Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βεβαια σε τηλεφωνο με vodafone μου ειπαν οτι ειναι κλειδωμενη η συσκευη ,δεν

ξερω πως και γιατι μου το ειπαν

 

ωχ, ποιος το είπε αυτό; στο 210-6702000 ή σε κανένα κατάστημα?

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια android κινητά και κλειδωματα δεν πανε παρεα νομιζω........:D

Το κινητο αυτο ειναι αποκλειστικα και μονο απο vodaf (και καλα) αλλα εχουν μπει απο ολα τα δυκτια καρτες και τρεχουν μια χαρα απο οτι διαβαζω οποτε τι σκατε........:)

 

Τωρα σε κατάστημα μηπως ξερουν και αυτοι τι λενε..........δεν ειναι η πρωτη φορα....:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

109,90 και διαφήμιση στην τηλεόραση.

Τι συμπέρασμα να βγάλω;

:confused:

 

edit: προς mods: υπάρχουν τουλάχιστον 2 threads για το κινητό αυτό. Μήπως πρεπει να ενοποιηθούν;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, καταψήθηκα να το πάρω, να δω κι εγώ ρε παιδιά τι είναι αυτό το ανδροιδ... :lol:

Να πάω την Τρίτη λοιπόν σε βοδα σοπ!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου άρεσε αλλα στο μόνο που κολλάω είναι τα 128 mb μνήμη rom που έχει. Τί λέτε οι υπόλοιποι που έχετε δουλέψει android;
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου άρεσε αλλα στο μόνο που κολλάω είναι τα 128 mb μνήμη rom που έχει. Τί λέτε οι υπόλοιποι που έχετε δουλέψει android;

 

Με 128 mb μνήμη rom τρεχεις και το igo primo ανετα.......:D

Με χρηστες που μιλησα δεν ειδαν πουθενα κολληματα η καθυστερισης

απο την συσκευη.

Τωρα εαν καποιος αλλος εχει να αναφερη κατι εδω ειμαστε!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

στο site της vodafone είδα ότι δεν υποστηρίζει java ?

 

νομιζω αξιζει να δωσεις αλλα 90 και να πας στο optimus που ειναι κανονικο android τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Vodafone 845 Joy specifications

 

General

Network 2G : GSM 900 / 1800 / 1900, 3G : HSDPA 900 / 2100

Operating System Android OS, v2.1

Display

Type 65K colors, TFT touchscreen

Size/Resolution 240 x 320 pixels, 2.8 inches

Others - Accelerometer sensor for UI auto-rotate

Sound

Alert Type Vibration; MP3 ringtones

Audio Player MP3/WAV/eAAC+/WMA player

Speaker Yes

Memory

Internal Upto 512MB

External up to 16GB, microSD

Battery

Type Standard battery, Li-Ion 1200 mAh

 

Camera

Still Images 3.15 Mega Pixels, Resolution: 2048x1536 pixels, autofocus

Video Recording Yes

Video Call No

Video Player MP4/H.263/H.264 player

Data/Internet

GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

Infrared port No

Bluetooth v2.0 with A2DP

3G HSDPA 3.6 Mbps

USB Yes v2.0

Browser WAP 2.0/xHTML, HTML

Email Yes

EDGE Class 10, 236.8 kbps

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g

GPS with A-GPS support

Features

Messaging SMS(threaded view), MMS, IM

Games Yes

Colors Black

FM Radio No

Java MIDP 2.0

Others - Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF),

- Organizer- Photo/video editor,

- Voice memo

 

 

Πηγή: http://www.mobileheart.com/cell-phone-reviews/vodafone-22/vodafone-845-2185.aspx

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

νομιζω αξιζει να δωσεις αλλα 90 και να πας στο optimus που ειναι κανονικο android τηλεφωνο...

 

έχει όμως λίγο χειρότερη μπαταρτία

Link to comment
Share on other sites

έχει όμως λίγο χειρότερη μπαταρτία

εχει μεγαλυτερη μπαταρια 1500mah αλλα τρωει περισοτερο ρευμα.

BTW το optimus απο vodafone ειναι προβληματικο ,γιατι δεν μπορεσαν την καναν την μακακια τους οι vofafonades .Αν το παρεις να τους πεις να σε κανουν αυτοι την αναβαθμιση και να δεις αν δουλευουν επιτοπου το 2g Αλλιως ζητα τα λεφτα σου πισω σε ΜΕΤΡΗΤΑ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αξιζει να δωσεις αλλα 90 και να πας στο optimus που ειναι κανονικο android τηλεφωνο...

 

Πώς ορίζεται ο όρος "κανονικό android τηλέφωνο";

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα! ειλικρινα ειδα το κινητακι σε διαφημηση, κ μπηκα να το τσεκαρω! πρωτη εντυπωση πολυ καλη!και οικονομικο για ολα αυτα που ελεχθησαν κ δεν ειναι αναγκη να τα αναπαραγουμε ξανα κ ξανα!

 

αν το εχει κανεις σε χρηση θα ηθελα να ξερω, το πληκτρολογιο για τα μηνυματα ειναι τυπου Htc πχ trinity? μπορει κανεις να δωσει κανενα "screenshot"? απο κει κ περα με καρτες αλλων δικτυων φυσικα κ παιζει, με καρτα κοσμοτε/ή εκτος voda με τα mms τι γινεται?φανταζομαι θα μπορει η κοσμοτε να μου στειλει ρυθμισεις για τη συσκευη αυτη???εκτος αν τις σεταρω εγω.οποτε θα ηθελα να τις εχω κ γραμμενες καπου! με το 3600, ειχα μπει παλι εδω, στο αντιστοιχο, κ ηταν πολυ κατατοπιστικος ο οδηγος(αθανατο Myphone.gr!!!) επισης απο θεμα λειτουργικου, εχω επαφες με λατινικα κ ελληνικα. στα νοκια πχ κανω αναζητηση χωρις να αλλαξω γλωσσα. το ιδιο γινεται κ εδω?

 

ευχαριστω κ για να λεμε κ την αληθεια..το τελος του μηνα ερχεται κ θα κοψω 100 ευρω απο το μισθο μου!!!

Link to comment
Share on other sites

αν το εχει κανεις σε χρηση θα ηθελα να ξερω, το πληκτρολογιο για τα μηνυματα ειναι τυπου Htc πχ trinity? μπορει κανεις να δωσει κανενα "screenshot"

σου ανεβασα εδω (γλωσσες εχει διαφορες ,διαλεγεις εσυ)

http://img12.imageshack.us/img12/9657/imag0338j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις

1. Είναι συμβατό με την ελληνική γλώσσα (ελληνικές επαφές, ελληνικά sms, ελληνικός ορθογράφος ίσως κλπ.);

2. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει android 2.2;

3. Έχει συμβατότητα με όλες τις εταιρίες στην Ελλάδα ή έχει κάποιο κλείδωμα;

4. Υποστηρίζει άραγε swype στην πληκτρολόγηση (συγγραφή sms, εισαγωγή επαφών κλπ.); Περισσότερα εδώ: http://www.pestaola.gr/swype-touch-gestures-instead-of-tap-tap-for-text-input/

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ωωω σευχαριστω πολυ για την αμεσοτητα! μου φαινεται λιγο μικρα τα πληκτρα του για τα δακτυλακια μου! παρολα αυτα, μπορει απο το μαρκετ να κατεβασει κανεις αλλο interface?
Link to comment
Share on other sites

Πώς ορίζεται ο όρος "κανονικό android τηλέφωνο";

 

Το κινητο που λογω των χαρακτηριστικων του (βλ.μικρη αναλυση και μικρη οθονη)

δεν σου δινει τις δυνατοτητες να χρησιμοποιησεις ολες τις λειτουργιες του λειτουργικου(οπως εφαρμογες )

 

παντως για 110 ειναι μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις

1. Είναι συμβατό με την ελληνική γλώσσα (ελληνικές επαφές, ελληνικά sms, ελληνικός ορθογράφος ίσως κλπ.);

2. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει android 2.2;

3. Έχει συμβατότητα με όλες τις εταιρίες στην Ελλάδα ή έχει κάποιο κλείδωμα;

4. Υποστηρίζει άραγε swype στην πληκτρολόγηση (συγγραφή sms, εισαγωγή επαφών κλπ.); Περισσότερα εδώ: http://www.pestaola.gr/swype-touch-gestures-instead-of-tap-tap-for-text-input/

1.εχει touchpal ρυθισεις

προβλεψη επομενης λεξης

διορθωση

σχετικες λεξεις

μεχρι και ελ. ορθ.

2.ετσι θελω να πιστευω(βγηκε μια custom rom με froyo

3.f2go,frog,voda αυτες εχω τσεκαρει

ωωω σευχαριστω πολυ για την αμεσοτητα! μου φαινεται λιγο μικρα τα πληκτρα του για τα δακτυλακια μου! παρολα αυτα, μπορει απο το μαρκετ να κατεβασει κανεις αλλο interface?

2,8'' αρα ολα ειναι μικρα (παντως μπορει να δουλεψει ισως και με γραφιδα)

Link to comment
Share on other sites

εχεις μεγαλο δικιο, δεν τοχα λαβει υποψη μου αυτο..πηγαινα για το wildfire μιας κ ειναι μια οικονομικη σχετικα κατασταση..τωρα σκεφτομαι οτι οκ, εφαρμογες δεν θαχω πολλες..αλλα ξερω οτι τρωγοντας ερχεται η ορεξη!
Link to comment
Share on other sites

εχεις μεγαλο δικιο, δεν τοχα λαβει υποψη μου αυτο..πηγαινα για το wildfire μιας κ ειναι μια οικονομικη σχετικα κατασταση..τωρα σκεφτομαι οτι οκ, εφαρμογες δεν θαχω πολλες..αλλα ξερω οτι τρωγοντας ερχεται η ορεξη!

 

απο εφαρμογες τις εχεις ολες απλα λογω αναλυσης δεν ειναι σιγουρο αν θα τρεχουν

αλλα καλυτερα να μην τρεχουν με ενα κινητο 100 ευρω παρα με αλλα ακριβα

και το wildfire εχει προβλημα διαβασε το μηνυμα 66

το wildfire εχει την ιδια αναλυση με το joy845 (Resolution: 240 x 320 QVGA)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τότε, με βλέπω αύριο πρωί πρωί να πηγαίνω σε ένα vodafonoμάγαζο για να το πάρω...Θα σας πω εντυπώσεις αν και νομίζω στην αρχή θα ξενερώσω λιγάκι λόγω του ο,τι έχω 3g και η οθόνη θα μου φανεί κάπως...Βλέποντας και κάνοντας.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα δηλαδή το 845 μπορούμε να πούμε ότι ανταγωνίζετε πιο πολύ κινητά τύπου XPERIA 10 mini?
Link to comment
Share on other sites

...................Απ ότι κατάλαβα δηλαδή το 845 μπορούμε να πούμε ότι ανταγωνίζετε πιο πολύ κινητά τύπου XPERIA 10 mini?...............

Ε ναι αυτο ευκολα μιας και μονο απο θεμα λογισμικου να το δεις το XPERIA τρεχει εκδοση 1.6 ενω το voda 2.1.....ασε που εχει και πιο μοκρη οθονη........και ολα τα πλαστικα του τριζουν.........μονο η οθονη ειναι κατα τι καλυτερη .....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι ενας τροπος ενας αρχαριος χρηστης κινητων να γνωρισει καλυτερα το android...αυτο που ειδα ειναι οτι εχει τις εφαρμογες και του android και του 360...πολυ καλο...ειδη με τετοια τιμη που εχει θα κανει τρελες πωλησεις..παντως καμια σχεση με το αλλο touch τις vodafone...ειναι alcatel ενω το 845 huawei...:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...