Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

το έχετε δοκιμάσει και εκτός voda? Επειδή έχω data plan από την wind.

 

και κάτι άλλο, δουλεύει και σαν modem στο pc/ laptop (δηλαδή διαμοιρασμός σύνδεσης δεδομένων προς το pc)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή είναι κουραστική η resistive επειδή θέλει πιο πολύ δύναμη στο πάτημα;

 

Όχι επειδή θέλει πιο πολλή δύναμη. Επειδή θέλει δύναμη. Τεσπα οι capacitive είναι πιο βολική για το μεγαλύτερο μέρος των ατόμων που χρησιμοποιούν touch screen. Υπάρχουν μερικοί που προτιμούν resistive. Είναι θέμα γουστου υποθέτω.

 

αυτά :)

 

το ότι έχει Optical trackpad, διορθώνει αρκετά την κατάσταση όμως ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eχω τη χαρα να το παιζω και εγω το Joy. Και να πω την αλήθεια αν και το πηρα για πλακα να δω τι λεει εχω μείνει λαλακας απο το μικρο! Τα κανει ολα και συμφέρει. Η οθονη κατα το άνοιγμα ειναι στο 10% brightnes και νομιζεις οτι θα θες φακο για να βλέπεις. To costumization δεν ειναι ενοχλητικό και μετα απο λίγη χρήση το μονο που σου μενει ειναι τα icons στο μενου.

 

To wifi μόνο, δεν εχει και πολυ καλη λήψη αλλα οκ. Τωρα για τη resistive, και εγω ετσι ακουσα και μετα ξανακοίταξα τα specs να βεβαιωθώ. Πολυ καλη αποκριση με ανεπαίσθητο πατημα. Η γευση που μου αφισει ειναι οτι ειναι πολυ καλητερο απο το Χ10mini που εχω δοκιμάσει και πολυ ποιο ευκολο/παραγωγικό απο το Vivaz που εχω. Αψογο για πρωτο smart η touch phone :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και πολυ νεος χρηστης της συσκευης αφου το πηρα χτες εχω να πω τα καλυτερα. και γρηγορο ειναι και η οθονη μια χαρα δουλευει και το ασυρματο το εχει και μικρο ειναι και βολικο!!! μια πολυ καλη κινηση της voda αφου η τιμη ειναι σκοτωμα. Μακαρι να ακολουθησουν και αλλοι και να εχουμε φτηνοτερες και ποιοτικες συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Αν ερθει Ελλαδα το 945 και ειναι σε καλη τιμη επισης τοτε θα το ψιλοσκεφτω.

2.8 ιντσες οθονη του 845 ειναι απλα ανεπαρκεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι επειδή θέλει πιο πολλή δύναμη. Επειδή θέλει δύναμη. Τεσπα οι capacitive είναι πιο βολική για το μεγαλύτερο μέρος των ατόμων που χρησιμοποιούν touch screen. Υπάρχουν μερικοί που προτιμούν resistive. Είναι θέμα γουστου υποθέτω.

 

αυτά :)

 

το ότι έχει Optical trackpad, διορθώνει αρκετά την κατάσταση όμως ;)

 

Δες λίγο αυτό το video review του joy 845

http://blog.rightmobilephone.co.uk/vodafone-845-review/

 

Στο 52o δευτερόλεπτο ο τύπος χειρίζεται την touchscreen μόνο με τον αντίχειρα και με άγγιγμα που δεν φαίνεται να είναι δυνατό. Δεν πιστεύω ότι η resistive είναι κουράστικη, αλλά δεν έχω και πολύ εμπειρία. Αν έχεις καλλομάθει στα χάδια - capacitive ( :lol: ) τότε ίσως σου φαίνεται κουραστικό το χούφτωμα - resistive ( :lol: )

 

Εδώ μια άμεση σύγκριση vodafone 845 με το επερχόμενο 945:

http://mobiles.sulekha.com/vodafone_compare-mobile-phones.htm

(διαλέξτε τα κινητά ως model 1 και model 2)

edit// μάλλον δεν δουλεύει πολύ καλά η εφαρμογή σύγκρισης

 

specs vodafone 945 εδώ:

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2622&c=vodafone_945

 

Το 945 έχει επιπλέον:

-διπλάσια ram 256 mb (αντί 128)

-οθόνη 3,2 ιντσών (αντί 2,8)

-ανάλυση 240χ400 (αντί 240χ320)

-multitouch (που δεν υπάρχει στο 845)

-led flash (που δεν υπάρχει στο 845)

-κάμερα 4,9 megapixels (αντί 3.2)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο αυτό το video review του joy 845

http://blog.rightmobilephone.co.uk/vodafone-845-review/

 

Στο 52o δευτερόλεπτο ο τύπος χειρίζεται την touchscreen μόνο με τον αντίχειρα και με άγγιγμα που δεν φαίνεται να είναι δυνατό. Δεν πιστεύω ότι η resistive είναι κουράστικη, αλλά δεν έχω και πολύ εμπειρία. Αν έχεις καλλομάθει στα χάδια - capacitive ( :lol: ) τότε ίσως σου φαίνεται κουραστικό το χούφτωμα - resistive ( :lol: )

 

Δες και στο 1:09 όμως ! χαχα

 

Βρε δεν είπα πως θα πεθάνεις αν έχεις resistive. Κι εγώ τα περισσότερα που είχα res. ήταν. Τη δουλειά μου μια χαρά την έκανα. Απλά όταν δούλεψα capacitive, Κατάλαβα πως είναι ανώτερη, και γι' αυτό και θα την προτιμούσα.

 

το 945 βλέπω capacitive έχει! Έχει πει κάποιος τιμή που θα έχει το 945 ?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δες και στο 1:09 όμως ! χαχα

 

Βρε δεν είπα πως θα πεθάνεις αν έχεις resistive. Κι εγώ τα περισσότερα που είχα res. ήταν. Τη δουλειά μου μια χαρά την έκανα. Απλά όταν δούλεψα capacitive, Κατάλαβα πως είναι ανώτερη, και γι' αυτό και θα την προτιμούσα.

 

το 945 βλέπω capacitive έχει! Έχει πει κάποιος τιμή που θα έχει το 945 ?

 

Ναι... :lol: you've got a point. Αλλά το πατάει πιο πολύ απ' ότι πραγματικά θα χρειάζεται για την εν λόγω λειτουργία

 

Το 945 θα κάνει μάλλον 200-250 ευρώ. Κάτι λέει εδώ για 200-250 ευρώ range.

http://www.letmedefine.com/vodafone-945-android-smartphone-specs-price/

Άρα στην Ελλάδα θα το δώσουν μάλλον στα 249 ευρώ. ΑΡΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ, χάνεται το value for money.

 

Εάν το έδιναν μέχρι 149 ευρώ το συζητάμε για το 945, αλλά αυτό αποκλείεται, οπότε η επιλογή είναι μονόδρομος και λέγεται 845.

 

Άρα ή παίρνεις 2 smartphone 845 ή παίρνεις 1 smartphone 945 με τα ίδια λεφτά. Όσο κοστίζει ένα iphone κοστίζουν 7-8 συσκευές joy 845. Τη Δευτέρα θα πάω να το πάρω σχεδόν δωρεάν χρησιμοποιώντας τα 90 ευρώ της επιδότησής μου.

Τέλος.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω μιλαμε για ενα κινητο που τα εχει ολα και κανει 110 ευρω....μονο.....

Οκ και εγω εχω το galaxy με τα 500 ευρω οπως και το iphone 4 με τα 700.... αλλα το μικρο τα κανει ολα και μαλιστα..........

με το ελαχιστο κοστος.Και ουτε με πολυνοιαζη εαν παθει το παραμικρο(και καλα...) ενω με το galaxy και το iphone 4 το φυλαω σαν τα ματια μου.......

Το θεμα εδω ειναι να γραφουμε εντυοπωσεις απο το εν λογο κινητο και οχι να λεμε

και να ξαναλεμε τι καλυτερο κανει το αλλο κτλ.......

Ναι υπαρχουν πολυ καλυτερα κινητα στην αγορα αλλα το κοστος ειναι δυσβασταχτο για πολλους απο εμας,οποτε παιρνουμε το μικρο και ειμαστε μεσα στον κοσμο του androd!!

 

Eχουν περασει απο τα χερια μου ολα τα λειτουργικα αλλα σαν το android δεν ευχαριστηθικα κανενα τοσο στην απλοτητα του οσο και στη χριστικοτητα που σου προσφερη απλοχερα.

Οσο για την οθονη ελαχιστα που το δουλεψα σε καταστημα δεν ειχα θεμα και την συνηθησα σχεδον αμεσως.Ναι εχει διαφορα στο αγγιγμα η resistive αλλα 110 δινουμε......τι θελετε να κανει και φραπεδακι το κινητακι τωρα....μην τρελαθουμε

τελειως.Για δοκιμαστε αλλες συσκευες με 110 ευρω και μετα ελατε να μου πειτε εντυπωσεις!!!:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να υπάρχει πουθενά η πληροφορία περί sar. Λογικά πρέπει να το γράφει πάνω στο κουτί ή στο manual. Κάποιος από τους πρώτους κατόχους θα μπορέσει να το διαλευκάνει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως με προβληματιζει το γεγονος οτι ενας 'ψυχρος δολοφονος' οπως η voda δινει τοσο καλη τιμη σε τοσα specs.. η αναλογια τιμη-specs ειναι πολυ υποπτη..

 

πληροφοριακα, αυτη η συσκευη βγηκε στην παγκοσμια αγορα ΠΡΙΝ το i-phone 4..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι value for money

το μονο που ειδα μεχρι τωρα ειναι οτι (μαλλον) λογω αναλυσης δεν παιρνει ολα τα προγραμματα ,ακομα δεν εχω στρωσει το skype

κατα τα αλλα

το μικρο μεγεθος εχει τα καλα του(με hd2,iphone,hd εχω τα προβληματακια τους στη μεταφορα)

θεωρω χρυση λυση για καποιον που θελει να γνωρισει το android

(ndrive,documentstogo,tapatalk ok)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι value for money

το μονο που ειδα μεχρι τωρα ειναι οτι (μαλλον) λογω αναλυσης δεν παιρνει ολα τα προγραμματα ,ακομα δεν εχω στρωσει το skype

κατα τα αλλα

το μικρο μεγεθος εχει τα καλα του(με hd2,iphone,hd εχω τα προβληματακια τους στη μεταφορα)

θεωρω χρυση λυση για καποιον που θελει να γνωρισει το android

(ndrive,documentstogo,tapatalk ok)

 

κάτσε εδώ λες κάτι ενδιαφέρον. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με το vodafone joy 845 επειδή έχει μικρή ανάλυση; Δεν μιλάω για εφαρμογές προσανατολισμένες σε "γραφικά", μιλάω για voip, skype κλπ. Υπάρχει περίπτωση μια τέτοιου είδους εφαρμογή να "μην επιτρέπει" το κινητό να εγκατασταθεί ή να είναι εντελώς ασύμβατη λόγω της ανάλυσης; Δεν το νομίζω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

κάτσε εδώ λες κάτι ενδιαφέρον. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με το vodafone joy 845 επειδή έχει μικρή ανάλυση; Δεν μιλάω για εφαρμογές προσανατολισμένες σε "γραφικά", μιλάω για voip, skype κλπ. Υπάρχει περίπτωση μια τέτοιου είδους εφαρμογή να "μην επιτρέπει" το κινητό να εγκατασταθεί ή να είναι εντελώς ασύμβατη λόγω της ανάλυσης; Δεν το νομίζω.

 

Το ιδιο θεματακι εχει και htc wildfire και αυτο λογο ανάλυσης.

Μικρο μα πολυ μικρο το κακο σε γενικα πλαισια.

 

εμενα παντως με προβληματιζει το γεγονος οτι ενας 'ψυχρος δολοφονος' οπως η voda δινει τοσο καλη τιμη σε τοσα specs.. η αναλογια τιμη-specs ειναι πολυ υποπτη..

 

πληροφοριακα, αυτη η συσκευη βγηκε στην παγκοσμια αγορα ΠΡΙΝ το i-phone 4..

Εαν δεις παγκοσμιως ποσο κατω ειναι σε πωλησεις θα καταλαβεις ατο απο εδω και περα θα .........βγαζουν απο την μυγα το ζουμι........για το κερδος.:D

 

Αυτο βεβαια ειναι πολυ καλο για εμας τους καταναλωτες!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το έχετε δοκιμάσει και εκτός voda? Επειδή έχω data plan από την wind.

 

και κάτι άλλο, δουλεύει και σαν modem στο pc/ laptop (δηλαδή διαμοιρασμός σύνδεσης δεδομένων προς το pc)?

1. δοκιμαστηκε με frog και επαιρνε και δεχταν κανονικα κλησεις ,δεν εκανα browsing

2.οταν το συνδεεις με το pc εχει μια επιλογη να χρησιμοποιηθει σαν μοντεμ οποτε μαλλον γινεται

κάτσε εδώ λες κάτι ενδιαφέρον. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν είναι συμβατές με το vodafone joy 845 επειδή έχει μικρή ανάλυση; Δεν μιλάω για εφαρμογές προσανατολισμένες σε "γραφικά", μιλάω για voip, skype κλπ. Υπάρχει περίπτωση μια τέτοιου είδους εφαρμογή να "μην επιτρέπει" το κινητό να εγκατασταθεί ή να είναι εντελώς ασύμβατη λόγω της ανάλυσης; Δεν το νομίζω.

το skype προσπαθω αλλα δεντοχω καταφερει ,απο τη σελιδα του παντως δεν το κατεβαζει-μου λεει οτι δεν το υποστηριζει ακομη,εχω τρεξει καποιες εκδοσεις αλλα μου κλεινει η εφαρμογη μολις την τρεξω

Το ιδιο θεματακι εχει και htc wildfire και αυτο λογο ανάλυσης.

ακριβως ετσι

σε πολλα προγραμματα παιζουν ρολο οι αναλυσεις των συσκευων (στην ουσια το προβλημα το κανουν τα προγραμματα που δεν εχουν σχεδιαστει να τρεχουν σε διαφορετικες αναλυσεις)

Link to comment
Share on other sites

το skype προσπαθω αλλα δεντοχω καταφερει ,απο τη σελιδα του παντως δεν το κατεβαζει-μου λεει οτι δεν το υποστηριζει ακομη,εχω τρεξει καποιες εκδοσεις αλλα μου κλεινει η εφαρμογη μολις την τρεξω

 

ακριβως ετσι

σε πολλα προγραμματα παιζουν ρολο οι αναλυσεις των συσκευων (στην ουσια το προβλημα το κανουν τα προγραμματα που δεν εχουν σχεδιαστει να τρεχουν σε διαφορετικες αναλυσεις)

 

Δεν κατάλαβα. Το θέμα είναι ότι τελικά αυτές οι εφαρμογές ΤΡΕΧΟΥΝ με κάποιον τρόπο (με μικρό οπτικό πεδίο στην οθόνη κλπ.) ή είναι εντελώς ασύμβατες και δεν μπορείς να τις λειτουργήσεις ό,τι μα ό,τι και να κάνεις; Δηλαδή αρνείται να εγκατασταθεί μια εφαρμογή αν δεν έχεις μίνιμουμ ανάλυση 320χ480 ας πούμε ή τρέχει αλλά το interface είναι gtp;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα. Το θέμα είναι ότι τελικά αυτές οι εφαρμογές ΤΡΕΧΟΥΝ με κάποιον τρόπο (με μικρό οπτικό πεδίο στην οθόνη κλπ.) ή είναι εντελώς ασύμβατες και δεν μπορείς να τις λειτουργήσεις ό,τι μα ό,τι και να κάνεις; Δηλαδή αρνείται να εγκατασταθεί μια εφαρμογή αν δεν έχεις μίνιμουμ ανάλυση 320χ480 ας πούμε ή τρέχει αλλά το interface είναι gtp;

 

καποιες δεν ξεκινανε καθολου και αλλες δεν μπορουν να ελεγχθουν (τα κουμπια δε φαινονται)

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι πληρωνεις παιρνεις,μην ζηταμε μια συσκευη των 100 ευρω να συμπεριφερθει σαν μια αντιστοιχη των 500-600 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα στην τιμή αυτή έπαιρνες μόνο κάτι φτηνά sonyericsson. Είναι πολύ σημαντικό να υπάρχουν android κινητά χαμηλού κόστους... Κατά τα άλλα όποιος δεν ενθουσιάζεται με αυτό μπορεί να δώσει περισσότερα χρήματα για κάτι καλύτερο. Για entry level κινητό είναι άψογο!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Με Wind το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Έχει λόγο το κινητό να μην λειτουργεί με κάποιο δίκτυο;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παραπέντε να το παραγγείλω, έχω 3g και θέλω να δω τι παίζει με το android.Νομίζω είναι πολύ καλή η τιμή για ένα τέτοιο gadgetaki...
Link to comment
Share on other sites

Με Wind το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

μολις το δοκιμασα με wind(f2go)

παιζει μια χαρα και κατεβαζει δεδομενα μια χαρα επισης(εχω το προγραμμα με τα δωρεαν mb για το 2010)

βεβαια σε τηλεφωνο με vodafone μου ειπαν οτι ειναι κλειδωμενη η συσκευη ,δεν

ξερω πως και γιατι μου το ειπαν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...