Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία ενημέρωση του play store το χάλασε. Περιμένουμε το fix

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα την περιμένω κι εγώ, γιατί έχω και ακόμα ένα θέμα. Δεν βρίσκω στο Play Store την stock εφαρμογή Messages! Ενώ όταν πάω στις πληροφορίες της εφαρμογής με γράφει αυτό:

https://photos.app.goo.gl/g4MtZmNhoowccRtr5

Είμαι με Pie και η συσκευή έχει pure android υποτίθεται!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γίνεται και με προηγούμενη έκδοση, απλά μπορείτε να το εξαναγκασετε αν πάτε από developer options και επιλέξετε always on στο night mode.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα με το μικρό update του chorme έκανα καθαρισμό dada - cache του play store και μέχρι στιγμής δεν το έχει εμφανίσει.

Και σε μένα αυτόματα μου έχει το dark mode, έχω ρυθμίσει στο κινητό dark thene

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα με το μικρό update του chorme έκανα καθαρισμό dada - cache του play store και μέχρι στιγμής δεν το έχει εμφανίσει.

Και σε μένα αυτόματα μου έχει το dark mode, έχω ρυθμίσει στο κινητό dark thene

Εμένα χωρίς καμία ρύθμιση έβγαλε το dark mode. Δηλαδή αν θελήσω να το ξαναβάλω στο λευκό, θα είναι αδύνατον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτόματα άλλαξε σε dark mode. Αλλά όταν πατάς το βελάκι δίπλα στην εφαρμογή για να δεις τι βελτίωσαν, δεν ανοίγει το κείμενο! Το παρατήρησε κανείς; Ενώ στο λευκό άνοιγε...
Η τελευταία ενημέρωση του play store το χάλασε. Περιμένουμε το fix

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εδώ μία από τα ίδια. Με το επόμενο update θα διορθωθεί λογικά.
Εμένα χωρίς καμία ρύθμιση έβγαλε το dark mode. Δηλαδή αν θελήσω να το ξαναβάλω στο λευκό, θα είναι αδύνατον!
Ακολουθεί το system wide theme.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Για κάποιο λόγο, στα καλά καθούμενα έπαψε να μου κάνει ενημερώσεις και να μου κατεβάζει εφαρμογές... Έχω κάνει επανεκκίνηση, εκκαθάριση προσωρινής μνήμης, εκκαθάριση δεδομένων, άδειασα χώρο στην εσωτερική μνήμη και τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει ή κάποια άλλη συμβουλή να δοκιμάσω;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα!!δεν ξέρω αν είναι σχετικό το θέμα που θα αναλύσω !! Έχει να κάνει με την μη εγκατάσταση του Netflix σε ένα chuwi hi pad τάμπλετ!! Είναι android δεν το έχει στο play store και όταν πας να το κατεβάσεις από το chrome σου λέει ότι δεν είναι συμβατή αυτή η εφαρμογή!! Κάπου διάβασα ότι πρέπει να δώσω άδεια από την ασφάλεια σε εφαρμογές μην εγκεκριμένες από το play store και ούτε αυτό το βρίσκω !! Υποσημειώση το τάμπλετ το έχω αγοράσει για δώρο σε φίλη!! Και δεν το έχω στα χέρια μου!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη ρωτήσει σε άλλα δύο θέματα...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καί που το πρόβλημα!! Ψάχνω να βρω μια λύση!! Έχουμε κάποιο περιορισμό!!!;;
Όχι Απλά κουράζεται ο κόσμος να βλέπει τα ίδια μηνύματα παντού.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι Απλά κουράζεται ο κόσμος να βλέπει τα ίδια μηνύματα παντού.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Οκ ότι πεις!! Δεν δίνω συνέχεια στο θέμα!! Μην κουράσουμε και άλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Εδώ και 3 ώρες περίπου έχει μπλοκάρει και το FB και το Messenger και δεν μπορώ να μπω με τίποτα. Έκανα εκκαθάριση μνήμης, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση και των δύο εφαρμογών και εκκαθάριση μνήμης του play store, ακόμα και τις lite εκδόσεις των 2 εφαρμογών δοκίμασα και από τον Chrome πήγα να μπω χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Σημειωτέον ότι όλες οι άλλες εφαρμογές και το ίντερνετ δουλεύουν μια χαρά.

Edit: Γύρω στις 21:00 επανήλθαν και οι δύο εφαρμογές. Μάλλον πρόβλημα server ή κάτι τέτοιο.

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχω δύο λογαριασμούς ένα ελληνικό και ένα αμερικανικό. Τον αμερικανικό τον έχω ανοίξει από εδώ αλλά με αμερικανική διεύθυνση. Γιατί αλλάζει και η χώρα στο store όταν είμαι συνδεδεμένος με τον αμερικανικό;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή έχω πάνω από 200 αγορασμένες εφαρμογές και θέλω να κάνω μία εκκαθάριση στη library, υπάρχει τρόπος να γίνουν sorted ανά updated ημερομηνία;

Μέσα από την εφαρμογή δε γίνεται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κάνοντας την καθιερωμένη τακτική ενημέρωση των εφαρμογών στο Play Store, διαπιστωσα ότι μία από αυτές, το android webview συγκεκριμένα, δεν μπορεί να ενημερωθεί.

Εμφανίζεται δίπλα από το όνομα της εφαρμογής η ενημέρωση, πατώντας όμως επάνω δεν γίνεται τίποτε.

Εκανα εκκαθάριση δεδομένων του Play Store και πάλι τίποτε.

Εχει κάποιος μια ιδέα σχετικά με το τι μπορεί να γίνει στην περίπτωση αυτή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας την καθιερωμένη τακτική ενημέρωση των εφαρμογών στο Play Store, διαπιστωσα ότι μία από αυτές, το android webview συγκεκριμένα, δεν μπορεί να ενημερωθεί.

Εμφανίζεται δίπλα από το όνομα της εφαρμογής η ενημέρωση, πατώντας όμως επάνω δεν γίνεται τίποτε.

Εκανα εκκαθάριση δεδομένων του Play Store και πάλι τίποτε.

Εχει κάποιος μια ιδέα σχετικά με το τι μπορεί να γίνει στην περίπτωση αυτή;

 

Mόλις έκανε ενημερωση εμένα σε εκδοση 84.0.4147.111

Εχεις αναβαθμίσει τον chrome?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι στην τελευταία έκδοση.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά οκ.

Edit

 

Εκανα αναγκαστική διακοπή τον Chrome και μετά ενημερώθηκε κανονικά το Web view.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

  

4 ώρες πριν, adais said:

Ο Γιατί σε ένα νέο κινητό(Samsung galaxy a21s) που προσπαθώ να εισάγω το Gmail λογαριασμό για το Google play δεν το δέχεται και βγάζει συνεχώς το μυνημα "Ο λογαριασμός σας δεν προστέθηκε προσπαθηστε ξανά". 

Και η ειρωνεία είναι ότι από το pc όταν βάζω το ίδιο μέιλ για το Google play συνδέεται μια χαρά. 

 

Τι στο καλό συμβαινει; 

 


Επειδή δεν ξέρω αν έκανα την ερώτηση στο σωστό τοπικ παραθέτω κι εδώ την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αυτό το Play Store ότι νά 'ναι κάνει. Μια δείχνει τις ενημερωμένες εφαρμογές με το παλιό στυλ και επανέρχεται όταν την ανοίγω ξανά. Πριν λίγο έκανε κάτι άσχετες ενημερώσεις από μόνο του. Πάντως οι εφαρμογές ποτέ δεν ενημερώνονται αυτόματα αν και το έχω ρυθμίσει να ενημερώνονται αυτόματα από το 2017 που πήρα την πρώτη Android συσκευή μου! Μόνο στην αρχή για λίγο καιρό γινόταν. Αλλιώς πρέπει να μπαίνεις στην εφαρμογή για να ενημερωθούν. Επίσης τώρα τελευταία ούτε τις εφαρμογές που ενημερώνονται τελευταία δεν δείχνει ενώ το έχω ρυθμίσει να τις δείχνει. Τις δείχνει όποτε θέλει αυτό και όποιες θέλει. Όχι όλες. Κάποτε έβλεπες και πως και πότε ενημερωνόταν το Play Store, τώρα δεν το βλέπεις καν αν και πότε ενημερώθηκε. Ένα χάος επικρατεί στο Play Store!!!☹️

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, evris2013 said:

Αυτό το Play Store ότι νά 'ναι κάνει. Μια δείχνει τις ενημερωμένες εφαρμογές με το παλιό στυλ και επανέρχεται όταν την ανοίγω ξανά. Πριν λίγο έκανε κάτι άσχετες ενημερώσεις από μόνο του. Πάντως οι εφαρμογές ποτέ δεν ενημερώνονται αυτόματα αν και το έχω ρυθμίσει να ενημερώνονται αυτόματα από το 2017 που πήρα την πρώτη Android συσκευή μου! Μόνο στην αρχή για λίγο καιρό γινόταν. Αλλιώς πρέπει να μπαίνεις στην εφαρμογή για να ενημερωθούν. Επίσης τώρα τελευταία ούτε τις εφαρμογές που ενημερώνονται τελευταία δεν δείχνει ενώ το έχω ρυθμίσει να τις δείχνει. Τις δείχνει όποτε θέλει αυτό και όποιες θέλει. Όχι όλες. Κάποτε έβλεπες και πως και πότε ενημερωνόταν το Play Store, τώρα δεν το βλέπεις καν αν και πότε ενημερώθηκε. Ένα χάος επικρατεί στο Play Store!!!☹️

είναι ότι να'ναι ,μην το ψάχνεις 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...