Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γίνεται να έχεις greeklish στις ονομασίες των δρόμων; Ποια έκδοση του ovi maps χρησιμοποιείς και ποιο firmware έχεις περασμένο (ελληνικό ή κάτι άλλο) ;

 

Αν δεν το έχεις κάνει, αναβάθμισε το ovi maps.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαι εμενα στο Ν900 στην αρχη στα greeklish ηταν οι χαρτες αλλα με μια συνδεση στο Ovi Suite και ενα update στο Maps vouala! ελληνικοι χαρακτηρες.

 

Κανε το ιδιο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ovimaps σου δινει και οδηγιες για το πως θα πας σε ενα προορισμο?!

( δεν εχω παρει το κινητο ακομα! :mad::mad::mad::mad:)

Edited by Itchrist86

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το ovimaps σου δινει και οδηγιες για το πως θα πας σε ενα προορισμο?!

( δεν εχω παρει το κινητο ακομα! :mad::mad::mad::mad:)

 

Φυσικά. Έχεις δωρεάν φωνητική πλοήγηση για πάντα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Έχεις δωρεάν φωνητική πλοήγηση για πάντα. :)

nice!! Αρκει να δουμε ποσο καλες διαδρομες επιλεγει τοτε!

 

Βεβαια ενα GPS με τους χαρτες στο κινητο παντα ειναι χρησιμο! Αν βρεθεις καπου που δεν υπαρχει gsm .... θα τρεχεις...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το τελικο σιγμα εφτιαξε ή παραμενει ακομα η Κηφισιασ?
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Το σ παραμένει. Σταθερή αξία. :lol: :p

 

Όσοι δεν το έχετε κάνει, κάντε αμέσως αναβάθμιση στην νεότερη έκδοση του ovi maps 3.06. Είναι καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και εγω στα σχετικα γραφει:v3.04 10wk32 b04 και στο map version:0.1.25.114 Ειναι η σωστη?Το ovi στο nokia maps μου εβγαλε οτι υπαρχει αναβαθμιση την εκανα και τα παραπανω στοιχεια ειναι που μου εβγαλε.Πρεπει να κανω επανεκινηση του τηλεφωνου?Χωρια οτι η κοπελια στο βιντεο που εδωσες mirrorofsorrow εχει πορτοκαλι Ν8 και σκυλιασα. Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

για οσους τους ενδιαφερει να και κατι απο ovi επισημο για να κανετε οτι θελετε εσεις record :)

 

http://ownvoice.comms.ovi.com/ovi/

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει προσπαθησει κανεις να κανει διαιτα στα 700+ ΜΒ του ovi

με το να σβησει ξενες γλωσσες και αλλα?

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

για οσους τους ενδιαφερει να και κατι απο ovi επισημο για να κανετε οτι θελετε εσεις record :)

 

http://ownvoice.comms.ovi.com/ovi/

 

Το εκανα αλλα δεν μου κατεβαζει το ηχογραφημενο πρεπει να εχει θεμα με την συνδεση:(

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και εγω στα σχετικα γραφει:v3.04 10wk32 b04 και στο map version:0.1.25.114 Ειναι η σωστη?Το ovi στο nokia maps μου εβγαλε οτι υπαρχει αναβαθμιση την εκανα και τα παραπανω στοιχεια ειναι που μου εβγαλε.Πρεπει να κανω επανεκινηση του τηλεφωνου?Χωρια οτι η κοπελια στο βιντεο που εδωσες mirrorofsorrow εχει πορτοκαλι Ν8 και σκυλιασα.

Όχι, δεν είναι αυτή η σωστή έκδοση. Η νέα είναι η 3.06.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι αυτή η σωστή έκδοση. Η νέα είναι η 3.06.
Επρεπε να το κατεβασω απο το site που αναφερες πιο πανω (αυτο με την κοπελια στο βιντεο με το πορτοκαλι Ν8:mad::mad:)SIS αρχειο το περναω και μετα ολα ΟΚ.Thanks
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σήμερα είδα για πρώτη φορά την πυξίδα να δουλεύει. Με το που πάτησα το εικονίδιο κάτω αριστερά, μου ζήτησε να κάνω τις απαραίτητες κινήσεις για να ρυθμιστεί και μετά δούλευε ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να δωσετε αναλυτικες οδηγίες για την εγκατασταση της καινουργιας version 3,06

 

απ'οτι είδα πρεπει να έχω την 3,4

 

πήγα χάρτες, ερωτηματικο (?), σχετικα και ειδα πανω πανω οτι ειναι 3,4 σωστα τα λεω?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στα Nokia Beta Labs, την κατεβάζεις και την κάνεις εγκατάσταση στην συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγκατέστησα και εγς την καινουργια εκδοση 3,06 να πς την αλη8εια δεν ειμαι τοσο ευχαριστημενος,

αργει να πιασει δορυφορο

το στιγμα που δίχνει είναι αλλου για αλλου. δλδ σε έναν παραλιακο δρομο με έδιχνε μεσα στην 8αλασσα οπωσ επίσεις πολλεσ φορες να οδηγω στο αντίθετο ρέυμα.

αλλο ένα προβλημα να μην με ακολου8ει ακριβως. δεν ξέρω τι συμβαίνει έκανα ότι επρεπε νομιζω.

πως μπορω να βγαλω τισ εξτρα γλώσες που έχουν εγκατασταθει mazi με το update maps.απλά διαγραφη απο τον φάκελο?

αυτα ειχα να πω και να παρατηρήσω,

τι λέτε εσεις για όλα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατεστησα την 3.06 στον Ν8 και τωρα δεν κλειδωνει το gps καθολου ( το ειχα μιση ωρα εξω απο το σπιτ) . Εχτες με την παλια εκδοση κλειδωσε σε 5 min με στο σπιτι. Επισης ούτε πυξίδα βρίσκω, ουτε το εικονίδιο Weather , ουτε το εικονίδιο " Περισσότερα". Γενικα πως προσθετουμε στο μενου τα on line services ? ( καιρο , lonely planet , michelin guide , κτλ)

 

Επίσης ξέρει κανέις πως ενεργοποιουμε το a-gps ?

Ευχαριστω

Edited by Geo74
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατεστησα την 3.06 στον Ν8 και τωρα δεν κλειδωνει το gps καθολου ( το ειχα μιση ωρα εξω απο το σπιτ) . Εχτες με την παλια εκδοση κλειδωσε σε 5 min με στο σπιτι. Επισης ούτε πυξίδα βρίσκω, ουτε το εικονίδιο Weather , ουτε το εικονίδιο " Περισσότερα". Γενικα πως προσθετουμε στο μενου τα on line services ? ( καιρο , lonely planet , michelin guide , κτλ)

 

Επίσης ξέρει κανέις πως ενεργοποιουμε το a-gps ?

Ευχαριστω

 

Χάρτες έβαλες; Οι παλαιοί σβήνονται γιατι δεν είναι συμβατoί, χρησιμοποίησε την ενημέρωση μέσα απο το Ovi Maps. Το a-gps είναι ενεργό απο default (Ρυθμίσεις, Ρυθμίσεις εφαρμογών, εντοπισμός θέσης, μέθοδοι)

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

εγω δε το ρισκαρω να βαλω την καινουργια εκδοση ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτη που εχω.

το μονο μου παραπονο ειναι τα greeklish στις ονομασιες οδων, δρομων κλπ

δυσκολευμαι λιγο και στην αναζητηση αφου δε βγαζει περιοχες. τα λεει ολα αθηνα.

 

υπαρχει δυνατοτητα να γινει στα ελληνικα η ονομασια δρομων και η αναζητηση μονο και οι φωνητικες οδηγιες και το μενου γενικοτερα να παραμεινουν αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

Χάρτες έβαλες; Οι παλαιοί σβήνονται γιατι δεν είναι συμβατoί, χρησιμοποίησε την ενημέρωση μέσα απο το Ovi Maps.

Ναι βεβαιως τους ενημερωσα

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που λέτε ότι δεν κλειδώνει γρήγορα μετά την αναβάθμιση στην 3.06. Εμένα πλέον κλειδώνει σε δευτερόλεπτα όπου και αν βρίσκομαι. Η εφαρμογή είναι ταχύτατη και η αναζήτηση όσο την έχω χρησιμοποιήσει, λειτουργεί άψογα. Γενικά το ovi maps μετά την ανανέωση έχει απογειωθεί.

 

@jason, διέγραψε χειροκίνητα όλο τον φάκελο cities από την κάρτα μνήμης και άνοιξε το ovi maps. Σϋνδεσέ το με το wi-fi και δες αν τώρα κατεβάζει ελληνικούς χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...