Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι ρουτ, δοκίμασε με market enabler και βάλε US.

Oχι, δεν είμαι root.. Μπορώ να κάνω τίποτε άλλο?

 

Υ.Γ.

Μιας και το ανάφερες, θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιο λίνκ στο site για το πως κάνουμε root το Ace με froyo μπας και λυθεί το πρόβλημα?

(Sorry για το offtopic)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oχι, δεν είμαι root.. Μπορώ να κάνω τίποτε άλλο?

 

Υ.Γ.

Μιας και το ανάφερες, θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει κάποιο λίνκ στο site για το πως κάνουμε root το Ace με froyo μπας και λυθεί το πρόβλημα?

(Sorry για το offtopic)

 

Ρωτάς στο θέμα του κινητού σου για root. Πιστεύω με market enabler θα σου βρει τις εφαρμογές που δεν έβρισκε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς στο θέμα του κινητού σου για root. Πιστεύω με market enabler θα σου βρει τις εφαρμογές που δεν έβρισκε τώρα.

 

Φίλε jastonas χρειάζομαι πάλι τη βοήθειά σου.

Μόλις έκανα root το κινητό, έβαλα το market enabler, το ρύθμισα US, αλλά το market στο κινητό μου εξακολουθεί να μη μου βλέπει τις εφαρμογές που θέλω.

Πιστεύω ότι το έχω κάνει σωστά.

Καμιά ιδέα?

 

Οι εφαρμογές που θέλω είναι αυτές:

https://market.android.com/details?id=com.adobe.flashplayer&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=org.mozilla.firefox&feature=search_result

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε jastonas χρειάζομαι πάλι τη βοήθειά σου.

Μόλις έκανα root το κινητό, έβαλα το market enabler, το ρύθμισα US, αλλά το market στο κινητό μου εξακολουθεί να μη μου βλέπει τις εφαρμογές που θέλω.

Πιστεύω ότι το έχω κάνει σωστά.

Καμιά ιδέα?

 

Οι εφαρμογές που θέλω είναι αυτές:

https://market.android.com/details?id=com.adobe.flashplayer&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=org.mozilla.firefox&feature=search_result

T-Mobile US - πατημένο πάνω και fake this provider now, κάνε κι ένα save settings έτσι ώστε όποτε το ανοίγεις να πατάς απλά ένα restore. Μετά κλείσε το Market πατώντας συνέχεια το πίσω και ξανάνοιξε το, λογικά θα μπορείς να βλέπεις όλες τις εφαρμογές.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Aυτό κάνω αλλά δε τα βλέπω.

Μήπως (για να τσεκάρουμε) θα μπορούσε κάποιος φίλος να ελέγξει αν αυτός μπορεί να δει τις συγκεκριμένες 2 εφαρμογές από το κινητό του?

Η΄ να μου προτείνετε κάποια (ενδεικτική) την οποία δε θα έπρεπε να βλέπω χωρίς enabler για να δω αν τη βλέπω?

 

Ευχαριστώ.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Aυτό κάνω αλλά δε τα βλέπω.

Μήπως (για να τσεκάρουμε) θα μπορούσε κάποιος φίλος να ελέγξει αν αυτός μπορεί να δει τις συγκεκριμένες 2 εφαρμογές από το κινητό του?

Η΄ να μου προτείνετε κάποια (ενδεικτική) την οποία δε θα έπρεπε να βλέπω χωρίς enabler για να δω αν τη βλέπω?

 

Ευχαριστώ.

 

Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στο Χ8 (με Rom 2.2) με το Flash Player. Από το PC μου λέει ότι το κινητό δεν είναι συμβατό κι από το κινητό δεν το εμφανίζει καθόλου. Το πάλεψα πολύ με το Enabler αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό κάνω αλλά δε τα βλέπω.

Μήπως (για να τσεκάρουμε) θα μπορούσε κάποιος φίλος να ελέγξει αν αυτός μπορεί να δει τις συγκεκριμένες 2 εφαρμογές από το κινητό του?

Η΄ να μου προτείνετε κάποια (ενδεικτική) την οποία δε θα έπρεπε να βλέπω χωρίς enabler για να δω αν τη βλέπω?

 

Ευχαριστώ.

Και ούτε πρόκειται να δεις τον flash player.

Δυστυχώς το κινητό σου δεν υποστηρίζει την τεχνολογία flash, λόγω επεξεργαστή και όχι λόγω λειτουργικού.

Προφανώς ούτε ο firefox υποστηρίζει τον επεξεργαστή σου, μικρό το κακό όμως, ο opera mobile 11 είναι πολύ ανώτερος.

Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στο Χ8 (με Rom 2.2) με το Flash Player. Από το PC μου λέει ότι το κινητό δεν είναι συμβατό κι από το κινητό δεν το εμφανίζει καθόλου. Το πάλεψα πολύ με το Enabler αλλά τίποτα.

Ούτε το δικό σου δυστυχώς υποστηρίζεται από τον flash player. :ninja:

 

EDIT: Ακόμα και να βρείτε τις εφαρμογές από εκτός Market, δεν θα παίξουνε.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Aυτό κάνω αλλά δε τα βλέπω.

Μήπως (για να τσεκάρουμε) θα μπορούσε κάποιος φίλος να ελέγξει αν αυτός μπορεί να δει τις συγκεκριμένες 2 εφαρμογές από το κινητό του?

Η΄ να μου προτείνετε κάποια (ενδεικτική) την οποία δε θα έπρεπε να βλέπω χωρίς enabler για να δω αν τη βλέπω?

 

Ευχαριστώ.

 

Πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στο μάρκετ για να δουλέψει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στο μάρκετ για να δουλέψει.

 

1. Δεν χρειάζεται εκκαθάριση όταν ψάχνεις μια συγκεκριμένη εφαρμογή από το "search" Η εκκαθάριση λειτουργεί για να μπορείς να τα δεις στα tabs των paid/free κτλπ.

2. Επίσης το πρόβλημα του yoda δεν έχει καμία σχέση, απλά οι εφαρμογές που ψάχνει είναι μη-συμβατές.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζεις ένα δωρεάν παιχνίδι-εφαρμογή και υπάρχουν διαφημιστικά εικονίδια αυτά σε χρεώνουν όταν το φορτώνεις ; εννοώ broadband.

Όταν απενεργοποιώ το broadband με ένα On off πρόγραμμα τότε οι διαφημίσεις ούτε που εμφανίζονται. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ;

Festina Lende
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε χρεώνουν κανονικά, στην ουσία πληρώνεις για τα δεδομένα από τις εικόνες των διαφημίσεων.

Το adfree από market τα μπλοκάρει, αλλά προυποθέτει root.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μία επαφή που την έχουμε στο LG suite ( προφανώς απο λάθος , γιατι δεν το χρησιμοποιώ ) πως την πάμε στο λογαριασμό e-mail στο (g-mail) όπου έχω τα υπόλοιπα και κάνω συγχρονισμό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω κι εγώ τελικά το πρόβλημα με το Market. Σήμερα δεν μπόρεσα να κατεβάσω τίποτα το πρωί. Έπειτα εκανα ένα καθαρισμό cache κλπ και δεν ξεκινούσε η εγκατάσταση προγραμμάτων. πριν καμια ώρα δοκίμασα ξανά και πάλι μολις πάει να ξεκινήσει η εγκατάσταση μέσα σε 1 δευτερόλεπτο βγάζει το μήνυμα "Ανεπιτυχής λήψη".

Πήγα να κάνω sign in στο market.android.com και δεν αναγνωρίζει την συσκευή μου λέει....

Έχω την HTC MAGIC με official λογισμικό.

Άν μπορεί κάποιος, λίγη βοήθεια και λίγες πληροφορίες θα τις χρειαζόμουν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Απλως γραφει ''εκκινηση ληψης '' κ δεν κατεβαζει....

 

EDIT: Το ελυσα...οκ.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου, εσύ έκανες κάτι συγκεκριμένο για να το λύσεις το πρόβλημα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εδώ και κάτι ώρες έχουν αναφερθεί προβλήματα με το μάρκετ, οπότε λίγο υπομονή..:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα οτι οταν κατεβάζω μια εφαρμογη μου κανει μεγαλυτερη κράτηση απο την πραγματική που λεει οτι κοστίζει.

Ειχα μεσα 11 ευρο και κατέβασα εφαρμογές αξιας 8,83 ευρο και τα πήρε σχεδόν όλα. Έχω χρεωστική VISA(alpha).

 

Βεβαια μου λεει:

Στο e-banking

Μεικτό υπόλοιπο 11ευρο αλλα διαθέσιμο 0.17ευρο τι παιζει? γιατι ειμαι και νεος στα κόλπα.

Η άγνωστες χρεώσεις ειναι 2 και ειναι και η δυο 1,08ευρο.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ. Θεωρώ αδύνατο να κρατάει η Αγορά του Android παραπάνω χρήματα. Τσέκαρε το από το gmail σου, πόσα σου λέει οτι χρεώθηκαν;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ. Θεωρώ αδύνατο να κρατάει η Αγορά του Android παραπάνω χρήματα. Τσέκαρε το από το gmail σου, πόσα σου λέει οτι χρεώθηκαν;

 

Συνολο μου λεει 8,83 εφαρμογες(Gmail 3 εφαρμογες).

Μια ακομα που αγορασα σημερα παλι το ειδια μου εκανε συναλλαγή τρεις φορες 1.08ευρο το θεμα ειναι οτι το κανει μολις αγορασω μια εφαρμογη Το βλεπω γιατι εχω e-banking και το εμφανίζει αμέσως...

Τωρα στην καρτα εχω 3.5ευρο και μου λεει μεικτό υπόλοιπο 23ευρο διαθέσιμο υπόλοιπο 3.5 ενω η αγορες που εκανα ειναι συνολο 14 ευρο εχω 5 χρεωσης με 1.08.

 

Εχω μια υποψία οτι το κανει η τράπεζα και μαλλον θα τα επιστρέψει αλλιως θα του παρω τηλεφωνω υποτίθεται δεν εχω καμιά κράτηση....

Link to comment
Share on other sites

λοιπ'ον παιδιά πριν μου διαγραφτηκε το ποστ γιατι μιυ ειπαν οτι ηταν λαθοσ.τωρα ξαναλεω το θεμα μου. εχω το χπερια 10 μινι δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογεσ και παιχνιδια ουτε απο το ιντερνετ ουτε απο το μαρκετ γιατι μου λεει οτι πιθανον δεν υποστηριζεται απο το κινητο.ρωτησα φιλουσ μου με ιδιο κινητο και δεν εχουν τετιο προβλημα.σασ παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε με γιατι ειναι σαν να το αγορασα τσαμπα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...τελικα ειδα και αποειδα και θα ανοιξω θεμα.τοσες μερεσ εχω ψαξει στα θεματα και δεν βγαζω ακρη...με βοηθαει και ο καλος φιλος ο demolition22 αλλα τιποτα....εχουμε και λεμε,εχω τo motorola defy θελω να μπω στο μαρκετ αλλα δεν μπορω.. εκανα καινουργιο logariasmo στο gmail. προσπαθω να μπω μεσο του κινητου δινο username και kωδικο αλλα δεν μπαινει..θελει καποια επιπλεον ρυθμιση στο κινητο?ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΕδομενων μου βγαζει συνεχως..μπηκα και στη διαχειριση δεδομενων και τσεκαρα ολα τα δεδομνα κινητης και μεσα σε 2 λεπτα μου χρεωσε η cosmote 1ευρο κατα τριτη συνεχομενη μερα.εκανα επισης μεσα απο τις εφαρμογες εκκαθαριση εγκατεστημενων εφαρμογωνκαι διαγραφη δεδομενων απο την εφαρμογη μαρκετ οπως μου ειπε ο demolition22 αλλα τιποτα..μηπως παιζει ρολο οτι το πηρα μεταχειρισμενο και εκανε καποια αλλη ρυθμιση ο προκατοχος του και δεν μπαινει?(αν και μου ειπε οτι και αυτος προσπαθιουσε να μπει αλλα τιποτα...)

μηπωσ αν κανο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να γινει κατι?

ειμαι ασχετοσ με τα android αλλα το ροοταρισα με οδηγιες περασα κατι ωραια παιχνιδακια και τωρα θελω να μπω στο μαρκετ για να κατεβασω τα προγραμματα για gps kai alles efarmoges..για φρογιο και λοιπα ουτε λογος ακομα δεν μπλεκω μονο αν κανω την αναβαδμιδη απο μοτο..............

βοηθηστε ρε παιδια ειμαι στα ορια μου και θα το σουταρω...............

Link to comment
Share on other sites

Συνολο μου λεει 8,83 εφαρμογες(Gmail 3 εφαρμογες).

Μια ακομα που αγορασα σημερα παλι το ειδια μου εκανε συναλλαγή τρεις φορες 1.08ευρο το θεμα ειναι οτι το κανει μολις αγορασω μια εφαρμογη Το βλεπω γιατι εχω e-banking και το εμφανίζει αμέσως...

Τωρα στην καρτα εχω 3.5ευρο και μου λεει μεικτό υπόλοιπο 23ευρο διαθέσιμο υπόλοιπο 3.5 ενω η αγορες που εκανα ειναι συνολο 14 ευρο εχω 5 χρεωσης με 1.08.

 

Εχω μια υποψία οτι το κανει η τράπεζα και μαλλον θα τα επιστρέψει αλλιως θα του παρω τηλεφωνω υποτίθεται δεν εχω καμιά κράτηση....

 

Kαι εγώ σήμερα κοίταξα την κίνηση αγορών και διαπίστωσα μεγάλη απόκλιση. Ειχα βάλει 50euro, έκανα αγορές για 20,64 και το υπόλοιπο είναι 15,81. ενώ θα έπρεπε να είναι 29,36. Άρα που πήγαν τα 13,55 euro ??? H απάντηση θα δοθεί προφανώς από την τράπεζα την ΔΕΥΤΕΡΑ...!!!

 

http://s7.directupload.net/images/110604/mrikiz2a.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατάλαβα πέρνει προμήθεια το market μετά από οποιαδήποτε αγορά?

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Παίρνει, αλλά περιλαμβάνεται στην τιμή της αγοράς. Εγώ νομίζω ότι το κάνει η Τράπεζα για δικούς της λόγους, μπορεί να έχει να κάνει με την ισοτιμία. Όταν μάθετε γιατί γίνεται παρακαλώ πείτε και σε εμάς.:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...τελικα ειδα και αποειδα και θα ανοιξω θεμα.τοσες μερεσ εχω ψαξει στα θεματα και δεν βγαζω ακρη...με βοηθαει και ο καλος φιλος ο demolition22 αλλα τιποτα....εχουμε και λεμε,εχω τo motorola defy θελω να μπω στο μαρκετ αλλα δεν μπορω.. εκανα καινουργιο logariasmo στο gmail. προσπαθω να μπω μεσο του κινητου δινο username και kωδικο αλλα δεν μπαινει..θελει καποια επιπλεον ρυθμιση στο κινητο?ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΕδομενων μου βγαζει συνεχως..μπηκα και στη διαχειριση δεδομενων και τσεκαρα ολα τα δεδομνα κινητης και μεσα σε 2 λεπτα μου χρεωσε η cosmote 1ευρο κατα τριτη συνεχομενη μερα.εκανα επισης μεσα απο τις εφαρμογες εκκαθαριση εγκατεστημενων εφαρμογωνκαι διαγραφη δεδομενων απο την εφαρμογη μαρκετ οπως μου ειπε ο demolition22 αλλα τιποτα..μηπως παιζει ρολο οτι το πηρα μεταχειρισμενο και εκανε καποια αλλη ρυθμιση ο προκατοχος του και δεν μπαινει?(αν και μου ειπε οτι και αυτος προσπαθιουσε να μπει αλλα τιποτα...)

μηπωσ αν κανο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να γινει κατι?

ειμαι ασχετοσ με τα android αλλα το ροοταρισα με οδηγιες περασα κατι ωραια παιχνιδακια και τωρα θελω να μπω στο μαρκετ για να κατεβασω τα προγραμματα για gps kai alles efarmoges..για φρογιο και λοιπα ουτε λογος ακομα δεν μπλεκω μονο αν κανω την αναβαδμιδη απο μοτο..............

βοηθηστε ρε παιδια ειμαι στα ορια μου και θα το σουταρω...............

Για αρχή κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και νομίζω θα στρώσει.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...