Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει καλυτερη η χειροτερη οθονη απο το ι8910?

 

δεν μπορείς να πεις οτι είναι χειρότερη, το σίγουρο είναι οτι είναι αισθητά μικρότερη.

απλά δεν μπορείς να έχεις τη μέγιστη φωτεινότητα στο Ν8, όπως το i8910, γιατι αναλαμβάνει αποκλειστικά τη φωτεινότητα ο αισθητήρας.

 

βασικά παιζει μεγάλο ρόλο ο αισθητήρας, η οθόνη είναι πολή καλή του Ν8, αν τις βάλεις τη νύχτα δίπλα δίπλα, και φωτίσεις με μια δέσμη φωτός τον αισθητήρα του Ν8 θα δεις οτι είναι παρόμοια σε ποιότητα με του i8910 και ίσως να την ξεπερνάει για το λόγο το ότι έχει ποιο μεγάλη πυκνότητα σε pixels λόγω διαφοράς στη διάσταση της οθόνης.

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο χθές είμαι κι εγω ευτυχής κατοχος.Το σετάρισα με μεγάλη ευκολία και μέχρι στιγμής μόνο καλά λόγια έχω να πω.Το πήρα μεσω Cosmote με επιδότιση...

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμα είναι να αποθηκεύσω βιντεο απο MMS.Πώς γινεται αυτό;Γινεται μήπως αυτόματα;Σε ποιό φάκελο ψάχνω να το βρώ,αν γινεται αυτόματα;

 

Είναι καθαρό από my view κλπ. Όταν το ανοίγεις βγάζει το λογότυπο της cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ρώτησα τις προάλλες αλλά μάλλον δεν είδε κανένας την ερώτησή μου:

Έχει εντοπίσει κανείς τη διαδρομή για την cache που αποθηκεύει ο Ιστός δεδομένα, ώστε να την καθαρίζουμε για να μην γεμίσει η C: ; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ρώτησα τις προάλλες αλλά μάλλον δεν είδε κανένας την ερώτησή μου:

Έχει εντοπίσει κανείς τη διαδρομή για την cache που αποθηκεύει ο Ιστός δεδομένα, ώστε να την καθαρίζουμε για να μην γεμίσει η C: ; :what:

 

φανταζομαι ειναι η ιδια που ηταν παντα. δεν εχεi επιλογη ο browser να τα διαγραφεις? Και αν ακομα τη βρεις δε χρειαζεται χακαρισμενο firmware για να τη διαγραψεις? να πω την αληθεια σπανια τον χρησιμοποιησα το default browser αυτες τις δυο μερες. opera mini (εκτος των αλλων και με επιλογη διαγραφης προσωρινωναρχειων κτλ) και ξερο ψωμι.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ρώτησα τις προάλλες αλλά μάλλον δεν είδε κανένας την ερώτησή μου:

Έχει εντοπίσει κανείς τη διαδρομή για την cache που αποθηκεύει ο Ιστός δεδομένα, ώστε να την καθαρίζουμε για να μην γεμίσει η C: ; :what:

ψαχνοντας με τον x-plorer τον βρηκα τον φακελο cache στο ιδιο path οπως και στα 5th edition

δηλαδη

c---system----cache και τον εσβυσα και μου ''ελευθερωσε'' περι τα 5 Mgb

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις στα καλα καθουμενα να βγαζει το κινητο το συμβολο για το κατεβασμα δεδομενων απο το δικτυο κινητης? Αυτο με τα δυο βελακια πανω κατω το ενα δειχνει αριστερα το αλλο δεξια. Για να προλαβω τις ερωτησεις σας δεν εχω καμμια εφαρμογη ανοιχτη οταν το κανει. Απο οτι ειδα στο net δεν ειμαι ο μοναδικος. Δεν εχω καταλαβει αν κατεβαζει κατι ή οχι. Επισης υπαρχει καποια επιλογη να μπλοκαρω κατεβασμα δεδομενων απο το δικτυο κινητης?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρό από my view κλπ. Όταν το ανοίγεις βγάζει το λογότυπο της cosmote;

Εχει λογότυπο Cosmote και συνττόμευση my view στο εικονίδιο "ιστός".Κατα τα άλλα,λειτουργει κανονικά.Οτι μπόρεσα να αφαιρέσω απο τις πράσινες εικόνες "my view" το έκανα.

Περιμένω ωστόσο να αλλάξω product code όταν αυτό καταστεί εφικτό με το NSS κλπ

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχει λογότυπο Cosmote και συνττόμευση my view στο εικονίδιο "ιστός".Κατα τα άλλα,λειτουργει κανονικά.Οτι μπόρεσα να αφαιρέσω απο τις πράσινες εικόνες "my view" το έκανα.

Περιμένω ωστόσο να αλλάξω product code όταν αυτό καταστεί εφικτό με το NSS κλπ

 

Επειδή είσαι ο πρώτος που το λέει αν σου είναι εύκολο μια ερώτηση. Από που πήρες το κινητό και τι product code έχει;

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις στα καλα καθουμενα να βγαζει το κινητο το συμβολο για το κατεβασμα δεδομενων απο το δικτυο κινητης? Αυτο με τα δυο βελακια πανω κατω το ενα δειχνει αριστερα το αλλο δεξια. Για να προλαβω τις ερωτησεις σας δεν εχω καμμια εφαρμογη ανοιχτη οταν το κανει. Απο οτι ειδα στο net δεν ειμαι ο μοναδικος. Δεν εχω καταλαβει αν κατεβαζει κατι ή οχι. Επισης υπαρχει καποια επιλογη να μπλοκαρω κατεβασμα δεδομενων απο το δικτυο κινητης?

 

και εγω το εχω παρατηρησει. αν μπεις στο μητρωο θα δεις οτι συνδεεται για 10 δευτερολεπτα και κατεβαζει παντα 3 kb. τουλαχιστον σε μενα αυτο συμβαινει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω παρατηρησει. αν μπεις στο μητρωο θα δεις οτι συνδεεται για 10 δευτερολεπτα και κατεβαζει παντα 3 kb. τουλαχιστον σε μενα αυτο συμβαινει

 

αυτο ομως ειναι σοβαρο ισως σοβαροτερο απο οτιδηποτε αλλο. χρεωση απο το τιποτα. Μπας και ειναι οτι ψαχνει για ενημερωσεις software ειδικα οταν δεν ειμαστε σε οικειο δικτυο wifi?

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να αγοράσω το κινητό...! Με προβληματίζει μόνο ότι πρέπει να το αγοράσω από Αγγλία επειδή μένω Λονδίνο για σπουδές...

Τέσσερις ερωτήσεις :

1) Ξέρει κανεις αν αγορασω το κινητο απο το Λονδίνο αν θα μπορω να βρω εφαρμογή που να εχει ελληνικο πληκτρολογιο..? Που μπορω να βρω αυτή την εφαρμογή αν υπάρχει..?

2) Θα μπορω να βαλω ελληνικο μενου..? Που μπορω να το βρω αν υπάρχει..?

3) Με αναβάθμιση χάνω τα ελληνικά και πρέπει να τα ξαναβάλω πάλι..?

4) Αν προσθέσω ελληνικό μενού υπάρχει περίπτωση να χαθεί η εγγύηση που έχω από το αγγλικό μαγαζί....?

 

Το μενού ακόμα και αν δεν μπορεί να αλλάξει δεν με πειράζει και τόσο...Ας εχω αγγλικό μενού..!!...Αλλά είναι σημαντικο να μπορω να γράψω ελληνικά στα μηνύματα ή στο internet...!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως ειναι σοβαρο ισως σοβαροτερο απο οτιδηποτε αλλο. χρεωση απο το τιποτα. Μπας και ειναι οτι ψαχνει για ενημερωσεις software ειδικα οταν δεν ειμαστε σε οικειο δικτυο wifi?

 

δεν εχω βγαλει ακρη μεσω ποιας εφαρμογης συνδεεται. ειλικρινα το ψαχνω αλλα δεν βγαζω ακρη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πόσο κοστίζει στα μαγαζιά της Νόκια;

 

Πολύ ωραίο κινητό και με πάρα πολλές δυνατότητες, αλλά αυτό το παλούκι πίσω, τι το θέλει; :p:lol:

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό και με πάρα πολλές δυνατότητες, αλλά αυτό το παλούκι πίσω, τι το θέλει; :p:lol:

 

Εννοείς τα 12Μpixel με το xenon.....? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα 12Μpixel με το xenon.....? :rolleyes:

 

Δεν με χαλάνε τα 12mp αυτό που με χαλάει είναι το κομμάτι που προεξέχει η φωτογραφική και το φλας. Δεν μπορούσαν να το κάνουν flat κόβει πολύ από την κομψότητα του κινητού...:cool:

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βγαλει ακρη μεσω ποιας εφαρμογης συνδεεται. ειλικρινα το ψαχνω αλλα δεν βγαζω ακρη

 

Αμα βρεις κατι ρε φιλε πες το και σε μενα. Νομιζω αφορα και πολλους ακομα και δε το χουν παρει χαμπαρι. 3κβ ειναι ανα 5 λεπτα που συδεεται! βαλτε τη μερα και το μηνα.... Ειναι σοβαρο το θεμα..

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αμα βρεις κατι ρε φιλε πες το και σε μενα. Νομιζω αφορα και πολλους ακομα και δε το χουν παρει χαμπαρι. 3κβ ειναι ανα 5 λεπτα που συδεεται! βαλτε τη μερα και το μηνα.... Ειναι σοβαρο το θεμα..

 

Αφαιρω μια μια τις εφαρμογες που εγκατεστησα και βλεπω αν ξανασυνδεεται. Ακομα δεν κατεληξα καπου. Αν βγαλω ακρη θα σε ενημερωσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρω μια μια τις εφαρμογες που εγκατεστησα και βλεπω αν ξανασυνδεεται. Ακομα δεν κατεληξα καπου. Αν βγαλω ακρη θα σε ενημερωσω

 

δοκιμασε να απενεργοποιησεις τις αυτοματες ενημερωσεις software αν ειναι ενεργοποιημενη αυτη η επιλογη. Εμενα φορτιζει τωρα και ειμαι ακομα στις πρωτες φορτισεις και δε μπορω να το ανοιξω να δοκιμασω.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω παρατηρησει. αν μπεις στο μητρωο θα δεις οτι συνδεεται για 10 δευτερολεπτα και κατεβαζει παντα 3 kb. τουλαχιστον σε μενα αυτο συμβαινει

 

μήπως και είναι κάποια εφαρμογή που ενεργοποιεί το gps?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλάνε τα 12mp αυτό που με χαλάει είναι το κομμάτι που προεξέχει η φωτογραφική και το φλας. Δεν μπορούσαν να το κάνουν flat κόβει πολύ από την κομψότητα του κινητού...:cool:

Λες να μπορούσαν και να μην το έκαναν; Το xenon flash πιάνει χώρο. Όπως και να 'χει, εμένα μου αρέσει περισσότερο έτσι παρά αν ήταν επίπεδο.

 

δεν εχω βγαλει ακρη μεσω ποιας εφαρμογης συνδεεται. ειλικρινα το ψαχνω αλλα δεν βγαζω ακρη

Προφανώς είναι κάποιο widget. Απενεργοποίησε την αυτόματη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες να ρωτησω κατι ποια ειναι η χαμηλωτερη τιμη που μπορω να το παρω? σε περιπτωση που το παρω απο ebay το να αλλαξω το code ποσο δυσκολο ειναι? αν σκεφτεις οτι εχω φλασαρει πολλες φορες τον λεοντα και το update μεσω OTA τι διαφορα εχει απο το αλλο που ειπες συγνωμη που ρωταω συνεχεια αλλα πριν κανω την αγορα θελω να ειμαι σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις στα καλα καθουμενα να βγαζει το κινητο το συμβολο για το κατεβασμα δεδομενων απο το δικτυο κινητης? Αυτο με τα δυο βελακια πανω κατω το ενα δειχνει αριστερα το αλλο δεξια. Για να προλαβω τις ερωτησεις σας δεν εχω καμμια εφαρμογη ανοιχτη οταν το κανει. Απο οτι ειδα στο net δεν ειμαι ο μοναδικος. Δεν εχω καταλαβει αν κατεβαζει κατι ή οχι. Επισης υπαρχει καποια επιλογη να μπλοκαρω κατεβασμα δεδομενων απο το δικτυο κινητης?

 

Εμένα το έκανε και στο ν95 και στο ν96. με συνολικη χρέωση περίπου 3 euro το μήνα. ευτηχώς στην wind μπορεις να κάνεις αίτηση και να σου κόψουν να συνδέεται με internet, χωρίς να επιρεάζει τα υπόλοιπα (mms κ.α.)(η βόντα δεν σε αφήνει να το κάνεις αυτο τουλάχιστον μέχρι πέρισυ που ήξερα). δεν κατάφερα ποτέ να βρω τι συνδέεται. και μάλιστα το ν96 δεν σε ρωταγε, και ας του έλεγες ερώτηση πάντα.

 

Σήμερα υποτίθεται παραλαμβάνω το πρωτο μου αφής silver white απο wind. άντε να δούμε.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να αγοράσω το κινητό...! Με προβληματίζει μόνο ότι πρέπει να το αγοράσω από Αγγλία επειδή μένω Λονδίνο για σπουδές...

Τέσσερις ερωτήσεις :

1) Ξέρει κανεις αν αγορασω το κινητο απο το Λονδίνο αν θα μπορω να βρω εφαρμογή που να εχει ελληνικο πληκτρολογιο..? Που μπορω να βρω αυτή την εφαρμογή αν υπάρχει..?

2) Θα μπορω να βαλω ελληνικο μενου..? Που μπορω να το βρω αν υπάρχει..?

3) Με αναβάθμιση χάνω τα ελληνικά και πρέπει να τα ξαναβάλω πάλι..?

4) Αν προσθέσω ελληνικό μενού υπάρχει περίπτωση να χαθεί η εγγύηση που έχω από το αγγλικό μαγαζί....?

 

Το μενού ακόμα και αν δεν μπορεί να αλλάξει δεν με πειράζει και τόσο...Ας εχω αγγλικό μενού..!!...Αλλά είναι σημαντικο να μπορω να γράψω ελληνικά στα μηνύματα ή στο internet...!!!

Θα κατεβάσεις με το πρόγραμμα navifirm το ελληνικό firmware (το οποίο έχει και ελληνικά και αγγλικά μεταξύ των γλωσσών) και θα το φλασάρεις με το phoenix. Τα απαραίτητα λινκ και τις οδηγίες θα τις βρεις με μια αναζήτηση στο google.

 

Δεν χάνεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε οσους το κινητο κατεβαζει λιγα δεδομενα απο το δικτυο κινητης καθε λιγο και λιγακι

 

1) απενεργοποιειστε τις αυτοματες ενημερωσεις software και

2) διαγραψτε τα οποια email εχετε στο γραμματοκιβωτιο. Δεν ειμαι σιγουρος αυτο ισως χρησιμοποιει μονο το wifi παντως μολις ανοιξα το κινητο μου ηρθε ειδοποιηση για νεο email που σημαινει οτι συνδεεται αυτοματα. Παντως εκεινη την ωρα ημουν σπιτι και συνδεθηκε με το wifi. Δε ξερω εκτος σπτιου αν συνδεεται μεσω κινητης αυτοματα γιατι δε βρισκει το wifi ή αν δεν συνδεεται καθολου.

 

Καντε τα παραπανω να δουμε τι γινεται. Εγω το εκανα. Για την ωρα δεν εχει συνδεθει.

 

Επισης καταφερε κανεις να περασει το Hotmail και gmail του στο γραμματοκιβωτιο? συνεχεια βγαζει σφαλμα εμενα (μαλλον οι ρυθμισεις? ) . Το yahoo δουλευει μια χαρα.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επισης καταφερε κανεις να περασει το Hotmail και gmail του στο γραμματοκιβωτιο? συνεχεια βγαζει σφαλμα εμενα (μαλλον οι ρυθμισεις? ) . Το yahoo δουλευει μια χαρα.

 

 

Εγώ το έχω περάσει το hotmail από την πρώτη μέρα, αλλά συμπεριφέρεται περίεργα. Άλλοτε συγχρονίζει, άλλοτε όχι. Οι δύο λογαριασμοί yahoo που έχω συγχρονίζουν κανονικά. :worry:

Edited by impreza_sti
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...