Jump to content

[Symbian^3] Symbian - Hacks & Patches


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το mod της κάμερας του hyperx το εχει βαλει κανεις στο κινητο,ειναι καλο αξιζει η οχι?Μην βγαλει και τιποτα προβλημα στα καλα του καθουμενου!!!Ποια ειναι τα καλα και τα αρνητικα του??Τι λετε αξιζει??;);) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 573
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Αν η ερώτηση σου αφορά καθαρά το N8 σαν συσκευή τότε μπορείς να την κάνεις στο επίσημο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia N8-00

Ρίξε μια ματιά στον ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ για να γνωρίζεις την δομή του Symbian^3 ώστε να ξέρεις που θα πρέπει να απευθύνεσαι.

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

για να παρεις πια το key κ το cer θα πρεπει να περιμενεις 5-7 εργασιμες η αλλιως δινεις 3 euro με pay pal.
Link to comment
Share on other sites

για να παρεις πια το key κ το cer θα πρεπει να περιμενεις 5-7 εργασιμες η αλλιως δινεις 3 euro με pay pal.

 

για που μιλας γιατι εγω το πηρα μεσα σε 6 ωρες δωρεαν (opda)

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

για που μιλας γιατι εγω το πηρα μεσα σε 6 ωρες δωρεαν (opda)

Στο opda πριν κανενα μηνα και μενα μου ελεγε να περιμενω 5-6 μερες 'η να πληρωσω 3ευρω, δεν ξερω αν το αλλαξανε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας οδηγος πουθενα για το πως να hackaρουμε το N8?

ειδα οτι εχει βγει σκετο το install server mod αλλα και πακετο του hyperx που περιλαμβανει το hack αλλα και το mod της καμερας.

 

δεν εχω flashαρει ποτε νοκια οποτε δεν εχω κανενα ολοκληρομενο οδηγο ουτε και τα tools που χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Στα φόρουμ που κατεβάζεις τις πειραγμένες ρομ, θα βρεις και τους ανάλογους οδηγούς. Κάποια στιγμή που θα βγουν χρήσιμες προσθήκες, θα ετοιμάσουμε και οδηγούς. Προς το παρόν, δεν βλέπω κάποιον λόγο να φλασάρω το Ν8.
Link to comment
Share on other sites

ε βασικα ο μονος λογος που θελω να το flashαρω εγω ειναι για να μην χρειαζεται συνεχεια να κανω sign apps...

 

και δεν θελω να βαλω custom rom, το αρχειο install server θελω να αλλαξω μονο αλλα απο οτι διαβασα αναγκαστικα με flash το κανεις.

 

εχω βρει εναν οδηγο αλλα ελεγα μηπως παιζει κανενας πιο λεπτομερης γιατι ειναι το πρωτο μου flash σε νοκια και δεν ξερω ουτε καν αν το τηλεφωνο πρεπει να ειναι ανοιχτο η κλειστο οταν το συνδεεις στο phoenix.

τετοιες λεπτομεριες δεν γραφει ο αλλοσ οδηγος.

Link to comment
Share on other sites

ε βασικα ο μονος λογος που θελω να το flashαρω εγω ειναι για να μην χρειαζεται συνεχεια να κανω sign apps...

 

και δεν θελω να βαλω custom rom, το αρχειο install server θελω να αλλαξω μονο αλλα απο οτι διαβασα αναγκαστικα με flash το κανεις.

 

εχω βρει εναν οδηγο αλλα ελεγα μηπως παιζει κανενας πιο λεπτομερης γιατι ειναι το πρωτο μου flash σε νοκια και δεν ξερω ουτε καν αν το τηλεφωνο πρεπει να ειναι ανοιχτο η κλειστο οταν το συνδεεις στο phoenix.

τετοιες λεπτομεριες δεν γραφει ο αλλοσ οδηγος.

 

 

Το έχεις ανοιχτό μονο την πρώτη φορά γιατι το συνδέεις στον υπολογιστή για να μπουν οι drivers και μετά φλασάρεις κλειστό, δε χρειάζεται να το έχεις ξανα ανοιχτό.

 

Οι εφαρμογες που θέλουν υπογραφή δεν είναι πάρα πολλές οπότε καλύτερα πιστοποιητικό για μένα παρά να ρισκάρεις τη σταθερότητα με πειραγμένα firmwares. Άλλωστε τις εφαρμογές τις υπογράφεις μια φορά και τις εχεις για όλη τη διάρκεια ζωής του κινητού σου, οσο βγαίνουν νέες στην πορεία δεν είναι τίοτα να υπογραψεις μια εφαρμογή στο κινητό ή στο PC, υπόθεση δευτερολέπτων.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Προς το παρόν δεν έχει χρειαστεί να υπογράψω καμία εφαρμογή και αν χρειαστεί, την υπογράφω με το πιστοποιητικό που έχω βγάλει από το opda. Δεν είναι σημαντικός λόγος να πειράξεις το κινητό. Αν κάποια στιγμή βγάλουν κάποια ρομ με χρήσιμες προσθήκες, το ξανασυζητάμε. Προς το παρόν, και εγώ δεν το συνιστώ και θεωρώ πως χρειάζεται κάποιο πείραγμα η συσκευή μας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο ΄μενα :) αν μπορειτε να με βοηθησετε λιγο.

σε λιγες μερες θα το εχω κι εγω και θελω να φλασαρω αυτο http://i8910tuning.com/2010/12/04/h2o-for-n8-full-featured-custom-firmware-lots-of-new-n8-mods/ αλλα στις οδηγιες που εχει εδω http://i8910tuning.com/how-to-flash-n8-uda/ δεν λεει

 

1. το κινητο εχει μεσα καρτα σιμ ?

2. το συνδεουμε με τον υπολογιστη κλειστο ή ανοικτο?

3. αν ανοικτο σε pc suite 'η usb mode ?

4. πρεπει να εχω το nokia pc suite 'η το ovi suite στον υπολογιστη?

 

ευχαριστω :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

1. το κινητο εχει μεσα καρτα σιμ ?

2. το συνδεουμε με τον υπολογιστη κλειστο ή ανοικτο?

3. αν ανοικτο σε pc suite 'η usb mode ?

 

ευχαριστω :)

 

1) δεν παίζει ρόλο

2) δεν παίζει ρόλο

3) οταν το φλάσαρα το είχα σε ovi mode.

 

Για οδηγό φλασαρίσματος έχει ένα στο dailymobile.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν εκανα τιποτα με την εφαρμογη που φτιαχνει την ληψη τησ καμερας σιγουρα δουλευει?το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

εννοειςτο mod του hyperx? και εγω αυτο θελω να ρωτησω. αν αξιζει τον κοπο και αν μπορεις να το βγαλεις. παντως θελει υπογραφη
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορες εφαρμογες που υπαρχουν, εγκαθιστανται στο κινητο με καποια διαδικασια;

Μη τη γνωστή διαδικασία που υπάρχει χρόνια τώρα στα Symbian S60.

Το FAQ της ενότητας περιέχει ποστ με λεπτομέρειες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου αν θες ενα πμ με τα γνωστα μαγαζιά....

γιατι εγω μονο του γερμανού ξέρω και απ'οτι ειδα δεν εχει βγάλει κατι τετοιο...

please...!!!

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου αν θες ενα πμ με τα γνωστα μαγαζιά....

γιατι εγω μονο του γερμανού ξέρω και απ'οτι ειδα δεν εχει βγάλει κατι τετοιο...

please...!!!

 

Λιγο παραπανω Google φιλε... δεν ειναι κατι πολυπλοκο.

 

Λιγο google και θα τα βρεις ολα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου αν θες ενα πμ με τα γνωστα μαγαζιά....

γιατι εγω μονο του γερμανού ξέρω και απ'οτι ειδα δεν εχει βγάλει κατι τετοιο...

please...!!!

 

ψαξε για

Video modification by sisqo88

θα το βρεις σε αρκετα σημεια

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμμενο τελευταιο hack για το video μπορει να εγκατασταθει τελικα μονο αν δεν εχετε βαλει το mod για τη ποιοτητα των φωτογραφιων ή αν το έχετε πρεπει να το απεγκαταστησετε για να βαλετε το video mod. Εκανα τα τεστ μου και οδηγηθηκα σε αυτο το συμπερασμα. Ο λογος ειναι οτι αλλαζουν ακριβως το ιδιο αρχιεο txt μεσα στο φακελο c/private
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
N8 Multiple Mods v3.00:

 

01. KS Improvement

- Improve on Kinetic Scrolling, now your list will be easier/faster/longer on kinetic scroll (you wil SURE feel the different)

 

02. UI Improvement (85FPS) - Experiment Mod

- Experiment mods, changed the default 67FPS to 85FPS and the max processing power from 75% to 100%. Need more users experience feedback on it's actual improvement (if it have any)

 

03. Landscape Dialer

- To enable the phone dialer able to rotate same as others screen (not lock on just potrait mode)

 

04. Camera Sound Mute

- Enable the camera sound to be mute when warning tone been turn off.

 

05. Continuous AutoFocus

- You will have an EXTRA option under Video Setting that enable the Continuous AF during video.

 

For Mods #6,#7,#8, ONLY select 1 option, if multiple options selected the top most option will be use.

 

06. Photo/Video (100/30FPS)

- Photo quality change the compression ratio from original 85/75/60 to 100/85/75, video will change from 25FPS to 30FPS and the capture audio quality will change from 128kbps to 256kbps.

 

07. Photo/Video (097/30FPS)

- Photo quality change the compression ratio from original 85/75/60 to 97/85/75, video will change from 25FPS to 30FPS and the capture audio quality will change from 128kbps to 256kbps.

 

08. Photo/Video (095/30FPS)

- Photo quality change the compression ratio from original 85/75/60 to 95/85/75, video will change from 25FPS to 30FPS and the capture audio quality will change from 128kbps to 256kbps.

 

09. Photo Gallery Folders

- Photo Gallery Folders excluded lots of folders path, hopefully now it's will only show E:\Images\ & F:\Images\ contents.

 

10. Music Gallery Folders

- Music Gallery Folders excluded lots of folders path, hopefully now it's will only show E:\Music\, E:\Sounds\, F:\Music\, F:\Sounds\, G:\Music\, G:\Sounds\ contents.

 

For Mods #11,#12, ONLY select 1 option, if multiple options selected the top most option will be use.

 

11. Browser's Cache (D:\)

- Change the default browser cache folder from C: to D: and set the amount to infinity, actual effects need those HEAVY internet users feedback.

 

12. Browser's Cache (E:\)

- Change the default browser cache folder from C: to E: and set the amount to infinity, actual effects need those HEAVY internet users feedback.

 

For Mods #13,#14,#15, ONLY select 1 option, if multiple options selected the top most option will be use.

 

13. Startup/Shutdown (C:\Animations)

- Redirect the phone to look for the Startup.gif and Startup.mp3 during startup in C:\Animations folder and look for the Shutdown.gif and Shutdown.mp3 during shutdown in C:\Animations folder. If none are found then the phone won't play any startup/shutdown animations at all.

 

14. Startup/Shutdown (E:\Animations)

- Redirect the phone to look for the Startup.gif and Startup.mp3 during startup in E:\Animations folder and look for the Shutdown.gif and Shutdown.mp3 during shutdown in E:\Animations folder. If none are found then the phone won't play any startup/shutdown animations at all.

 

15. Startup/Shutdown (F:\Animations)

- Redirect the phone to look for the Startup.gif and Startup.mp3 during startup in F:\Animations folder and look for the Shutdown.gif and Shutdown.mp3 during shutdown in F:\Animations folder. If none are found then the phone won't play any startup/shutdown animations at all.

 

16. Voice Recorder (5H/256kbps/Stereo)

- Set the default Voice Recorder to high quality recording (from 64kbps to 256kbps) and increase the max duration of the recording clip from 60mins to 300mins.

 

17. Music Player Volumn/Heap Mods (80%/32MB)

- Experiment mods, no significant effect after the mods.

 

18. Context Data Object Maximum Size Mod

- Experiment mods, the mod REDUCE the max size.

 

 

Changelogs:

 

v3.00

 

- Included multiple choices during installation

 

- Clean up most of the code within the cenrep files

 

- All mods change back to .cre for better performance

 

 

For CAF setting below the recommendation of usage:

 

1. For close up object (10cm~1m) enable the CAF.

2. For normal video capture (>30cm) disable the CAF.

 

Just download the attachment and sign it with your cert then install. No hacked phone needed!!

 

 

Installation steps:

 

1. Download the attachment.

2. Sign the . sis with your own cert.

3. Run the signed . sis.

4. Select the mods that you like to install.

5. REBOOT the phone.

 

Uninstall the mods:

 

1. Use normal uninstall apps method.

2. REBOOT the phone.

3. All will back to original state.

 

Xρησιμοποίησα τα 1,2,3,9,10,12 και είναι τέλειο, ειδικά το 3

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό! Εγώ πάντως το ..."χτύπησα". Και μόνο που έχεις τη επιλογή να εγκαταστήσεις ό,τι θες απ΄ όλα, είναι τέλειο. Θα το εγκαθιστούσα ακόμα κι αν προσέφερε μόνο τον dialer σε landscape. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό! Εγώ πάντως το ..."χτύπησα". Και μόνο που έχεις τη επιλογή να εγκαταστήσεις ό,τι θες απ΄ όλα, είναι τέλειο. Θα το εγκαθιστούσα ακόμα κι αν προσέφερε μόνο τον dialer σε landscape. ;)

 

Προσπαθησα να το περασω υπογεγραμμενο και αφου επελεξα αυτα που θελω και ξεκινησε η εγκατασταση μου εβγαλε σφαλμα προστατευομενης εφαμογης κατι τετοιο και σταματησε. Εσεις πως το βαλατε ρε παιδια??:wacko:

 

Α μηπως φταιει το προηγουμενο Mod που εχω για την καμερα....

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...