Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει android 2.2;

Απο οτι καταλαβα λογικα θα τρεχει.......θα δουμε προσεχως........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. Είναι σίγουρο ότι θα πάρει android 2.2;

Απο οτι καταλαβα λογικα θα τρεχει.......θα δουμε προσεχως........:)

 

δεν το χαρηκα το κινητο με την επισημη ρομ ουτε 2 μερες

αρχισα τα φλασαρισματα (μπορει και να μου μεινει στα χερια :lol:)

Link to comment
Share on other sites

δεν το χαρηκα το κινητο με την επισημη ρομ ουτε 2 μερες

αρχισα τα φλασαρισματα (μπορει και να μου μεινει στα χερια :lol:)

 

γιατί; τι κακό έχει η επίσημη rοm;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

γιατί; τι κακό έχει η επίσημη rοm;

 

ειναι επισημη ...(καπου διαβασα οτι το skype δουλευει κανονικα με custom rom και ειπα να το τσεκαρω)

παντως μεχρι τωρα φλασαρα κανονικα χωρις καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε κανα λινκ για να είμαστε έτοιμοι για πειραματισμούς...Γενικώς πως το βλέπεις με custom?Να μπω στη διαδικασία να το δοκιμάσω με της Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

δεν το χαρηκα το κινητο με την επισημη ρομ ουτε 2 μερες

αρχισα τα φλασαρισματα (μπορει και να μου μεινει στα χερια :lol:)

 

Δεν θα παθει βρε τπτ απο τα φλασαρισματα.Απλα κρατα την μαμα για ωρα αναγκης!!

Πες μας εαν θες εντυπωσεις πριν και μετα και με ποιον τροπο εκανες φλασαρισμα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε κανα λινκ για να είμαστε έτοιμοι για πειραματισμούς...Γενικώς πως το βλέπεις με custom?Να μπω στη διαδικασία να το δοκιμάσω με της Vodafone?

εχω δοκιμασει 3 custom και την επισημη vodafone που βρηκα

ειμαι πολυ ικανοποιημενος

οι custom roms δεν ειναι vodafone

Δεν θα παθει βρε τπτ απο τα φλασαρισματα.Απλα κρατα την μαμα για ωρα αναγκης!!

Πες μας εαν θες εντυπωσεις πριν και μετα και με ποιον τροπο εκανες φλασαρισμα.:)

μη το λες -μπορει να γινει brick σε μια στιγμη

λεω να φτιαξω ενα προχειρο οδηγο φλασαρισματος(ισως και σημερα )

Link to comment
Share on other sites

Αντε μπράβο να είμαστε έτοιμοι, με το που θα το πάρω να τα έχουμε πρόχειρα...:)

 

Ασχετο, με της Vodafone έχει τις κλασσικές συντομεύσεις και τα σπαστικά σήματα της;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, με της Vodafone έχει τις κλασσικές συντομεύσεις και τα σπαστικά σήματα της;

 

ναι αφου εχει και το 360

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δουλέψει κανείς με το internet on the phone 60 σε καρτοκινητό cosmote;

Με wind free2go δουλεύει κανονικά ενώ στέλνοντας 60 στο 1333 για την ενεργοποίηση του internet της Cosmote, μου ήρθε το μήνυμα οτι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε αλλά δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για τη συσκευή.

Και όντως το τηλ δεν έχει ίντερνετ.

Κάποιος οδηγός ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ

ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ

 

-πρωτα κατεβαζουμε τη επισημη vodafone(δεν ξερω αν ειναι ακριβως η ιδια με αυτη που εχουν τα κινητα μας στην ελλαδα -παντως ελληνικα εχει σαν γλωσσα και ειναι 2.1)

http://www.mediafire.com/?cksinfeibiw8yuz

-αντιγραφω οπως τα εχω βρει

Install Superboot (via Windows PC)

* Download Superboot:

http://www.mediafire.com/download.php?omdqymgnoej

and extract to a directory

 

* Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume down' and 'End call' (red) then powering on your device.

Note: The hourglass (zandloper) stays on the home screen

 

* WINDOWS - double click 'superboot-windows.bat'

 

* Phone will startup, seems to hang and eventually reboots itself.

μετα το κανουμε root Root the V845 (via Windows PC)

 

* Download AmonRA Recovery 1.6.2:

http://www.mediafire.com/download.php?wmwmjwwbecj

and extract the zip file

 

* Enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume down' and 'End call' (red) then powering on your device.

Note: The hourglass (zandloper) stays on the home screen

 

* WINDOWS PC - (ensure the V845 is connected via USB) double click 'install-recovery-windows.bat'

 

* Remove battery and start phone (not sure how to do this otherwise)

και μετα παιρναμε οποια ρομ θελουμε

Custom ROM install

 

* Download your custom ROM: Of course you choose Prologic’s ROM 

 

* Add the sd card in a card reader and copy the Custom ROM zip file to SD card (FAT32 partition).

 

* Again enter recovery mode by turning your device on while holding down 'volume up' and 'Start call' (green) then powering on your device.

 

* Go to “wipe” where you select:

-> Wipe data/factory reset

-> Wipe Dalvik-cache

-> Wipe SD:ext partition

Confirm each step above via DPAD

-> Volume Down to go to main menu

 

* Choose “Flash zip from sdcard” and if everything is okay you can select the Custom ROM zip file. Confirm via DPAD twice to install (just wait 2 minutes to finish)

-> Choose Power off

 

* Restart Phone and that’s it

(μπορουμε πριν να κανουμε Recovery Mode Backup SD card-εγω δεν τοκανα )

οι πληροφοριες αυτες υπαρχουν εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

οι ROM που εχω δοκιμασει ειναι

[ROM]V8 Rom,light and fast Rom for V845,(Huawei 8120) 1.6.5 (24.10.2010)

Froyo @ Vodafone 845 (Huawei U8120)

[ROM]

Vodafone 845 Mr. Edition

 

-Σε εμενα δουλεψαν ολα και δεν ειχα κανενα προβλημα

(καρτα εβαλα μια 2 GB με fat 32)

ολες οι ρομ εχουν και ελληνικα αλλα δεν εχουν ελληνικο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πλεονέκτημα έχουμε εάν βάλουμε custom rom; Με την original rom δεν μπορεί να λειτουργήσει το τηλέφωνο όπως το θες; Έχει περιορισμούς; Ας μας εξηγήσει κάποιος ΓΙΑΤΙ κάποιος να μπει σε διαδικασία να φλασάρει το κινητάκι.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γιατί του αρέσουν οι πειραματισμοί,το Modding και η εξερεύνηση.Το κινητό είναι λειτουργικότατο και χωρίς περιορισμούς και με την stock ROM.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πλεονέκτημα έχουμε εάν βάλουμε custom rom; Με την original rom δεν μπορεί να λειτουργήσει το τηλέφωνο όπως το θες; Έχει περιορισμούς; Ας μας εξηγήσει κάποιος ΓΙΑΤΙ κάποιος να μπει σε διαδικασία να φλασάρει το κινητάκι.

 

δεν υπαρχει λογος για την απλη καθημερινη χρηση

αλλα πχ

-αν καποιος δε θελει κοκκινα vodafone

-αν θελει να βαλει 2.2 (υπαρχει αλλα δε δουλευει (ακομα) το wifi

-και αλλες βελτιωσεις που αναφερονται στην καθε ρομ ξεχωριστα

αλλα υπαρχει κινδυνος και αν καποιος ειναι ευχαριστημενος δεν μπαινει στην διαδικασια (οτι δουλευει δεν το πειραζουμε)

ακριβως οπως τα λεεει ο bomber21

Link to comment
Share on other sites

Γιατί του αρέσουν οι πειραματισμοί,το Modding και η εξερεύνηση.Το κινητό είναι λειτουργικότατο και χωρίς περιορισμούς και με την stock ROM.

 

οκ, δεκτή η απάντηση αλλά δεν είναι αρκετά συγκεκριμένη. Αυτό που ρωτάω εγώ είναι ΤΙ κερδίζει τελικά ο χρήστης με τους "πειραματισμούς", το "modding" και την "εξερεύνηση" που λες; Προκύπτουν νέα features; Λειτουργεί πιο γρήγορα το κινητό; Μπορείς να εγκαταστήσεις πιο πολλές εφαρμογές; Υπάρχουν κλειδωμένες περιοχές που απελευθερώνονται με την custom rom? Εάν θες πες μου λίγο πιο συγκεκριμένα τι προνόμια αποκτά κάποιος που φλασάρει το κινητό. Ευχαριστώ

 

edit// οκ με προλάβατε

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Προχθες το πήρα και γώ!

Το πρώτο μου Android και τα σπαει!

Για κάποιους που ειδα οτι το ψάχνουν και δεν το βρίσκουν εγω το πήρα απτα saturn στη Συγγρου και αποσο είδα είχαν πολλά.

Τώρα τα αρνητικά :

1) To ελληνικό πληκτρολόγιο στα μνμτα έχει μόνο το qwerty.Στις άλλες γλώσσες (τα αγγλικά κοίταξα μόνο για να είμαι ειλικρινής) τα έχει και τα τρια:mad:.Κρίμα και πιστέυω ότι τα άλλα βολεύουνε καλύτερα λόγω της μικρής οθόνης.

2) Πήρα 2 φωτό και ένα τραγούδι μέσω Bluetooth απτο παλίο μου και όταν παίζω το τραγούδι μου βγάζει και τη φωτο ταυτόχρονα.οκ αυτο δεν είναι τπτ και μάλλον αμα τα πάρω και τα βάλω σε διαφορετικούς φακέλους να το κόψει.Επίσης το θέμα με τα αρχεία και τους φακέλους μάλλον θα μπορούσαν να το είχαν φτιάξει λίγο καλυτερα.

3) Απόσο είδα (και διάβασα σε άλλα θρεντ του σιτε) μάλλον δεν μπορείς να έχεις τους χάρτες μέσα στο Microsd και να χρησιμοποιεις μόνο το gps (για να μην χρεώνεσαι).Ή μήπως όχι;θα μου ήταν πολύ ευχάριστο να με διορθώσει κάποιος ειδικά σε αυτό!

4) Η μπαταρία στις δυο φορές που το έχω φορτίσει μου έχει κρατήσει λιγότερο από 24h και αυτό είναι μεγάλο ξενέρωμα.Ντάξει την πρώτη μέρα το έσκισα για να το ψάχνω την δευτερη όχι τόσο.λογικά θα αυξηθεί η απόδοση της μέχρι την 8η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

@hellas200

 

 

ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ

 

 

Αψογος!!!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προχθες το πήρα και γώ!

Το πρώτο μου Android και τα σπαει!

Για κάποιους που ειδα οτι το ψάχνουν και δεν το βρίσκουν εγω το πήρα απτα saturn στη Συγγρου και αποσο είδα είχαν πολλά.

Τώρα τα αρνητικά :

1) To ελληνικό πληκτρολόγιο στα μνμτα έχει μόνο το qwerty.Στις άλλες γλώσσες (τα αγγλικά κοίταξα μόνο για να είμαι ειλικρινής) τα έχει και τα τρια:mad:.Κρίμα και πιστέυω ότι τα άλλα βολεύουνε καλύτερα λόγω της μικρής οθόνης.

2) Πήρα 2 φωτό και ένα τραγούδι μέσω Bluetooth απτο παλίο μου και όταν παίζω το τραγούδι μου βγάζει και τη φωτο ταυτόχρονα.οκ αυτο δεν είναι τπτ και μάλλον αμα τα πάρω και τα βάλω σε διαφορετικούς φακέλους να το κόψει.Επίσης το θέμα με τα αρχεία και τους φακέλους μάλλον θα μπορούσαν να το είχαν φτιάξει λίγο καλυτερα.

3) Απόσο είδα (και διάβασα σε άλλα θρεντ του σιτε) μάλλον δεν μπορείς να έχεις τους χάρτες μέσα στο Microsd και να χρησιμοποιεις μόνο το gps (για να μην χρεώνεσαι).Ή μήπως όχι;θα μου ήταν πολύ ευχάριστο να με διορθώσει κάποιος ειδικά σε αυτό!

4) Η μπαταρία στις δυο φορές που το έχω φορτίσει μου έχει κρατήσει λιγότερο από 24h και αυτό είναι μεγάλο ξενέρωμα.Ντάξει την πρώτη μέρα το έσκισα για να το ψάχνω την δευτερη όχι τόσο.λογικά θα αυξηθεί η απόδοση της μέχρι την 8η φόρτιση.

 

Οσο αφορα την μπαταρια μετα απο 3-4 αδειασματα-γεμισματα θα δεις ποσο πραγματικα αντεχη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δουλέψει κανείς με το internet on the phone 60 σε καρτοκινητό cosmote;

Με wind free2go δουλεύει κανονικά ενώ στέλνοντας 60 στο 1333 για την ενεργοποίηση του internet της Cosmote, μου ήρθε το μήνυμα οτι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε αλλά δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για τη συσκευή.

Και όντως το τηλ δεν έχει ίντερνετ.

Κάποιος οδηγός ρυθμίσεων;

 

Λοιπόν τις βρήκα τις ρυθμίσεις.

Όσοι θέλουν να ενεργοποιήσουν το Cosmote Internet On the phone με Whats Up (το γνωστό πακέτο 60) θα πάνε:

Ρυθμίσεις Ασύρματου και Δικτύου> Δίκτυα Κινητης Τηλεφωνίας> Ονόματα Σημείου Πρόσβασης> Μενού> Νέο APN και θα σετάρουν τα παρακάτω:

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

Εννοείται πως κάνει και για συμβόλαια απλά αν δεν έχετε κάποιο πακέτο δεν ενδείκνυται λόγω υψηλών χρεώσεων.

Τα υπόλοιπα δεν τα πειράζουμε.

 

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Μηπως εχει κανεις την Ελληνικη εκδοση ROM που ερχεται με τα κινητα v845 στην Ελλαδα?

 

Εχω βρει μια official ROM απο ξενο site αλλα δεν πρεπει να ειναι η ποιο προσφατη και δεν εχει και ελληνικα στα πληκτρολογια.

 

Παρακαλω πολυ οποιος μπορει να την ανεβασει.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

4) Η μπαταρία στις δυο φορές που το έχω φορτίσει μου έχει κρατήσει λιγότερο από 24h και αυτό είναι μεγάλο ξενέρωμα.Ντάξει την πρώτη μέρα το έσκισα για να το ψάχνω την δευτερη όχι τόσο.λογικά θα αυξηθεί η απόδοση της μέχρι την 8η φόρτιση.

 

Αυτό είναι σημαντικό! έχει συμβεί και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σημαντικό! έχει συμβεί και σε άλλους?

 

και σε μενα αλλα ειναι κατι αναμενομενο στις αρχικες φορτισεις

(η μπαταρια για αυτη την οθονη ειναι καλη ,Battery - Type/Capacity Li-ion 1200 mAh )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βρήκα ένα και μοναδικό στο κατάστημα στο Χαλάνδρι...Το θέμα πάντως είναι οτι δεν υπάρχει πουθενά ανοιχτό...για να το δεις να το δουλέψεις...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...