Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησα να βάλω μια εφαρμογή για φακό από το Play Store και όσες έβαλα (flashlight, Φακός κλπ) συνοδεύονται από διαφημίσεις που δεν τις θέλω.

 

1. Υπάρχει φακός που να μην συνοδεύεται από διαφημίσεις;

2. Με αφορμή το φακό, προσπάθησα να βάλω το adblock plus που διάβασα ότι είναι από τα καλλίτερα, αλλά δεν το βρήκα στο Play Store.

Που το βρίσκω;

 

 

1) Το app of the day έχει σήμερα φακό δωρεάν. Δες το...

2) Όλες οι εφαρμογές πού "κόβουν" διαφημίσεις έχουν αφαιρεθεί από το play store. Ψαξτο από google...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησα να βάλω μια εφαρμογή για φακό από το Play Store και όσες έβαλα (flashlight, Φακός κλπ) συνοδεύονται από διαφημίσεις που δεν τις θέλω.

 

1. Υπάρχει φακός που να μην συνοδεύεται από διαφημίσεις;

2. Με αφορμή το φακό, προσπάθησα να βάλω το adblock plus που διάβασα ότι είναι από τα καλλίτερα, αλλά δεν το βρήκα στο Play Store.

Που το βρίσκω;

εάν είσαι root κάνε εγκατάσταση το adaway και εισαι έτοιμος ...

Link to comment
Share on other sites

@SERS1612

Ευχαριστώ για την άμεση και, κυρίως, ουσιαστική απάντηση.

Εγκατέστησα ήδη το φακό και δεν φαίνεται να έχει διαφημίσεις.

 

@alex222800

Το κινητό είναι unrooted

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το f-droid που είναι opensource αποθετήριο και κατεβαζεις από εκεί ψάξε το link στο google. Έχει open source προγράμματα και μερικά από αυτά που θες....δεν θέλουν root δικαιώματα παίζουν σαν proxy.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα στο να εγκαταστησει εφαρμογες σημερα? Μου βγαζει σφαλμα 941. Επισης ουτε update εφαρμογων κανει σημερα...
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα στο να εγκαταστησει εφαρμογες σημερα? Μου βγαζει σφαλμα 941. Επισης ουτε update εφαρμογων κανει σημερα...

Κανένα πρόβλημα εγώ. Πριν λίγο κατέβασα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποια εφαρμογή compass αξιόπιστη και χωρίς διαφημίσεις; Στα wp υπάρχουν εφαρμογές που δείχνουν εφαρμογές που είναι σε προσφορά είτε είναι δωρεάν είτε σε μικρότερη τιμή για μικρό χρονικό διάστημα. Έχει το play store κάτι αντίστοιχο;

 

Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

γνωρίζει κανείς αν δουλεύει η κάρτα Pre paid της Eurobank ?

προσπαθώ σήμερα να περάσω μία καινούρια και μου βγάζει πρόβλημα εξουσιοδότησης κάρτας

δοκίμασα και απ'το κινητό και μου λέει μη έγκυρος αρ.πιστωτικής κάρτας

ενώ πριν τα capital control με την παλιά κάρτα δούλευε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! και εμενα η πιστωτικη της ιδιας τραπεζας δεν επαιζε, αλλα μεσω google wallet μια χαρα! κανε απο εκει δουλεια! αν δεν γινεται πηγαινε liddl και παρε μια gift card ειναι εκει στα ταμεια, εχει των 15, 25 και 50 ευρω....εχω παρει μια των 15 οταν δεν επαιζε το google wallet.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποια εφαρμογή compass αξιόπιστη και χωρίς διαφημίσεις; Στα wp υπάρχουν εφαρμογές που δείχνουν εφαρμογές που είναι σε προσφορά είτε είναι δωρεάν είτε σε μικρότερη τιμή για μικρό χρονικό διάστημα. Έχει το play store κάτι αντίστοιχο;

 

Ευχαριστώ

 

Κοίτα αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.laurencedawson.app_deals

Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά εγώ αγόρασα κανονικά από paypal σήμερα, αφού φόρτωσα το balance από την χρεωστική της Εθνικής.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εγώ. Πριν λίγο κατέβασα κανονικά

 

ναι εδώ και 2 μέρες κολάει και μένα το update του google play games (από.19 σε .20)...error 504...νόμιζα ότι κάπου φταίει η Μ3, αλλά τελικά κάτι τρέχει με το store, οπότε υπομονή..:)

Link to comment
Share on other sites

ναι εδώ και 2 μέρες κολάει και μένα το update του google play games (από.19 σε .20)...error 504...νόμιζα ότι κάπου φταίει η Μ3, αλλά τελικά κάτι τρέχει με το store, οπότε υπομονή..:)

 

Η m3 φταίει. Κάντο απεγκατασταση και κατέβασε το από την αρχή. Έτσι το ελυσα εγώ

Link to comment
Share on other sites

κι όμως..;) το σημερινό update (προφανώς και Δευτεριάτικα είδαν το σκάλωμα του σουκού :p ) πέρασε κανονικά και πλέον τα games είναι στην έκδοση .21 :)
Link to comment
Share on other sites

κι όμως..;) το σημερινό update (προφανώς και Δευτεριάτικα είδαν το σκάλωμα του σουκού :p ) πέρασε κανονικά και πλέον τα games είναι στην έκδοση .21 :)

 

αα μια χαρά τότε. εγώ δεν άντεξα να περιμένω και την πέρασα έτσι όπως σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

χχμμ..για τσέκαρε please...gmail ειδοποιήσεις έχεις κανονικά με την τελευταία έκδοση? είχα από το πρωί mail και το είδα τώρα στο πισι..
Link to comment
Share on other sites

χχμμ..για τσέκαρε please...gmail ειδοποιήσεις έχεις κανονικά με την τελευταία έκδοση? είχα από το πρωί mail και το είδα τώρα στο πισι..

 

έχω περασμένο στο gmail app τον hotmail account μου και δέχομαι κανονικά τα mail. το gmail λογαριασμό μου δεν τον χρησιμοποιώ συχνά και έτσι δεν ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα

 

edit:

 

έστειλα δυο μειλ στο gmail και όντως έχει πρόβλημα, δεν έρχονται παρά μόνο αν κάνεις χειροκίνητο update.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι...οκ, έχει ξανασυμβεί..οπότε πάλι λίγο υπομονή...λογικά έχουμε εργασίες προετοιμασίας ή αναβάθμισης, εξ'ου και τα θεματάκια...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι rooted Κι έχω την 4.4.2 KitKat

Το Play Store είναι στην έκδοση 4.5 .10 (έκδοση Δεκεμβρίου 2013 αν θυμάμαι σωστά)

Πατάω πάνω στην έκδοση στα Setting του Play Store μπας και κάνει Update αλλά τίποτα.

Μόνο με updated .apk θα πρέπει να προχωρήσω?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι rooted Κι έχω την 4.4.2 KitKat

Το Play Store είναι στην έκδοση 4.5 .10 (έκδοση Δεκεμβρίου 2013 αν θυμάμαι σωστά)

Πατάω πάνω στην έκδοση στα Setting του Play Store μπας και κάνει Update αλλά τίποτα.

Μόνο με updated .apk θα πρέπει να προχωρήσω?

Ή να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από το "εφαρμογές" ,στο play store ,και να το ανοίξεις ξανά.

Αν και απορώ πως δεν αναβαθμίζεται μόνο του ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ή να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από το "εφαρμογές" ,στο play store ,και να το ανοίξεις ξανά.

Αν και απορώ πως δεν αναβαθμίζεται μόνο του ...

 

Το έκανα αλλά τίποτα. Κάποια μ@λ@κία κάνω stadard.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αποκρυψω 2 εφαρμογες που μου βγαζει στο play οτι θελουν ενημερωση αλλα εγω δε θελω να τις κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Αν τις αγνοησεις, 1-2 φορες, θα τις εμφανιζει στη λιστα αλλα θα σου χτυπαει υπενθυμιση μονο για καινουργιες.

Εγω για παράδειγμα εχω στην λιστα ολες τις εφαρμογες google κ επειδη δεν τις κλικαρα μου βγαζει υπενθύμιση update, μονο για αλλες εφαρμογες

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αποκρυψω 2 εφαρμογες που μου βγαζει στο play οτι θελουν ενημερωση αλλα εγω δε θελω να τις κανω ?

 

Για δοκιαμσε απο την διαχειρηση εφαρμογων στις συγκεκριμενες να πατησεις διακοπη και να ξεκλικαρεις το εμφανιση ειδοποιησεων .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιαμσε απο την διαχειρηση εφαρμογων στις συγκεκριμενες να πατησεις διακοπη και να ξεκλικαρεις το εμφανιση ειδοποιησεων .

Αν ξεκλικάρει την εμφάνιση ειδοποιήσεων, δε θα παίρνει ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές, όχι από το play store. Αν είναι root με το titanium μπορεί να κάνει detach τις εφαρμογές από το play και να μην ενημερώνονται.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...