Jump to content

[Symbian^3] Symbian - Hacks & Patches


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό προγραμματάκι το CameraPro 1.0.5 Symbian^3! ;)

 

Να παραθέσω κι εγώ ένα μod που βρήκα, το οποίο επιφέρει σχεδόν 30 αλλαγές στο λατρεμένο Ν8! Μέσα στο rar υπάρχει text που εξηγεί την λειτουργια του καθενός mod και επιλέγουμε αν θέλουμε να το εγκαταστήσουμε ή όχι.

 

Edit: Αφαίρεση sklchan N8 mods v4.00.rar

Δίνω πιο κάτω τη νέα έκδοση

 

Πολύ καλό προγραμματάκι το CameraPro 1.0.5 Symbian^3! ;)

 

Να παραθέσω κι εγώ ένα μod που βρήκα, το οποίο επιφέρει σχεδόν 30 αλλαγές στο λατρεμένο Ν8! Μέσα στο rar υπάρχει text που εξηγεί την λειτουργια του καθενός mod και επιλέγουμε αν θέλουμε να το εγκαταστήσουμε ή όχι.

Εχει βγει και το 5 φιλε μου:)

 

Εχει βγει και το 5 φιλε μου:)

 

Εν μέρει έχεις δίκιο γιατί έχει βγει και το 6! :D

 

Εν μέρει έχεις δίκιο γιατί έχει βγει και το 6! :D

 

μηπως ξερεις τι διαφορες εχουν η μια με την αλλη γιατι εγω δεν εχω βρει διαφορες

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 573
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως ξερεις τι διαφορες εχουν η μια με την αλλη γιατι εγω δεν εχω βρει διαφορες

 

v6.00

 

- Mods now compatible through out all S^3 devices, N8, E7, C7 and C6-01

 

- Changed mods title

 

v5.00

 

- PR 1.0 and PR 1.1 compatibility

 

- Fine tune some of the mods to add stability

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

sklchan N8 mods v6.00.rar

 

Να ρωτήσω μια και αδαής εδώ.

Το πρόγραμμα αυτό τροποποιεί/βελτιώνει το υπάρχον UI του Ν8;

Εγκαθίσταται όλο αυτόματα η κάνεις επιλογές των βελτιώσεων που θα εγκαταστήσεις

κατά την διάρκεια της εγκατάστασης των;

Εφόσον κάνεις εγκατάσταση, μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση; Πώς;

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος, καθότι σε κάποια σημεία του κειμένου αναφέρει ότι

είναι πειραματικό;

Κάποιοι που το έχουν εγκαταστήσει, είτε αυτό είτε προηγούμενες εκδόσεις,

έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα. το δοκίμασα και δουλέυει μια χαρά, αλλά μόνο σε hacked κινητά.

εδώ και οι οδηγίες...

 

- κατεβάζετε απο εδώ

τον hacked filebrowser.

- κατεβάζετε το αρχείο στο τέλος του πόστ.

- με τον hacked filebrowser πηγαίνετε στο C:\private\200159c0 κι εκεί

μετονομάζετε τον φάκελο install σε install.bak

- κάνετε extract το παρακάτω αρχείο και αντιγράφετε τον φάκελο install

που θα βρείτε μέσα στο C:\private\200159c0 στο κινητό σας.

- πάλι με τον hacked filebrowser πηγαίνετε στο C:\private\10202be9\persists

και διαγράφετε το αρχείο 200159c9.cre . ΠΡΟΣΟΧΗ με αυτό θα επαναφέρετε

τις αρχικές ρυθμίσεις της home screen σας.

- επανεκκινηση το Ν8 και είστε έτοιμοι :)

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση πως μετά το multi patch ο πομπός fm εκπέμπει πιο δυνατό σήμα

 

θα σε παρακαλουσα να το τεσταρεις γιατι ειναι κατι που με ενδιαφερει παραπολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις εχω γεμισει!:p Ενταξει 6 ισως να ειναι υπερβολη αλλα 4 homescreens θα ηταν μια χαρα να ειχε απο την μανα του.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φλασάρουμε το Ν8 με hacked firmware για να έχουμε τη δυνατότητα των 6 homescreens? :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φλασάρουμε το Ν8 με hacked firmware για να έχουμε τη δυνατότητα των 6 homescreens? :what:

 

Καλησπερα. ναι διαφορετικα δεν γίνετε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι κατέβασα από το γνωστό μαγαζάκι τα mod v6 αλλα είναι ένα αρχείο sis 26kb μονο μέσα στο rar τα υπόλοιπα mod που είναι?η μήπως τρέχω αυτό και μετά μέσα από το κινητό ενεργοποιώ οποιο θέλω εγώ Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι κατέβασα από το γνωστό μαγαζάκι τα mod v6 αλλα είναι ένα αρχείο sis 26kb μονο μέσα στο rar τα υπόλοιπα mod που είναι?η μήπως τρέχω αυτό και μετά μέσα από το κινητό ενεργοποιώ οποιο θέλω εγώ

 

Καλημερα. κατα την εγκατασταση επιλεγεις ποιο απο τα mod θα περασεις στο κινητο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. κατα την εγκατασταση επιλεγεις ποιο απο τα mod θα περασεις στο κινητο σου :)

 

τελικα ο fm transmitter ειναι οντως πιο δυνατος με το Mod?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ωραία τρέχω το ένα αρχειακή στο κινητό και μετά θα μου βγάλει πιο απόλα τα mod θα εγκαταστήσω μια χαρά μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει δοκιμάσει και αξίζει πια mod να βάλω εκτος τις κάμερας πιο πολύ θα ήθελα κάτι για να γίνει πιο γρήγορο το λειτουργικό αν υπάρχει??

Ευχαριστω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο fm transmitter ειναι οντως πιο δυνατος με το Mod?

 

Δεν το έχω τσεκάρει, αλλά μάλλον έτσι είναι. Πάντως δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει, το mod 6.0 δίνει περισσότερα presets στον ισοσταθμιστή, ορισμένα από τα οποία είναι πολύ χρήσιμα. Τουλάχιστον από τα ακουστικά βλέπω αισθητή διαφορά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τελικα ο fm transmitter ειναι οντως πιο δυνατος με το Mod?

 

βρε παιδια τι ειναι τα mod; εαν τα εγκαταστησω κανουν αυτοματα καποια πραγματα;συγχωρεστε με αλλα ειμαι καπως ασχετος με αυτα!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι ειναι τα mod; εαν τα εγκαταστησω κανουν αυτοματα καποια πραγματα;συγχωρεστε με αλλα ειμαι καπως ασχετος με αυτα!

 

Προσθέτει κάποιες επιπλέον δυνατότητες, όπως βελτιώσεις στην ποιότητα της φωτογραφίας και του βίντεο, αλλαγή της θέσης μνήμης cache του browser, νέες μνήμες στον ισοσταθμιστή και πολλά άλλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτει κάποιες επιπλέον δυνατότητες, όπως βελτιώσεις στην ποιότητα της φωτογραφίας και του βίντεο, αλλαγή της θέσης μνήμης cache του browser, νέες μνήμες στον ισοσταθμιστή και πολλά άλλα.

 

και αυτα φιλε μου εφοσον τα εγκαταστησω, θα λειτουργουν αυτοματα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

θα σε παρακαλουσα να το τεσταρεις γιατι ειναι κατι που με ενδιαφερει παραπολυ:)

 

ενώ πριν το mod είχα συχνά παράσιτα μικρά στην συχνότητα που το έχω συντονίσει, μετά το mod έχω πολύ λιγότερα, και μιλάω για το αυτοκίνητο εν κίνηση και όχι σταματημένο.

Μου έκανε εντύπωση που ακουγόταν καθαρά και γιαυτό το έγραψα αν το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος. θα το δοκιμάσω πάλι και θα αναφέρω

Link to comment
Share on other sites

ενώ πριν το mod είχα συχνά παράσιτα μικρά στην συχνότητα που το έχω συντονίσει, μετά το mod έχω πολύ λιγότερα, και μιλάω για το αυτοκίνητο εν κίνηση και όχι σταματημένο.

Μου έκανε εντύπωση που ακουγόταν καθαρά και γιαυτό το έγραψα αν το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος. θα το δοκιμάσω πάλι και θα αναφέρω

 

σε ευχαριστω απλα θα ηθελα να μου πεις αν μιλας για αθηνα η αλλη πολη

Link to comment
Share on other sites

όχι αθηνα , για γιαννιτσα μιλάω. απλά πριν στην ιδία συχνότητα έκανε κάποια παράσιτα ενώ τώρα όχι

 

αρα η διαφορα θα ειναι πολυ μικρη. οποτε θα περιμενω η μια εφαρμογη η καποια αναβαθμιση που θα τον δυναμωσει πραγματικα. παντως σε ευχαριστω πολυ φιλε για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον πομπό FM σήμερα και διαπίστωσα μια κάποια βελτίωση. Επίσης, στο ραδιόφωνο που εκπέμπει το Ν8, το RDS πλέον δείχνει "Nokia Ν8" αντί για "Nokia". Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...