοηθά σε συνθήκες απόλυτου σκότους για να βλέπεις τi πας να φωτογραφίσεις. Πριν πάρω το N8 (χθες το απόγευμα) είχα το desire και σε συνθήκες απόλυτου σκότους δεν ήξερες που έπρεπε να στρέψεις την κάμερα. Είναι πολύ σημαντική η ύπαρξή του λοιπόν.!:)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα, έχει προσέξει κανείς σας τι γίνεται όταν συνδέσεις τη συσκευή σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης, έχοντας τοποθετημένη και κάρτα μνήμης; Ανοίγει κανονικότατα δύο popups με drives στον υπολογιστή, ένα για την εσωτερική μνήμη (την οποία ονομάζει Nokia OVI Suite) και μία για την κάρτα μνήμης. Φυσικά αν επιλέξεις ασφαλή κατάργηση από τον υπολογιστή, αφαιρούνται ταυτόχρονα και οι δύο μνήμες.

 

Η αλήθεια είναι πως κάθε μέρα με εκπλήσσει ευχάριστα αυτό το κινητό. Προέρχομαι από το HTC Desire και δεν μετανιώνω στιγμή που το έδωσα για να πάρω αυτό. Δεν το έχω συνδέσει ακόμη στον υπολογιστή γιατί είμαι στην δεύτερη φόρτιση ακόμη (στρώσιμο) και αποφεύγω να βάλω το κινητό να φορτίσει από το usb για μικρό χρονικό διάστημα. Θέλω να γράψω και τις εντυπώσεις μου για το κινητό που μέχρι στιγμής είναι άριστες αλλά είναι λίγο νωρίς ακόμη. :)

Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι δεν απενεργοποιείται, αλλά γιατί να θέλεις να το κάνεις; Το να φωτογραφίζεις κόσμο χωρίς τη συγκατάθεσή του δεν είναι σωστό. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που υπάρχει το φωτάκι.

Με τη φωτογραφική σου μηχανή μπορείς επίσης να το κάνεις, αλλά εκεί ο άλλος είναι υποψιασμένος, ενώ με το κινητό μπορεί να παριστάνεις ότι στέλνεις μήνυμα ενώ στην πραγματικότητα βγάζεις φωτογραφίες.

 

 

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο και συμφωνώ απόλυτα αλλά χτες που τράβηξα μια φωτογραφία τον αδελφό μου και την πέρασα στο pc είδα ότι του είχε κάνει την περιοχή του πρόσωπου με κόκκινο αχνό χρώμα. Γι’αυτό ρωτάω τι παίζει με το αυτό το λαμπάκι; Πάντως όσα κινητά έχουν περάσει από τα χέρια μου με κάμερα (τελευταίο το Nokia Χ6) δεν έκαναν κάτι τέτοιο, απλά δεν είχαν αρκετό φως σαν φωτογραφίες …

 

Θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με την μουσική βιβλιοθήκη, πως μπορώ να βάλω μουσικά κομμάτια σαν εκείνα που έχει έτοιμα με φωτογραφίες ;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Το φωτάκι δεν απενεργοποιείται, αλλά γιατί να θέλεις να το κάνεις; Το να φωτογραφίζεις κόσμο χωρίς τη συγκατάθεσή του δεν είναι σωστό. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που υπάρχει το φωτάκι.

Με τη φωτογραφική σου μηχανή μπορείς επίσης να το κάνεις, αλλά εκεί ο άλλος είναι υποψιασμένος, ενώ με το κινητό μπορεί να παριστάνεις ότι στέλνεις μήνυμα ενώ στην πραγματικότητα βγάζεις φωτογραφίες.

Απο τη στιγμη που υπαρχουν τοσα κινητα στα οποια απενεργοποιειται το φωτακι και ο ηχος, γιατι να ισχυει μονο σε συγκεκριμενα αυτος ο "νομος"; Απο την αλλη, κι εγω πιστευω οτι το φωτακι βοηθαει στην εστιαση και ειναι καλο να λειτουργει. Εξαλλου, οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, πως θα δεις τι τραβας σε απολυτο σκοταδι; Φιλικα και καλοπροαιρετα παντα...:)

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που υπαρχουν τοσα κινητα στα οποια απενεργοποιειται το φωτακι και ο ηχος, γιατι να ισχυει μονο σε συγκεκριμενα αυτος ο "νομος"; Απο την αλλη, κι εγω πιστευω οτι το φωτακι βοηθαει στην εστιαση και ειναι καλο να λειτουργει. Εξαλλου, οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω, πως θα δεις τι τραβας σε απολυτο σκοταδι; Φιλικα και καλοπροαιρετα παντα...:)

Η Nokia το έχει καθιερώσει αυτό το φωτάκι από το Ν95 ακόμη. Όπως και το beep κατά την ηχογράφηση στην κλήση, που από το N97 και μετά δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί (όσα προγράμματα κατάφερναν να το απενεργοποιήσουν έκαναν τόσο χάλια ηχογράφηση που δεν καταλάβαινες λέξη). Δεν ξέρω τι συμβαίνει με το N8 σ' αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με την μουσική βιβλιοθήκη, πως μπορώ να βάλω μουσικά κομμάτια σαν εκείνα που έχει έτοιμα με φωτογραφίες ;

Θα ανοίξεις τον windows media player, θα πας στο κομμάτι ή στο άλμπουμ που θέλεις να μεταφέρεις και θα πατήσεις πάνω στο εξώφυλλο του άλμπουμ δεξί κλικ και εύρεση πληροφοριών άλμπουμ. Μόλις βρεις όλες τις λεπτομέρειες πατάς τέλος. Αν δεν έχει βγει το εξώφυλλο του άλμπουμ, πηγαίνεις πάνω στο κομμάτι και πατάς δεξί κλικ και εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών. Πηγαίνεις στην κατηγορία φωτογραφίες και πατάς προσθήκη, επιλέγεις την εικόνα του εξώφυλλου, από την κατηγορία επιλέγεις εξώφυλλο και πατάς εφαρμογή. Μετά πάνω στο εξώφυλλο του άλμπουμ πατάς ενημέρωση πληροφοριών.

 

Συνδέεις το Ν8 σε κατάσταση μεταφοράς πολυμέσων και κάνεις συγχρονισμό με το κομμάτι ή το άλμπουμ που ενημέρωσες και περνάει με εξώφυλλα. Έχω κάνει έτσι σε όλη την μουσική που μεταφέρω και πλέον στην εφαρμογή όλα μου τα άλμπουμ έχουν εξώφυλλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις τον windows media player, θα πας στο κομμάτι ή στο άλμπουμ που θέλεις να μεταφέρεις και θα πατήσεις πάνω στο εξώφυλλο του άλμπουμ δεξί κλικ και εύρεση πληροφοριών άλμπουμ. Μόλις βρεις όλες τις λεπτομέρειες πατάς τέλος. Αν δεν έχει βγει το εξώφυλλο του άλμπουμ, πηγαίνεις πάνω στο κομμάτι και πατάς δεξί κλικ και εξελιγμένο πρόγραμμα επεξεργασίας ετικετών. Πηγαίνεις στην κατηγορία φωτογραφίες και πατάς προσθήκη, επιλέγεις την εικόνα του εξώφυλλου, από την κατηγορία επιλέγεις εξώφυλλο και πατάς εφαρμογή. Μετά πάνω στο εξώφυλλο του άλμπουμ πατάς ενημέρωση πληροφοριών.

 

Συνδέεις το Ν8 σε κατάσταση μεταφοράς πολυμέσων και κάνεις συγχρονισμό με το κομμάτι ή το άλμπουμ που ενημέρωσες και περνάει με εξώφυλλα. Έχω κάνει έτσι σε όλη την μουσική που μεταφέρω και πλέον στην εφαρμογή όλα μου τα άλμπουμ έχουν εξώφυλλα.

 

Αυτό όμως σε πια windows? γιατί στα windows 7 δεν έχει τέτοια επιλογή πουθενά ο media player ενώ στα windows xp υπάρχει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Vista έχω εγώ και πηγαίνω στην κατηγορία Βιβλιοθήκη. Αν δεν έχει κάτι αντίστοιχο στα 7, δοκίμασε μήπως τα καταφέρεις με το winmp.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και με τον ovi player να το κανεις,εγω αυτον χρησιμοποιω απο τοτε που ειχα το 5800 και περναγα τη μουσικη μαζι με τα εξωφυλλα οπως με το ιδιο προγραμμα περναγα μουσικη στο Ν97 και τωρα στο Ν8
Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασες και το λες; Γιατί εγώ το δοκίμασα πριν το γράψω (στο N97 μεν, αλλά και στο N8 το ίδιο λειτουργεί). Το μισοπατημένο κουμπί είναι για να εστιάσει ο φακός, αλλά μόνο όταν είναι η κάμερα ανοιχτή. Και για να ανοίξει πρέπει πρώτα να το πατήσεις τέρμα. Όταν γράφεις μήνυμα ή οτιδήποτε άλλο η κάμερα είναι απενεργοποιημένη.

 

Oχι δε το δοκίμασα γιατι δεν έχω πάρει πιστοποιητικό, απλά φαντάστηκα οτι θα υπάρχει κάποια διένεξη και όταν πατάς λίγο το κουμπί στην κάμερα θα αλλάζει και η γλώσσα. Αφου το δοκίμασες εσύ τότε όλα καλά.

 

Υπάρχει και μια άλλη λειτουργία για το κουμπί της κάμερας

 

File Manager: open search bar by lightly pressing on camera key

 

 

Τώρα δυό ερωτήσεις απο τη μεριά μου

 

1. Πείτε μου μια συχνότητα για Αθήνα, δοκίμασα 107,90 αλλα που και πού κάποιος κάνει παρεμβολή, δεν παίρνει 108,00.

 

2. Πείτε μου πως διαγράφω φάκελους _PAlbTN στον File Manager, τους μετέφερα κατα λάθος απο USB Stick και δεν υπάρχει επιλογή διαγραφής. Δε θέλω να συνδεθώ σε PC γιατι είναι καινούργια η μπαταρία και θα αρχίσει να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας το πηρα και εγω σημερα απο τον γερμανο αλλα εχω πολλες αποριες.Πως το συνδεω με το ovi ο υπολογηστης το βλεπει αλλα το προγραμμα μου μενει στο σταδιο 2,στεινει καποιο Garmin; (εχω το 5.00.50 που το εχω στεισει στο Ν86),προσπαθησα να στεισω ενα που κατεβασα και ελεγε οτι ηταν 6.00.10 αλλα μου ζητησε πιστοποιητικο,οι χαρτες ovi maps ειναι full και δεν χρειαζονται τιποτε,μπαινεις και δουλευουν;Οι εφαρμογες θελουν ολες πιστοποιητικα; γιατι εχω προσπαθησει πολλες φορες να φτιαξω και δεν μπορεσα.Δεν γνωριζω αν εχουν υποθει αυτα που ρωταω αλλα δεν μπορω να ψαξω ολες τις σελιδες.Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...