Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει στο lidl τέτοιες κάρτες στα ταμεία. Αν και εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το αναφέρω έτσι πληροφοριακά

Εχω δει στα Public. Εχει και το Lidl?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω δει στα Public. Εχει και το Lidl?

Ναι έχει και για app store. Έχει και 50αρες. Σήμερα πήγα πήρα τα κλασσικά μπυρακια και τις κοιταγα γιατί για να τις αγοράσω δεν μου πέρασε από το μυαλό! :p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωμενες καρτες για το google play εχουν καποια καταστηματα https://play.google.com/intl/GR_gr/about/giftcards/

Δεν εχω αγορασει ποτε μου τετοιες καρτες και δεν ξερω περισσοτερα.

 

Εγώ έχω πάρει μια πριν μήνες και είναι σαν να βάζεις κάρτα στο κινητό.

 

Έχει στο lidl τέτοιες κάρτες στα ταμεία. Αν και εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το αναφέρω έτσι πληροφοριακά

 

Σε 2-3 lidl που έχω πάει δεν τις έχω δει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μια πριν μήνες και είναι σαν να βάζεις κάρτα στο κινητό.

 

 

 

Σε 2-3 lidl που έχω πάει δεν τις έχω δει.

Χαϊδάρι, Αιγάλεω έχει. Θεωρητικά θα έχουν και τα άλλα. Τις έχουν στα ταμεία εκεί που έχει και κάρτες για κινητά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Σε 2-3 lidl που έχω πάει δεν τις έχω δει.

 

Τουλάχιστον στο Lidl Γλυφάδας έχω δει πολλές δίπλα στα ταμεία.

Link to comment
Share on other sites

Χαϊδάρι, Αιγάλεω έχει. Θεωρητικά θα έχουν και τα άλλα. Τις έχουν στα ταμεία εκεί που έχει και κάρτες για κινητά

Ούτε κάρτες ανανέωσης έχω δει. Μυστήριο πράγμα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τα lidl έχουν τέτοιες κάρτες στα ταμεια σιγουρα!!!!!! Σπάνια να μη βρεις. Το θέμα είναι ότι και να παρεις δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ομως. Έχουν μπλοκάρει τις συναλαγες με την Ελλάδα. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τα lidl έχουν τέτοιες κάρτες στα ταμεια σιγουρα!!!!!! Σπάνια να μη βρεις. Το θέμα είναι ότι και να παρεις δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ομως. Έχουν μπλοκάρει τις συναλαγες με την Ελλάδα.

 

δεν ισχύει αυτό που λες. έχουν μπλοκάρει οι ελληνικές τράπεζες κάθε συναλλαγή με το εξωτερικό. Οι κάρτες αυτές είναι credits για το playstore. φυσικά και μπορούν να χρησιμοποιηθούν

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό που λες. έχουν μπλοκάρει οι ελληνικές τράπεζες κάθε συναλλαγή με το εξωτερικό. Οι κάρτες αυτές είναι credits για το playstore. φυσικά και μπορούν να χρησιμοποιηθούν

δουλεύω σε τράπεζα επιβεβαιωνω ότι οι συγκεκριμένες κάρτες δουλεύουν κανονικά. Δεν φεύγει ευρώ εκτός χώρας οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι μπορούμε να κάνουμε για αυτό;

Για κάθε εφαρμογή το βγάζει, για κάθε Εγκατάσταση ή ενημέρωση

[ATTACH]62847[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι μπορούμε να κάνουμε για αυτό;

Για κάθε εφαρμογή το βγάζει, για κάθε Εγκατάσταση ή ενημέρωση

[ATTACH]62847[/ATTACH]

Εγώ θα έκανα ένα clear cache και force stop

https://matthill.eu/android/google-play-error-rpcs5aec0/

 

 

ΥΓ στο play store βέβαια και ίσως στο google service framework

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάνω ένα ερώτημά μου copy paste μιάς και εδώ είναι για τα προβλήματα του Play store...:

 

Πήγε μία φίλη μου το κινητό για επιδιόρθωση λογισμικού μέσω pc companion στον Γερμανό και τώρα έχει το εξής πρόβλημα:Στις "εφαρμογές μου" στο play store της εμφανίζει μόνο αυτές που κατέβασε αυτή,ενώ το προεγκατεστημένες(πχ google maps κτλ)δεν τις εμφανίζει.Όταν κάνει search τις βρίσκει και φαίνονται ότι τις έχει εγκατεστημένες κανονικά.Τι είναι πάλι αυτό?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Κάνω ένα ερώτημά μου copy paste μιάς και εδώ είναι για τα προβλήματα του Play store...:

 

Πήγε μία φίλη μου το κινητό για επιδιόρθωση λογισμικού μέσω pc companion στον Γερμανό και τώρα έχει το εξής πρόβλημα:Στις "εφαρμογές μου" στο play store της εμφανίζει μόνο αυτές που κατέβασε αυτή,ενώ το προεγκατεστημένες(πχ google maps κτλ)δεν τις εμφανίζει.Όταν κάνει search τις βρίσκει και φαίνονται ότι τις έχει εγκατεστημένες κανονικά.Τι είναι πάλι αυτό?

Ποιό είναι το πρόβλημα? Αυτό είναι φυσιολογικό. Στις "εφαρμογές μου" εμφανίζει αυτές που έχει κάνει εγκατάσταση από τον λογαριασμό της. Προφανώς τα maps και όλες τις υπόλοιπες δεν τις είχε κάνει εγκατάσταση για αυτό δεν εμφανίζονται.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι εχουν κυκλοφορησει κατι updates για το play store τελευταια, τα βαζετε; δεν ερχονται μεσω του κινητου, αλλα τα εχω πετυχει σε sites, τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63202[/ATTACH] σήμερα όλη μέρα το google play είναι έτσι....... Μετά από λίγη ώρα μου δείχνει μόνο τους τίτλους των εφαρμογών χωρίς φωτο. Όλα άσπρα. Και δεν μπορώ να κατεβάσω και τίποτα. Δεν ξεκινάει το download. Ούτε update μπορώ να κάνω.

 

[ATTACH]63203[/ATTACH] συγνωμη για το δεύτερο ποστ αλλά το tapatalk για κάποιο λόγο δεν μου επέτρεπε να βάλω 2 φώτο στον προηγούμενο.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να μην φορτώνει. Έχεις καλή σύνδεση internet? Σε κάθε περίπτωση μπορείς να κάνεις ένα clear cache της εφαρμογής.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να μην φορτώνει. Έχεις καλή σύνδεση internet? Σε κάθε περίπτωση μπορείς να κάνεις ένα clear cache της εφαρμογής.

Ναι, μια χαρά είναι η σύνδεση μου!! Είναι με τις ώρες του..... Αυτό μου το έκανε και πριν λίγους μήνες πάλι. Του είχα κάνει τότε clear cashe αλλά δεν εστρωνε με τίποτα.... Μετά από κανα μήνα είχε φτιάξει από μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει το δεύτερο partition της κάρτας και εξαφανίστηκαν τα προγράμματα που είχα συνδέσει σε αυτό. Έκανα format και partition ξανά την εξωτερική κάρτα, την βλέπει κανονικά, πάω να εγκαταστήσω τα πάντα από την αρχή αλλά δεν μπορεί να εγκαταστήσει τα παλιά προγράμματα και βγάζει μήνυμα "Δεν επαρκεί ο χώρος" ενώ είμαι σίγουρος ότι επαρκεί. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Πριν δυο μερες ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει το δεύτερο partition της κάρτας και εξαφανίστηκαν τα προγράμματα που είχα συνδέσει σε αυτό. Έκανα format και partition ξανά την εξωτερική κάρτα, την βλέπει κανονικά, πάω να εγκαταστήσω τα πάντα από την αρχή αλλά δεν μπορεί να εγκαταστήσει τα παλιά προγράμματα και βγάζει μήνυμα "Δεν επαρκεί ο χώρος" ενώ είμαι σίγουρος ότι επαρκεί. Καμία ιδέα;
Θα πρέπει να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου ή εναλλακτικά στις γενικές απορίες/ερωτήσεις, γιατί εδώ είσαι off topic.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα σου ειπε ο φιλος απο πανω.

Εκει θα σου δωσουν τη λυση. Εδω ειναι "προβληματα" του play store

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...