Jump to content

Xperia X10 / mini / pro : Διαδικασία root για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το rootαρα με το Ζ4root. Όλα έγιναν κανονικά και με την 1η!! Έβαλα και το titanium το οποίο κατέβασε την τελευταία έκδοση του busybox, απεγκατέστησα και όλη τη σαβούρα της SE και όλα ΟΚ!!

:respect: Thanks Dark_dog για όλες αυτές τις χρήσιμες πληροφορίες.. :respect:

 

edit: Και μια απορία της στιγμής: αφού έκανα το root απεγκατέστησα το το Ζ4root, δεν νομίζω να χρειάζεται πια ε?

Edited by duckrider
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το rootαρα με το Ζ4root. Όλα έγιναν κανονικά και με την 1η!! Έβαλα και το titanium το οποίο κατέβασε την τελευταία έκδοση του busybox, απεγκατέστησα και όλη τη σαβούρα της SE και όλα ΟΚ!!

:respect: Thanks Dark_dog για όλες αυτές τις χρήσιμες πληροφορίες.. :respect:

 

edit: Και μια απορία της στιγμής: αφού έκανα το root απεγκατέστησα το το Ζ4root, δεν νομίζω να χρειάζεται πια ε?

 

Οχι δεν χρειαζεται πλεον. Την εκανε τη δουλεια του.:p

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει φτιαχτεί λίστα με προγράμματα που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια στη 2.1 του Χ10μινι? γιατί υπάρχουν διαφορές με την 1.6 και μπερδεύτηκα....

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία με τα παρακάτω ας μου πει, γιατί θέλω να καθαρίσω οτι βγαίνει πριν αρχίσω να το φτιάχνω ωστε άμα κάνω κανένα λάθος να ξαναφλασσάρω με τη μια!). Έχουμε και λέμε:

 

1. Live wallpapers: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, το τρώω?

2. User Guide, User Guide Client: στο 1.6 είχε μόνο το πρώτο και το είχα σβήσει χωρίς πρόβλημα, τώρα σβήνω και τα δύο?

3. Setup guide, Setup wizard: το guide είναι καινούργιο? τα έχει βγάλει κανείς?

4. SIM Toolkit: νομίζω οτι το είχα αφαιρέσει χωρίς πρόβλημα στην 1.6 (και γλύτωσα από το welcome to vodafone), απλά μια επιβεβαίωση οτι δεν δημιουργεί πρόβλημα.

5. Latitude: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, είναι ασφαλές να το σβήσω? και πως λέγεται το apk γιατί στο Titanium δεν το βρίσκω...

6. Navigation και places: καταλαβαίνω οτι είναι add ons του google maps, αλλά δεν τα βρίσκω ως εφαρμογές στο Titanium για να τα σβήσω.. έχει ασχοληθεί κανείς μαζί τους?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει φτιαχτεί λίστα με προγράμματα που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια στη 2.1 του Χ10μινι?

 

αυτο ηθελα να το ρωτησω κι εγω, θυμαμαι οτι στην 1.6 ολοι λεγανε "προσοχη τι προγραμματα κανετε απεγκατασταση", οποτε αν ξερει καποιος ας βοηθησει μη κανουμε καμια εξυπναδα και τρεχουμε παλι :p

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχει φτιαχτεί λίστα με προγράμματα που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια στη 2.1 του Χ10μινι? γιατί υπάρχουν διαφορές με την 1.6 και μπερδεύτηκα....

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία με τα παρακάτω ας μου πει, γιατί θέλω να καθαρίσω οτι βγαίνει πριν αρχίσω να το φτιάχνω ωστε άμα κάνω κανένα λάθος να ξαναφλασσάρω με τη μια!). Έχουμε και λέμε:

 

1. Live wallpapers: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, το τρώω?

2. User Guide, User Guide Client: στο 1.6 είχε μόνο το πρώτο και το είχα σβήσει χωρίς πρόβλημα, τώρα σβήνω και τα δύο?

3. Setup guide, Setup wizard: το guide είναι καινούργιο? τα έχει βγάλει κανείς?

4. SIM Toolkit: νομίζω οτι το είχα αφαιρέσει χωρίς πρόβλημα στην 1.6 (και γλύτωσα από το welcome to vodafone), απλά μια επιβεβαίωση οτι δεν δημιουργεί πρόβλημα.

5. Latitude: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, είναι ασφαλές να το σβήσω? και πως λέγεται το apk γιατί στο Titanium δεν το βρίσκω...

6. Navigation και places: καταλαβαίνω οτι είναι add ons του google maps, αλλά δεν τα βρίσκω ως εφαρμογές στο Titanium για να τα σβήσω.. έχει ασχοληθεί κανείς μαζί τους?

 

Ευχαριστώ

 

Υπάρχει ένας πολύ "ιδιαίτερος" τρόπος για να κάνεις σωστή και ολοκληρωμένη απεγκατάσταση εφαρμογών χωρίς το Titanium Backup.

 

Με την εφαρμοφή root explorer κάνεις μεταφορά των εφαρμογών που θέλεις από /system/app σε /data/app και κάνεις reboot.

Κατόπιν πας ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών και κάνεις κανονικά απεγκατάσταση τις εφαρμογές που έκανες μεταφορά σαν να ήταν εφαρμογές χρήστη και όχι συστήματος!

Κατόπιν κάνεις "εκκαθάριση dalvik-cache" και reboot ξανά.

Με αυτό τον τρόπο γλιτώνεις την manual αφαίρεση κάποιων περιττών φακέλων στο directory /data/data.

 

Εδώ παραθέτω τις εφαρμογές που έχουν απομείνει στο δικό μου /system/apps:

 

http://img38.imagefra.me/i3bn/dark_dog/11ir_268_u92ct.jpg

 

Αν προσέξεις θα δεις πως λείπει το SemcHome.apk (Home launcher) και το έχω αντικαταστήσει με τον Launcher Pro.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε συ dark μερικες φορες μιλας για αστροναυτικα κολπα και τα κανεις να φαινονται σαν βολτα στο παρκο! διατριβη θα μπορουσες να εχεις κανει πανω στο κινητο λεμε, και ανετα μαλιστα! αληθεια που μενεις να περασω να σου αφησω το κινητο να του αλλαξεις τα φωτα γιατι εγω μεχρι τωρα μονο του τα... καιω! :p:lol:

 

αντε να το δοκιμασουμε κι αυτο, αφου το προτεινεις εσυ ειναι σιγουρα οκ. την εκκαθαριση που λες πως την κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

ρε συ dark μερικες φορες μιλας για αστροναυτικα κολπα και τα κανεις να φαινονται σαν βολτα στο παρκο! διατριβη θα μπορουσες να εχεις κανει πανω στο κινητο λεμε, και ανετα μαλιστα! αληθεια που μενεις να περασω να σου αφησω το κινητο να του αλλαξεις τα φωτα γιατι εγω μεχρι τωρα μονο του τα... καιω! :p:lol:

 

αντε να το δοκιμασουμε κι αυτο, αφου το προτεινεις εσυ ειναι σιγουρα οκ. την εκκαθαριση που λες πως την κανουμε?

 

Ανοίγοντας το Titanium Backup (από έκδοση 3.5.7.3 και full όχι trial), ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή πατάς το κουμπί "menu", επιλέγεις "περισσότερα" και "εκκαθάριση της μνήμης dalvik".

 

Προσοχή στο τι θα αφαιρέσεις!

 

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας ίσως να κάνω ένα συμμάζεμα με τις εφαρμογές που μπορούν να αφαιρεθούν (και σε τι αντιστοιχούν κιόλας, απλά τώρα τραβιέμαι με κάτι άλλο και λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω).

 

Δές όμως και στο κεντρικό thread το τελευταίο μου post...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και η πρώτη αναβάθμιση σε 2.1 μαμήθηκε με το bug του phonebook που κρασσάρει και πάω έτσι και αλλιώς για νεο φλασάρισμα, δοκίμασα και έβγαλα χωρίς πρόβλημα τα 2, 3 και 4. Το 1 δεν το πείραξα μην δημιουργήσει καμμιά κόμπλα (αφού δεν υπάρχει σαν εφαρμογή στα icons), τα 5 και 6 πολύ θα ήθλεα να τα σκοτώσω αλλά...δεν τα βρήκα με το Titanium!

 

1. Live wallpapers: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, το τρώω?

2. User Guide, User Guide Client: στο 1.6 είχε μόνο το πρώτο και το είχα σβήσει χωρίς πρόβλημα, τώρα σβήνω και τα δύο?

3. Setup guide, Setup wizard: το guide είναι καινούργιο? τα έχει βγάλει κανείς?

4. SIM Toolkit: νομίζω οτι το είχα αφαιρέσει χωρίς πρόβλημα στην 1.6 (και γλύτωσα από το welcome to vodafone), απλά μια επιβεβαίωση οτι δεν δημιουργεί πρόβλημα.

5. Latitude: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, είναι ασφαλές να το σβήσω? και πως λέγεται το apk γιατί στο Titanium δεν το βρίσκω...

6. Navigation και places: καταλαβαίνω οτι είναι add ons του google maps, αλλά δεν τα βρίσκω ως εφαρμογές στο Titanium για να τα σβήσω.. έχει ασχοληθεί κανείς μαζί τους?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και η πρώτη αναβάθμιση σε 2.1 μαμήθηκε με το bug του phonebook που κρασσάρει και πάω έτσι και αλλιώς για νεο φλασάρισμα, δοκίμασα και έβγαλα χωρίς πρόβλημα τα 2, 3 και 4. Το 1 δεν το πείραξα μην δημιουργήσει καμμιά κόμπλα (αφού δεν υπάρχει σαν εφαρμογή στα icons), τα 5 και 6 πολύ θα ήθλεα να τα σκοτώσω αλλά...δεν τα βρήκα με το Titanium!

 

1. Live wallpapers: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, το τρώω?

2. User Guide, User Guide Client: στο 1.6 είχε μόνο το πρώτο και το είχα σβήσει χωρίς πρόβλημα, τώρα σβήνω και τα δύο?

3. Setup guide, Setup wizard: το guide είναι καινούργιο? τα έχει βγάλει κανείς?

4. SIM Toolkit: νομίζω οτι το είχα αφαιρέσει χωρίς πρόβλημα στην 1.6 (και γλύτωσα από το welcome to vodafone), απλά μια επιβεβαίωση οτι δεν δημιουργεί πρόβλημα.

5. Latitude: δεν σκοπέυω να το χρησιμοποιήσω, είναι ασφαλές να το σβήσω? και πως λέγεται το apk γιατί στο Titanium δεν το βρίσκω...

6. Navigation και places: καταλαβαίνω οτι είναι add ons του google maps, αλλά δεν τα βρίσκω ως εφαρμογές στο Titanium για να τα σβήσω.. έχει ασχοληθεί κανείς μαζί τους?

 

1. Δεν τα έχω αφαιρέσει ακόμα αλλά από όσο έχω δει δεν υπάρχει πρόβλημα με την αφαίρεση τους.

2. Στείλε τα άνετα!

3. Τα αφαιρείς μονάχα αν έχεις κάνει το αρχικό setup που σου ζητάει το κινητό.

4&5&6: Τα αφαιρείς. Απλά πλέον όχι με το Titanium έχω περιγράψει καλύτερο τρόπο πιο πάνω!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας το Titanium Backup (από έκδοση 3.5.7.3 και full όχι trial), ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή πατάς το κουμπί "menu", επιλέγεις "περισσότερα" και "εκκαθάριση της μνήμης dalvik".

 

Προσοχή στο τι θα αφαιρέσεις!

 

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας ίσως να κάνω ένα συμμάζεμα με τις εφαρμογές που μπορούν να αφαιρεθούν (και σε τι αντιστοιχούν κιόλας, απλά τώρα τραβιέμαι με κάτι άλλο και λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω).

 

Δές όμως και στο κεντρικό thread το τελευταίο μου post...

 

ok φιλε, ευχαριστω πολυ. εννοειται πρωτα η δουλεια, οταν προλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας πολύ "ιδιαίτερος" τρόπος για να κάνεις σωστή και ολοκληρωμένη απεγκατάσταση εφαρμογών χωρίς το Titanium Backup.

 

Με την εφαρμοφή root explorer κάνεις μεταφορά των εφαρμογών που θέλεις από /system/app σε /data/app και κάνεις reboot.

Κατόπιν πας ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών και κάνεις κανονικά απεγκατάσταση τις εφαρμογές που έκανες μεταφορά σαν να ήταν εφαρμογές χρήστη και όχι συστήματος!

Κατόπιν κάνεις "εκκαθάριση dalvik-cache" και reboot ξανά.

Με αυτό τον τρόπο γλιτώνεις την manual αφαίρεση κάποιων περιττών φακέλων στο directory /data/data.

 

 

Αν προσέξεις θα δεις πως λείπει το SemcHome.apk (Home launcher) και το έχω αντικαταστήσει με τον Launcher Pro.

 

 

το root explorer δεν ειναι free σωστα??...ειμαι καινουργιος και θα ηθελα να ρωτησω αν σε περιπτωση που δεν μας εμφανιζει μια εφαρμογη στο μαρκετ απο που μπορουμε να την κατεβασουμε......συγνωμη αν το εχετε πει καπου

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

το root explorer δεν ειναι free σωστα??...ειμαι καινουργιος και θα ηθελα να ρωτησω αν σε περιπτωση που δεν μας εμφανιζει μια εφαρμογη στο μαρκετ απο που μπορουμε να την κατεβασουμε......συγνωμη αν το εχετε πει καπου

 

εχεις pm...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .τα έκανα όλα σωστά νομίζω αλλά έχω μερικά προβληματάκια όταν σβήνω τα εικονίδια της Vodafone αυτά μετά από επανεκκίνηση εμφανίζονται πάλι το πιο σημαντικό είναι όμως ότι δεν εμφανίζονται οι επαφές μου αλλά μου γράφει

‘’υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής επαφές [διαδικασία com.sony ericsson.contacts].προσπαθήστε ξανα.μηπος μπορεί να βοηθήσει κάποιος οι επαφές υπάρχουν μέσα στο τηλ.γιατι όταν με καλούν τα ονόματα εμφανίζονται

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση λίγο "χαζή", αλλά πραγματικά δεν κατέχω το συγκεκριμένο άθλημα...

Σε ποιο φάκελο και πως βάζουμε το "Ζ4root" (στην SD ή κάπου άλλου) προκειμένου να είναι ορατό και να είναι εκτελέσιμο αρχείο μέσω του κινητού; Πρέπει να τρέξω άλλο πρόγραμμα πριν και αν ναι ποιό είναι αυτό καθώς και πως θα το τρέξω;; Με Χ10 έχω κολλήσει.

Ευχαριστώ.

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση λίγο "χαζή", αλλά πραγματικά δεν κατέχω το συγκεκριμένο άθλημα...

Σε ποιο φάκελο και πως βάζουμε το "Ζ4root" (στην SD ή κάπου άλλου) προκειμένου να είναι ορατό και να είναι εκτελέσιμο αρχείο μέσω του κινητού; Πρέπει να τρέξω άλλο πρόγραμμα πριν και αν ναι ποιό είναι αυτό καθώς και πως θα το τρέξω;; Με Χ10 έχω κολλήσει.

Ευχαριστώ.

 

Κατέβασε και εγκατέστησε τον Astro File Manager απο το Market.

Ύστερα πέρνα το Z4Root στην sd κάρτα σου.Μπορείς και χύμα μέσα στην κάρτα,αλλά εγώ αυτά τα προγράμματα τα βάζω στο φάκελο others για να τα έχω όλα σε ένα σημείο..Έστω λοιπόν πως και εσύ το έβαλες εκεί(στo others),ανοίγεις τον Astro File Manager και βρίσκεις το φακελο others,μπαινεις μέσα,και βρίσκεις το Ζ4Root,κάνοντας απλό κλίκ πάνω του επιλέγεις open app manager και μετά install..

Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και εγκατέστησε τον Astro File Manager απο το Market.

Ύστερα πέρνα το Z4Root στην sd κάρτα σου.Μπορείς και χύμα μέσα στην κάρτα,αλλά εγώ αυτά τα προγράμματα τα βάζω στο φάκελο others για να τα έχω όλα σε ένα σημείο..Έστω λοιπόν πως και εσύ το έβαλες εκεί(στo others),ανοίγεις τον Astro File Manager και βρίσκεις το φακελο others,μπαινεις μέσα,και βρίσκεις το Ζ4Root,κάνοντας απλό κλίκ πάνω του επιλέγεις open app manager και μετά install..

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που πραγματικά μου είναι χρήσιμες..

Θα το προσπαθήσω τώρα.

 

EDIT:

Έβαλα το Astro File Manager και έκανα Install το Ζ4Root.

Όταν του έδωσα εντολή να κάνει Root θα μου πάρει πολύ χρόνο για να ολοκληρώσει;;;

Δείχνει να "τρέχει" (Running exploit in order to obtain root access) αρκέτη ώρα. Είναι φυσιολογικό;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Astro File Manager και έκανα Install το Ζ4Root.

Όταν του έδωσα εντολή να κάνει Root θα μου πάρει πολύ χρόνο για να ολοκληρώσει;;;

Δείχνει να "τρέχει" (Running exploit in order to obtain root access) αρκέτη ώρα. Είναι φυσιολογικό;;

Eμένα χρειάστηκε κάπου 1 λεπτό,μαζί με το restart στο τέλος..

Το μήνυμα "Running exploit in order to obtain root access" το βγάζει σε όλους..

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω την ερωτηση μου:

 

Ενταξει, ειπαμε πως θα φυγουν οι σαβουρες. Με root explorer κτλ

Εγω ομως μεσα στον φακελο system/app δεν εχω αυτα που ειπαμε. Δηλαδη δεν βρηκα πουθενα το Μέρη (Places), το Πλοήγηση (Navigation) και το Latitude:(

 

Επισης, μπορω να αφαιρεσω τα παρακατω και αν ναι πως "ονομαζονται" στον φακελο system/app?

 

Εmail (το μανισιο)

Geotags

Internet (το μανισιο)

PlayNow

Aντιστροφη μετρηση

Μυνηματα (το μανισιο)

Ξυπνητηρι

Ραδιοφωνο

Χαρτες

Υποστηριξη Χρηστη

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθησα να το κανω με το super one click αλλα τιποτα...κανω με τα σφαλματα οσο πιο γρηγορα μπορω αλα τιποτα συεχεια μου βγαζει το κινητο τισ επιλογεσ οταν βαζω το usb και το πραγραμα τρεχει κανονικα στο pc αλλα τιποτα.....και λεω να το κανω με το προγραμμα το z4root αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε στο market ουτε στο γοογλε απο το κινητο που μπηκα...βρικα ενα και μου λεει αγνωστη μορφη....help!!!
Ericsson T28s -> Ericsson T65 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K700 -> Sony Ericsson W800 -> Sony Ericsson W850 -> LG Optimus 2X -> Sony Xperia Mini Pro -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z -> Samsung S4 -> Samsung S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθησα να το κανω με το super one click αλλα τιποτα...κανω με τα σφαλματα οσο πιο γρηγορα μπορω αλα τιποτα συεχεια μου βγαζει το κινητο τισ επιλογεσ οταν βαζω το usb και το πραγραμα τρεχει κανονικα στο pc αλλα τιποτα.....και λεω να το κανω με το προγραμμα το z4root αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε στο market ουτε στο γοογλε απο το κινητο που μπηκα...βρικα ενα και μου λεει αγνωστη μορφη....help!!!

 

δες στο τέλος του 1ου post, κάτω από τον τίτλο "update"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε παιδιά δεν μπορώ να βρω στο μάρκετ εφαρμογές όπως root explorer, busybox, z4root κτλ....το root το έκανα με μια εφαρμογεί που βρήκα τυχαία....
Ericsson T28s -> Ericsson T65 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K700 -> Sony Ericsson W800 -> Sony Ericsson W850 -> LG Optimus 2X -> Sony Xperia Mini Pro -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z -> Samsung S4 -> Samsung S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Eμένα χρειάστηκε κάπου 1 λεπτό,μαζί με το restart στο τέλος..

Το μήνυμα "Running exploit in order to obtain root access" το βγάζει σε όλους..

 

εμενα φιλε kwtsouli οταν στο z4root παταω temporary root μου βγαζει "usb debugging must be enabled" και μπλα μπλα μπλα και οταν πατησω οκ με παει στισ ρυθμισεισ εφαρμογων.....

 

Υ.Γ. Αυτο το root μου εχει σπασει τα νευρα.......

 

edit: εντελει βρικα τι φταιει, ηθελε ενα τικ στον εντοπισμο σφαλματων USB.....ελα ντε ομωσ που μετα μου εβγαλε error...εσενα κατευθειαν εγινε?

Edited by ribo_w850
Ericsson T28s -> Ericsson T65 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K700 -> Sony Ericsson W800 -> Sony Ericsson W850 -> LG Optimus 2X -> Sony Xperia Mini Pro -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z -> Samsung S4 -> Samsung S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε kwtsouli οταν στο z4root παταω temporary root μου βγαζει "usb debugging must be enabled" και μπλα μπλα μπλα και οταν πατησω οκ με παει στισ ρυθμισεισ εφαρμογων.....

 

Υ.Γ. Αυτο το root μου εχει σπασει τα νευρα.......

 

Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο των εντοπισμό σφαλμάτων πως περιμένεις να δουλέψει το root?

 

Θα πας Ρυθμίσεις - εφαρμογές - Ανάπτυξη - Εντοπισμός Σφαλμάτων tick.

 

Κατόπιν θα τρέξεις root και όχι temporary root.

Και άσε το λίγη ώρα μην το πειράξεις και θα είναι ok.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με το z4root στο οποιο γινετε root ας πουμε αυτοματα χωρις pc, χωριζει την καρτα sd αυτοματα σε partition ή δεν την πειραζει καθολου?:) Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...