Jump to content

[Symbian^3] Symbian - Hacks & Patches


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που μου εκανε εντυπωση και το παρατηρησα , ηταν οτι πριν για να παιξει ετσι επρεπε να το εχω πολυ κοντα στο ραδιοφωνο. ετσι οπως το εχω στην βαση του στο μπαρμπριζ εκανε παρασιτα ενω τωρα οχι. δηλαδη σε μια απόσταση 30 εκατοστών περίπου παίζει όπως έπαιζε πριν στα 5 εκατοστά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 573
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. το mod για τις 6 home screens και για unhacked κινητα εδώ :)

 

Το εβαλα και εγω στο κινητο μου (n8) δουλευουν και οι 6 home screens αψογα!!!Απο οτι δειχνει κανει για ολα τα symbian^3 και οχι μονο για το n8!!! :up:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εβαλα τα mods 6.00 εχθες,αλλα παρατηρησα οτι τωρα χωρις λογο μου ανοιγουν διαφορες εφαρμογες(το ρολοι,το e-mail,το μενου κτλ).τι να γινετε;κ μια αλλη ερωτηση.εαν οι ανοικτες εφαρμογες,χωρις να τις χρησιμοποιω επηρεαζουν σε κατι(π.χ. μπαταρια).και τριτον απο τα mods εχω ξετικαρει οτι εχει να κανει με c6 c7.μηπως επρεπε να τις αφησω ολες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εβαλα τα mods 6.00 εχθες,αλλα παρατηρησα οτι τωρα χωρις λογο μου ανοιγουν διαφορες εφαρμογες(το ρολοι,το e-mail,το μενου κτλ).τι να γινετε;κ μια αλλη ερωτηση.εαν οι ανοικτες εφαρμογες,χωρις να τις χρησιμοποιω επηρεαζουν σε κατι(π.χ. μπαταρια).και τριτον απο τα mods εχω ξετικαρει οτι εχει να κανει με c6 c7.μηπως επρεπε να τις αφησω ολες;

 

Ναι, μάλλον αυτό φταίει. Κι εμένα μου ανοίγουν οι επαφές, το ρολόι και το ημερολόγιο. Απλά όταν πρωτοανοίγεις το κινητό, κλείστες και δεν θα έχεις πρόβλημα. Αλλά εδώ που τα λέμε, οι συγκεκριμένες εφαρμογές ούτε πολλή μνήμη καταναλώνουν, ούτε πολλή μπαταρία, οπότε μπορείς να τις αφήνεις ανοιχτές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι ετσι κι αλλιως ανοιχτες απλα σου τις εμφανιζει εκει

 

έχω την εντύπωση πως μετά το multi patch ο πομπός fm εκπέμπει πιο δυνατό σήμα

 

να αναφερω οτι υπαρχει μια βελτιωση , αλλα οχι τοσο μεγαλη οσο η αρχικη εντυπωση

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και εγω στο κινητο μου (n8) δουλευουν και οι 6 home screens αψογα!!!Απο οτι δειχνει κανει για ολα τα symbian^3 και οχι μονο για το n8!!! :up:

 

Αντιμετώπισες/αντιμετωπίζεις καμία δυσλειτουργία φίλε μου;

Σκέφτομαι να το εγκαταστήσω και εγώ.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισες/αντιμετωπίζεις καμία δυσλειτουργία φίλε μου;

Σκέφτομαι να το εγκαταστήσω και εγώ.

Και οδηγιες εγκαταστασης;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν και λιγο πιο δυνατος να μην ειχαμε κι εμεις στην αθηνα το προβλημα με τις συχνοτητες θα ηταν τελεια. ασε που θυα καναμε και καμμια πλακα σε κανα διπλανο αμαξι οταν κολλαει η μεσογειων:lol:

 

αν δεν κανω λαθος, πηρε το ματι μου καπου στα hacks για το Ν8 να λεει ενας πως με ενα συγκεκριμενο mod ο fm transmitter ειναι πιο ισχυρος, με λιγοτερους θορυβους και πιο καθαρο ηχο. Αν ειναι σημαντικο κομματι για εσενα τσεκαρε το να το κανεις :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος, πηρε το ματι μου καπου στα hacks για το Ν8 να λεει ενας πως με ενα συγκεκριμενο mod ο fm transmitter ειναι πιο ισχυρος, με λιγοτερους θορυβους και πιο καθαρο ηχο. Αν ειναι σημαντικο κομματι για εσενα τσεκαρε το να το κανεις :)

 

θα προτιμουσα να μην χρησιμοποιησω καποιο Mod. αλλα μαλλον θα την κανω την προσπαθεια

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα να μην χρησιμοποιησω καποιο Mod. αλλα μαλλον θα την κανω την προσπαθεια

 

και εγω το ιδιο, αλλα ψηνομαι.. Αλλωστε περιμενω Mods για την PR2.0 :p .. το δοκιμαζεις και μετα το φλασαρεις αν δεν σου αρεσει. Εγω παντως καλοκαιρι θα τον χρειαστω τον trasmitter!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο, αλλα ψηνομαι.. Αλλωστε περιμενω Mods για την PR2.0 :p .. το δοκιμαζεις και μετα το φλασαρεις αν δεν σου αρεσει. Εγω παντως καλοκαιρι θα τον χρειαστω τον trasmitter!

 

καλοκαιρι θα παιξει τρελα μιας και στα νησια οι σταθμοι ειναι λιγοι. εγω μολις το εβαλα το Μod μονο για τον transmitter και μολις μπω στο αμαξι θα τον δοκιμασω. μακαρι να παιξει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλοκαιρι θα παιξει τρελα μιας και στα νησια οι σταθμοι ειναι λιγοι. εγω μολις το εβαλα το Μod μονο για τον transmitter και μολις μπω στο αμαξι θα τον δοκιμασω. μακαρι να παιξει καλυτερα.

 

ενημερωσε με να το βαλω και εγω αν αξιζει! :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

τελικα οντως με το νεο mod ο fm transmitter παιζει πιο δυνατα. το τσεκαρα σε ιδιο σημειο με ιδια συχνοτητα που παλαια δεν εκουγοταν τιποτα τωρα ακουγεται με λιγα παρασιτα. αρα υπαρχει προοδις οποτε αξιζει η εγκατασταση του mod
Link to comment
Share on other sites

τελικα οντως με το νεο mod ο fm transmitter παιζει πιο δυνατα. το τσεκαρα σε ιδιο σημειο με ιδια συχνοτητα που παλαια δεν εκουγοταν τιποτα τωρα ακουγεται με λιγα παρασιτα. αρα υπαρχει προοδις οποτε αξιζει η εγκατασταση του mod

 

Ρε παιδια ποιο ειναι αυτο το περιφημο Mod για τον fm transmitter; Ειναι ξεχωριστο η συμπεριλαμβανεται σε καποιο απο τα γνωστα του hyperX;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιο ειναι αυτο το περιφημο Mod για τον fm transmitter; Ειναι ξεχωριστο η συμπεριλαμβανεται σε καποιο απο τα γνωστα του hyperX;

 

υπαρχει στην αναλογη ενοτητα και εναιι το mods 6 θσα το βρεις εκει

Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε με να το βαλω και εγω αν αξιζει! :D

 

φιλε το εβαλα και οντως ειναι δυνατοτερος. ενω πριν ειχα καθαρο ηχο μονο στο υπογειο γκαραζ και μολις εβγαινα εξω ειχα παρασιτα τωρα κουγοταν με λιγα παρασιτα και εξω- στην ιδια συχνοτητα. δοκιμασε το - ουτως η αλλως βγαινει ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι όντως δυνάμωσε ο πομπός FM με το mod 6.0, αλλά όπως και να 'χει είναι δύσκολο να βρεις άδεια συχνότητα σε μεγάλα αστικά κέντρα, ιδίως στην Αθήνα. Πολλοί έχουν αναφέρει ως λύση την αφαίρεση της κεραίας, αλλά δε γίνεται πάντα, π.χ. στο αμάξι μου αντί για κεραία υπάρχει ένα δίπολο σύρμα ενσωματωμένο στο πάνω μέρος του πίσω παρμπρίζ, όπως το κύκλωμα του θερμαινόμενου τζαμιού, οπότε δε βγαίνει... ;)

Από την άλλη, σε ταξίδι στην εθνική ή στην εξοχή που δεν υπάρχουν πολλοί σταθμοί είναι σκέτη απόλαυση να χρησιμοποιείς τη δυνατότητα αυτή.

 

Επίσης με το mod 6.0 παρατήρησα ότι η κάμερα έστω και στα 12mp αποθηκεύει τις φωτογραφίες πολύ πιο γρήγορα από το mod 4.0 που είχα δοκιμάσει πριν, αν και μιλάμε για αρχεία 8-10MB. Με το προηγούμενο mod πολλές φορές κολλούσε η εφαρμογή της κάμερας. Αυτό δε συμβαίνει πλέον.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι όντως δυνάμωσε ο πομπός FM με το mod 6.0, αλλά όπως και να 'χει είναι δύσκολο να βρεις άδεια συχνότητα σε μεγάλα αστικά κέντρα, ιδίως στην Αθήνα. Σε ταξίδι στην εθνική ή στην εξοχή που δεν υπάρχουν πολλοί σταθμοί είναι σκέτη απόλαυση να χρησιμοποιείς τη δυνατότητα αυτή.

 

Επίσης με το mod 6.0 παρατήρησα ότι η κάμερα έστω και στα 12mp αποθηκεύει τις φωτογραφίες πολύ πιο γρήγορα από το mod 4.0 που είχα δοκιμάσει πριν, αν και μιλάμε για αρχεία 8-10MB. Με το προηγούμενο mod πολλές φορές κολλούσε η εφαρμογή της κάμερας. Αυτό δε συμβαίνει πλέον.

 

ετσι ειναι φιλε ο τρανσμιτερ ειναι απόλαυση....

εγω εδω πραγματικα το απολαμβάνω....

αλλα και σε ταξιδια μου σε θεσσαλονικη(οπου παω συχνα) το δινω και καταλαβαινει..

ειδικα τωρα που διορθώσανε το θεμα με το bluetooth ;)

πραγματικα με κατι τετοια πολυ δυσκολα αλλάζεις κινητο:lol:

τωρα παιδια εβαλα και εγω το mod6...

καταρχην το κινητο μου φαινεται πιο γρηγορο τωρα οπως και η αφη ανταποκρίνεται καλυτερα....

πειραξα και την καμερα...το βιντεο στα 30f ειναι Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ο ...και για τις photos δεν το συζητάμε.....λες και εχεις καμερα μαζι σου!!!!!!!!

απλα τωρα ειμαι σε δίλημμα.....

να το κρατησω το mod για την καμερα η οχι...?

καλη η photo στα 8 με 10 mb αλλα αντε πχ να την στειλεις αυτην με mail...:p

ενα mail μια photo....:lol:

θα το δω το θεμα καλυτερα....

παντως αξιζει η ολη φαση...με το mod....αφου μπορεις να το βγαλεις οτι ωρα θελεις....:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα χακ η μπορεις να το βαλεις επιλεχτικα? πχ να επιλεξεις μονο για καμερα, μονο για βιντεο και ετσι ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα χακ η μπορεις να το βαλεις επιλεχτικα? πχ να επιλεξεις μονο για καμερα, μονο για βιντεο και ετσι ?

 

οτι θελεις επιλέγεις..αυτο ειναι το καλο της υποθεσης....;)

και οποτε θελεις τα βγαζεις....:)

 

καμερα βιντεο πανε πακετο στις ρυθμισεις...ολα τα αλλα ειναι ξεχωριστα....

Link to comment
Share on other sites

οταν το βαλεις πρεπει να κανεις επανεκινηση της συσκευης?

 

ναι :)

Ρε παιδιά μου φαίνεται μεχρι και ο οπερα καλύτερος μετά το mod:)

Γενικα το κινητό ανταποκρίνεται σε ολα πολυ πιο γρήγορα ..οχι οτι είχε προβλημα πριν αλλα τώρα πραγματικά πετάει !!

Link to comment
Share on other sites

απλα τωρα ειμαι σε δίλημμα.....

να το κρατησω το mod για την καμερα η οχι...?

καλη η photo στα 8 με 10 mb αλλα αντε πχ να την στειλεις αυτην με mail...:p

ενα mail μια photo....:lol:

θα το δω το θεμα καλυτερα....

παντως αξιζει η ολη φαση...με το mod....αφου μπορεις να το βγαλεις οτι ωρα θελεις....:)

Μπορείς να κάνεις edit τη φωτογραφία με τον ενσωματωμένο editor και να τη μικρύνεις σε ανάλυση και ποιότητα ώστε να μπορέσεις να τη στείλεις, ενώ θα έχεις την original των 8-10ΜΒ να αναπαύεται στο κινητό. Πάντως λόγω του καταπληκτικού mod έχουμε τέλεια ποιότητα φωτογραφίας και βίντεο που ταιριάζει απόλυτα στον αισθητήρα και το φακό της συσκευής. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε ολα ..τελικά το κρατάω το mod και βλέπουμε τι γίνεται οταν με το καλο έρθει η νέα αναβάθμιση..ειδικά το βίντεο ειναι τρέλα :) δύσκολα το βγάζεις μετά απο αυτο

Αντε πάντα τέτοια να χουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε ολα ..τελικά το κρατάω το mod και βλέπουμε τι γίνεται οταν με το καλο έρθει η νέα αναβάθμιση..ειδικά το βίντεο ειναι τρέλα :) δύσκολα το βγάζεις μετά απο αυτο

Αντε πάντα τέτοια να χουμε :lol:

 

εγω εβαλα μονο για τον transmitter αν και με αυτα που λετε ψηνομαι να βαλω και τα υπολοιπα:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...